GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

+14
Любак
Тик Так
pachosz
patter
host200
Божидар Иванов
beis
maranzika
godzillata
Ангелофф
nissana
bobopeli
румбата
ivo75
18 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти - Page 3 Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  icokanev Чет 1 Юни 2023 - 12:34

Привет всинца Ви!
Сега на дневен ред е съчетанието: конструкция (блесните се запазват, с или без пискюл) на спинербайт, а отдолу с воблер, слайдер или силикон.
Добре изглежда, ще пробвам, дано!
И да не забравяме израза на Сенека за късмета!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти - Page 3 Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  Димитър Маринчев Чет 1 Юни 2023 - 22:09

Ице. Не съм много на ти с тоз риболов, ама преди няколко години (още не участвах във форума ) едно юначе, разби щуките на Тунджа с такава щуротия. Пък аз си клюцах върхарчета на плувка и завиждах благородно. Влизай в боя и наслука да е.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти - Page 3 Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  icokanev Пет 2 Юни 2023 - 11:19

Димитър Маринчев написа: ... с такава щуротия... Влизай в боя ...

Благодаря ти от сърце, Мите, worshippy !
След като на пазара има подобна стока, иде реч и за експерименти. Много ме дразни факта на ценообразуването у нас - конструкцията (стоманена тел) може да се намери за ... 7,50 - 8,00 лв/бр, money6 , ужас ми стана! Поръчах ги в моя магазин 10 бр при доставна цена ... 2,62 лв/пакет. Време минава, идеи различни. Беден човек = жив дявол! Проба без подготовка няма, иначе е безплатна!
Успехи!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти - Page 3 Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  Димитър Маринчев Пет 2 Юни 2023 - 12:46

Една ролка заваръчна тел ( неръждавейка) струва около 140 пари. Ако не си с две леви може да изкараш около 10-11 хиляди броя. Тъй и бизнес може да завъртиш. Пък и за други работи е нужна.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти - Page 3 Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  icokanev Чет 6 Юли 2023 - 9:53

icokanev написа: ... на спинербайт, а отдолу с воблер, слайдер или силикон ...

:рок:
Много добре работи! Според дълбочината, която се търси, а и от плаваемостта на воблера, отпред може да се монтира ръчно изработена тежест (4 - 7 гр) на принципа "чебурашка", но в никакъв случай готова закупена (води до промяна на вертикалния ъгъл и неправилна работа на съчетанието във водата).
fishing1 , успехи!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти - Page 3 Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  icokanev Пон 10 Юли 2023 - 9:43

Здравейте колеги!
Виждам, че при такава форумна активност ще е малко трудно, но все пак искам да коментираме за "бодентастери" - те.
Бих се радвал на всякакви предложения, опити и коментари.
Успехи!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти - Page 3 Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  icokanev Сря 12 Юли 2023 - 11:46

icokanev написа: ... всякакви предложения, опити и коментари.

Едно малко уточнение - в темата не коментираме ролята на "тежестите" от други видове риболов!
Иде слово за следното - в единия край на огънатата стоманена тел се монтира тежест, а на другия може по избор силикон, блесна, слайдер, воблер, ... , през вирбел за да се следи естественото състояние във водата. Накратко, монтаж обратно на спинера.
Риболова е много близо до дъното, затова е добре то да се познава! При кефа цена няма, затова за загуби не коментираме!
Моля, автора на темата да ме извини за малките отклонения, но иде реч и за такива съчетания!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти - Page 3 Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  vanko4at Сря 12 Юли 2023 - 16:28

:здравей:
Какво да кажа , колега , колкото и да ми иска да не си сам в темата ... нямам какво да кажа ...
Морски съм и съм далеч от тази материя
Успех и късмет
vanko4at
vanko4at
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.07.2012
Брой мнения : 371 Рожд.дaта : 06.05.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти - Page 3 Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  icokanev Чет 13 Юли 2023 - 10:58

Привет колега,  :здравей: ,
vanko4at написа: ... Морски съм ...

с последния си коментар по-горе много ви завиждам, пясък, чисто дъно, минимален риск. Имате много дънни риби, обитаващи чисти пясъчни дъна.
Всеки си има свои методи за практикуване на хобито, опитай варианта.
Мен, лично, преди много години, Митко Аксаковския ме е учил как да пробвам за зарган, и сега съм му много благодарен. Винаги има импровизации!
fishing1 , здраве и успехи!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

КИРО харесва този пост

Върнете се в началото Go down

Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти - Page 3 Empty Re: Воблери или блесни-кои примамки са по уловисти

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите