GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

+16
gogata1
Pretor
vatus
boysa
КИРО
вакрил
max
gogo26
tolio_pm
savi aleksiev
rikitikitavi
Miteca
тони котев
justinian
roko koko
manuk
20 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  rikitikitavi Чет 21 Фев 2013 - 21:47

аз доста пъти съм се доближавал до преохлаждането ама тогава бях наистина на ръба.
то не е за хвалене ама другите да не го правят :609c1f728720fb :609c1f728720fb
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  gogo26 Чет 11 Юли 2013 - 15:08

Колеги как ще коментирате тази случка
[You must be registered and logged in to see this link.]
Лека му пръст5ff67901e688fa2ed7af на човека,но как мислите,дали хипотермията е причина, опитен плувец и харпунджия би ли я допуснал чак до такава степен....question
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

важна тема 123

Писане  max Чет 11 Юли 2013 - 20:16

И Мишо бирата умря с жрица на ......а жена му от инсулт ???А преди много години един стройтел се беше хвьрлил от един мост /но си беше вьрзал рьцете сигурно за да не запьрха като пеперуда / така че като нищо може да е хипотермия 12666 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  вакрил Чет 11 Юли 2013 - 20:36

Хипотермия-друг път
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  КИРО Чет 11 Юли 2013 - 22:56

max написа:И Мишо бирата умря с жрица на ......а жена му от  инсулт   ???А преди много години един стройтел се беше хвьрлил от един мост /но си беше вьрзал рьцете сигурно за да не запьрха като пеперуда / така че като нищо може да е хипотермия 12666 
И кумеца му от бърз рак.
Я се поразровя за снимки малко.......12666 
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  КИРО Чет 11 Юли 2013 - 23:09

Явно са на подвижния диск -

Иначе тук заедно си пием бирата де.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Тааа,и адаша често беше гост в това имение.
Нямам идея в момента какво е положението там.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  boysa Чет 1 Авг 2013 - 22:37

Ша ма звинянате за правописа! Искам да споделя опит.
Уча се вас които споделяте и поучавате. Още съм зелен и трупам грешки и опит. Ден в които търсих рибата и на плиткото и на дълбокото. Нищо че беше по обяд реших са търся рибата.Времето беше обещаващо на дъжд. След доста търсене и претърсване накрая открих точно там където ме посъветва един от вас. Бях с 90 цата с намерение за нещо голямо.Въпреки че видимостта не беше добра. След три пропуска на добри риби взех 75 цата. Още на първото гмуркане взех риба. После излязох.Починах си малко валеше и гърмеше. Морето започна да се променя. Затегнах колана да държи гащите. Бях останал сам на буната но исках да видя как е във дъжда. Риби имаше то ляха дребни атеринки уви попчета мюмюнки и нищо едро и запомнящо. От инат пак съм с 80 и отивам там където ги видях. Още са там. Раздишвам и съм на дъното.Минават две риби. Опитвам се са поведа по голямата..Хващам харпунът с две ръце за по бързо повеждане.Правя180 завъртане с повдигане и повъртване и на тялото. Рибата е добре поведена.едната ръка е точно пред лицуто а другата върти харпуна. Изстрел. Ритник в лицето. Чувство на топла кръв в устата. Добре че запазих самообладание. По някакъв начин изплувах. Какво стана от къде ви дойде това.как не го предвидих. Явно морето искаше да понамаля отново и да се замисля какво искам. Исках голяма риба и затова влизах с голям харпун.


Последната промяна е направена от boysa на Пет 2 Авг 2013 - 10:19; мнението е било променяно общо 1 път
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  boysa Чет 1 Авг 2013 - 22:55

Когато съм на компа ша са поправям. Мислех че съм си скъсал устната. Зъбите май бяха наред и само ме притесняваше фацата. Излязох. Погледнах се в огледалото на колата. положението не беше толкова зле. Опитах да преценя как се стигна до тук. Най ме притесняваше факта че няма да мога да се наслаждавам на вкуса на рибата, а не кървящата устна. Имах охладители в хл чанта. Посвалих оттока. Докато дясната ръка е била пред лицето а рибата на мушка не ми е и дошло на ум за отката на харпуна
До сега само съм чел че има такова животно но не го бях изпитвал
Поуката ми е че във всеки един момент трябва да съм нащрек и никога да не си помислям, че съм добър и велик харпунжия. Трябва винаги да съм нащрек. Както казва Ватуса никоя риба не е по важна от нас самите. Морето преценя какъв дар да ни даде според възможностите и подготовката ни. Въпреки нашите желания за трофеи ще трябва да се поклоним и преклоним. Често, когато се хвана за камък по дъното се сещам за Манук и се опитвам да съм предпазлив. Всеки един момент колкото и да ни е хубаво трябва да сме внимателни с това което правим. По добре повече споделени грешки и знание от колкото хвалби и подценяване.


Последната промяна е направена от boysa на Пет 2 Авг 2013 - 10:23; мнението е било променяно общо 1 път
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  gogo26 Пет 2 Авг 2013 - 8:30

Хм,откат винаги има,но във водата почти не се усеща.Преди си правих експерименти с едно харпунче да постигна най-мощния изстрел525707397c05bb6a06eb  и го бях понатоварил доста.....хем във водата,с ръкавици,стрелям, и такъв свиреп откат не бях усещалне знам ....ръката ми изтръпна до рамото,дланта ми се подби,имам чувството че харпуна се хвърли повече назад.А стрелата мина два метра и кльопна21188
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  boysa Пет 2 Авг 2013 - 13:38

До сега и аз не бях го усетил. Пробвах, когато ръката е опряла в брадата няма такъв добър захват и това е още една причина. Утре след обяд се надявам да се топна и да направя няколко опита.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  vatus Пет 2 Авг 2013 - 13:48

Мдаааа и аз преди години се пробвах да съм като Рамбо и без да се съобразявам с механични, физични и пр. закони, сложих на една алуминка два ластика х 18мм. с 6мм. стрела, едвам ги заредих и ттръгнах за китове.Когато гръмнах за проба по една иларийка, отката ми парализира ръката и рамото, а стрелата плювна на един метър. Привторото зареждане явно спусъковия механизъм не издържа на напрежението, изпусна и отката ме думна в корема с дръжката на харпуна и ми изкара въздуха. Излязох като посран от водата с развалено оръжие, болка в коремната област и изтръмнала ръка до рамото. И до там бях с юнашките напъни да направя от прашката пушка.смях 
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  Pretor Сря 28 Авг 2013 - 9:35

boysa написа: Морето преценя какъв дар да ни даде според възможностите и подготовката ни. Въпреки нашите желания за трофеи ще трябва да се поклоним и преклоним.  
Бояне, тръгнал си по трудния път (проба-грешка), но това е благородния път. Не се отказвай. Хубавото е, че питаш, учиш се, прилагаш и пак питаш. Най-хубавото е, че се отнасяш с голямо уважение към морето. Няма по-големи от него. А тези, които се мислят за такива, рано или късно ни събират по неприятен повод c3e619afd2339e86975b . Когато трябва да се даде нещо на морето, то си го взима.
Така в неделя отивам да се единявам с морето и точно когато стъпих на залетите от водата камъни, покрити с гадни хлъзгави водоръселчета, видях как краката ми тръгват нагоре, стигат до нивото на очите ми и след това се намерих по гръб, в процепа между два камъка. По рефлекс, цялата екипировка беше вдигната нагоре в изпънатите ми ръце и нищо не даде фира. Освен бедното ми тяло, което е натъртено като след сто тояги на голо шама . Станах, отупах се и си казах - може пък да е на късмет. Е@ах ти и късмета 140123 . Влизам въпреки болежките и започвам траленето. Явно ми е било ден за гмуркане, 2,30, 2,45, 3.00 минути. Направо ме хващаше секлетя на дъното. Обаче риба йок (като изключим една граничарка). Излязох пред носа и още на 4-5 гмуркане от мътилката ми излазя една добра риба. Пуцам аз, обаче само чувам как стрелата се удря в някакъв камък оттатък видимостта и рибата нахално идва да ме види. Леко скъсана под хрилете. Обаче стрелата - силно счупена на последния пин 509601 . Гмурнах още един път за да я намеря къде се е завряла, взех си я и се изнесох посока сухоземните. Та така. Имал съм да давам. По-добре по-често и по малко, отколкото на един път и повече 5ff67901e688fa2ed7af . Него ден не бях взел резервните стрели. Но и да ги бях взел, едва ли щях да вляза пак. Два жокера за един ден са достатъчни.
Pretor
Pretor
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.07.2010
Брой мнения : 261 Рожд.дaта : 15.01.1967
Години : 57

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  manuk Съб 7 Дек 2013 - 8:42

Преди 6 години се наложи да закарам с колата един приятел от Царево до Бургас.
Бях обещал на колегите в Царево, че няма да се бавя в Бургас и ще са върна веднага.
На връщане ми хрумна набързо да влезна и да проверя каква е обстановката на нос Агалина и да проверя дали има риба.
Скоростно навлякох  неопрена, грабнах екипировката и вече съм във водата.
След няколко гмуркания, залегнах в засада на 5-6 метра дълбочина. Изчаках края на апнеята и тъй като не виждах никаква риба, реших да изплувам.
Точно тогава изневиделица се появи платерина и то каква. Стрелях прибързано, не я улучих по най-добрия начин и естествено за да не я изпусна се хвърлих и я сграбчих.
Отдавна беше време да изплувам, при тръгването ми към повърхноста се оказа че около лявата ми ръка (около китката) се е омотало парче от въже, което не бях забелязал до този момент, въжето сякаш беше циментирано към скалата от мидите и не ми позволяваше да изплувам.
При всяко дърпане нагоре то се затягаше все повече.
На края на силите си прецених че трябва противно на логиката да не дърпам нагоре, а да тръгна надолу към дъното.
Това се оказа правилното решение, въжето се разхлаби и с цената на згубена ръкавица и часовник стигнах някак си до повърхноста.
Сигурно се досещате, че ножа поради прекомерно бързане и небрежност от моя страна не беше на мястото си а си стоеше кротко в колата горе на брега.
manuk
manuk
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2011
Брой мнения : 47 Рожд.дaта : 16.01.1944
Години : 80

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  gogata1 Съб 7 Дек 2013 - 22:59

По малък съм от теб ама срам не срам казвам , обещаеш ли нещо изпълни го !!! Сети се кой ти е помогнал ситуацията ;) Явно не си лош човек щом си се вдигнал :)
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  vatus Нед 8 Дек 2013 - 0:36

 Не вдявам нещо... с това последното мнение на Гогата...question
За какво става дума?!?не знам 
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  EU_BG_akademika Нед 8 Дек 2013 - 5:25

vatus написа: Не вдявам нещо... с това последното мнение на Гогата...question
За какво става дума?!?не знам 
Става дума, че като е обещал бързо да се върне в Царево, не е трябвало да далдисва за платерини................6e6ebecd09233a2d4a30 смях 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  vatus Нед 8 Дек 2013 - 6:16

idea ...загрях най-после...6425deb86829a0af9178  смях
Академиче - 45479  
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  Pretor Пон 9 Дек 2013 - 11:14

Е, той за това е Академик, да вдява бързо 509158 . Ние от много седене на дъното вече даваме фира mistaken .
Pretor
Pretor
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.07.2010
Брой мнения : 261 Рожд.дaта : 15.01.1967
Години : 57

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  KREPEJA Сря 11 Дек 2013 - 21:45

 Много полезна тема !
Един път аз също се хипотермирах и от тогава много внимавам !
Друг случай имахме ,когато моя приятел излизаше от водата и почти на брега , новия му руски пневматичен харпун произведе изстрел.
Стрелата уцели жена ми в корема на около 2 см под пъпа , за късмет разстоянието /5-6 метра/ успя да намали силата и се разминахме с леко одраскване ,Слава Богу ! :молитва: 

KREPEJA
KREPEJA
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2011
Брой мнения : 195 Рожд.дaта : 04.07.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  vatus Чет 12 Дек 2013 - 1:27

Малеееее 41990 ...... не знам късмет ли е имала жена ти, ама както казва народа, добре, че е бил малкият дявол...ама и твоят приятел е бил за бой, че не е спазил главно правило, да не излиза от водата със зареден харпун.
И аз имам една случка за която все още като си спомням и ми настръхва косата.
Ловувах близо до брега и при поредното преминаване на ято платерини поведох с харпуна една по-едра и в момента в който натиснах спусъка видях насреща си, само на няколко метра голото тяло на сина ми, точно на пътя на изстреляната стрела. Добре, че уцелих рибата, с което скоростта и намаля и не го достигна само с двадесетина сантиметра. Той тогава беше 12-13 годишен и любопиткото решил да дойде да ме гледа как ловувам и белята за малко да се случи...
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  gogo26 Чет 12 Дек 2013 - 9:26

И аз съм се убедил че руския харпун стреля когато сам реши 525707397c05bb6a06eb Имам такъв и при пробите,натискам спусъка...курец,почвам да му се чудя и разглеждам и той зе че пуфна....от тогава е разглобен и с такива измишльотини не се занимавам 6425deb86829a0af9178 
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  roko koko Чет 12 Дек 2013 - 23:08

752444 752444 752444 Почти знам как сте се почувствали 5ff67901e688fa2ed7af 
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  KREPEJA Пет 13 Дек 2013 - 0:05

gogo26 написа:И аз съм се убедил че руския харпун стреля когато сам реши 525707397c05bb6a06eb Имам такъв и при пробите,натискам спусъка...курец,почвам да му се чудя и разглеждам и той зе че пуфна....от тогава е разглобен и с такива измишльотини не се занимавам 6425deb86829a0af9178 

Точно така , забравих да спомена , че след случката моя приятел го наряза с флекса на три части .
KREPEJA
KREPEJA
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2011
Брой мнения : 195 Рожд.дaта : 04.07.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  manuk Сря 25 Дек 2013 - 6:20

vatus написа: .....Ловувах близо до брега и при поредното преминаване на ято платерини поведох с харпуна една по-едра и в момента в който натиснах спусъка видях насреща си,  само на няколко метра голото тяло на сина ми, точно на пътя на изстреляната стрела. Добре, че уцелих рибата, с което скоростта и намаля и не го достигна само с двадесетина сантиметра.....

Колега Vatus, това ми напомни за подобна случка, с мой пиятел Доктора (Наско), ловяхме Платерини северно от Маслен нос. Там има един провлак, който ни си го бяхме кръстили "Газовата бухта".
На това място има характерна голяма скала (коло 7-8 метра) в средата на провлака, около която се въртят Платерини.
За да не си пречим с Доктора се бяхме разбрали той да ловува от едната страна на скалата, а аз от другата.
Мина около един час и той и аз взимахме по някоя Платерина.
По едно време поведох една риба и стрелях, стрелата попадна в рибата малко под гръбнака (в последствие се оказа, че гръбнака е пречупен).
Тръгнах да прибирам рибата и на 50-60 см. от нея виждам Доктора стои неподвижен и ме гледа с уплаха.
Без да ме предупреди се беше приближил да види, дали върви риба при мен.
И аз и той имахме големия шанс, че улучих рибата във възможно най твърдото място, така, че стрелата да не премине през нея.
Разтреперах се, излязох от водата, оставих Доктора да лови риба сам и повече не влязох във водата.
Така, че препоръките, да не се ходи сам за риба, може би не са от най- добрите.
manuk
manuk
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2011
Брой мнения : 47 Рожд.дaта : 16.01.1944
Години : 80

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  vatus Сря 25 Дек 2013 - 15:11

Колега Манук, нормално е след такива случки като нашите, човек да изгуби ищях за риболов, поне за деня.
Аз лично много дълго време, че и до днес преживявам случилото се и все пак съм благодарен на проведението, че не допусна тогава да се случи най-лошото.
Дано в бъдеще не се случват на никой подобни преживявания.
 :здравей: 
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите