GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GPS Митове, легенди, факти..

5 posters

Go down

GPS Митове, легенди, факти.. Empty GPS Митове, легенди, факти..

Писане  D.Dimitrov Вто 24 Мар 2015 - 21:06

Айде като за начало, щот Любачето ми е стъпил на топките и няма мърдане! 509601

EU_BG_akademika написа:
КИРО написа:
Първо,много ти са груби координатите,по тях ти върви търси точки.
Не груби а широки, координати с точност от 0.5 до 10м са във вида N 00.00000 E 00.00000.
Точността зависи от много неща.
1.Хардуера на уреда, колкото е по скъп, се предполага че трябва да е толкова по добър, точен.
2,Избора на координатна система. Най популярната е
Световна геодезическа система 84 (World
Geodetic System 84 WGS84)
Но има и доста други за които се твърди че са по точни. Става въпрос от 2см до 2 метра. Това е само за системите.
3 зависи колко спътника вижда уреда в момента на позициониране на точката.
4 зависи от местоположението и атмосферните условия. Например в мъгла, гъста облачност, има разсейване на сигнала, ако сме сред скали, дървета листа, също.
5.Aко наблизо има мощен укв-предвател също е възможно да загубим, или да имаме не точен сигнал от спътника.
Така, че е възможно да се локализира точка с точност 1м в диаметър, но за това трябва гореизброените неща да са в ред 484712
:здравей:

nikgeo написа:Вече в няколко теми се разисква точността на GPS-ите, които използваме. Почва да ми става забавно. Дори да имате професионален GPS и определите с точност до ± 2 мм., то тя е безпредметна, защото, тази точка е по вертикалата на приемника, който се намира някъде в "уоки-токито". Местоположението на GPS-а и положението на въдицата се тазличава поне с 3 м. Така, че да се обсъжда точността, е безсмислено. По принцип, за да са максимално точни координатите на една точка, ви трябва освен вашия GPS и базова станция, с която да сте във връзка. Тя може да е ваша ( локална ) или виртуална, с която да правите връзка, но това е друга "бира".   Моят GPS - двойка - базов и мобилен приемник, са разположени в два куфара с размери 20 / 40 / 60 см., и към него има и много мощно радио. Реалната му точност, само при използване на мобилния приемник, без базова или виртуална станция, е 0.50- 0.60 м. Така, че GPS-те, които се продават за масово ползване, имат реална точност от 3 до 8 м. Не, че съгласно теорията на вероятностите, не можете да постигнете точност 1 см. :здравей: :здравей:

divein написа:GPS e е за приблизително определяне на мястото. Като се доближиш до запаметената точка, от там нататък е сонара.
D.Dimitrov написа:
dabich написа:
D.Dimitrov написа:Пък и догодина тая точка вече няма да е там 29e6bbd771c7f3dfc36b
В какъв смисъл?
Като се разприказвахме за милиметри, пък дори и за сантиметри да е, нещата се менят. Просто всичко си мърда. Глей ся!
Ма и тва не лъже!
Та квито и точки да слагаш, еле пък с нашите играчки, нещата не са такива каквито са. sunglasses2
Ма колегата така хубаво го е описал, та цялата орда продавачи на ЖИ ПИ ЕСИ сигурно иска да го линчува!
D.Dimitrov написа:
max написа:
divein написа:GPS e е за приблизително определяне на мястото. Като се доближиш до запаметената точка, от там нататък е сонара.
                                                                                                                                     Последния пьт ми направи впечатление на Тасос че точка 49 /една от най дашните/ ми я показа доста по навьтре от нишаните който ми служеха за ориентация ??? 12666
Това е често явление и не трябва да се изненадваш. Причините могат да бъдат различни. Но най-често срещаните с портативните приемници са:
1. Антена. Антената е активно устройство с вграден усилвател. Влияе се както от засенчване така и....  старее. В смисъл елементите вътре си имат "живот" и с времето си променят параметрите като респективно това влияе на точността.
2. GPS приемник. Тук важи правилото колкото повече толкова по добре. В смисъл канали и системи. Всичко по-ново хваща възможните 7 системи за навигиране + наземните такива./Не е само GPS /  Ма и те стареят. Жичкаджиите наричат процеса разпад на приемника. Лекуват го с антени с по-ниска консумация, отвара от бял равнец и лайка и разни други такива космически технологии.
3. Заглушители и смутители. Има ги доста. Някои нарочно а някои случайно. Като им паднеш става лошо.
4. Атмосферни условия. Тук радиолюбителите ще кажат как и колко влияят те.
5. Карти. Тук вече при навигирането. Колкото и точно да те позиционира приемника понякога на картата си някъде другаде. И докато вденеш къде белята станала.
Абе има и други драми ама спирам засега че някой може да се уплаши.
Та ако на някой му е интересно можем да поомажем още някоя тема докато не са ни усетили модераторитеspying
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

GPS Митове, легенди, факти.. Empty Re: GPS Митове, легенди, факти..

Писане  Любак Вто 24 Мар 2015 - 21:36

D.Dimitrov написа:Айде като за начало, щот Любачето ми е стъпил на топките и няма мърдане! 509601

..................

135d02aa35ad75a2cb71


Няма как, ........ човек ще те направя. 851a05bac39e75c1b894  sunglasses2
Но трябва да се потрудиш де. d5116e0ebf2fc8f68ade
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

GPS Митове, легенди, факти.. Empty Re: GPS Митове, легенди, факти..

Писане  tiho_roev Сря 25 Мар 2015 - 13:14

Да се оплача за поредния БОКЛУК  закупен от нета комп
КАРТА НА ПОТЪНАЛИ КОРАБИ ПО БГ КРАЍБРЕЖИЕ
[You must be registered and logged in to see this image.]
tiho_roev
tiho_roev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.12.2010
Брой мнения : 763 Рожд.дaта : 06.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

GPS Митове, легенди, факти.. Empty Re: GPS Митове, легенди, факти..

Писане  КИРО Сря 25 Мар 2015 - 21:45

Ае Тихо,ти наивен ли си или....... ???????? 21188 21188 21188
Никой нормален няма ти даде точни координати на тези неща.
Нямаш си на идея каква далавера са тези потънали кораби,
еле пък за подводния туризъм.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

GPS Митове, легенди, факти.. Empty Re: GPS Митове, легенди, факти..

Писане  tiho_roev Чет 26 Мар 2015 - 16:45

Незнам бе КИРЕ 140123 нали съм овен по зодия ама оная от саѝта ми каза че в картата има точни кординати дето никъде ги нямало па аз вземах че и повярвах mistaken
tiho_roev
tiho_roev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.12.2010
Брой мнения : 763 Рожд.дaта : 06.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

GPS Митове, легенди, факти.. Empty Re: GPS Митове, легенди, факти..

Писане  icokanev Пон 6 Апр 2015 - 22:49

tiho_roev написа:.... ми каза че в картата има точни коОрдинати дето никъде ги нямало па аз вземах че и повярвах


Така де, никъде ги няма, ама иначе си ги има, 6e6ebecd09233a2d4a30
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

GPS Митове, легенди, факти.. Empty Re: GPS Митове, легенди, факти..

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите