GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболовен календар

+2
ПЛУВЧО
ivaylo.filipov
6 posters

Go down

Риболовен календар Empty Риболовен календар

Писане  ivaylo.filipov Вто 23 Фев 2010 - 11:51

Здравейте колеги,
хрумна ми следната идея да организираме в тази тема нещо като риболовен календар за Гърция, хората, които имат повече опит и практика там да споделят, през кое време на годината (месеци или сезони), каква риба може да се лови. Мисля, че подобна тема ще е полезна за такива като мен, дето си нямат понятие от морски риболов, но имат желание да опитат или планират почивка в Гърция и искат да я съчетаят с риболов.

Понеже доста рових по форумите, но намирам тук таме по нещо мисля, че органисирането на подобна информация ще е полезна. Сега планирам 4 дневна отпуска около Великден и ми се ще да направя и сефтето на морския риболов. Проучих как стоят нещата с методите на риболов, такъми, стръв ... но почти всички излети, за който прочетох в мрежата са лято и есен. През пролетта каква риба може да се търси?

Благодаря предварително.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Риболовен календар Empty Re: Риболовен календар

Писане  ПЛУВЧО Вто 23 Фев 2010 - 12:52

Аз съм ходил на риболов само около гр.Александруполи и на о.Самотраки,през месеците:септември,октомври и ноември.По това време има много и едър зарган.Също така минават и пасажи с риба тон(С внушителни габарити).Лови се лефер,лаврак,ципура,барбун,сарго и всички останали риби обитаващи крайбрежието и много..много октоподи.
По информация от местни на-добри за риболов са периодите:края на март-нач.на май и края на септември-края на ноември.
Дано съм бил полезен с тази скромна информация.
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Риболовен календар Empty Re: Риболовен календар

Писане  valium Вто 23 Фев 2010 - 22:03

Поздравления за темата, наистина ще е много полезно една систематизирана информация за сезона на различните риби по бреговете на Гърция.
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Риболовен календар Empty Re: Риболовен календар

Писане  Петър Василев Чет 25 Фев 2010 - 21:19

Τοва е доста трудна тема ,защото в различни райони рибите се хранят различно.
За да съм по-точен ,,днес четох една тема в наРиба от'' Промарин'' и януари месец е хванал в Турция две Маятика,което ме озадачи, 12666 направо не ми се вярва,защото при нас тези риби идват през месец май(затова се наричат и маятика)и се задържат до юли.
После поемат към Австралия и се връщат пак към края на септемри и си заминават пак към края на ноември.
В Средиземно море има риби,които се ловят целогодишно.
Мъртвия период започва сега,не ,че не се хранят ,но сега повечето риби се подготвят за оплождане и са по резервирани към храната.Сега рибите през пролетта до май са в нещо като ностолгия.Хранят се ,но сега избират какво да сложат в устата си,,,докато след брачния период не са толкова резервирани към стръвта,затова ,че през този период е много важна стръвта която ще предложите мудната и зашеметена от брачни ласки, риба spying
С две приказки ,,май и юни са най-лошите месеци за риболов на мирни риби,но затова пък тогава идват хищниците ,дорадо,маятико,лица,също така тогава има и много заргана.
През този период е хубаво и ви предлагам да ловите хищници на жива заргана,а докато сте в очакване да ви удари някой трофей може и да си пличкате въдиците за мирни рибки sunglasses2
Тук съм обяснил как се извършва риболов с жива заргана от брега 364672
[You must be registered and logged in to see this link.]

п.п.Питайте нещо по-конкретно за да мога да ви обясня sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Риболовен календар Empty Re: Риболовен календар

Писане  valium Вто 14 Сеп 2010 - 21:16

Петьо, би ли споделил в края на месеца коя риба е най-активна(имам предвид от миролюбивите) в района на Керамоти, т.е. Северна Гърция? Места за риболов, дали в пристанището или на плажа, а също и предпочитана стръв, предполагам, че и морските риби имат различни предпочитания през различните сезони.
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Риболовен календар Empty Re: Риболовен календар

Писане  makari Вто 14 Сеп 2010 - 22:21

Петьо се намира на Крит бе приятел.За Керамоти виж темата на доктора.В момента дава едър кефал /1+кг/ на кея на Кавала на пилешко месо на плувка-около 8м дълбочина.И не говоря за епизодични бройки.
А за пролетта ми се струва,че март и април са най-слабите месеци за риболов.Виж след 10май докато водата не мине 23градуса/10-15юни/ си е друга работа.
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Риболовен календар Empty Re: Риболовен календар

Писане  Петър Василев Вто 14 Сеп 2010 - 22:32

Αμи почти всички са активни,,,мормури,саргос ,а най-активен ще е кефала.
Кефала на полиангистро с хляб и от горе.Полиангистрото го вързваш направо на майката,без да слагаш нищо друго.Даже и вирбела ,който е на полиангистрото го махаш за да не се плашат рибите.Как ще заметнеш навътре 12666 като си сложил хляба и си готов да заметнеш първо потапяш хляба за малко във водата и мяташ,но внимателно sunglasses2 няма да потапяш много хляба само малко да попие вода за тежест.Ще го търсиш по кейове където има плиткаж.То си личи като се поогледаш ще ги намериш къде са.
За другите риби ще използваш мана(чучуни),това е най-дората стръв за сезона.За мирните риби часовете на риболов са след 4-5 ч след обяд.По-рано няма смисъл,активни са привечер.През деня мурмурите обикалят по плажовете и привечер влизат по кейовете на ято.Ако има кораби да минават по това време ,хвърляй зад кораба като мине sunglasses2 Така може да ти удари и лаврак,но задължително слагай много стръв на куката.Куки си сложи по-големи за да можеш да слагаш повече стръв .Аз съм ловил и на 1 номер мурмури.
Като си на плаж (ще ти кажа един номер дето съм ги спуквал)да не си губиш времето ще ловиш мурмурита spying как ли magnifier Взимаш една ролка с корда 0,18 и вързваш една кукичка,,,да кажем 18 номер(тук слагаме малка ,защото са много предпазливи) и едно малко оловце на 30 см след куката.Купуваш си предварително една кутийка акровати .Влизаш в морето горе-долу до гърди и почваш да ровиш с крака по дъното.Като поразмътиш пущаш такъма близко до краката ти и чакаш.Ако не дойдат след 5 минути значи там няма и търсиш друго место.Фатката е постоянно да ровиш в пясъка.
Това докато си на плаж и да не си губиш времето на вятъра spying
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Риболовен календар Empty Re: Риболовен календар

Писане  Петър Василев Вто 14 Сеп 2010 - 22:34

makari написа: Петьо се намира на Крит бе приятел.
То същото бе батка sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Риболовен календар Empty Re: Риболовен календар

Писане  makari Вто 14 Сеп 2010 - 22:58

135d02aa35ad75a2cb71 135d02aa35ad75a2cb71 135d02aa35ad75a2cb71
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Риболовен календар Empty Re: Риболовен календар

Писане  valium Вто 14 Сеп 2010 - 23:30

Благодарско Петьо. Ще пробваме и после репорт. worshippy worshippy worshippy
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Риболовен календар Empty Re: Риболовен календар

Писане  own Сря 15 Сеп 2010 - 8:10

Както винаги капитана е прав. Това с ръчкането с крак в пясъка си го бива като метод. Аз единият ден след като се бях озадачил от риболовните резултати реших да си "поиграя" на пясъка. Посъбрах различни мидички, малки раковинки с рачета вътре и др. подобни - общо взето морски гадини от прибоя и направих една малка манджичка м/у два по-големи камъка. Напълних маската и влязох във водата на дълбочина до гърдите. Размътване с крак, изсипах помийката точно в мътилката и сложих маската. За има няма минутка се появиха десетина рибки - саргос, мурмури, барбун и др. разни. Настана голяма битка за вкусотийката. След минутка две всичко беше упоскано. Идеята ми беше да видя от близо как се хранят рибоците за да мога да използвам информацията за времето когато съм с пръчка извън водата. Абе,....позабавлявах се. :dancingHappy_i
own
own
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2010
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 13.02.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболовен календар Empty Re: Риболовен календар

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите