GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протест на морските рибари

+14
radoadvokat
YordanDanev
paynera
Янко
D.Dimitrov
Ribarina
tiho_roev
cat1
rap66
КИРО
EU_BG_akademika
Любак
Георги Вутов
zlia
18 posters

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  EU_BG_akademika Нед 12 Мар 2017 - 9:56

zlia написа:
П.П.... съветвам тези  , които се правят на много интересни с малките гуменетки и тръгват да снимат рк-та като минават покрай буя на аладжа банка .. да не го правят ,
Аз пък ви съветвам да си спазвате правилата, защо един като мен ако реши, нямаш си идея какви неприяности можете да имате.... Затова ловете си кротко и не дразнете хора с предупреждения и съвети 509158
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  zlia Нед 12 Мар 2017 - 11:07

е опитай ве БАТКА .. айде опитай се да ми създадеш неприятности между 15 ти септември и 15ти декември ! ще минавам от там както си искам и ти нищо не можеш да направиш !! ако искам и от вътрешната страна на буя ще мина .. искаш ли да се обзаложим ? докато аз съм с пелагичен трал имам законното право да траля там .. и ти си безсилен пред законите .. нито лиценз плащаш .. нито документ за произход на рибата вадиш а ходиш и продаваш на матрапазите .. те казват хората .. аз не си измислям ! който иска да се пробва .. ако се случа аз там .. и не само аз .. много от колегите ще го направят .. вярвай ми обаждам се и ще ви изкарат от водата в индианска нишка .. застани ми отпреде и се прави на глух като ти давам сигнализация .. аз заради тебе няма да влизам в закачките .. да си накъсвам трала че може и да потъна .. нали ти е ясно това ? стига вече .. рк-тата ви виновни за всичко а вие сте постоянно в нарушение .. ама боли ме оная работа , че съм ти взел воблера .. ще го взема да .. ти се ври отгоре ми .. ще ти взема и акъла дори .. който иска да се пробва на есен .. няма да отида надолу .. специално тука ще остана да работя само и само да ви гледам сеира ! .. вие помежду си не спазвате елементарни правила .. 200 лодки ще се избият там за 5 риби .. пълен хаос .. при НАС има ред ! имаме си станции .. за разлика от вас .. и си сътрудничим .. да не говоря пък колко сте безотговорни и сте готови да оставите човек да бедства в морето .. изпитал съм го на гърба си .. ама тва вече минава всякакво нахалство .. да застанеш ти с гуменката отпреде и да се натискаш най-демонстративно ..
avatar
zlia
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.11.2016
Брой мнения : 169 Рожд.дaта : 06.03.1986
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  D.Dimitrov Нед 12 Мар 2017 - 11:17

Ама никаква полза не виждам от последните ви писаници!
Я вземете да споделите нещо относно писаните правила. Щото иначе си плачете за триене.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  zlia Нед 12 Мар 2017 - 11:40

писаните правила от 2016 г. разрешават риболов на преходни пасажни риби с пелагични тралиращи уреди в 1-3 милната зона в периода от 15.09 - 15.12 .. подчертавам пелагични .. как може да се разбере дали е пелагичен трала докато е под водата .. мини по дирята на 100тина метра отзаде ми и гледай на сонара .. пелагичния трал е с по-голямо вертикално разкритие от дънния .. отваря от 4 метра нагоре .. и работи над дъното .. затва и тез дълбоките Салмота редовно се закачат на горната яка .. ако хванеш някой в нарушение .. сигнализирай .. нямам нищо против .. но с 3.60 гуменка да дойдеш там .. да застанеш отпреде ми най-демонстративно .. ми търсиш си белята .. извинявайте за грубия тон .. просто ми е писнало да търсят вината в нас .. за всичко ! неправомерно да ни глобяват .. да ни обиждат и т.н. .. не казвам , че няма мърши измежду колегите .. може да са няколко човека но ги има .. останалите си работят съвестно и спазват писаните правила .. никой не иска да си навлече неприятности .. толкова много средства се наливат в тази работа , че е немислимо да се допускат грешки ..
avatar
zlia
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.11.2016
Брой мнения : 169 Рожд.дaта : 06.03.1986
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  D.Dimitrov Нед 12 Мар 2017 - 12:00

Това е друго. Да разбирам ли, че и вие сте против тези ваши колеги които не спазват правилата и ако да, то как е редно да се процедира с такива?
А относно онези с "гуменките".... не знам какво да кажа. Доста е лабаво положението от към контрол и естествено бабаитите са много. Признавам, и аз съм си позволявал такива дивотии и затова ми е трудно да упреквам който и да било. Явно адреналина понякога надделява и губим усещане. Но това не ни дава право да бъдем неколегиални. Навсякъде и във всякакъв смисъл.
Лесно е да измислим хиляди начини да навредим на някой който е в морето. И що? За две кила риба повече да си скъсаш нервите тогава когато трябва да ти е кеф. Луда работа!

П.П. Айде да се стопля и да я почваме, че тая зима вече много дълга ми се вижда. А клавиатурата.... и тя с нищо не помага.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  EU_BG_akademika Нед 12 Мар 2017 - 12:01

zlia написа: останалите си работят съвестно и спазват писаните правила .. никой не иска да си навлече неприятности .. толкова много средства се наливат в тази работа , че е немислимо да се допускат грешки ..
За това става дума, че морето е на всички и толерантност трябва да има, заплахи обиди и подмятания са неприемливи. По кротко с изказванията към лодкарите, всеки може да си снима в морето каквото му е кеф..
Вярно че 80% от лодките нарушават 500-те метра, но всеки иска да си хване риба....
Ако искаш да подемем една кампания пак да ви изхвърлят зад 5 мили, знаеш ли колко лодкари подръжници ще се намерят..
Млад си кибритлия, това добре, но по кротко с отношението към другите..... пак ти казвам морето е на всички :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  zlia Нед 12 Мар 2017 - 12:17

аз  не съм душманин на никого .. да си хващат рибата хората .. но така , че да не дават предпоставки за проблеми .. значи аз съм се нагласил от 2 мили да мина от там .. имам един тесен чист коридор .. отстрани ври от закачки .. и какво трябва да направя аз ? да заобиколя няколко кабелта в страни ? .. да вдигна дъските и трала горе ? тва коства време и пари .. всяка секунда е ценна .. е това не го разбират .. или пък трябва да потъне едно рк ей там за да им свият сърмите на малките .. щот ей така потъна Омегата .. удря закачката .. тръгва да вирае .. донската хидравлика е мощна.. обръща кораба .. едното момче се удавя а капитана даялдисва на 6 метра и със зъби къса въжето на плота !

аз съм против нарушенията .. особено пък за маломерната риба .. има 2ма тука , които вадят палачинки с чувалите .. предупредени са от колегите .. че ще изгърмят .. по рапанджийско време го правят това .. 'спри се , защото лично ще те насадя .. е*авам те в майката' .. и аз мога да вляза на баржите и да изкарам тонове дребен калкан .. ама не го правя .. дори и да хвана .. има само 'тази не става.. тази не става .. айде обратно' .. да не говорим за есетрите пък .. един собственик щях да го бия .. вадим руска есетра 10тина кила .. тоз кат каза ''вземаме я'' .. 'вземаш ама през трупа ми' .. тази година ще снимам клипове като ги пускам обратно .. заканил съм се .. нека да видят всички българските риболовци как процедират ..


Последната промяна е направена от zlia на Нед 12 Мар 2017 - 12:52; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
zlia
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.11.2016
Брой мнения : 169 Рожд.дaта : 06.03.1986
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  КИРО Нед 12 Мар 2017 - 12:44

Сега: - без да ме упреквате с някаква пристрасност де.
Имаме трески за дялане всички,защото сме расли в България,
където лафа " Ти знаеш ли кой съм АЗ" е по-силен от конституцията.
Ако се спазват законите,тази полемика нямаше да я има сега.
Казано е: - нерегистрирана лодка,до 500м от брега.
Регистрирана,минала годишен преглед,до 2 мили.
Пак регистрирана,с два непотопяеми отсека,минала преглед,до 5 мили от брега.
За последните две се иска задължително капитанско валидно право.
--------------------------------------------------------------------------------
Ако се карат курсовете както беше навремето,всеки капитан щеше да знае
какви му са правата в морето,а не да стои във фарватера,защото там
баш сега най-много дава,и да не се отдръпва като вижда че срещу него
идва 50 000 тонен кораб.
Или да се набуташ на 4 мили навътре,баш пред РКто,защото
там е йола.
И затова стават сега дандании.
На първо място да не забравяме,че голяма част от нас са любители риболовци,
и ни натиска и друг закон,този за рибарството и аквакултурите.
Савито примерно има разрешително за стопански риболов,ама никога
не се навира покрай РК-тата,ама пък знае къде да се навре,и пак да не е капо.
Ами да си научим урока при търсенето на пасажите,вместо да се блъскаме борд в борд,
защото на другата лодка повече вадят.
А пък специално за поворотния буй,никой няма никаква работа там.
Освен да премине покрай него.На този буй,основната му работа е,
да насочи правилно корабите към фарватера към залива,и към фарватерите на север,и на юг.
Тези фарватери често се проверяват за плаващи мини ( които все още изплават от войните,зависи кога им ръждясват котвените вериги,и се късат в даден момент),изоставени кораби,и други големи
свободно плуващи предмети,така че корабите спокойно да си карат по тях на автопилот.

Ама големите кораби в голямата си част,спазват морските закони.
Ако ний се набутаме в тяхната магистрала,и ако не ни хване техния радар,
минава отгоре ни без претенции.Просто няма да ни усети де.
Добре е че спорим,но моята практика е,преди да влизам в спор,да си проверя грешките,
и тогава да вдигам гюрултия.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  EU_BG_akademika Нед 12 Мар 2017 - 12:56

Моята дума беше, за толерантност, а не кой какво нарушва, защо всички сме нарушители, най малко с количеството уловена риба....
Не съм казвал че трябва да се пречи на РК-то, човека е прав, кораб, маневрата е бавна, и опасна....И ако РК-то вземе на някой воблера, за това си е виновен собственика на воблера, че влачи  по курса на кораба, независимо как.
Но да се псуваме и да си викаме в морето полза никаква......... 226711
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  zlia Нед 12 Мар 2017 - 13:58



ето така .. колегите от рк Барбун .. така правя и аз и всички , които са отговорни за собственото си бъдеще ! защото опазването на рибните ресурси за някои е политика но за рибарите е бъдеще !
avatar
zlia
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.11.2016
Брой мнения : 169 Рожд.дaта : 06.03.1986
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  sllipi1 Нед 12 Мар 2017 - 14:11

Браво за пусната та риба ама това е като една птичка пролет не прави.Погледнете на борсата размера на бели риби и сомчета,къде е контрола.Риболовни корабчета винаги е имало и ще има ама законите трябва да се променят и квотите не е лошо да се спазват.Миналата година беше отвратително да гледаш касите с дребен чернокоп,после искаме лефери като в Турция и Гърция как да стане.?
sllipi1
sllipi1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.10.2011
Брой мнения : 1246 Рожд.дaта : 19.10.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  zlia Нед 12 Мар 2017 - 15:02

стига с тоз маломерния чернокоп бе .. дайте ми пример .. кое е рк-то с маломерен чернокоп ? що не минете покрай някой далян дето работи за цаца .. да видите от къде ви идва маломерния чернокоп ? ЗАЩО НЕ МИНЕТЕ И НЕ ПОГЛЕДНЕТЕ ?
avatar
zlia
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.11.2016
Брой мнения : 169 Рожд.дaта : 06.03.1986
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  sllipi1 Нед 12 Мар 2017 - 17:27

Минавам и покрай даляна ама там дребен чернокоп не съм виждал,не че не съм ама количество не съм виждал sunglasses2
sllipi1
sllipi1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.10.2011
Брой мнения : 1246 Рожд.дaта : 19.10.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  Любак Нед 12 Мар 2017 - 17:43

sllipi1 написа:Минавам и покрай даляна ама там дребен чернокоп не съм виждал,не че не съм ама количество не съм виждал sunglasses2


По -нагоре Звездо го е казал :

zlia написа: .. не казвам , че няма мърши измежду колегите .. може да са няколко човека но ги има ..  и ..

Но не трябва да слагаме на един кантар всичките.


Кирето също Ви  каза за кусурите на любителите лодкари.
Но кой си взема бележка, ....... counting2  4-5 човека.




Нека да не се чоплим назорлем и да изкарваме винаги другия виновен.

f0169589900b7bd305e7
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  cat1 Нед 12 Мар 2017 - 20:24

Не с рогата де а по спокойно никой няма нотариален акт за морето . Хубаво е РК да се съобразяват с другите в морето нищо че са по големи а и ние не трябва да им пречим . Хубаво е че са ви удовлетворили исканията но това е задължаващо , мърршите за който пишеш първо  вие трябва да ги озъптите понеже заради тях ви плюят и пак заради тях ще берете ядове .

Гога само да съм те мернал зад пристанището с оня дюшек 509158 d776892fea672e9d795a f38b1c44c48ae2114a27
cat1
cat1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2016
Брой мнения : 632 Рожд.дaта : 22.11.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  gogata1 Нед 12 Мар 2017 - 21:37

Живак аз на РК няма да се пречкам и пак ще съм зад фара sunglasses2 :wow:
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  EU_BG_akademika Пон 13 Мар 2017 - 6:30

cat1 написа:
Гога само да съм те мернал зад пристанището с оня дюшек 509158 d776892fea672e9d795a f38b1c44c48ae2114a27
Дюшек, дюшек, ама не пика като теб на колене от лодката..... 6e6ebecd09233a2d4a30 смях 525707397c05bb6a06eb 29e6bbd771c7f3dfc36b
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Протест на морските рибари - Page 4 Empty Re: Протест на морските рибари

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите