GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

+14
Любак
Тик Так
pachosz
patter
host200
Божидар Иванов
beis
maranzika
godzillata
Ангелофф
nissana
bobopeli
румбата
ivo75
18 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  ???? Сря 17 Мар 2010 - 19:07

Здравейте!Пускам тази тема с идеята,че има какво още да научим един от друг в този така заразителен спининг риболов.Аз лично от скоро го практикувам и финансовите ми сили не са на завидни позиции,но се старая да се движа в едно средно положение.Имам няколко воблера и двайсетина блесни,останалия арсенал от воблери е мое производство.На два от воблерите ми имам хванати рибки,а останалите ги чака бойната слава на 2010година и дано да хванат риби.
Риболувам основно по Дунав а от миналата година се запалих яко и по Янтра.Имам риби и на воблери и на блесни,но на блесните имам повече хванати риби.Та споделете колеги вашите наблюдения на примамките с които ловите.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  ???? Сря 17 Мар 2010 - 20:01

От някои известни спининг-елементи имам даден следния акъл навремето:
Тънка и бърза вода - блесна!
Бавна и дебела вода - воблер!
Това, естествено, не е строго задължително, но все пак е начална насока.
По това време на годината за кленчовци и костури по Янтра мисля че блесната е по-удачното решение, но...
И все пак, ако не ще да пипне известно време - сменяш подхода - вид на примамка, размер, цвят...
Проба му е майката! sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  ???? Сря 17 Мар 2010 - 21:04

Marco Polo написа:От някои известни спининг-елементи имам даден следния акъл навремето:
Тънка и бърза вода - блесна sunglasses2
В това съм сигурен Марко,миналото лято на Янтра в бързей с две педи вода дръпнах распер кило и сто на блесна!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  ivo75 Сря 17 Мар 2010 - 22:23

О о я още един новобранец да се включи.

Та и аз имам хванати рибки на блесни и воблерчета.Миналата година даже по се кефех на Янтрата.Началото беше с блесните .Имах някоя рибка на железата .Но след едно кефале на Дунавско воблерче (Марко го е докоментирал) при което адреналина някак ме дръпна към воблерите.
Пробвах и аз в тънките води (с Павел Маринов) блесните но след оставянето на някой и друга по дъното и водорасли ми секна желанието.
При един излет с Павел извадих мренка 2 кг и това затвърди някак мераците ми .Не ,че много разбирам но за момента по наблягам на воблерчетата .Но все пак съм новобранец .А и си дялкавм сам воблерчета та имам по голам арсенал.
ivo75
ivo75
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 923 Рожд.дaта : 21.07.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  ???? Сря 17 Мар 2010 - 22:43

ivo75 написа: .Но след едно кефале на Дунавско воблерче ...

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти 012779314
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  ???? Сря 17 Мар 2010 - 23:31

ivo75 написа: .Но след едно кефале на Дунавско воблерче ...

Бре Иво,яз пък ги лова дунавските распери на янтрешки блЯсни !Това без майтап!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  ivo75 Чет 18 Мар 2010 - 22:50

Незнам защо но нещо нямам голям успех с блесните.На Янтра имам някоя рибка но на Дунава нещо не им разбирам.Миналата година (тоест по - миналата )имах някоя шучка поне .
Марко викаш за тънка вода блесна - на Дунавето няма тънки води бе .Направо се побърквам като гиподкарам наред блесни и воблери .И пусто му що все наблягам на воблерите.
ivo75
ivo75
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 923 Рожд.дaта : 21.07.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  румбата Пет 19 Мар 2010 - 21:54

По-миналата година бе почти по равно уловиста за блесни и воблери . Миналата бе в съотношение 85/15% в полза на блесните . А тази година ,както започна е 100% воблерска !!!
румбата
румбата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 27.01.2010
Брой мнения : 26 Рожд.дaта : 16.04.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  ???? Съб 20 Мар 2010 - 17:13

Аз днеска гризнах дръвцето,но излета беше най вече с изследователска цел.Реката е много пълна,мътна и бърза и дотъпът мнооого ограничен за спининг.Аз исках да си проверя в бойни условия самоделките и съм доволен от излета.Ето така изглежда реката!
Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти 017876173

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти 017876180


Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти 017876183
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  ???? Чет 13 Май 2010 - 20:12

За мен по резултатно нещо от силикона няма.За миналата година бих ги поставил така;силокони,цикади,блесни(мепс и рублекс),воблери(плуващи най вече и предимно миноу).Риболов по голямите ни реки и язовири.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  bobopeli Чет 26 Авг 2010 - 21:17

За мен при риболова на кефал определено воблерчетата дават по
добри резолтати отколкото блесните,плуващите модели позволяват
много свобода на действие и облавяне на недостъпни по друг начин
места.


Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти 019300304
bobopeli
bobopeli
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2010
Брой мнения : 65 Рожд.дaта : 14.09.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  nissana Пет 27 Авг 2010 - 0:39

Яйцето или кокошката?Детерминативната връзка,причинноследствени условия,казано накратко.Марко,и още нещо-трябва да има и риби.
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  Ангелофф Пет 24 Сеп 2010 - 16:59

nissana написа:Яйцето или кокошката?Детерминативната връзка,причинноследствени условия,казано накратко.Марко,и още нещо-трябва да има и риби.
Абсолютно си прав!
Първо риба нЕма ама ич.
Сега по същество, ако трябваше да отговоря края на юни началото на юли, щях да заложа на воблери , но сега залагам твърдо на блесна. Ще бъда безкрайно доволен, ако темата се развие.
ПП споделям мнението си за реките Струма, Искър и Тополница.
Ангелофф
Ангелофф
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.01.2010
Брой мнения : 295 Рожд.дaта : 11.11.1970
Години : 53

http://www.sofiaclima.com

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  godzillata Пет 24 Сеп 2010 - 20:37

За Дунав - бих заложил на воблерите....да не говорим, че стават и за тролинг. sunglasses2
godzillata
godzillata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 174 Рожд.дaта : 11.11.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  maranzika Пет 24 Сеп 2010 - 22:36

Като сложим тва,че клатушките са блесни,то аз твърдо залагам на блесните.
maranzika
maranzika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.08.2010
Брой мнения : 27 Рожд.дaта : 28.11.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  beis Съб 25 Сеп 2010 - 8:52

Що се отнася кое е по добре,всичко зависи от моментното сьстояние на реката и тяхните обитатели.Тоест,говоря конкретно за р.Марица.Немога да кажа кои вариант е по успешен и причината е че с воблерите гоня по кьси дистанции а с блесните по голями и доста пьти рибата е на по голямо растояние от мен.Тоест и да искам с воблера немога да го достигна.За мен руската блесна(клатушката)е перфектният речен убиец.Не ведньж доказала се в боя.Сьщо така използвам и вьртележки,мепс лонг каст,мепс лусокс и блу фокс.Ще покажа някоя снимка на едни от най титулуваните руски клатушки и някои шампионски воблери.


Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Img_0132_367d0_25262580

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Img_0136_5c788_25262585
beis
beis
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.11.2009
Брой мнения : 359 Рожд.дaта : 05.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  godzillata Съб 25 Сеп 2010 - 10:38

ceslav-е, ти нямаше ли лодка? 12666
godzillata
godzillata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 174 Рожд.дaта : 11.11.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  maranzika Съб 25 Сеп 2010 - 13:05

beis написа:
Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Img_0136_5c788_25262585
Абе на тия Стромчета що си им махнал долните тройки?
Тия руските клатушки са доста интересни наистина,но на мене ми идват доста тежки понякога.Иначе на Марицата за сом съм чувал ,че наистина работят.
maranzika
maranzika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.08.2010
Брой мнения : 27 Рожд.дaта : 28.11.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  beis Съб 25 Сеп 2010 - 14:24

maranzika написа:
Абе на тия Стромчета що си им махнал долните тройки?
Тия руските клатушки са доста интересни наистина,но на мене ми идват доста тежки понякога.Иначе на Марицата за сом съм чувал ,че наистина работят.
Нарочно им махам долните тройки,причината е че така много по малко закачки удрям и по този начин спасявам доста от воблерите.Другата причина е че по този начин воблера вьрви буквално по дьното с долната част на корема зависимост от дьлбочината пред мен и газенето на воблера.Което е супер за сома,и пак по този начи се намалява риска от закачки.Голяма част от моите колеги посещаващи марица го правят това.А тези руските клатушки са уникакни почти за всякакьв едьр хищник,но са тежки-40гр.Аз практикувам тежьк спинингов риболов и нямам проблеми с тези примамки.
beis
beis
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.11.2009
Брой мнения : 359 Рожд.дaта : 05.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  ???? Нед 26 Сеп 2010 - 14:03

godzillata написа:ceslav-е, ти нямаше ли лодка? 12666

Нямам бе Киро,пешак съм.Карам си от брега.А по темата и аз тази година имам повече успехи на блесните като фаворита е Мепс Лонг каст 2 със златисто листо.Само костур не ми е вадила все още.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  nissana Нед 26 Сеп 2010 - 18:11

Няма еднозначен отговор-днес цял ден,планинска рекичка,риба яко и само едно задържане на Ловец-Рапи,разцветка балканка.На блесни-нъцки,а водата беше точно ниска и бистра.
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  румбата Чет 30 Сеп 2010 - 22:26

От два месеца насам само на блесна ми върви и ловя .Ловя главно на Огоста и Дунав . Те блесните са ясни и много пъти споменавани -Мепс лусокс , Мепс аглия лонг и клатушки мое производство ! На воблер не съм хванал нищо освен едно заблудено щукле . Не пропускам и цикадите , те са върхът на сладоледа . Скоро ще започна да си ги правя и тях ! Пък и иде същинската есен и хищника огладнява и.......започва купона ! Вече няма големи жеги , времето става стабилно и настъпва момента на голямото надлъгване - обичам го !
румбата
румбата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 27.01.2010
Брой мнения : 26 Рожд.дaта : 16.04.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  maranzika Чет 30 Сеп 2010 - 23:03

румбата написа: Пък и иде същинската есен и хищника огладнява и.......започва купона !
Е тука моем да поспорим.Ама тва е друга тема. sunglasses2
Лятото да не е на диета само да попитам? :609c1f728720fb
maranzika
maranzika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.08.2010
Брой мнения : 27 Рожд.дaта : 28.11.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  Божидар Иванов Пет 1 Окт 2010 - 8:31

maranzika написа:
румбата написа: Пък и иде същинската есен и хищника огладнява и.......започва купона !
Е тука моем да поспорим.Ама тва е друга тема. sunglasses2
Лятото да не е на диета само да попитам? :609c1f728720fb
По време на НС на Стамболийски ....идва ....спинингова...видя се с Кърцата ,а на останалите не се обади....сърдит ли си?
Божидар Иванов
Божидар Иванов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2010
Брой мнения : 567 Рожд.дaта : 09.11.1956
Години : 67

http://romania1956@abv.bg     bozko_bg@abv.bg

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  румбата Пет 1 Окт 2010 - 19:38

"Е тука моем да поспорим.Ама тва е друга тема."

Ми ,12666 да поспорим !
Или просто да изложим свойте доводи и аргументи !? Защото , аз имам неоспорими доказателства ,за есенна по-висока активност на хищника !
румбата
румбата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 27.01.2010
Брой мнения : 26 Рожд.дaта : 16.04.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите