GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов на Бяла риба със силикончета

+5
Кико
gogo26
Попа
paynera
rikitikitavi
9 posters

Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  rikitikitavi Вто 23 Дек 2014 - 14:48

Аз все още се боря да хвана една нормална бяла риба със силиконче. След доста четене и ровене стигнах до няколко извода. Прочетете ги и очаквам коментари и допълнения. Всяко мнение ще ми е от полза.

Ето какво събрах:
Плетено влакно 0.10мм
Флоуресцентно или жълто.
Флорокарбонов повод 0.3мм поне метър
Звънтяща пръчка с дължина за лодка около 2 м
Акция средно – бърза
За дълбочини 12-25 метра с акция 10-40гр или 10-30гр
Пръчката е добре да е с преутежнена дръжка за по-бързо засичане.(център на тежестта на мястото на кутрето)
Макара с добър аванс и безинерционна.
Кръгли оловни глави
Подвижна тройка е за препоръчване, но еденичката се закача по-малко по камъните.Комбинацията от двете пък не пропуска и кълване и камъни.
Търсене на събран дребосък из водоема-от там се търсят прагове и неравности.
Размер на джиговите глави –грам на метър +2грама. Едни 20 грама са често идеални.
Един стример над джига подпомага риболова.
На дълбокото има два видими цвята-син и жълт
Размер на силикона над 9см.
Кълването е ясно, нервно,бързо, слабо-трябва да се засича на инстинкт
Нахапаната рибка е винаги по-интересна(не е казано кой да я нахапе)
Джиг със мъртва рибка е много по-резултатан от силикона
Стадата бяла риба са с различни по размер риби.
Силното слънце заслепява рибата и тя не вижда добре . Винаги си избира да е в сянка или да е в дълбочина
Всяка неравност по дъното е добра за рибата . Все пак предпочита такива по-дълги. Малките цепки по дъното са постоянно заети от нея освен ако не я изгони сомчо от там.
Играта на примамката трябва лятото да е в сантиметри, а зимата в милиметри. Въпреки това трябва да се почва с ускоряване за да се привлече окото на хищника.
Вибрациите под водата трежожат хищника. Приказките, тропането в лодката, хлопването на котвата на дъното са едни от най-плашещите.
Колкото е по-топла водата с толкова по-широка лопатка да е силикона.
Добра комбинация е силикон с малка мъртва рибка на джига.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  paynera Вто 23 Дек 2014 - 21:37

Така аз на "локви" не ловя (много искам да се науча) , но искам уроци от "специалист" - та на всичките тези критерии дето си ги описал - (като ти знам такъмите) - приготви едни 600-700 лева и тогава задаваи въпроси!!!
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  Попа Вто 23 Дек 2014 - 21:48

Повечето неща са верни,но са доста относителни,ама има и такива детооо...Усещам влияние на руската школа :здравей: Най-добре е за мен,някой,който знае за какво става въпрос да те заведе.Така ще си спестиш доста четене,и лутане в търсене на правилния начин sunglasses2
Попа
Попа
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.07.2013
Брой мнения : 190 Рожд.дaта : 18.10.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  gogo26 Сря 24 Дек 2014 - 8:32

Мале Рикииии no2 no2 ....големо четене си му хвърлил и е станала една каша от която ще дърпаш доста капота no2
Всеки си има собствена истина и схема по която да лови,но тя се съставя с много ходене и проби...и е различна за всеки язовир.....и всяка седмица се променя в зависимост от:
-състоянието на водоема(температура на водата,промяна на нивото,прозрачност)
-от времето,
-от наличието на лодки в язовира-много важен фактор!Рибата вече така е дресирана,че бръмне ли двигател и спира всяко пипане magnifier ...ако искате вярвайте!А повечето състезатели тръгват и спират на пълна газ 606186
-промяна на вкусовете на рибата за цвят и големина на силикона
МОЯТА въдица
-пръчка 210см.акция-фаст,примамка-5-25гр....твърда и звънлива,удобна,фина и лека.....и много съм й свикнал
-макара-шимано алайв3000....става
-влакно 8-нишково,размер-0.08мм....великолепно
-флуоро-качествено 0.20мм,дължина около 30-35смм
Много обширна тема е за силикони и глави.Главите които ползвам са от5 до 17гр имам и 20гр но ми идват нещо тежки и груби.Силикони....много нещо.
Ако нещо конкретно питаш...да обсъждаме:здравей:
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  Кико Сря 24 Дек 2014 - 13:05

Аз  имам  над  десет   риболюова  на  джиг  ,  повечето   на  Цонево   и  толкова  капота

Все  някога  ще  хвана   :здравей:
Кико
Кико
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1658 Рожд.дaта : 01.07.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  max Сря 24 Дек 2014 - 18:39

Кико написа:Аз  имам  над  десет   риболюова  на  джиг  ,  повечето   на  Цонево   и  толкова  капота

Все  някога  ще  хвана   :здравей:
Кука слагаш ли на силикона ? spying
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  Кико Чет 25 Дек 2014 - 7:39

max написа:     Кука слагаш ли на силикона ? spying


То  и  кука  ли  се  слагало  sunglasses2
Другия  път  ще  турна  една  кука  :здравей:
Кико
Кико
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1658 Рожд.дaта : 01.07.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  ДАКАТА Чет 25 Дек 2014 - 19:51

Я и аз да споделя нещо от скромния си опит. Понятие като правилната въдица, правилният силикон или монтаж, правилният цвят и т.н. няма. Всичко е строго зависимо от водоема, дълбочината на която се лови рибата, прозрачността на водата, ъгъла под който слънцето осветява водата или наличието на мъгла, начина на водене на примамката и много други фактори. От четене няма да се научи толкова, колкото от ходенето на гьола. Колкото повече си там и експериментираш, толкова повече ще ловиш.
Има някои основни правила към които се придържам аз, не от четене, а от моята лична практика.
Пръчката: С една пръчка не става. Трябват поне две. Едната с по-малък тест на примамките, другата с по-голям. Дължината около 200-220, максимум 240 см. Акцията - екстра фаст, с ясно изразена върхова акция. Водачите по възможност по-големи, за постигане на по-голяма дистанция и за да не замръзват лесно в студа.
Влакното: Колкото е по-тънко, толкова е по-чувствително. 8-нишковото е препоръчително. Розовият цвят е много подходящ, защото е добре видим за нас, а за рибата невидим (бялата риба има много по-добро зрение). Дайва имат такова влакно. Повод - флуорокарбон, максимум 50 см, директно вързан за плетеняка (без вирбел). Малка карабинка. Трябва така да се изчисли линията, че при закачане да се скъса само карабинката.
Всичко останало е въпрос на много опити. Ходене му е майката!
Надявам се да съм бил полезен с нещо.
ДАКАТА
ДАКАТА
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2013
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 31.08.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  КИРО Чет 25 Дек 2014 - 21:00

И накрая като разбереш,че вече всичко знаеш - гледаш че си одъртял,
и вече не ти се ходи за риба..... :сълзи: spying
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  gogata1 Съб 2 Дек 2017 - 23:17

Малко да съживя темата .
Направих две проби на силикони от брега за тия сулки но не ми се удава нещо spying Не че другите около мен извадиха риба . Ползвах силикони 10-на см. няколко цвята ама нъцки.Гледах филми с Джидров и сие за разни пинизи , пробвах ги .... без успех обаче . Заинтригува ме този риболов и приемам съвети :здравей: Каня се да пробвам и с лодка.
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  ДАКАТА Нед 3 Дек 2017 - 7:39

Гога, ела ми на гости да те заведа да си хванеш бяла риба. Съвети само в лодката щото за всеки язовир си е специфично. :здравей:
ДАКАТА
ДАКАТА
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2013
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 31.08.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  gogata1 Пон 4 Дек 2017 - 12:50

Дака не ми подавай нишани щото много трудно се навивам за риболов spying При първа възможност идвам на уроци :здравей:
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Риболов на Бяла риба със силикончета Empty Re: Риболов на Бяла риба със силикончета

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите