GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

+6
Попа
тони котев
D.Dimitrov
MAX 2
Мънцата
Любак
10 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

съобщение Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  Любак Сря 27 Авг 2014 - 10:46

А тук 364672 ....... си говорете за цените и как да Ви е по-ефтинко или по-качествено.

488232
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

съобщение 123

Писане  max Сря 27 Авг 2014 - 11:28

magnifier Е сега вече скьсах синджира....... за Канадските сайтове да се внимава с Bass Pro внасят от САЩ и може да попаднете на сонари без кирилица ,.. много експерименти сьм си правил и сьм сигурен че сонарите Humminbird който са с GPSи са купени от САЩ работят перфектно и в Бг.  [You must be registered and logged in to see this image.]
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  Любак Сря 27 Авг 2014 - 12:45

Момчета,..... има доста теми за всичко което желаете да пуснете.

Просто попрочитайте тук-там и като намерите правилната тема ...... пишете.

Тука ще говорим ...... само и само за сонари!!!!!!!!!.

А за закупуването на макари, разните му пластмаси, джелезарии и др. неща ......... също си има тема. 364672

[You must be registered and logged in to see this link.]

226711 488232

Пак Ви моля ...... съобразявайте се с Форума и останалите си колеги.
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  EU_BG_akademika Съб 30 Авг 2014 - 9:02

Тъй, като има разни люде дето ме изнервят лекинко....
Искам да сведа до знанието на всички, че следните модели на Лорънс
HDS-12 Gen2 Touch
HDS-9 Gen2 Touch
HDS-7 Gen2 Touch
HDS-5 Gen2
И всички модели  ЕЛИТ Нямат геофенс защита и закупени от щатите имат пълна функционалност в цял свят 509158
Така, че който може спокойно да си купува :рок: :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

съобщение 123

Писане  max Чет 4 Сеп 2014 - 1:18

Понеже замислям сменянето на сонарьт на лодката в Гр. прегледах цените тука и в нормалните дьржави и пак избих кочината .....няма да говора само ще покажа най простата сметка :здравей: [You must be registered and logged in to see this image.] цена в Канада [You must be registered and logged in to see this image.] цена в Бг 41990 курсьт на канадския долар спрямо Лв е 1 Ca =1,3650 Lv sunglasses2 или 2600 канадски долара х 1,3650 Лв.=3549 лева като извадим от 6920лв /цената на Бг дильра/ 3549лв/цената в канада / се получава 3371лв в полза на дильра в Бг или 100% печалба без 200лв.Е как да стане тоя номер ??? ПП.Колкото и да струва транспорта и митото даже няма да е повече  от 500лв.
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  EU_BG_akademika Чет 4 Сеп 2014 - 2:42

max написа:Понеже замислям сменянето на сонарьт на лодката.

Абе зависи много от начина на транспорт и кой и как ти го праща. Аз таквиз техники ги транспортирам само с куриер, обикновенно DHL, защото нашите пощи и митници са отвратителни в отношението към пратките на хората............
Но и при най дървеният вариант, фактура+доставка+ застраховка+мито+ ддс цената няма да мине 4500лв Нерде ямбол нерде Стамбул...... question
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

съобщение 123

Писане  max Чет 4 Сеп 2014 - 9:17

EU_BG_akademika написа:
max написа:Понеже замислям сменянето на сонарьт на лодката.

Абе зависи много от начина на транспорт и кой и как ти го праща. Аз таквиз техники ги транспортирам само с куриер, обикновенно DHL, защото нашите пощи и митници са отвратителни в отношението към пратките на хората............
Но и при най дървеният вариант, фактура+доставка+ застраховка+мито+ ддс цената няма да мине 4500лв Нерде ямбол нерде Стамбул...... question
В рьчният багаж и ........... а вече има и карта за одстьпка 10% та който иска да смята 488232
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  Мънцата Чет 4 Сеп 2014 - 11:18

Ники, от една страна на барикадата сме sunglasses2 ама не са ти точни сметките брат. Коректното смятане би трябвало да излиза така:

3550лв + 300лв транспорт /поне/ + мито /не съм сигурен, но нека заложим едни 5%/ + ДДС

Сумата става 4850лв. Към тази цена като прибавим едни 30% , цената става 6300лв sunglasses2

Тези 30% НЕ са печалба! Вътре има сервиз, дистрибуторски отстъпки и пр. sunglasses2 Друг е въпросът, че и цените, на които търговците купуват, са други sunglasses2 Абе както се казва, всеки си ебе жената как си знае spying
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

съобщение 123

Писане  max Чет 4 Сеп 2014 - 11:33

Мънцата написа:Ники, от една страна на барикадата сме sunglasses2 ама не са ти точни сметките брат. Коректното смятане би трябвало да излиза така:

3550лв + 300лв транспорт /поне/ + мито /не съм сигурен, но нека заложим едни 5%/ + ДДС

Сумата става 4850лв. Към тази цена като прибавим едни 30% , цената става 6300лв sunglasses2

Тези 30% НЕ са печалба! Вътре има сервиз, дистрибуторски отстъпки и пр. sunglasses2 Друг е въпросът, че и цените, на които търговците купуват, са други sunglasses2 Абе както се казва, всеки си ебе жената как си знае spying
                                                                                                                                                              Мьнца ,понеже и лодката можеби ще сменям та вчера се обадих в официялния представител за Бг на една марка лодки и ми заби кьм то 30и малко хиляди лв само за лодката ??? и като го питах е как в Германия е лодката с мотор 60кс и колесар /чисто нови  и оборудвани-всичко е монтирано/ за 18000евро с включено ДДС  и диларьт ми вика е та тоя мотор е 10,000лв ??? е да де ама и колесарьт е кьм 2500лв sunglasses2 е как да си купя от тука лодка .....айде в САЩ примерно пазар голям ......пак може да се оправдаят ама в Германия оборудвана за 6-7000 евра на цената на гола в Бг. А нема нужда .....Да не мислиш че ми се правят гимнастики ? Транспорта на лодката от Германия до тука ми е между 350 и 500евро ,мито няма а ДДС то мога да си го ползвам :здравей:ПП.Германците няма да работят на загуба нали ?
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  EU_BG_akademika Чет 4 Сеп 2014 - 12:21

Мънцата написа:
3550лв + 300лв транспорт /поне/ + мито /не съм сигурен, но нека заложим едни 5%/ + ДДС
Митото е 3% за една бройка не взимат, ддс е 20% а транспорта е страшно разтегливо нещоооо..... :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  EU_BG_akademika Чет 4 Сеп 2014 - 12:23

Мънцата написа: Абе както се казва, всеки си ебе жената как си знае spying
Да де, ама и друг да ти я ебе , не е приятно........ spying смях 6e6ebecd09233a2d4a30
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

съобщение 123

Писане  max Чет 4 Сеп 2014 - 13:04

EU_BG_akademika написа:
Мънцата написа:
3550лв + 300лв транспорт /поне/ + мито /не съм сигурен, но нека заложим едни 5%/ + ДДС
Митото е 3% за една бройка не взимат, ддс е 20% а транспорта е страшно разтегливо нещоооо..... :здравей:
    Пропускаш една подробност sunglasses2 20% вьрху фактурната стойност или иначе казано /сонарчето е с фактура 170 долара 503495  и плащаш 34 мито/488232  да не падаме от небето ? То и жената не е приятно друг да я .... ама то май май и тебе ако може ще те .....spying
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  MAX 2 Чет 4 Сеп 2014 - 19:05

Вижте, аз внасям сонари и ви казвам че едровата цена на която аз купувам е по висока от цените в повечето US магазини. Нататък го смятайте вие.
За да си купи обикновен човек сонар от северна америка трябват:
Адрес в северна америка (търговците там имат изрична забрана да продават зад граница)
Търговец който продава уред с метрична система.
От там нататък са парите - най простият начин да купите нещо е ако го платите от тук но го получите на адрес на ваш приятел, роднина или близък там. При продажба в северна америка дължите данък между 3 и 15% върху стойноста (зависи от щата или държавата). Цената за вътрешен транспорт варира, но за сонар нека я сложим 25$. След това вашият приятел, роднина или близък трябва да подготви и изпрати тази пратка до Бг. Цената на тази услуга е не по малка от 150-200$ ако обявите стойноста. Ако не я обявите , а обявите по ниска при загубване стойноста няма да бъде възстановена и вероятно цената ще бъде около 150$. В случай че все пак сте решили да рискувате трябва да ви предупредя че ДДС и мито се дължи за всяка пратка чиято стойност надвишава 30%. Ако стойноста и е до 150$ (вкл. транспорт) дължите само ДДС и минавате по опростена процедура. Ако надскочите тази стойност трябва да попълните митническа декларация и да платите и мито (мисля 5%). Тъй като някой от колегите беше написал че "се праща с цена 170$ " държа да направя следното уточнение - митничарите отдавна имат компютри и ползват интернет. Всичко което ги усъмнява (а те по принцип са доста мнителни) моментално се проверява през гугъл. Когато стойноста се разминава с обявената се сформира комисия от трима митничари които определят стойноста на стоката и я обмитяват по своя преценка. Освен всичко останало (фактура) се изисква и документ доказващ плащането - извл. от кредитна карта или пейпал инвойс . Веднага ви казвам че "подарък" не звучи достоверно в митничарското ухо и е повод за обстойна проверка. Вероятноста да прескочите митниците е доста малка.
Та в заключение бих казал че за един средностатистически българин без роднина там който да пътува всяка седмица и да му го донесе на крака покупката на сонар би изглеждала така:
стойност 2599$ - 3350лв.
такса 5% (минимум) - 167,5лв.
транспорт до "роднината" - 25$ - 34лв.
транспорт до Бг. - 300лв.
оформяне на митнически документи - 50лв. (минимум)
мито 5% върху стойноста + транспорта - 182,5лв.
ДДС 20% върху стойноста + транспорта - 730лв.
половин ден кесене по гишета - БЕЗПЛАТНО
Горното го считайте за упътване за всеки който желае да се сдобие с "ефтин" сонар :wow:
Моля също да не обвинявате търговците, аз нямам 100 или 200% надценка и смея да твърдя че аз, както и всеки един вносител на подобни уреди в Бг. се побира в максимум 30-35% от себестойноста до търговеца на дребно.
MAX 2
MAX 2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.08.2014
Брой мнения : 63 Рожд.дaта : 09.04.1973
Години : 51

http://www.e-fish.bg

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  D.Dimitrov Чет 4 Сеп 2014 - 21:35

Аз пък купих тва: [You must be registered and logged in to see this link.]
Ма го платих толкова: [You must be registered and logged in to see this link.]
Има няма 56 процента надценка. При ниския клас разликата от двеста лева си струва май. В нея е мито, ДДС, фактура/разход/, карта, можеш да го пипнеш, огледаш и прецениш дали би се справил с големина на символи и други такива работи. Пък и има някой който откровено можеш да напсуваш ако си се прекарал.
Тва за ефтинките де. За ония по 10 бона вероятно сметките са си други.
Сега вече въпроса е как ще се понасяме с новата придобивка!
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  Мънцата Чет 4 Сеп 2014 - 22:10

Честито! Тоз модел е много чувствителен на тема НЕпочерпване, така че спешно требе да вземеш мерки spying
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

съобщение 123

Писане  max Чет 4 Сеп 2014 - 23:53

Обяснявам за последен път схемата ми за закупуване на сонар или каквото и да е от Канада. 1.Обаждам се на канадец и казвам кой модел искам 2.Той отива и купува сонарът 3.Праща ми подаръка по човек който си идва в Бг.4.Човекът носи сонарът в ръчния багаж в самолета 5.Срещаме се на летището получавам си подаръка и кой от къде е .Какви транспорти, мита и ....? Лошото само е че за мене само мога да поръчвам и гледам да не прекалявам ....Пп.Над 8 сонара и даунрингера получих от там. :здравей:
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  EU_BG_akademika Пет 5 Сеп 2014 - 3:28

max написа:Обяснявам за последен път схемата ми за закупуване на сонар или каквото и да е от Канада.
 Да така е ако има кой да го носи, аз за жалост само веднъж си взех така, племенницата ми беше в САЩ на бригада като студентка и се върна с Лорънс....еххх това беше 2007г Нямаше геофенси, нямаше проблеми, споням си, че само гледах да има метрика и руски меню...... Сонара се оказа джелезен, за тогава беше N1 е своя си клас, а сега още бачка на Дунав в Русе :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  EU_BG_akademika Пет 5 Сеп 2014 - 4:18

D.Dimitrov написа:Аз пък купих тва: [You must be registered and logged in to see this link.]

Абе рожбо, абе гугутко, абе пиле шарено, абе
  ние сме стари ора бе, аз едвам 7 инчовия виждам с напрягане, без очила, а ти взе тая пуча въшка, чи то ако разделиш екрана и очила няма да ти помогнат бре, требе с лупата да тражиш койе що йе.... 12666

Освен това, този сонар, се намира около  тази цена... ама ти бързаш!! Как и да йе, ногу риби на сонарето и най веке на пръчлето :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  D.Dimitrov Пет 5 Сеп 2014 - 7:25

Мънцата написа:Честито! Тоз модел е много чувствителен на тема НЕпочерпване, така че спешно требе да вземеш мерки spying
ЗабелезАл съм, че относно почерпката си много прав!
И верно.... спешно си е. То за друго пък..... за кво ли и да бързам!
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  тони котев Пет 5 Сеп 2014 - 8:33

max написа:Обяснявам за последен път схемата ми за закупуване на сонар или каквото и да е от Канада. 1.Обаждам се на канадец и казвам кой модел искам 2.Той отива и купува сонарът 3.Праща ми подаръка по човек който си идва в Бг.4.Човекът носи сонарът в ръчния багаж в самолета 5.Срещаме се на летището получавам си подаръка и кой от къде е .Какви транспорти, мита и ....? Лошото само е че за мене само мога да поръчвам и гледам да не прекалявам ....Пп.Над 8 сонара и даунрингера получих от там. :здравей:
Това е най-евтината схема и наистина тогава цената е 40% надолу от тукашната.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  Попа Вто 9 Сеп 2014 - 23:01

тони котев написа:
max написа:Обяснявам за последен път схемата ми за закупуване на сонар или каквото и да е от Канада. 1.Обаждам се на канадец и казвам кой модел искам 2.Той отива и купува сонарът 3.Праща ми подаръка по човек който си идва в Бг.4.Човекът носи сонарът в ръчния багаж в самолета 5.Срещаме се на летището получавам си подаръка и кой от къде е .Какви транспорти, мита и ....? Лошото само е че за мене само мога да поръчвам и гледам да не прекалявам ....Пп.Над 8 сонара и даунрингера получих от там. :здравей:
Това е най-евтината схема и наистина тогава цената е  40% надолу от тукашната.
Всичко е чудесно,ама:
-не всички имат възможност за тази схема
-когато казваме,че сме БЪЛГАРИ,всички сме горди,но когато трябваме да платим нещо,хич ни няма,после държавата била слаба,ами каква да е ?
-след продажбеното обслужване от Канада,какво е?
-и още разни други за,които сега не ми се пише,че ловя лефери и не ми се занимава 29e6bbd771c7f3dfc36b

п.п.Всеки ден в магазина има поне по един,дето пита-,,Какво да правя със този сонар,дето го купих от не знам си къде ?",и аз какво трябва да му кажа не знам
Попа
Попа
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.07.2013
Брой мнения : 190 Рожд.дaта : 18.10.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

съобщение 123

Писане  max Вто 9 Сеп 2014 - 23:21

Никога не ми се е развалял сонар sunglasses2 но наложи ли се връзвам бас с който иска че ще го ремонтират гаранционно ако могат в Бг. :здравей:ПП. А аз ловя сомове и бяли риби в момента spying
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  EU_BG_akademika Сря 10 Сеп 2014 - 7:54

max написа:Никога не ми се е развалял сонар
И на мен, само на еди му изчезна звука, но това беше на шестата година...
Те си имат международна гаранция..............
А Попа, е прав, би трябвало да стимулираме собствената си икономика, но ние като нация, все още не сме се научили нито да търгуваме нито да пазаруваме като световните търговци...
Прави ми впечатление, че надценките за риболовните принадлежности, като махнем разходите са между 20 и 30 % за всичко. И за 20 левовия воблер и за 10 бонния сонар, да де ама, ако при едното е 4-5лв, при другото е два три бона.
Попитах веднъж в един магазин, защо аджеба търговеца слага такава висока печалба, а той ми отговори, в моя магазин аз определям кое колко струва. Така е, но аз пък определям от къде да си пазарувам, и тук кръгът се затваря, става § 22.
Интернет все повече измества физическата търговия- магазин, наем, ток, заплати и прочее разходи.....затова и стоките са по евтини
За мен най добрите търговци са китайците, ще се върже на фльонга да ти продаде нещо за 10$, ще ти направи и 1-2$ отстъпка след пазарлък, ще се отнася с теб с внимание и уважение, и никога няма да те забрави като клиент дори и да си купил нещо за 5 долара от него. За всички наши празници, пощата ми се пълни с поздравления от Китай. И последно при проблем е готов да ти върне парите и да ти остави стоката от колкото да му оставиш отрицателен коментар за магазина. Толкова е важен имиджа за него. Никога не ми е казал, купи си или е ела ми в магазина, за да то обесня това което не знаеш и те интересува....
Назад сме, много сме назад, ето сега един български търговец от Сопот се опитва да ме завлече с пари, но добре че е Тишо полицая, та провери човека, за което много му благодаря, но пак ще трябва да ходя и да подавам жалба в полицията. Чисто и просто спря да ми отговаря защото много се забави с една доставка, която явно не е поръчана... телефона е несъществуващ.....абе българи 226711
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  kashika Пон 3 Фев 2020 - 23:13

И аз ще вземам сонар от чужбина (САЩ)... Няма какво да говорим за цени там и тука... Единственото ми притеснение е, че общо взето оставам без гаранция от 2 години. Че ако тръгна да го връщам ще стане сложно и солено. Естествено има кой да ми го донесе от там в куфара, а не с пратка по пощата, така ще избегна доста данъци и такси. Разликата в левове там и тука е около 250-400 лв., за среден клас сонар до 1000 лв. Или LOWRANCE HOOK2-5 COMBO SPLITSHOT е на цена от 410 лв в САЩ, тука знаете колко е... 660, но това е от тази седмица, преди бяха доста повече  Гледам, че в последно време започнаха рязко да падат цените в България: Сонар Lowrance Hook2-5 TripleShot беше 1250 лв, сега обаче е към 830 лв... в САЩ е 560 лв, което означава, че цените са стигнали до нормалните цени (с платени данъци, доставка и такси), а не старите надути цени! Още повече, че сега излиза новия модел на Лоурънс и... вероятно започва разчистване. Разчистване има и в САЩ в момента.

Същото е и с Гармин, даже по лошо, евтините модели тук са 2 пъти по скъпи от САЩ, при по скъпите модели не съм ги гледал, но и там ще има сериозна разлика.
Нагледно за по 100 долара сонари, тук са по 300 лв и на горе :
[You must be registered and logged in to see this link.]

И т.н... Единственото, което ме успокоява за гаранцията е, че имам човек които може да ги поправя... :здравей:
kashika
kashika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2017
Брой мнения : 50 Рожд.дaта : 09.11.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  kashika Чет 2 Апр 2020 - 20:43

Които има възможност за доставка с приятел или познат - да налазва...

[You must be registered and logged in to see this link.]
kashika
kashika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2017
Брой мнения : 50 Рожд.дaта : 09.11.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Ценови параметри на продаваните различни марки СОНАРИ - в България и чужбина.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите