GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Питане за монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ?

+7
tano
КИРО
Ribarina
pachosz
milen kordov
savi aleksiev
max
11 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Питане за    монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ? - Page 2 Empty Re: Питане за монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ?

Писане  КИРО Пет 19 Авг 2011 - 12:49

Ами аз преди време пробвах направо на дъното ,ама нищо не показваше.
Айде,и с кофа ще пробвам утре.
Кофи и вода при мен поне бол.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Питане за    монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ? - Page 2 Empty Re: Питане за монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ?

Писане  Тедо Пет 19 Авг 2011 - 14:30

не знам какви са ви сонарите, но на Лорънс-а ми си има инструкция за thru-hull монтаж... никакви води, никакъв глицерин... Просто се заглажда мястото с шкурка, залива се обилно с епоксидна смола и се притиска плътно сондата... Изрично пише, че става само на стъклопластово дъно и само с епоксидна смола (твърда е и предава вибрациите)...

Неудобното на стандартната (универсалната) сонда е, че е заоблена и трябва повечко смола без мехурчета за да уплътни... Има и специални сонди точно за такъв монтаж - те са плоски отдолу...

Та аз си бях монтирал така сондата и си работеше идеално дори при максималната скорост на лодката от 43кмч... Обаче сега си взех алуминиева лодка и на нея не може да се монтира така, та съм пак със заден монтаж...

Няма никакъв проблем да се дупчи лодката (дори ако е надуваема :) но тогава се дупчи транеца) - в дупките се слага полиуретанова паста или (в краен случай) силикон...

Подвижен монтаж според мен е оправдан само на надуваема лодка, която се сгъва след всеки излет или ако има опасения от кражба...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Питане за    монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ? - Page 2 Empty Re: Питане за монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ?

Писане  tano Пет 19 Авг 2011 - 17:31

Въпросната тема е доста сложна и затова не ми хареса термина ,,глупост'',Имам 1 киловат сонда с стойка на транеца подвижна на Айрмар ,един път изгорих Блак бокса и оттогава внимавам повече ,мойта сонда ако работи извън водата -изгаря[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Питане за    монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ? - Page 2 Empty Re: Питане за монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ?

Писане  EU_BG_akademika Съб 3 Яну 2015 - 8:52

Тук има подробно инфо за сондите техните видове мътриалЪт от който са направени възможностите им и начините на монтаж.
Това важи за всички производители...............

EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Питане за    монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ? - Page 2 Empty Re: Питане за монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ?

Писане  goshotanchev Сря 10 Авг 2016 - 17:05

При лодки с двойно дъно бачка ли този метод с тръбата или с кофичката? :здравей:
goshotanchev
goshotanchev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.04.2012
Брой мнения : 481 Рожд.дaта : 27.09.1972
Години : 51

http://goshotanchev.snimka.bg/fishing/ribi.554403.28549139

Върнете се в началото Go down

Питане за    монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ? - Page 2 Empty Re: Питане за монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ?

Писане  КИРО Сря 10 Авг 2016 - 21:22

Внимателно прегледай видеото на Академика.
Ама там не дават инструкция за дървено/стъкломатовите лодки. смях
Ба си,значи може да се монтира отвътре сондата - без охлаждане.
Пък и Тедо даде важно инфо..... 45479
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Питане за    монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ? - Page 2 Empty Re: Питане за монтаж на сондата на сонар в дъното на лодката ?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите