GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Петиция

5 posters

Go down

Петиция Empty Петиция

Писане  светльо-toxin34 Пон 8 Фев 2010 - 10:36

Уважаеми колеги.Оказа се,че освен откачените джапанки(Япония),още едни изроди се занимават с избиването на делфини.Става дума за една традиция(фестивал)във Фариорските острови.
[You must be registered and logged in to see this link.]


ето и инфо по въпроса
[You must be registered and logged in to see this link.]
светльо-toxin34
светльо-toxin34
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.01.2010
Брой мнения : 302 Рожд.дaта : 10.04.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Петиция Empty Re: Петиция

Писане  ribaro Пон 8 Фев 2010 - 11:14

Това при тях било фестивал и традициа и това им служи като оправдание.Ами и ние си имаме традиции - колим си прасето.Ама то нашето не е хуманно и от "Европа" ни дръпнаха ушетата.Така и младежите им "възмажавали", като се увъртят с кръв до ушите.Представяте ли си да си спретнем фестивал по нашенски - пускаме свинете и кой с кол, кой снож или ятаган да ги расвасоваме на мезета на сред една голяма поляна.Па да се увъртим юнашки с кървища за да покажем колко сме мъжествени.
Има изключителни заключения обаче и от природозащитниците във форумите, как " ... познават психиката на рибарите и от това им се вдигал адреналина .... ", което искренно ме подразни.
Mодкрепям петицията Светльо, и моля те остави връзка във група "риболов" във Facebook.

Ето и малко снимки от този фестивал, но не е препоръчително да се виждат от деца или хора със слаби нерви:
[You must be registered and logged in to see this link.]
ribaro
ribaro
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.07.2009
Брой мнения : 288 Рожд.дaта : 29.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Петиция Empty Re: Петиция

Писане  светльо-toxin34 Пон 8 Фев 2010 - 11:22

Пускам линк веднага
светльо-toxin34
светльо-toxin34
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.01.2010
Брой мнения : 302 Рожд.дaта : 10.04.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Петиция Empty Re: Петиция

Писане  Доктора Пон 8 Фев 2010 - 14:28

Колега, нека да споделя нещо, за което мисля че имам информация. Мисля че петицията няма "да хване дикиш", т.е. никой няма да се съобрази с нея при така посочените обстоятелства. И понеже споменахте за клането на прасетата у нас и хуманното отношение към тях, ще ви приведа един пример. Става дума за коридата в Испания, когато са влизали в ЕС на испанците също им е бил поставен въпроса за нехуманното убиване на биците на арената и то пред толкова много зрители, но тогава тяхните преговарящи са успели да си защитят тая форма на зрелище именно под прикритието "традиция". За съжаление нашите преговарящи нищо не можаха да защитят, не случайно на всяко искане са отговаряли с "ДА".Изобщо на тая тема мога доста да ви говоря, за разликите между нашите преговарящи и румънските, за това че не можахме да си защитим наши марки ракия, мастиката, коледното клане на прасета и ред други неща. По принцип нямам нищо против да се защитят тези мили животни, още повече че професията ми е такава, но мисля че ще си е празно писане и говорене. Това естествено не ни пречи да пробваме, а ако има такава петиция пусната в световен мащаб, нищо не ни пречи да се присъединим.
Доктора
Доктора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.08.2009
Брой мнения : 505 Рожд.дaта : 09.06.1951
Години : 72

http://dimvet@abv.bg

Върнете се в началото Go down

Петиция Empty Re: Петиция

Писане  host200 Вто 9 Ное 2010 - 14:25

Не мога да се съглася, че избиването на няколко китоподобни е проблем , НО това е мнооого обширна тема :5f3aea9b1ac151
host200
host200
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.11.2009
Брой мнения : 1915 Рожд.дaта : 10.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Петиция Empty Re: Петиция

Писане  baralya Вто 9 Ное 2010 - 15:53

Във всеки случай грозна гледка ! 606186 606186
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Петиция Empty Re: Петиция

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите