GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ

+2
valmet
фишфрена
6 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ - Page 2 Empty Re: ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ

Писане  valmet Сря 26 Май 2010 - 21:27

Вальо,пожелавам ти наслука!Но се зареди и с адски много търпение!Риболова на сом е игра на нерви и търпение.Може да мине много време преди да уловиш едър мустакатко,но търпението и усилията винаги се възнаграждават!
Успех!
valmet
valmet
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.05.2009
Брой мнения : 443 Рожд.дaта : 07.02.1977
Години : 47

Върнете се в началото Go down

ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ - Page 2 Empty Re: ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ

Писане  georg Сря 26 Май 2010 - 21:35

Адмирации за разбирателството м/у вас! :thumbsupsmiley
Чудесно развита тема,с непонятна за мен материя!
Все така! 135d02aa35ad75a2cb71
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ - Page 2 Empty Re: ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ

Писане  Валентин Караилиев Сря 16 Юни 2010 - 11:51

Да продължим темата(с въпросите ми sunglasses2 )....значи понеже на Копринка беше голям панаир на откриването и не можах да си намеря място,се отказах от планувания риболов.В следващите дни следях инфото за активноста на рибите и резултата беше плачевен...та реших да открия на една платена пресевна до село Розово.Колата натоварена с багаж за двудневен излет и газ.Бях решил да търся само хищник-има бяла,сом и костур.Пристигам в 4 следобед,оглеждам водоема и си избирам място.....сенчесто,дълбоко и най важното на около 15 метра от брега има паднало и полупотопено дърво.За стръв си нося огромни торни червеи и 2 попови прасета,като на място си хванах и ситни слънчевки и едва 1 уклейка.След разпъването на палатката доиде ред и на въдиците с монтажите,а те бяха 1 с подвижно олово(като за бяла риба) и стръв уклей,2 със щукарски монтаж(тапа,тежест,вирбел и повод с голяма тройка) със стръв поповите прасета и 3 с крайното неподвижно олово вързано с по тънък повод и стръв огромен грозд червеи на кука 2 нули с метален повод за щука....та третия монтаж го хвърлих близо до падналото дърво а останалите по настрани....Вечерта си мина както се полага,студена бира от хладилната чанта,пържолки и кюфтенца на барбекюто....абе идилия-само дет бях сам sunglasses2 .....та с тези приятни занимания изкарах до 2 сутринта,когато умората ме надви и си легнах.Сутринта в 5 без 20 ставам и гледам въдица 3 звънчето и го няма и кордата сочи не там дет бях заметнал 41990 ....хващам я и почвам да навивам,ама някаква огромна тежест на другия край,дърпам аз на границата на скъсването на влакното и тежеста бавно бавно се приближава....огромен куп клони и закачено на куката и оплетено в тях сомче 3 кила и 74 см дълго....ми голяма радост,монтажа издържа а аз хванах сомче целенасочено....втория ден скука,цъках костурчета по 15 20 санта(могат да се направят добри количества) и така до 19 часа....тогава на такъма за бяла удари,на стръв слънчевка колкото пръст и дистанция около 30 метра-удара беше категоричен,стериопорчето направо хукна навътре,след 5-6 метра засечка и сомче 3,5 кила(80 см)посети живарника....Сега въпросите ми-понеже само на щукарския такъм не удари-със стръв попови прасета-дали те са удачни само за река или стават и за затворени водоеми?И как може да се избегне движението на тапата със стръвта(избрал съм перспективно място но след време течението и вятъра изместват такъма).....и става ли изобщо монтаж с тапа за сом?Иначе се убедих в 2 неща-грубоста на такъма не плаши сома понеже първото сомче се хвана на метален (щукарски)повод и второ че същия повод не е най подходящ при закачки-понеже като извадих въпросното сомче от пуруетите му около въпросните клони повода беше като начупен....не ми се мисли ако беше по голяма риба../..занапред мисля да ползвам плетено влакно за поводи. И другия въпрос е дали единичната кука е по добра от тройната(и двете сомчета са на единична) 12666 Мерси предварително
Валентин Караилиев
Валентин Караилиев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.04.2010
Брой мнения : 109 Рожд.дaта : 07.01.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ - Page 2 Empty Re: ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ

Писане  ???? Сря 16 Юни 2010 - 11:59

Валентин Караилиев написа:....И как може да се избегне движението на тапата със стръвта(избрал съм перспективно място но след време течението и вятъра изместват такъма).....и става ли изобщо монтаж с тапа за сом?....

Преди тапата, нанизваш на линията една голяма подвижна тежест и си готов с вятъра, течението, местенето и коремите sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ - Page 2 Empty Re: ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ

Писане  Валентин Караилиев Сря 16 Юни 2010 - 12:25

Е те за това не се бях сетил Бачо 41990 Хиляди worshippy ....П.п-а за куката-тройка или единична?
Валентин Караилиев
Валентин Караилиев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.04.2010
Брой мнения : 109 Рожд.дaта : 07.01.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ - Page 2 Empty Re: ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ

Писане  ???? Сря 16 Юни 2010 - 13:20

Валентин Караилиев написа:Е те за това не се бях сетил Бачо 41990 Хиляди worshippy ....П.п-а за куката-тройка или единична?

Аз специално, много от отдавна(10г.) не ползвам тройки. За щуки ползвам единични куки "за тъщи"- 6/0 и 8/0; за бяла риба ползвам специализирани двойни куки(едното стебло е по късо от другото; рибката се закача на по-късото) номера 0/0, 1/0, 1-ви и 2-ри. За сом- две единични куки 10/0, 8/0, 6/0- двете куки се връзват с безвъзлови възли една след друга през 5-7 см и отделно жилото на горната кука се прекарва през ухото на долната; рибката се закача на горната кука, като долната виси отстрани и леко отдолу на рибката(това е за "тапа" и "кльонк").
373173

п.п това е така да се каже, най-утежнения вариант за риболов; иначе, навсякъде могат да бъдат и по-малки номерации единични куки- черни или бели, в зависимост от стръвта, с контри или без отзад на стеблото(за сом на червеи и карантии, специално)!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ - Page 2 Empty Re: ТАКЪМИ ЗА РИБОЛОВ НА СОМ

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите