GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Заграбване на рибарско селище "ФРЕНКЛИМАН"/протест

2 posters

Go down

Заграбване на рибарско селище "ФРЕНКЛИМАН"/протест Empty Заграбване на рибарско селище "ФРЕНКЛИМАН"/протест

Писане  PETROV Сря 1 Мар 2017 - 14:43

Здравейте колеги,

Отново ставаме свидетели на опит за заграбване на рибарско селище.
В случая „Френклиман”.
За незнаещите, рибарското селище се намира след пречиствателната на кк. „Златни пясъци”, не е Панорама, по близко е до Кранево.
Ето и линкове за новината:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ето каква е картинката по думите на мой познат от лодкостоянката.

Действията са извършени от фирми (Туарон ЕООД и РВБ ЕООД). Същите са свързани и са собственост на руснаци през офшорка регистрирана в Кипър. Посочените фирми по малко съмнителен начин (чрез покупка от баби реститути) са придобили няколко парцела в района. По думите на моя познат, тези парцели са всъщност точно където е свлачището на Кранево, някъде на горе около пътя Варна – Албена. И както се сещате фирмичките са разработели едни проектчета за изграждане на жилищни комплекси, център за рехабилитация и хидротерапевтично лечение ...и так дале (тази информация я намерих в нета след като се поразрових) е да има върху онямите баир, че и свлачище нещата не могат да станат.
И какво правят фирмите ?
Възползвайки се от безвремието и безвластието в нашата мила Родина.
В понеделник пратили един камион които поставил фургон в рибарското селище, камиона бил ескортиран от бодигардове на охранителна фирма. Сложили охрана във фургона, докарали едни работливи мургавелци и започнали да заграждат рибарското селище – парцел който по думите на познатия ми, е доста далеч от евентуалната тяхна собственост и по никакъв начин не е собственост на горните две фирми. Но пък е равен и не е свлачище.
Разбира се хората от „Френклиман” подскочили, блокирали достъпа до селището. Била извикана полиция, поискали са среща с представители на фирмите, за да бъдат представени съответните документи за собственост, точките на границите за ограждане. До колкото ми е известно никой не се е появил нито е бил представен някакъв документ. Техническия на работниците казал, че не е виждал колчетата набити от техниците, в офиса на фирмите му обяснили къде да слага оградата. ?!?!?!?!?!?!?!?
Нещо да ви напомня на „дивия запад” ?????????

Незнам по какъв начин можем да помогнем на колегите, но поне гласност да дадем.

Защото опитите не спират, и не се знае утре кой може да бъде. Само си спомните близките няколко случая по северното Черноморие:
- преди 2 години, оня дето си загради 3~4 декара от морето до рибарското селище на „Фичоза”;
- „Траката”, и тя не бе много отдавана;
- На юг също има, предполагам колегите ще споделят;

Лошото, че опитите не спират. И ще е така докато няма някакво решение за статута на рибарските селища.
PETROV
PETROV
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.09.2014
Брой мнения : 154 Рожд.дaта : 14.04.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Заграбване на рибарско селище "ФРЕНКЛИМАН"/протест Empty Re: Заграбване на рибарско селище "ФРЕНКЛИМАН"/протест

Писане  КИРО Сря 1 Мар 2017 - 17:03

Мариане,гледах го това днес по новините. шама
Познавам се с Краси Маринков от 2012г,когато отворихме сервиза във Варна,
той ни беше комшия.И председател на сдружението на Френклиман.
Още тогава ми казваше,че един руснак е купил района там,но е обещал
на рибарите да не ги закача,най-много да помогне да се пооформи рибарското селище,
искал го в почти натурален вид,заради курортистите които мислел да привлече.
Не съм говорил днес с Краси,задачите ми идват сега в повече,но ще разбера какво става.
Ами то там местата в по-голямата част са на Кичевци,Осеновци и малко на Краневци.
Съмнява ме всичко да е закупено де.Но да не подскачам предварително.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите