GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сезон 2015

+35
EU_BG_akademika
shibailo
Любак
savi aleksiev
ivo_shogun
КИРО
Моряка
ПЛУВЧО
spear
gogo26
justinian
Венци
terzosub
antares
k0c3t0
д-р Коко
orsoia
Петър Василев
zhikata
tolio_pm
RAAZIEL
Красен Матеев
rikitikitavi
чечо
недялко радков
palamudov
stanislav_dimitrov
iamyordan
roko koko
boysa
Мънцата
hristo 79
vatus
ДЯДО ИВАН
Pretor
39 posters

Страница 2 от 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  недялко радков Нед 17 Май 2015 - 22:33

Днес си къцах каичка на Ной и един водолаз ми се вреше в месината,имаше 4-5 платирини на колана,да си признае кой е!Не че ми пречеше,ама да се похвали!
недялко радков
недялко радков
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.10.2011
Брой мнения : 1066 Рожд.дaта : 10.07.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  boysa Пон 18 Май 2015 - 0:52

Има като за малък разказ но може утре.
Проблемът ми е в малкото стрелите с различни харпун и и не познаване на материята. А и невъзможността ми да мисля. Та сложих нови ластиците и от стрелба по водорасли не се разбира.
А и подредбата еди над друг и по средата тръбата се оказа грешна. Но просто не съм свикнал с харпунА. А те рибите сега са много бързи и точно там минават с двеста. Та в началото ги срещахора на различни дълбочини.После застанат на правилното място и си минаваха на метър от повърхността и близо до камъните. Това беше време от половин час. После дойдоха двама колеги. Поздрави ме се. Като видях как се гмурка единият му казах че минават пред мен и ако иска да се приближи.  Та гмуркане трима на 5. А с единият на едно и също място. Когато излезе единият другият се гмурка. Надявам се да не съм пречи много. Виждах риби почти на всяко гмуркане. Исках и да направя Добро сефте на харпуна.
Много пропусках. Та оглеждам се по колегата.Начин на раздвижване начин на прикриване оборудване.
Та и той се огледа.
Харпуна ми е бил претоварен и ритнал. Съгласих се малко трудно зареждам две 14
За подредбата писах.
стреснах и веднъж с неговият. Много лесно се маневрира,  изстрелят ми се стори слае но по скоро мазен. Не така твърд като при мен.
Държача под главата на линията прави язви по ластика.
Не знам кой е бил с рибите на кръста.Всички до три часа бяха с риби под буя или чехлите.
Аз съм с една малка платена.
Колегата с чехли те каза че кефалите вече се завърта ли да ядат но аз не съм видял.
Получих ценни съвети и най важното да се науча да мисля а не само да наблюдавам.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  чечо Пон 18 Май 2015 - 6:48

В събота на Болата,един пич беше ударил лаврак около 2кг.
Имам снимки,но няма сега как да ги кача.Успех на всички! :здравей:
чечо
чечо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 1466 Рожд.дaта : 13.11.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  boysa Пон 18 Май 2015 - 15:01

Неделя.
След като предният ден не ми остана свободно време а и ме пуснаха около 9.30 се озовах на Буната. Не бързах да влизам поприказвах с рибарите по буната на Ной, поогледах колегите във водата разходих се  и започнах да се приготвям.
Бях взел долницата на 5цата, но за всеки случай си носех и седмицата.
Та оборудване Харпун 75 с два нови ластика с бяла сърцавина 48 и 49 см.
Шнорхел нов прозрачен.
Маска старата удобна.
Плавници –онези с дупките
Тежести 6бр. на колана по 900г.
Три бр. на самара по 900г.
На краката нова мода по 500г.
Допълнителни 2бр. бързи.
Чорапи 5мм. Стари
Ръкавици 3мм стари.
Буй от тези с надуваемите знаменца.
Нарамих си багажа и като козел по камъните се прехвърлих да усетя прегръдката на водата.
Натопих краката и не усетих студ. Добре няма да слагам другата долница пък ако ми стане студено колата е на близо. Стоя на камъка и си почивам от правенето ми на козел.
Изплакнах маската обух плавниците и бавно се потопих.
Намерих място на буя да не пречи. Направих две три пробни гмуркания на плитка дълбочина.
Малко съм тежък и не ми е удобно да раздишвам. Свалям една тежест от самара. Сега е по-добре. Оглеждам се за колегите. Поприказвахме малко за кое как е къде кво минава и разменихме мисли.
Единият колега има и мюре видях го да плува още докато оглеждах  водата преди да вляза.
Попитах го дали има ефект и той каза, че когато имало риба има, но сага го беше закотвил близо до камъните.
Още преди да си обуя плавниците видях как другият колега изкара зареден харпун над водата сочещ към колегата.  Видях как се опитва да се отмести от линията на стрелата и си хвърлехме по един поглед.
Докато още се нагаждах и мен ме взеха на мушка. С много мек тон обясних на колегата, че не е добре това, което прави и въпреки, че не ми беше приятно да му правя забележка решех, че така ще е по добре дори и да ми се разсърди.
Риби минаваха, но много ги плашехме и бяха много бързи. Видях и на няколко пъти кефали но не големи.
Реших да се изместя и отидох от предната страна на буната.  Там нямаше толкова много пясъчници, но и пасажите минаваха малко по-навътре и се виждаха като миражи.
Колегата с мюрето и той намина. Поговорихме, каза че другият колега бил лек и не можел да се задържи, и щопа та решил да провери на другият рог,  като тръгна се усетих, че имам проблем.
Шнорхелът ми го нямаше.
Това му беше първото гмуркане. Дали морето го искаше. Преди да вляза забелязах, че не плува. Въпреки това първо го потърсих на повърхността. Поле от последното гмуркане до мястото на което си говорихме с колегата. Другият ми шнорхел е в колата както и маска с която не се разбрахме много. Гмурнах да проверя  в една дупка между тетраподите и го видях, но не посмях да се навра.  Втори опит пак ме достраша. Преди да тръгна да гмуркам пред блока мина черна котка. Не съм суеверен, но се сетих за това и разказ на Иван.
Видях колегата, които беше лек да се подава зад ъгъла и реших да го помоля да ми помогне.
Оставихме харпуните на буйовете. Аз свалих и тежестите за крака и отидохме към потъналият шнорхел.  Бях сложил един рапан на тетрапода над водата за белег на мястото. Направихме разбор. Ако не мога да изляза да ме хване за краката и да ме издърпа. Благодаря на колегата за смелостта да ме пази!
 Отворът между тетраподите не беше голям, но надолу се разширяваше. Колкото успях да раздишам без шнорхел и се гмурнах първият път само да огледам.
 Реших да вляза с главата на долу да го взема и да се завъртя. Местото ми изглеждаше широко, но осъзнавах, че под водата размерите не изглеждат реални.  Раздишах пак този път по- добре и се гмурнах.
 Достигнах лесно и след това още по безпроблемно се обърнах и излязох.
Благодарих на колегата! Предложих да му дам подвижна тежест да гмурка и му показах как я слагам. Показах му и как мисля, че трябва да се стои не че е правилно но е по-добре плавниците да са към камъните.  
Казах, че дори и крия харпуна от мястото, на което мисля, че идва рибата.
Рибата беше почнала да минава. Дали защото бяхме по- тихи или и беше дошло времето незнам.
Следях пасажите.
Незнам дали е вярно, но забелязвам цикличност.
Минават малки като пръсти точно на повърхността. После малко по да долу атеринни  след тях пасаж десетина на метър вода и после основният пасаж. Така няколко пъти гледам пясъчниците се пръскат и след тях идват платерините смесени с кефали.
Поговорихме малко и с колегата след което ми върна тежестта и си тръгна. 
Рибите започнаха да минават често. Наврях се в една дупка и ги чаках на перископна дълбочина, като от време на време правих гмуркания. Гледах да уцеля момент в което да минават. Незнам дали си въобразявам, но се получаваше. По скоро риба си минаваше доволно.
Стрелях доста, но рибите бяха много бързи. Реших да стрелям на сигурно и да не маам как сопа харпуна.
Дойдоха още двама колеги. Като ги видях как са оборудвани разбрах че няма да ми пречат. По-скоро аз на тях.
Притеснява ме, когато има някого на близо но тук мястото е такова.
 Казах че рибите минават тук пред мен и ако искат да дойдат а те че морето било голямо.
Единият дойде да се запознаем. След като си каза името разбрах, че има какво да науча.
Той е състезател по подводен риболов и могат да се видят много неща.  Попитах дали няма да го притеснявам като се оглеждам.
Беше с два колана и жилетка. Мисля, и тежести на краката и ли са били чорапите.
Тежестите някак не бяха събрани на едно място а разположени равномерно.
Плавниците бяха, като за буна.
Харпунът му беше на шарки, като на змия черно и червено. Беше от тези правените.
 
Трябва само да наблюдавам и да се постарая да не се излагам.
Направихме няколко гмуркания тримата на 5м. разстояние.
Като дори и двамата на едно и също място. Просто се нареждахме, като деца на пързалка.
Единият раздишва гмурка се и заляга. През това време другият раздишва и когато първият изплува той се гмурка.  Аз виждах риби, когато се гмурках, но по-важно ми беше че не ги плаша много на колегата, когато и той се гмуркаше минаваха  риби. 
По едно време  смени харпуна с пневматик.
Така мина време и аз се радвах на възможността да наблюдавам. Как раздишва, къде заляга, как се прикрива.
Докато почивах и раздишвах колегата дойде и си поговорихме. Та пробва харпуна са неговата маневреност. 
Съвети за харпуна, които ми даде:
Щом съм с макара, нямам нужда от амортисьор. Кордата ми е много дебела. Неговата била 1мм а моята като за туни.
Ластиците били малко серт и съм ги натоварил и от тях и харпунът има откат и пречи на точността. Да преместя на по-предни засечки.
Разположението на ластиците по главата не е правилно и създава съпротивление при странично местене.
Може да се оправи с една 16 или 17.
 Колегата с мюрето беше излязъл и каза, че минавали хубави кефали на другият рог.
Реших да проверя.
Свалих ластиците на по-предна засечка и се отправих на там. Вярно минаваха.
Та при второто гмуркане ги видях. Не бяха кефали а платерини. Пробвах по последната в пасажа и изстрелът беше точен въпреки, че рибката не беше голяма.
Харпунът работи. Проблемът и бил в мисловната машина на задхарпунното устройство.
Времето беше напреднало и беше време да излизам.
Та пак се спрях при колегата.
Даде ми харпунът си да усетя разликата. Скоростта на придвижване в сравнение с моя беше около  1/3  много лесно и бързо.
Каза и че мога  и да стрелна.
Раздишах и гмурнах но не успях да скрия усмивката си.
Минават две риби първата е по-едра бързо я вземам на мушка и стрелям.
Изстрелът беше точен, но далечината голяма.
Изстрелът беше някак мазен.
После се опитах да го стъкмя, но от вълнение не се справих, че го видях после да го оправя.
Още нещо, което ми каза. Имал съм стърчащи телчета  под главата, където се прекарва линията, които са надрали ластика.
Благодарих му за това, че ми даде да усетя разликата в харпуните и ми показа грешките.
И всичко това без да се натрапва или изтъква. С две думи пряко и ясно.

Този ден научих много. Най важното е че още не съм се научил да гледам и и да анализирам а си мислех, че много неща са ми ясни. Пък то пак разбирам, че съм в подножието на планината от знания.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Два сезона
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  rikitikitavi Пон 18 Май 2015 - 17:23

Много хубав разказ...ама ми иде да ти откъсна главата направо. За толкова успешни сезони да направиш толкова много грешки за едно влизане. Ччак се ядосвам здраво. Ще те навикам тука пък в другия форум(ако позволи нета )ще те похваля.

Да я почвам.
Спокоиствие. Заебал си го някъде в колата явно. Ко тренира цяла зима да се сещаш?
Притеснения. Какво има да му мислиш как щели колегите да те гледат. Потопиш ли си главата мислиш само за рибата. Никави други мисли.
Концентрация. Лежиш,главата празна от мисли да не хабиш кислород,чакаш момента. Повеждаш леко и стреляш.
Цапуркане. Два часа си цапуркал по буната губейки безкрайно ценни минути и...плашейки рибата.
Шнорхела. Махаш плочката от гърба забиваш се право надоле като пирон. Взимаш кот трябва и с отпускане излизаш. Може и да се отблъснеш с ръка от дъното по желание. Време имаш бол. Ама нема се въртиш и кривиш в дупката. Как мислиш се вадят рапани от тази дупка.
Искаш да наблюдаваш,добре. Мини зад човека,стъпи на камъните,сложи само маската във водата и гледай.
Зареждане. Не случайно салвито е с три пина. Основно стреляш на първи и втори и чак при нужда на втори и трети. Вече на най далечни риби зареждаш на третия и двете тетиви. Тогава си рита ама. ..стискай я таз дръжка преди истрела де.
За амортисьора Спеар го беше написал.
Стрелба. Свикнал си с успоредни на стрелата ластици да стреляш. Затова и пропускаш. Салвито иска малко тренировки. Сложи една фибранова мишена и гръмни двайсет пъти по нея. Мери се по стрелата.
Цел. влязал си за риба. Ами съсредуточи се в пустата му и риба. Като мине час и почувстваш леко умора стъпи на камъка. Почини огледай се. Ама потопиш ли главата спираш да мислиш за нещо различно от това коя точно риба стреля. Сливаш се на дъното и чакаш.
Риби. Ми на Ной това му е хубавото. Много риба минава и това му е лошото. Все е на скорост. Като почнеш да взимаш там за час пет риби и после отидеш на спокоино място ще се изумиш колко много ги улучваш
Въртена на харпуна. Вярвай ми не е работа първо да я плашиш платерината и после да я стреляш в опашката. Щото мането с гегата до това води само.
Грешки. Отивай в темата за грешките. Помисли си малко и си напиши грешките. За нас е тази странна тема. После ще ти е от помощ.
Готвене. Като правиш рибата с картофи първо нареди плътно резенчетата картофи, сложи върху тях рибката,а част от останалите зеленчуци ги сложи върху рибата.
Последно.
Благодаря за разказа. Гмурках се с теб.

Пп правените харпуни затова са с такива цени. Щото по-лесно се въртят и по лесно се стреля с тях точно.

rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  boysa Пон 18 Май 2015 - 19:39

Въй във май никак не съм мислил. Ма така е кат та няма толкова време няма кой да ме нахока та се мисля за напреднал. Добре де това е само разказ.
Та на другото място има снимка с два харпуна. Та това което видях ми стига. Другата седмица съм отпуска и да си се върнал че виж кво пише колегата.
един ден.



boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  rikitikitavi Вто 19 Май 2015 - 0:56


Това го бях писал на едно друго място. Ама мисля ще ти помогне в разбирателството ти с харпуна.


Отзиви за Салви вудо 75 с отворена глава.

Използван като единствен харпун пет години. Направени са с него над 1000(хиляда) изстрела. Улучени няколкостотин кефалови риби. Изтървани риби поради неотваряне на контрата - 2.

Пробивност:
Максимално дебело тяло което е пробито:
1-едновременно два двукилограмови лаврака в позиция перпендикулярно на харпуна без засягане на гръбнаци и с напълно преминаване на стрелата и през двете риби от метър пред срелата дистанция.
2-двукилограмов кефал диагонално на тялото и през гръбнака. Стрелата подадена два пръста след контрата. Дистанция към метър и половина пред стрелата.

Дистанция за стрелба:
1-Максимална дистанция за често взета риба(трудничко се улучва толкова далече)-напълно разпънати пет дължини на въжето и рибата е на средата на срелата. Или към пет метра от върха.
2-Комфортна дистанция за точна стрелба- до към два метра пред върха.(все пак харпуна си е ластичен и тялото му идва леко. Трепването на ръката при истрел е забележимо в попаденията след втория метър)

Точност:
1-с един ластик 16мм на коеф.3.2-много точен. До два метра пред върха на харпуна платерината не успява да отреагира на изстрела. Над тази дистанция попадението се измества от трепването на рибата с около сантиметър.
2- два ластика 16мм на същиия коеф.- много бърз. На всякаква дистанция. Получава се обаче осезаем откат и трябва здраво да се държи харпуна. Ластиците се катерят един върху друг и визуално скриват задната третина на стрелата.
3-два ластика 14мм на коеф 3.3- точните ластици за харпуна. С тях са и постигнати горе описаните попадения.

Обобщение:
Удобен, маневрен и точен харпун. Ластиците са прибрани по тялото и не вибрират при въртене на харпуна. Мощността е достатъчна за почти всички ситуации по нашето черноморие. Срелата има прав бой.  Главата е с форма удобно да се накатаят пет дължини въже.

Единствена забележка е по-големия ъгъл сключван от ластиците спрямо стрелата в заредено състояние. Изисква повече внимание в първите стрелби. (Ъгъла си е такъв при всички алуминиеви харпуни с кръгла тръба)
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  boysa Вто 19 Май 2015 - 5:55

Това съм го чел и преди . И преди две три седмици. Нямам още опита от стрелба и достатъчно наблюдения пък и а терените много дребни.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  rikitikitavi Нед 24 Май 2015 - 7:31

Първо топване след мнооого месеци.
Неопрена е станал четири размера по малък. Ластика е изгнил и единия се пръсна на първо зареждане. Колана ми падна във водата. Абе въпреки всичко ми беше кеф. Клипа не е супер ама се уча сега
[You must be registered and logged in to see this link.]

Да не забравя. Видях един сафрид и един голям поп с отхапана задна третина на тялото. Попа въпреки всичко избяга преди снимка
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  ivo_shogun Нед 24 Май 2015 - 8:44

и въпреки всичко поздравления и за хубавото клипче и за първото топване :) ти не направи ли стойка за камерата към харпуна?
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  rikitikitavi Нед 24 Май 2015 - 12:40

Чакайте бе. Още не съм се прибрал целия...
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  ivo_shogun Нед 24 Май 2015 - 20:48

чакаме те чакаме :) и загряваме с кот има :))
Прикачени файлове
Сезон 2015 - Page 2 Attachment
11350488_1072255459468840_882166860258698849_n.jpg You don't have permission to download attachments.(120 Kb) Downloaded 0 times
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  boysa Нед 24 Май 2015 - 22:34

Ми ха добре си се завърнал Ники!
Камерата снима отлично! Ловът ти е бил вълнуващ след толкова време!
Сезонът нов откри и много ни зариби!
Когато си готов да правим подвиг нов само се обади и дружината поведи!

Иво добре си ги подредил.
Хайде и утре тук на север да ги подредиш и телата да посребриш!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  rikitikitavi Вто 26 Май 2015 - 9:57

[You must be registered and logged in to see this image.]
Сефтосах сезона.
Пет истрела, две улучени и една взета. 8:30 вече бях извън водата.
Остана да се напаснем с убгрейда и да ги почваме на сериозно
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  boysa Вто 26 Май 2015 - 11:50

Да ти е честит апгрейда! Да ти носи той наслада от знанието и умението ти да ти е награда!
Честит ти и улов! Накисна се!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  spear Вто 26 Май 2015 - 12:21

Поздравления на всички.
Аз пък имах среща с царя на рибите и не само успях да го взема ами и филмче как го взимам направих :рок:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Изберете 1080p на подводните кадри усилете звука на макс за да чуете щракалката ми как ги вика sunglasses2
[You must be registered and logged in to see this link.]
spear
spear
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 24.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  gogo26 Вто 26 Май 2015 - 12:46

Супер си thumbsUp_icon thumbsUp_icon
Това са риби от майсторския клас!
Ще ни покажеш ли тая щракалка.....ако не е свръх секретно де:здравей:
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  КИРО Вто 26 Май 2015 - 12:57

Аааааа - чудесен клип. worshippy worshippy worshippy worshippy
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  ДЯДО ИВАН Вто 26 Май 2015 - 13:36

Уникално !!! bravo 135d02aa35ad75a2cb71
ДЯДО ИВАН
ДЯДО ИВАН
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.02.2011
Брой мнения : 2923 Рожд.дaта : 14.10.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  spear Вто 26 Май 2015 - 14:25

gogo26 написа:Супер си thumbsUp_icon thumbsUp_icon
Това са риби от майсторския клас!
Ще ни покажеш ли тая щракалка.....ако не е свръх секретно де:здравей:  

Благодаря!
Щракалката е зъбно колело което се врътка с палеца и преминава през пластина, която издава звук. Дразни рибата и предизвиква любопитството и. Хищниците дори се ядосват и идват много ядосани да видят какво е това, както се вижда на клипа sunglasses2

Моята е тази

[You must be registered and logged in to see this image.]
spear
spear
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 24.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  ПЛУВЧО Вто 26 Май 2015 - 21:40

Уникален клип и добра слука!Браво Юли!Наистина си преживял уикенд за милиони.
Пожелавам ти още хиляди такива риболовнотуристически уикенди! 135d02aa35ad75a2cb71
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  spear Вто 26 Май 2015 - 22:26

Благодаря, пожелавам същото на всеки тук :здравей: !!
spear
spear
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 24.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  Любак Вто 26 Май 2015 - 22:37

spear написа:Благодаря, пожелавам същото на всеки тук :здравей: !!


Ааааа, ....... аз не щЪ. 9bbce68c65a7e84dba91

Много дълбоко, ..... пък и много камънак. Ще взема да се спъна и да падна, че и не мога и да плувам. spying


Чудесно клипче, ...... но и мерникът ти е като на Робин Худ. 135d02aa35ad75a2cb71
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  Красен Матеев Сря 27 Май 2015 - 13:56

Страхотен клип и страхотен уикенд! В Гърция или Турция сте били, ако мога да попитам? Повече ми прилича на гръцко.
Още веднъж браво за слуката :здравей: :рок:
Красен Матеев
Красен Матеев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.03.2012
Брой мнения : 266 Рожд.дaта : 15.03.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  spear Сря 27 Май 2015 - 14:05

Месец Май в Гърция е забранен подводния риболов, това е в Турция където подводния риболов за туристи е забранен 12 месеца в годината. Аз понеже там имам дълъг стаж с бреговата им охрана си го позволявам редовно sunglasses2
spear
spear
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 24.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Сезон 2015 - Page 2 Empty Re: Сезон 2015

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите