GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Синегрида/зъбар/...?

5 posters

Go down

Синегрида/зъбар/...? Empty Синегрида/зъбар/...?

Писане  RAAZIEL Вто 6 Дек 2016 - 15:21

Не видях рецепта за този звер...Ще бъда благодарен на някоя-друга рецепта.Рибата е около 5кг...
RAAZIEL
RAAZIEL
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.01.2010
Брой мнения : 272 Рожд.дaта : 15.12.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Синегрида/зъбар/...? Empty Re: Синегрида/зъбар/...?

Писане  antares Вто 6 Дек 2016 - 17:23

Продукти:  разбити на сняг белтъци, морска сол, горчица и коняк за задушаването.
     Покриваме синегридата с разбитите белтъци и морска сол и я оставяме да престои 2 ч. Няма да се пресоли, рибата поема толкова сол, колкото й е нужна.
Печем на фурна почти до готовност, след което я поливаме със смес от горчица и малко коняк и връщаме във фурната за още 15 мин, за да се задуши. Рецептата е за голяма синегрида - около 4,5 кг.




Единствено това намерих като рецепта.Не съм съгласен с теорията за солта, но ... не знам Изчакай Петьо да си каже думата.
antares
antares
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 05.11.2010
Брой мнения : 1965 Рожд.дaта : 14.06.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Синегрида/зъбар/...? Empty Re: Синегрида/зъбар/...?

Писане  Петър Василев Вто 6 Дек 2016 - 18:31

Момчета! Идеалната рецепта за риби като Синагрида,Рофо,Стира,Бакаляро,Свирида,Балас........или т.н. черни(скални) риби ,да не изброявам всички е .............. малко водичка,малко солчица ,малко маслинено олио с риганче и в тавата и във фурната или на скарата.
Работата е да усетиш вкуса на тези уникални риби ,а не вкуса на подправките.
Подправката е за да допълниш ,да замести,да замаскираш нещо,което липсва в ястията
Не разваляйте хубавите вкусови качества на тези така вкусни риби.
Няма нужда от нищо друго!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Синегрида/зъбар/...? Empty Re: Синегрида/зъбар/...?

Писане  EU_BG_akademika Вто 6 Дек 2016 - 19:02

Петър Василев написа:
Няма нужда от нищо друго!
Да ме прощаваш, ама си в грешка, има нужда 150-200мл хубава ракийца, докато правиш рибката и после литър, хубаво, студено винце докато я хапваш 509158
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Синегрида/зъбар/...? Empty Re: Синегрида/зъбар/...?

Писане  D.Dimitrov Вто 6 Дек 2016 - 23:38

Петър Василев написа:Момчета! Идеалната рецепта за риби като Синагрида,Рофо,Стира,Бакаляро,Свирида,Балас........или т.н. черни(скални) риби ,да не изброявам всички е ..............  малко водичка,малко солчица ,малко маслинено олио с риганче и в тавата и във фурната или на скарата.
Работата е да усетиш вкуса на тези уникални риби ,а не вкуса на подправките.
Подправката е за да допълниш ,да замести,да замаскираш нещо,което липсва в ястията
Не разваляйте хубавите вкусови качества на тези така вкусни риби.
Няма нужда от нищо друго!
+1
И аз си нямах представа как точно се приготвя тази риба защото съм хващал  рядко и то малки. По кило. Последно, преди месец, хванах в голямо нямане една около 2 и нещо  кила. За късмет я показахме на един капитан на катамаран който се оказа и професионален готвач. Съгласи се да ни я приготви заедно с някои други специалитети и да ни организира празнична вечеря. Изненадата след супи, калмари, октоподи, суши и филенца се оказа въпросната синагрида подправена с.... нищо. Само сол, вода и зехтин.
На въпроса: Що така бре филе?
Он си рече: Ами тя така си е най-хубава. Има си всичко. Каквото и да и сложиш най-много да я развалиш.
Ами прав си беше. Страхотен вкус. Викам му утре пак отивам на това място да хвана и друга.
А той казва: Утре няма да хванеш. Синагридата е умна и чувствителна риба. Ако отидеш целенасочено да я хващаш усеща и нямаш шанс. Ходи си за друго. Пък ако се хване си е късмет.
Така научих и още едно местно поверие. А колко добър беше капитана като готвач доказа следната случка:
Споделихме му, че в компанията има и такива дето не кусват риба. Той ни успокои и каза, че за тях ще приготви нещо друго. Когато купувахме продуктите не се и усетихме, че не ни поръча никакво месо и бяхме изненадани, че донесе бургери. Помислихме, че ги е взел от запасите на катамарана. Хапнахме ги и тях и дори не консумиращите риба спореха дали е само телешко или има и свинско. Накрая се оказа, че има само..... рибешко. Дребна рибка, която ще запазя в тайна, а за по-напредналите ще споделя, че и изядохме костите пържени.
П.П. Подобен майсторлък съм виждал само докато работех като готвач във френското посолство. Ама тогава бях млад и повече се впечатлявах от французойките та не обърнах внимание дали това го умееха.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Синегрида/зъбар/...? Empty Re: Синегрида/зъбар/...?

Писане  EU_BG_akademika Сря 7 Дек 2016 - 8:13

D.Dimitrov написа: Ама тогава бях млад и повече се впечатлявах от французойките та не обърнах внимание дали това го умееха.
Чак сега ми се изясни, защо за французойките, българинът и е мерак за цял живот :рок: :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Синегрида/зъбар/...? Empty Re: Синегрида/зъбар/...?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите