GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Апнея за начинаещи

+7
д-р Коко
rikitikitavi
ivo_shogun
baretata
Любак
roko koko
Valyo68
11 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  rikitikitavi Съб 7 Мар 2015 - 16:31

поздравления за успехите. аз кат по мързелив я докарвам до към две минути
без порив за вдишване и от там нататака според настроението още 30-50секунди.

ти баретата много не я слушай. и тои кат мен е папардак и обича топлото море.
баш сега се прави най добрата тренировка за динамична апнея.щото водата хладна
и някак мазна седи. махаш енергично към дъното дет е на осем метра от теб.
максимално бързо и много подробно оглеждаш полянката на коят си кацнал.
ако няма наредени теракотени плочки махаш пак енергично нагоре да се раздвижи
кръвта ти. на повърхността пак раздишваш като махаш с плавници да се пореместиш
над следващата полянка,три глътки въздух и надоле. като оплуваш така сдва три
километра си готов с тренировката.
пп има из форума една образувателна тема за калкана от мен. може да я разгледаш
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  ivo_shogun Нед 8 Мар 2015 - 12:03

Тая твоя "мързелива" апнея си е страхотна :)) аз се радвам че поне ги докарвам 2те мин почти винаги, което ме прави по сигурен в себе си и надявам се да го проявя и под вода. Еййй ще ме потопите така като ми говорите накрая :) малко ми трябва да се гмурна ама гледам 6-7гр. я дават водата и малко ме спира че то за 30мин дали ще си струва а екипировката ми не е много подходяща за сега! А според теб къде е подходящо около варна да се гмурка в момента за настъпаните попчета?
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  rikitikitavi Нед 8 Мар 2015 - 16:57

rikitikitavi написа:поздравления за успехите........
пп има из форума една образувателна тема за калкана от мен. може да я разгледаш
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  spear Чет 19 Мар 2015 - 10:06

Йога нидра е една от практиките за самовнушение с цел постигане на пълен релакс на тяло и съзнание.
Чуйте я в прикачения файл, на български е. Направете я няколко пъти за да я запомните. След това я приложете правейки апнеи.

Link: [You must be registered and logged in to see this link.]
spear
spear
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 24.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  rikitikitavi Пет 27 Мар 2015 - 17:36

Щото в една друга тема ма изловиха и аз без бой си признах, ще напиша тук моята мързелива тренировка.

МЪРЗЕЛИВА ТРЕНИРОВКА ЗА ГМУРКАНЕсега то си е ясно,че пълно щастие няма. От мързел се отказах с динамичните апнеи и минах само на дишане и управление на пулса. Идеяте е да се свикне тялото при умерено натоварване да не се вдига много пулса а и от там консумацията на кислород. Страничен ефект е намаляне на умората. Като цяло се стремим да ползваме само тези мускулни групи,които са най необходими.
Първа част.
Бавно ходене. Представяте си,че носите чаша напълнена до ръба с 23 годишна ракия,отлежала в няколко месеца в черничево буренце и след това сложена на хладно и тъмно в дъбова бъчвичка. Ходите така,чеда не разлеете и капка. Докато бавно пристъпяте се стараете да успокоявате и намаляте ударите на сърцето си. Трябва да усетите как стават по дълбоки и по бавни. Някъде към 61-62удара е добре. Надолу които успее,успее.
Част втора.,
Съшо като първата ама качвате стълби. Тук целта е задърж ане на сърдечния ритъм на нивото накоето сме почналида качваме. Към то 64-68удара на минута.

Третата част е качване през стъпало с малки отскоци за отлепяне във въздуха и на двете стъпала едновеменно. Тук целта ена всяко качено стълбище да позволим леко вдигане на пулса до към 85удара и на площадките за три крачки да го смукнем максимално възможно абе до към75. И за следващото стълбище наново. На края на изкачването с три четири издишвяния се успокоява тялото. Е сърцето идва зор да се успокои ма с повечко качвания става.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  д-р Коко Пет 27 Мар 2015 - 20:53

На втората крачка седнах и изпих ракията. След това не ми пукаше за пулса. Наздраве! (beer)
д-р Коко
д-р Коко
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.01.2015
Брой мнения : 7 Рожд.дaта : 06.01.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  boysa Съб 28 Мар 2015 - 23:03

Благодаря, Докторе и честит ти празник на фамилното ти име!
Писах ме си с теб на лични за едни ветеринарни низорали и септобари.
Няма нищо случайно.
45479
Та кат гледам името същото, като на колегата дето пише темата.
Аз съм учил в Пловдив още едно съвпадение.

Знам, че ти също правиш някакви тренировки на статична, би ли споделил какви и ако пробваш това, което е писал Ники какви са резултатите с и без питиетата
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  д-р Коко Пон 30 Мар 2015 - 21:44

Моите тренировки са с постоянно време за раздишване и покачващи се като цел времена на апнея. За отправно време взимат това, което ще постигна от раз без раздишване и подготовка. От него вадя 30 сек и това ми е началото. След това увеличавам с по 15 сек до макс. Раздишването ми е две минути и половина постоянно. Като стигнете макса ви за деня започвате дасе стремите да го поддържате като сваляте раздишването постепенно. В момента статичната апнея ми е над 2мин. За динамична качвам и слизам по стълби без бързане. Качвам 20 стъпала и слизам. И после пак. За сега целта ми е винаги да минавам минутата. Най-важното обаче според мен е менталната подготовка, отпускането, изчистването на съзнанието и концентрация в това, което правиш без да се влияеш от външни дразнители.
д-р Коко
д-р Коко
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.01.2015
Брой мнения : 7 Рожд.дaта : 06.01.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  rikitikitavi Вто 31 Мар 2015 - 3:22

Имам един сериозен въпрос.
Как го правите това раздишване по 2:30 минути? Щото при мен ако съм на сушата да имам едни 30тина секунди да посваля задъхването и после максимум 5 вдишвания и всичко я има минута я не. Ади кат се гмуркаме и като се улеем със стоенето отдоло е друга работа....ама пак няма как да мина две и половина минути. Може би проблема е от там че шетам. А малки дълбочини. Аз повече от 12ина метра по окомер не слизам,че малко стоя долу...
Всички пишат за дълго раздишване ама на мен си ми причернява ако продължа с повече от четири вдишвания.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  justinian Вто 31 Мар 2015 - 9:31

Ники, сигурен съм, че знаеш правилото: "Колкото минути си под водата, поне толкова трябва да си на повърхността преди следващото гмуркане." Предполагам, че колегата е имал това предвид. Така умората от гмурканията се появява много бавно. Наложих си да спазвам това правило, дори и да виждам ята от риби да минават под мен. Така удоволствието от подводния риболов се усеща не само психически, но и физически.
Аз правя следното:
Обикновено правя статична апнея между 2 и 2,30 минути, като изляза на повърхността се отпускам напълно. Дишам около две минути абсолютно спокойно, докато се нормализира пулса. След това правя бавно 10-15 максимално дълбоки вдишвания и същият брой издишвания , но до отказ! Като приключа с дълбоките вдишвания правя 10-15 бързи вдишвания и издишвания. Ако се появи замайване, изчаквам да отмине, след което поемам бавно и дълбоко въздук, но не до пълния капацитет на дробовете и едва тогава гмуркам. Този метод го знам от Андрея Андреев, докато ме учеше да гмуркам с дървеното харпунче. Да съм бил на 14-15 години тогава. :здравей: След години спокойно правех апнея над 3-те минути. Засичали са ми, без да ме предупреждават 3,28 м, НО! ДЪЛГАТА АПНЕЯ НАРУШАВА РИТЪМА И ВИ ИЗТОЩАВА МНОГО-ПО БЪРЗО!!!
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 17.09.2009
Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  д-р Коко Вто 31 Мар 2015 - 15:46

Колега, последната част на твоето раздишване много ми прилича на хипер вентилиране, а то не е препоръчително! Да. ще имаш повече кислород, но точно липсата на въгероден диоксид няма да ти даде импулса да поискаш да дишаш и в един момент вече може и да не ти стигне времето до горе или пък да направиш някоя мамба. Това замайване би следвало да ти е като звънец, който ти показва, че нещо не е наред.
След като издишам след апнея аз си поемам два три пъти по-дълбоко въздух и след това дишам нормално докато приближа 15 секунди до новото упражнение. Тогава и едва тогава правя две дълбоки вдишвания и издишвания, като второто ми е с максимално напълване на корема и с разперване на рамената навън за повече обем.
д-р Коко
д-р Коко
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.01.2015
Брой мнения : 7 Рожд.дaта : 06.01.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  justinian Вто 31 Мар 2015 - 18:25

Колега, абсолютно си прав. Аз споделям моят метод на раздишване и не го налагам, като абсолютно правилен. Не искам да задълбаваме в теория, защото по-скоро ще объркаме начинаещите. С практиката всеки намира метода, който е най-подходящ за неговия организъм. А и да не забравяме най-важното правило: "Никога не гмуркай сам!"
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 17.09.2009
Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  sistefanov Сря 1 Апр 2015 - 9:10

Тони д-р Коко е прав за хипервентилацията. Преди е било прието да се прави така, но сега се отрича тотално. Точно заради това, че ти идва много късно порива за вдишване поради ниско ниво на CO2. Трябва да се почива минимум 2 мин на повърхността в зависимост от гмуркането на каква дълбочина е, правят се 3-4 дълбоки вдишвания, като последното е с пълния капацитет на дробовете. Първо се пълни дроба в областта на корема и след това в гърдите, защото ако се почне обратно голям обем от дроба остава празен. :здравей:
sistefanov
sistefanov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.10.2010
Брой мнения : 140 Рожд.дaта : 29.03.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  rikitikitavi Нед 5 Апр 2015 - 10:28

Аз пък останах един час свободен и си измислих нова занималка. Раздишване прав. После 20големи енергични крачки. След това се почва отброяването на времето,като се ходи много бавно и плавно. Кат доди момента се спира броенето,правят се пак 20големи крачки и тогава се вдишва.
Е не мога да се похваля с голямо постижение ама поне съм постоянен. Някъде минута и половина време изкарвам.
:рок:
Ало дай боже кача на две, супер.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  roko koko Пон 6 Апр 2015 - 9:07

Ако ти се стори ,че пасажерите понякога те поглеждат с малко странен и не дотам разбиращ поглед ,не се чуди какво ги е подтикнало към това им състояние смях spying .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  rikitikitavi Сря 8 Апр 2015 - 4:27

roko koko написа: Ако ти се стори ,че пасажерите понякога те поглеждат с малко странен и не дотам разбиращ поглед ,не се чуди   какво ги е подтикнало към това им състояние смях spying .
12666 абе вие що по рано не казахте това. Аз мислих от прическата мие,та взех се остригах казармен тип..и пак същите погледи. Не че съм си загубил съня за това ма си е друго човек да знае.
Пп с последната занималка стигнах някакъв свой си лимит. Комфортно изкарвам минута и половина и малко отгоре. С повечко инат две минути и съм до там. Сигурен съм,че бъркам нещо ама идея си нямам какво. Оставам да отлежат малко нещата засега така.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  spear Пет 10 Апр 2015 - 20:30

Ники пробвай тази техника от файла който качих, гарантирам ти поне още 1 минута отгоре. Аз ако не съм го пробвал нещо не го препоръчвам на никой. Това работи, това преподава нашия Любо, Пелицари, Мемо и т.н... d5116e0ebf2fc8f68ade
spear
spear
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 24.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  rikitikitavi Съб 11 Апр 2015 - 5:24

Юли,нета ми е много слаб и просто не може да открие файла. Като се върна в България ще го видя. Мерси все пак.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  boysa Нед 12 Апр 2015 - 19:53

Юли при мен не се отваря, но това ми помогна да потърся в нета.
Та аз какво си преработих.
След като направя раздишване по темата от Ники. Поемам въздух и започвам да си представям как кракът ми се пълни от пръстите към стъпалото, коляното бедрото после преминавам през слабините другият крак, пъпа, корема, гърдите, раменете, ръцете до пръстите, шията.
Там усещам най-голямо напрежение в областта на трахеята.„
После преминавам към главата бузите носа, очите, ушите темето
След това към вътрешните органи дроб сърце
После си представям целият скелет
Накрая някак си се изгубвам в мъглата и се сливам със себе си.

Та всичко това го правя със синият цвят
Действа само при статична при динамична нещо не ми се получава това спокойствие.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  spear Вто 14 Апр 2015 - 9:36

В транзита имат живот 1 седмица файловете и ги трият. Ето го качен в докса
Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Вторник 28.04.15.
Файл : Nidra.rar
Линк за сваляне : [You must be registered and logged in to see this link.]
spear
spear
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 24.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Апнея за начинаещи - Page 2 Empty Re: Апнея за начинаещи

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите