GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Рибен пастет Никиtikitavi

2 posters

Go down

Рибен пастет Никиtikitavi Empty Рибен пастет Никиtikitavi

Писане  antares Пон 7 Ное 2016 - 13:16

Впечатлен съм от жеста на Ники /rikitikitavi/, който не само жертва един от собственоръчно "прободени" кефали / и то солидно парче!/, но и намери начин да ми го изпрати, та и две рецепти ми даде! worshippy 45479

          И понеже засега не мога да му се отблагодаря по друг начин, реших да му посветя една моя рецепта, изготвена на основата на кефала и наречена

                                  Рибен пастет Никиtikitavi

        Няма да ви давам точни мерки и теглилки, нека всеки сам прецени пропорциите според вкусовете си, а ще ви дам основните съставки:

   - месо от кефал
   - месо от пушена скумрия
   - филенца аншоа
   - зехтин
   - каперси
   - рибен бульон
   - черен пипер - млян и на зърна/за предпочитане всички цветове/
   - сол
   - за украсата - по желание - зърна от нар, варени яйца, кисели краставички, зърна пипер

    За да се избегне термичната обработка на пастета, е добре продуктите  да са сготвени предварително. Ето защо изпекох на фурна кефала с малко мазнина и сол. Обезкостих го и накъсах на малки парченца. Към него в дълбок съд добавих също обезкостената пушена скумрия и филенцата аншоа. И двете съставки ги има в големите вериги магазини. Пушена риба слагате толкова, колкото обичате вкуса на пушено, но не прекалявайте, за да не убие вкуса на кефала. Добавя се сол, малко млян черен пипер, рибен бульон /аз го купувам от Лидъл, в зелени бутилчици, като предпочитам този от стриди в жълта бутилка, но нямах в момента/ и започнах обработката с пасатора. Както при хайвера, сипвате зехтин по малко, докато харесате консистенцията на пастета.
След това добавих каперсите и пипера на зърна, разбърках внимателно и изсипах във форма, предварително покрита с РЕ фолио. Обърнах и украсих...
и се получи   364672

Рибен пастет Никиtikitavi Mwacet

Рибен пастет Никиtikitavi 34odeef

 Наздраве, Ники, и за твое здраве! beer
antares
antares
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 05.11.2010
Брой мнения : 1965 Рожд.дaта : 14.06.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Рибен пастет Никиtikitavi Empty Re: Рибен пастет Никиtikitavi

Писане  rikitikitavi Пон 7 Ное 2016 - 17:17

Хмммм. Аз ко да кажа. Някъде из форума подводния бях писал пастета на жената от кефал. Уж близко ама съвсем различно. Миси за всичко.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите