GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Австралия

+12
Любак
rap66
Тедо
Петър Василев
hristo 79
ПЛУВЧО
boysa
Pesho N.Zagora
EU_BG_akademika
DOCTORABukarNo1
Георги Вутов
rikitikitavi
16 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Австралия Empty Австралия

Писане  rikitikitavi Пон 6 Фев 2017 - 7:32




Мен вятъра ме отвя от другата страна на земното кълбо и то без въдици в куфара. Ама намерих една мисина и шепа куки. С няколко лентички от наилон и няколко речни куки 8ци направих нещо като чипаре. На него хвянах
Сиика:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Марийка:
[You must be registered and logged in to see this image.]
И Пенка:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ама да не се излагам кажете как точно се готвят и как им викате по ваше му.
Пп нета ич го няма. Вие пишете аз кат мога ще чета.ку фана нещо различно ще пробвсм да го пусна. Иначе имам и една риба хирург и няколко барбуни.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  Георги Вутов Пон 6 Фев 2017 - 9:43

rikitikitavi написа:




Мен вятъра ме отвя от другата страна на земното кълбо и то без въдици в куфара.

Голяма грешка 21188
А за рибите не знам какви са , но ако и ти не знаеш е по добре на принципа Catch and Release както правя и аз , не че ако се познават пак е гаранция ама... На скоро едни колеги се натровиха уж баракуда ама тая баракуда пък яла някви отровни коралови рибки и по спешност доктор , инжекции и по 1 торба хапчета
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  DOCTORABukarNo1 Пон 6 Фев 2017 - 10:31




Сийка е австралийска лупина. Името и се превежда на бългаски като "морска свиня". Яде се пържена и печена, костелива е. Втората риба е фагри - common sea bream. Яде се всякак дори и на сашими. Третият изврег е някакъв австралийски морски каленик който не съм виждал. Как се яде - питай аборигените  :-)

Бравос за улова!
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  EU_BG_akademika Пон 6 Фев 2017 - 10:37

DOCTORABukarNo1 написа:
Бравос за улова!

+ 1 Стигане нямаш ей......цар си worshippy
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  Pesho N.Zagora Пон 6 Фев 2017 - 21:30

Браус па си измисли въдица па риби хвана цар си найстина thumbsUp_icon 135d02aa35ad75a2cb71 bravo .
Pesho N.Zagora
Pesho N.Zagora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 2566 Рожд.дaта : 15.04.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  rikitikitavi Сря 8 Фев 2017 - 14:43

Последното е някакъв папагал много ценен от филипинците. Бяло месо без кости.
Мерси за помоща. Днес хванах набързо една кофа рибета като дърпани минокопи. Като дойде силен нет ще ги покажа да търсим и те какви са.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  DOCTORABukarNo1 Сря 8 Фев 2017 - 15:04

Ако последната риба е папагал - прилича на такaва - значи е деликатес, пък е и с добър размер за папагал!

Браво!
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  rikitikitavi Съб 11 Фев 2017 - 15:44


[You must be registered and logged in to see this image.]
Ето и една кофа с Иванки. Размер около 300гр едната. Няколко скумриики със сафридски размер също се мяркат в калабалъка.
При нас малко напечена стана работата. Еени урагани сериозни от Антарктика се въртят наоколо. Па току на закачат. Отделно са се размножили някакви комари носещи вирус подобен на маларията ама този не се лекувал. Че сме предупредени. Който го ухапе комар да чака един месец минимум температура,треска и отпадналост.
Това хич обаче не ни отчайва. Аз си купих репилент и сега връзвам поредното чипаре от оранжев сезалов чувал.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  boysa Пон 13 Фев 2017 - 10:29



Благодаря Ники!

Да ви се махат ветровете и да ви отворят пътя. Много красиви рибки пък за майсторлъка да ги хванеш

worshippy
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  ПЛУВЧО Сря 15 Фев 2017 - 9:42

Няма,няма при теб!Такъми правиш от квот има и пак Фащаш вкусни риПки!Утре да не разплетеш чорапите за корда?ДърпайиииИИИИ!Кога друг път,ще ти падне даФърГаШ куки из Австралийско.
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  rikitikitavi Сря 15 Фев 2017 - 13:15



Туй за чорапите е добра идея. Моми на кораба много. Калви чорапи да разплитам и някаква идея за разплитане на нещо друго няма ли.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  hristo 79 Пет 17 Фев 2017 - 7:45

Браво Ники , явно много бързо са те изстреляли щом без въдица си тръгнал ама то по пристанищата ще намериш заместител ти си изобретателен! Без аварии и за пролетния сафрид вкъщти :здравей:
hristo 79
hristo 79
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.12.2010
Брой мнения : 73 Рожд.дaта : 30.01.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  rikitikitavi Съб 18 Фев 2017 - 15:02

Ето и скумрии и няколко поотраснали барбунки
[You must be registered and logged in to see this image.]

А сега се сетете какво им се е случило след снимката
Ето подсказка:на едно тайно тайно място през девет стръмни стълби та на десетата, високо горе в комина
[You must be registered and logged in to see this image.]
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  Петър Василев Съб 18 Фев 2017 - 16:28

Май си пробвал и за по-големи от Скумрийките sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  Тедо Съб 18 Фев 2017 - 21:19

блазе ти! другия път не забравяй въдиците! sunglasses2
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  rap66 Нед 19 Фев 2017 - 9:09

Нагоре ясно, а надолу докъде стига тоз комин, до печката на готвача или до главния двигател 12666
rap66
rap66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 705 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  Георги Вутов Нед 19 Фев 2017 - 10:59

До машинното стига , само не знам няма ли да се опекат тия риби там spying
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  rikitikitavi Нед 19 Фев 2017 - 13:53

Въдици нарочно не взех. Да не дърпам опашката на котето. Горе под кумина тъкмо за 4дена изсъхват малките и сшза 7дена големките.
Колкото до едрите рибки имам един скорпид над кило и половина ама беше налетял на самоделната ми калмарка и падна обратно у водата.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  rikitikitavi Пон 13 Мар 2017 - 11:39

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ето и един петнист лаврак. За съжаление телефона не успя да хвянище цялата красота на рибата.
Така като гледам товя е последната риба от Австралия. Слее два дена тръгвяме към Европа.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  EU_BG_akademika Пон 13 Мар 2017 - 11:51

rikitikitavi написа:
Така като гледам товя е последната риба от Австралия. Слее два дена тръгвяме към Европа.
И по добре, че от това, което съм чел и гледал, знам че coast guard им хич не си пополюва и имат строги правила за риболов.....
А тия с тия количества....едва ли ще си им симпатичен... 6e6ebecd09233a2d4a30 смях spying
Иначе за риболова worshippy
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  Любак Пон 13 Мар 2017 - 12:18

rikitikitavi написа:.........Ето и един петнист лаврак. .........

373173

Лъжльо, 9bbce68c65a7e84dba91 ....... това е по-скоро Перка или Ханос (по гръцкому).

Е поначеса крастата Ники 1db1cce6422ce9584fb8 по топлите морета. 135d02aa35ad75a2cb71
А ние тук :сълзи: дзиндзирикаме още. :сълзи:

Леко и безаварийно прибиране. :здравей:
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  rikitikitavi Чет 20 Апр 2017 - 23:17

Португалия

Пристанище дето има шанс за риболов. Вместо това се получи един луд ден. Чакайте да ви го разкажа. Да се почувствате като мен на презокеански круиз с пасажерски кораб.

   6:48-звъни енергично телефона да съм се смъквал в машината. Поради това,че уж трябва да почнем в осем работата се досещам,че има проблем. Минута и половина по -късно съм с шест етажа и по-ниско и един коридор по-далече от моята кабина. Маневрата за пристигане доло е към края си и ще се палят двата генератора да минем на чист дизел. Щото от 38часа обръщаме главните машини на дизел ама нещо се омеси дизела с мазута и сме на 86% обърнати. С други думи сярното ни съдържание в горивото е малко над нормата и не можем да го ползваме в пристанището. Все пак има няколко минути до палене на дизелите и отивам да си направя сандвич. Една сцепена на две земелка с шест резенчета кашкавал и малко сол. Това е закуската ми.Слизам в машината захапвяйки първата хапка.

  7:12звъни се в машината, че е дошла бункер барджата дето ще ни зарежда с дизел. Вахтения механик като един отговорен механик на бункера е изгонен да си подготвя нещата. Аз му поемам края на маневрата. Едновременно с това се опитвам да разсъня двамата чистача дето уж трябва да очакват неочаквано обаждане. Няколко минути след товя захапал наполовина изядения сандвич се боря с отвярянето на индикаторните кранове на главните машини.

  7:50трябва да ходя да сутрешната сбирка на работниците в машината. Работа трябва да разпределям по хората. Не че общо взето всеки не си знае работата ама за кризисните ситуации трябва поименно да нареждам. Да организирам резервни части от склада да се извадят щот склададжиите ги мързи и да дишат. Да видя всички ли са се събудили и дсли някоя мома не е изтощила твърде много някого. И да им разпиша работните листи и да проверя всеки дали е с нужния тип обувки с железни бомбета(с други думи да настъпя енергично по пръстите всеки с неправилни обувки и така да му спестя глобата ако сеифти офицера го хване)

   8:00подготвяме да мием турбината на трета главна машина.
Едновременно с това вкарваме двата дизела в работа и спираме останалите три машини.

   8:20 бункера е започнал без проблеми. Всичко е спокоино. Почвяме да отваряме всички маслени филтри на четвърта машина. Вече сме им подминали времето за смяна.

   8:50всичко си върви както трябва. Четирите главни машини са спрени а двата агрегата си вървят и ток правят. Имам време да си направя едно кафе. Идва хотел инженера. Капело вода в пералното да съм му кажел ко да прави. Оставям кафето. Наполовина. В пералното капе вода. Бавно иапе. Казввм да съборят еди кое си парче от тавана и да ми се обадят да оправя теча. Работата е за десет минути реално.

    9:15допивам си кафето. Живота е хубав.

    9:30стругаря му трябвало една ееи ква си гумичка да направил хидро мотора. Ама такава гумичка нямало -да съм намерил почти същата. Намирам нещо подобно. Трябвя да се режи и лепи ама човека доволен.
   9:45машинния механик пък искал осем разпръсквача за дюзи. Няма как ,намирам склададжията и поръчвам.

   10:43търсил ме по спешност механика дето приема бункера. Намирам го. Човека леко стресиран и вкиснат. Избил тавана на еиния дънен танк дето приемал дизел в него.Ама тавана на танка се явява под на едно помещение .Отделението на климатичните компресори(100тина квадратни метра) е с почти един пръст черен дизел залято.

    10:50обявил съм аврал на всички. С педесет кила парцали ограничавяме теча и рязлива. Навирам всички от машината на четири крака между тръбите да бършат.Още толкова парцали отиват и за бърсането. Последен научава за това шефа. Не нещо друго ами като не си дига телефона няма го издирвам я. Докато дойде половината разлив го няма. Щото ако ни усетят от бункер барджата и ще ни арестуват за дълго време. Добре разлива е вътре в машината далече от странични очи. Жив късмет.

   11:25всичко е овладяно. Десет човека са голяма сила на полу равен терен. Оставям ги да довършат подробностите и да преберът чувалите с дизелирани парцали. Започвяме подготовка за отплавяне.

   11:30докато продухват главните машини се изстрелвам на обяд. Десет минути след това съм пак в машината че палим. Нося си купичката с десерта да си доям. Шефа като малко по отговорен е със супата си в машината. Време няма ич за ядене.

    12:15 тъкмо спираме агрегатите и около единия се образува голям разлив на дизел. Увеличавящ се. Викам по спешност отговорния механик за агрегата и почваме( след малко крясъци между слезлия и намерилия разлива) да сваляме капаците. От седми цилиндър присмехулно на три фонтана шурти дизел.

   12:25 тръбата е свалена за отрицателно време,нови гарнитури и монтаж. Обезвъздушавянето на системата го правя енергично по старите правила. Фонтан да има въздух да няма.

   12:45готов е агрегата. През това време останалите са запалили главните машини и чакаме да потегляме. Имаме проверяващ от компанията и е в цпу то. Ич не ми пука. Обяснявам набързо ко от де и защо е текло и ко му се е случило.

   12:55бягам при хората за следобедно разпределение на работата.

   13:20най накрая ход. Следват час и нещо маневри.

   15:10свободна машина. Пилота е свален. Почваме нашата си част от маневрата. Да запалим двата дизела отново,да ги вземем под товар и да включим четирите главни машини на винтовете.

  15инещо си. Оказва се че вахтите нещо не са се разбрали кой да пълни гориво. Единия касал на другия ,а той казал на третия пък той казал на първия. Резултат. Цистерната с дизела е останала почти напълно празна. След два часа ще сме изгаснали напълно по целия кораб. Кошмар е малко да се нарече. Следвакряскане от страна на шефа по всеки мернал се. После бягане и отваряне на разни кранове и подобните му. Близо час докато почнем да качваме ниво в цистерната. Прескочихме. Едновременно с това се опитваме да изстудяваме дизела да работят по добле двигателите.

   16:30вече сме на.пълен ход. Малко ми се огъват краката ама до края на работния ден остават минути.
   Почваме да правим диагностика на единия главен двигател че вече на дизел е с други парамери от колкото на мазут. Поливин час напред назад. После наместване горивоподаввнето  на едната горивна помпа и то станало време за вечеря.

   17:20избива горивна тръба на втора машина. От капки минава на шуртене. Почваме авариино да сваляме оборотите за да успеем да спрем двигателя. Почвам да издирвам хората дето са ми нужни. Те обаче са на вечеря. Минава малко време но са на линия. Спираме двигателя. Около него има петно от миришещ на развалено дизел. Половината двигател и аз в това число сме оляни.

   18:10почвяме смяна на тъбичката. Двайсет санта дълга и един сантиметър дебела. Отнема ни осем минути. С изработването на новата и поставянето и на място.

   18:20подготовка за палене докато се отвярят горивните кранове. Те пък се отварят пълзешком за да не загаснат останалите двигатели.

   18:30палим в момента на последно завъртане на втория горивен кран. Почваме да наместваме съидинителите и да вкарваме машините в режим.

18:45,край. Измъкваме се от машината. Да се оправят вахтите сами. Време е за вечеря. На вечеря всички в официални униформени костюми,а машинната команда в гащиризони със странно меришещи петна. Добре,че нашата.маса е в страни от тези с костюмите точно поради такива ситуации.

  19:30време е да си запаля една пуричка. Най-накрая спокойствие.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  boysa Пет 21 Апр 2017 - 21:57

А Мастаре пак си се справил, че си и разказал. Де намираш сили за всичко ни знам, но Благодаря, че го правиш!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  Моряка Сря 17 Яну 2018 - 14:51

Ето малко снимки от Ники за цвят. :здравей:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  ПЛУВЧО Сря 17 Яну 2018 - 15:13

Цвят...Направо си е шаренийка!А риПките са едни...такива,с очудващо изцъклен поглед..
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Австралия Empty Re: Австралия

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите