GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

+16
gogata1
Pretor
vatus
boysa
КИРО
вакрил
max
gogo26
tolio_pm
savi aleksiev
rikitikitavi
Miteca
тони котев
justinian
roko koko
manuk
20 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  gogo26 Пет 27 Дек 2013 - 10:20

Аз избягвам да влизам с друг човек наблизо когато ловувам.Видя ли друг харпунджия,просто си хващам дърмите и се изнасям.
Есента в Егейско море се бяха появили много едри кефали,бях ударил два и се таях в едни скали,когато нещо ми мътно ми проблесна в далечината(разбирай 6-7м)...поизчаках и гледам.... един умен грък,ударил едър кефал и го сложил в една мрежичка,което запасал на корема си :аххх: ....и аз го гледам отдолу леко под ъгъл 5ff67901e688fa2ed7af ако стрелям....100% сандвич-риба с гръцко говедо бесило .Поразтреперан излязох и се изнесох далече...нямаше и буй тоя самоубиец.
За това сам на ловното поле 509158 дето ще мисля още някой къде е какво прави...мерси.
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  boysa Сря 29 Яну 2014 - 14:40


Писах, че от доста време не съм плувал, пък и днес нещо няма много работа в това хубаво време ми се въртят едни мухи.



Здравейте!
Навън е бяла зима,
но вече
Атанасов ден отмина.
Започвам да мечтая
сезона да започна
и приключения безчет
да разкажа аз навред.
Плавниците стари
толкова добри другари
мисля аз да отменя
с нови да ги заменя.
За карбонки не мечтая,
още свързвам двата края,
но ще дойде скоро ден
да си имам аз при мен.
Гмуркам си се от брега
ще преплувам и района
бързи риби да погоня
бавни миди ще отроня.
Внимателно ще атакувам
на десет метра да ловувам.
После да се връщам и на плитко
да си стрелям кат калитко.
На Пикасо май се спрях,
че цената им видях,
но и пък пантоф Омер
става май на окомер.
Перата гледам файбърглас,
май ще нося ги у нас.

Но Бюша мундиал
май ще взема на финал
На приятел позвъних
за карбонки се навих

Питам да почакам ли сега
и до лятото да събера
за плавници или картофи
от карбонки и пантофи.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  justinian Сря 29 Яну 2014 - 16:47

Ех, колега, таз дилема
вечно е била проблема
на прохождащите в спорта-
търсят лукса и комфорта.

Виждали сме манекени
със луксозните премени
да излизат от гавана
със рапани на кукана...

Виждали сме и момчета
в скромни дрешки и с „дръвчета”,
без да демонстрират знания
да печелят състезания.  :здравей:
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 17.09.2009
Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  boysa Сря 29 Яну 2014 - 21:26

За отговорът благодаря!
Поуките си ще извлека.
Новак съм още и зелен,
Но крача смело и съм фен.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  boysa Пет 31 Яну 2014 - 13:36

[You must be registered and logged in to see this image.]

 Това е за сега завършека на моята муха.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  rikitikitavi Пет 31 Яну 2014 - 13:49

Ам, че честити да са ти ама много ми е любопитно що пък точно в темата за грешките си ги цопнал?
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  boysa Пет 31 Яну 2014 - 15:28

Що?  Следвах сигналите. След като писах тук и ми отговориха влязох в другият сайт и ги видях и викам ето знак. Поръчах с опция за връщане по куриера днес пристигнаха и нали ме тресеше ги взех. Ми на пръв поглед са добре. Перата са нови без забележки малко май са твърди, пантофът става, но още не мога да преценя. Сега остава да ги пробвам в някои басейн, че няма да издържа. Мисля да ги ползвам за сега или тук или в Каварна, че да не  ги разкарам напред назад. Пък после, когато старите вече не стават да си взема други.


ПП малко не е по темата, но не издържах ето и снимки, на една от тях се вижда и едно хубаво място за риболов

[You must be registered and logged in to see this image.]

boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  Pretor Чет 13 Фев 2014 - 15:28

rikitikitavi написа:Ам, че честити да са ти ама много ми е любопитно що пък точно в темата за грешките си ги цопнал?

Ами почти ;) точно ги е "цопнал" :). Допуснал е ГРЕШКА, но не при гмуркането, а при постването на мненията.
Така и така отиде коня у ряката, ами да са ти честити Бояне, много риба да извадиш с тях и ВИНАГИ да те изкарват безпроблемно на повърхността!
Pretor
Pretor
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.07.2010
Брой мнения : 261 Рожд.дaта : 15.01.1967
Години : 57

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  dikanarov Вто 18 Фев 2014 - 12:22

Преди много години в Либия биех с харпун доста прилични риби. Веднъж с мой приятел от Пловдив- Тошо Ташуков , инженер супервайзер в една корейска фирма влязохме в триполският залив от страната на хотел Баб ел бахр. Аз си имам правило:-по мен нищо да не виси и стърчи! Всичко необходимо включителнорезервен харпун на буя! Харпунът ми е закачен с карабинки за буя посредством 30м синтетично въже. С Тошо бяхме влизали вече заедно, като той до това време не бе удрял нищо по-голямо от попчета. Гледаше какво имам и правя и бързо правеше нещата при него подобни. Та тогава Тошо си бе вързал с едно късо ремъче малък нож за десната китка! Викам му да го пъхне под маншета, а той не, защото няма да мога да си го хвана с една ръка и така влезе. След половин час западно от островчето на залива  открих една средна Рая- мраморен скат около 30кг. Пуснах му една стрела зад главата, но не му прекъснах гръбнака и след като го успокоих та легна отново извиках Тошо и додето взема втория харпун той ме наближи и пита какво има та го викам. Казах му да слезе и пусне и той една стрела и да извлечем ската на брега. ОК и тръгна, стреля и гледам ската как започна да се върти с двете стрели на едно място, като грамофонна плоча. Тошо стои на 4 метра над него с гръб към мен и нещо се суети. След десетина секунди тръгнах към него да видя какво става и гледам че той се мъчи да си освободи ръката от въжетата на харпуните. Те се насукали около ножът и положението е критично. Тошо неможе да реже, че ремъчето късо, а и не може да го промуши през насуканите въжета. С лявата ръка успях да набера въжетата , а с дясната извадих ножът си от канията на десният крак и тъкмо да срежа въжетата Тошо се изстреля на пъвърхността. Като съм набрал въжетата , насуканото се отпуснало и Тошо си измъкнал ножа. После пет-шест минути не можеше и дума да каже, само раздишваше. Като се успокои и можеше вече да се контролира, слязох и прострелях ската и с резервният харпун, като го оставих да се млече по дъното, а ние с приятелят ми полека изплувахме на брега. Тогава си призна, че не е дооценил предупреждението ми, като си помислил, че се правя на поучаващ мрънкач! От тогава много пъти сме били заедно, но вече никога не видях по него нещо да виси. Колеги, които са гледали галерията ми в наРиба преди да смени дизайнът си са виждали такива скатове там! После галерията изчезна, та сега ще я кача, ако намеря някой приятел да ми помогне! Опитвах сам няколко пъти и като не успях така си остана!
dikanarov
dikanarov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 242 Рожд.дaта : 14.01.1946
Години : 78

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  dnvelev Съб 13 Сеп 2014 - 18:48

Здравейте,респект към групата!Въпреки скромния ми опит в подводния риболов, искам да споделя и аз една случка.Преди връзвах буя за колана.Веднъж , изплувайки се оказа,че въжето на буя е минало под една издадена скала,обрасла в миди и се закачило там.Това го разбрах по средата на пътя нагоре, когато внезапно нещо започна да ме дърпа надолу.Откопчах колана и изплувах, но оттогава по мен не закачам нищо.Винаги като легна на дъното, първо се оглеждам за закачки,също правя и преди за тръгна нагоре.И най- важното за мен -винаги изплувам при достатъчно остатъчен въздух.Вярно,че скъсява престоя, но в края на краищата престоя на сушата ми е по- ценен. :)
dnvelev
dnvelev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.09.2014
Брой мнения : 2 Рожд.дaта : 22.11.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  boysa Съб 13 Сеп 2014 - 22:34

Добре, че си имал достатъчно време колега!
Буят, може и да се закача на Дринг с карабинер. Много правилно си постъпил, като си свалил колана. Това е било опит, които си натрупал благодарение на теорията.

boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  boysa Съб 13 Сеп 2014 - 22:42

За съжаление колега не е имал късмет въпреки теорията и практиката, която е имал!
Нека при всяко докосване с водата не забравяме, колко опасности ни дебнат.
:молитва: :молитва: :молитва:
Поклон, нямам думи да изрека мислите.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  vatus Нед 14 Сеп 2014 - 11:48

Лично за мен най-удачният вариянт е буят да е вързан за оловна халка.
Халката е около 700-800гр. и е достатъчно широка за да мога да я нахлузя на ръката си, малко над лакътя.
Когато реша да се освободя от буя, просто я изхулвам и пускам на дъното и така той стои закотвен близо до мен. Ако реша да се предвижвам, просто го нахлузвам отново на ръката си.
От голямо значение и какво ползваме за вързването на буя. Според мен е задължително това да е плаващо въже, или шлаух, за да седи винаги вертикално опънато към повърхността.

Изказвам искренни съболезнования към близките на Сашко!
Израстна като харпунджия пред очите ни, стана един от най-добрите, но за съжаление морето го прибра.
Синът ми Кирил е покрусен от гибелта му, бяха приятелчета и понякога гмуркаха заедно.
Почивай в мир, Сашко!
:молитва:
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  boysa Нед 28 Юни 2015 - 1:27

Трудно ми е да пиша тук след последният пост.
Днес  докато си оправях колана държейки с два пръста харпуна възпроизведох изстрел..От отката дръжката ме удари в корема.
Та дали е стрелата или дръжката не разбрах в началото. Добре че бях на плитко и стъпих  на къмъните. Добре че и скалите са варовик и стрелата се заби и не се върна.
извод когато си оправям нещо харпуна да е разреден.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  boysa Пон 3 Авг 2015 - 17:14

Хайде пак да се запиша, че като гледам все едно и също всяка година.
 Та имам си позната болка в кръста и все така си се обажда по някога.  От години всяка сутрин след събуждане правя по 5 мин. Упражнения.  Едно от които е от Булти- Мост.
Работата ми е на бюро и доста често за дълги периоди се обездвижвам. Това, както и не спортуването често и не вършене на физическа работа ми докарва тази болка.
Оправянето е лесно с инжекции за седмица после месец глезене и пазене съм като нов.
Да, но последните два пъти ми се случва по-време на отпуска, която съм си взел с цел гмуркане.
Този път гмурках от 8-13ч. на плитко.  Сложих и допълнителна тежест на колана и жилетката.
Прибрах се на обяд и от 16ч пак съм на морето. Точно вече съм облякъл неопрена вдигам колана и хоп изненада. Добре, че по буната нямаше хора, събличане обличане си беше щяло представление.
 Изводи:
Да правя по често тренировки.
Да спортувам и през сезона. 
Да не правя продължителни преходи, когото не съм подготвен.
Само едно гмуркане на ден в началото на отпуската.
Да помисля за пренареждане на тежестите и нови начини.
Ники преди да отплава ми загатна да един два, за което благодаря и ще трябва да проверя.

 Да се вслушвам в сигналите на тялото.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: ГРЕШКИ, КОИТО НЕ БИВА ДА ДОПУСКАМЕ!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите