GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

+12
Жоро-multi_maks
Мънцата
Elfi
orela
eminem94
Краси Асгд
strijok
Nedeltcho Delev
Тихомир
Светозар Върбанов
KREPEJA
Pavkata 1977
16 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Pavkata 1977 Пет 24 Фев 2012 - 14:28

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...
Здравейте приятели,тъй като разполагам с толкова свободно време колкото не съм имал за последните 10 години,реших да напиша една статийка на шаранджийска тематика.
Тук ще се постарая да засегна повечето аспекти от съвременния шаранджийски риболов,бивак,екипировка,автомобили...
Още сега правя уговорката,че това е единствено и само мое мнение въз основа на моите наблюдения и опит.Четивото няма за цел да създава правила и основи,а да Ви предоставя моят практически опит и да Ви предпазя от грешките,които съм допуснал аз в едно или друго отношение,както и да помогна на всички начинаещи в тази област по отношение на това какво купуват и какво не,как да си построяват линиите,монтажите и т.н.
Това четиво ще си остане единствено и само тук в „GO FISHING BG.ForumsClub” и моля всички Ви да не се копира и пуска никъде другаде!
От къде да започнем?
Нека бъдат въдиците.
В съвременният шаранджийски риболов в България основно се ползват въдици с върхова акция 2.75,3.0,3.25,3.50 либри.Няма да навлизам в споровете 2 или 3 коленни да са,всеки сам избира за себе си.Аз имам единствено и само двуколенни,по-добре ми е с тях,явно съм мазохист...
Аз в момента ползвам 2.75 либри за дистанции около 70-80 метра с 70-80гр олово,както и за разпъване на чисто място с възможност да се води рибата и да се работи с аванса.Марката е „Геолоджик”.Искам да Ви кажа,че няма такъв кеф на вадене на рибата,тоягата се сгъва до последният водач,върхът обира напъните на рибата и работата с аванса е почти минимална.
[You must be registered and logged in to see this image.]
„+” – кеф и адреналин,късането на „джуката” и на линията е сведено до минимум дори при по-натегнат аванс,върхът обира”напъните”.
„-„ далечното замятане с тази акция е мираж,контрола на рибата е труден,не препоръчвам използването й при риболов в близост до закачки,където е „или-или”.
3.00 либри( Шимано Аливио)
Универсалният ми боец работи с тежести 85-90-100гр.,както и с метод фидер 70гр.,по-малки ПВА-та,това е абсолютно универсална „гега”.Корава тояга не би ви се изплъзнал никой „шишко”...
[You must be registered and logged in to see this image.]
3.5либри(Поки)
Здрави,здрави,здрави,невероятна тояга в този ценови клас(м/у 90-110лв.)
Много ми легнаха на сърце-100-110гр олово спокойно заминава на 100-110 метра;можете да ги товарите с над 170-180гр.(метод фидер с храната) и нямате проблем със замятането,предполагам,че и с другите качествени тояги ще е същото,че и по-добре...
Нямате грижи да „дръпнете” рибата от закачките и да я контролирате до влизането й в кепа,много съм доволен от тези тояги,но все пак тук се изисква по-добра работа с аванса на макарата иначе,може да скъсате”джуката „на шаро –така е няма пълно щастие!
[You must be registered and logged in to see this image.]
И нека критиците да погледнат как се „сучи” тази въдица без да е маркова,без да е „Сенчъри” или „Фокс”...

Макари
На всички препоръчвам да имат възможността да си вземат „Шимано” ,„Дайва”или поне „Тика”или”Окума Аксеон”...но за съжаление не всеки разполага със средства от около 1000-1500лв само за макари!
Аз съм с китайчета и за момента съм доволен:
[You must be registered and logged in to see this image.]
За мен има няколко компонента:сигурен аванс,вместимост,здравина.
От всичко казано по-горе можете да разчитате първоначално само на вместимостта,другото се разбира в процеса на работа!Може един път да Ви се наложи да разпънете на 300-350м. и какво правим ако нямате тази възможност?
За по-евтините модели макари като ФЛ,като разочарование мога да кажа за дребни недостатъци:падна ми винтчето на клипса и не мога да си защипвам влакното,няма никакви средства,които да пречат на попадането на влакното под шпулата...други минуси не се сещам,с повече внимание ще ги ползваме тези макари години наред и ще извадим сериозни риби с тях - това Ви го гарантирам,10-12кг. шаран не го усещате,байт рънъра работи безотказно!
Корда-лично аз ползвам на едните шпули 0.35,на резервните 0.40.За марка не мога да кажа,но 0.35 вдига 7л. туба с вода,кордата ми е от Васко(КарпСливен 2),сега ще я ползвам за 2-ра година.

Род-под
Ползвал съм четириног род-под...
[You must be registered and logged in to see this image.]
ма не става...нестабилен,лек и като тръгнеш да вземеш едната тояга вдигаш целият под,но като начало е екстра,но после:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Това е моето сегашно "магаренце".Плюсовете са в устойчивостта и функциалността!
Ако нямате "магаренце"(под "магаренце" разбирайте всички типове на този принцип),ползвайте колчета... sunglasses2

Сигнализатори,аз ползвам ФЛ,всичко е ок,цената е низка,но обхвата на станцията е "съмнителен"(няма обхват и при най-малкото препятствие),други забележки нямат,работят като Т-34(при всякакви условия).

[You must be registered and logged in to see this image.]

Кеп - гледайте да е по-голям и по здрав!
Иначе се случва това:
[You must be registered and logged in to see this image.]
смях
Ето и малко снимки на цялото оборудване,окомплектовано и събрано:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Сега нека да обърнем внимание и на "куфарчето" на шаранджията,местото,където всеки е събрал своите монтажи,куките,всичките дреболии способстващи за изготвянето на правилния такъм,на правилният последен метър,с който ще привлечем ШАРО.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Възможни "грешки":
1.Пробвайте си купените вирбели с клещи,за да няма "ох" - дефектна серия...
2.Много е важно да вземете правилният лийд кор - здрав,гъвкав и лесен за работа,иначе много псувни и счупени игли.
3.Тествайте си поводите,най-добре с туба пълна с 5-8л. вода,по същият начин тествайте възлите - този тест не лъже!
4.Взимайте си качествен термошлаух,не всички си запазват желаната от нас форма,после като слагате монтажите с ТШ в класьора не ги изпъвайте.
5.Обърнете внимание на качеството на клипсовете,иначе рязко ще повишите оловното съдържание на водоема.Лично аз ползвам клипсове на Баракуда(с винтче за застопоряване) от Сапуна и Васко.
6.Гледайте халкичките за монтажите да са с тъмен матов цвят.
7.Обърнете внимание на противооплитащите шлаухки - трябва да са силиконови,нито много меки,нито много твърди,те са от голямо значение,когато замятате от ръка и гоните дистанция.
Не робувайте на марки,преценявайте си качеството спрямо обективни тестове,а не спрямо марката.


Последната промяна е направена от Pavkata 1977 на Съб 25 Фев 2012 - 7:36; мнението е било променяно общо 10 пъти
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  KREPEJA Пет 24 Фев 2012 - 16:13

Поздравления ,Павка!
Много хубава тема в която се надявам да обменим опит и рутина , а също така да насочим начинаещите в този прекрасен риболов да направят правилния избор.
Подбора на твоите "оръжия" е чудесен т.е. имаш за всяка ситуация.
В продължение на доста години , много такъми са ми минали през ръцете , защото предпочитам не само око да види , но и ръка да пробва .
Имаше моменти когато съм имал по 8-9 комплекта пръчки от 2,5 - 4 либри и в един момент преди 3 години попаднах на моята пръчка Chimera Bruce Ashby Tackle Box Hand made 12ft/3.5lb T/C . До тогава само бях слушал и чел , че има пръти с които се постигат дистанции и същевременно работят елегантно при вадене на дори и малки риби 1,5-2 кг.
Ето я в действие с шаран 1,5
[You must be registered and logged in to see this image.]
KREPEJA
KREPEJA
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2011
Брой мнения : 195 Рожд.дaта : 04.07.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Светозар Върбанов Пет 24 Фев 2012 - 17:27

Важно е да си за риба , ако влезе и бонус става прекрасно sunglasses2
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Тихомир Пет 24 Фев 2012 - 20:28

Павка супер тема.Скоро ще на снимам мойто обурудване ,за да се на хвалим един на друг.
Тихомир
Тихомир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 745 Рожд.дaта : 03.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Светозар Върбанов Вто 28 Фев 2012 - 8:40

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... е с тва последното не мога да се съглася ! Някой ще ми обясни ли как точно шаранския риболов е начин на живот ??? 12666 от доста години го практикувам този вид риболов ама чак пък начин на живот няма как да стане на никой ! Хоби и страст разбирам , ама това с живота нещо ми бяга ........ако ще е начин на живот ще е доста мързелив защото това се прави на този риболов - разпъваш чаршията , както и въдиците захранваш и се отдаваш на мързел , пиене и угояване в чакане на заветния рън - това не е начин на живот за мен ! Моля разбралите го , като начин на живот да ми обяснят какво точно е това 12666 :217b315cad77fe 6741d394212f783e04ea
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Nedeltcho Delev Вто 28 Фев 2012 - 9:47

Светозар Върбанов написа:Моля разбралите го , като начин на живот да ми обяснят какво точно е това 12666 :217b315cad77fe 6741d394212f783e04ea

Аз си го обяснявам по следния начин,между другото много интересен въпрос!
Тук няма да се спирам на оборудване и марки на въдици и дребни джунджурии които правят шаранжийския риболов по резултатен а на това какъв начинът на живот води един шаранжия.
Според мен този вид риболов се различава коренно от всички останали по обрудване като основни елементи,например-палатки,род подове,масички,шатри и темподопни неща които превръщат един риболов във стационарен.Забиеш ли кола си до там.Не е като плуфкажийството,мухарския или спинингарския да одиш по цял ден като гламаф.Та тези неща горе долу определят риболова като начин на живот,могат още неща да се допълнят но да оставя и на другите.
Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Pavkata 1977 Вто 28 Фев 2012 - 10:14

Заре,всеки си го разбира по свой начин.
Видовете риболов имат своето обаяние и тънкости...
Сега ще ти обясня какво е моето разбиране за "моят начин на живот"...
Вторник е започва се с варенето на царевицата;сряда вари се царевица и се слагат разни аромати;четвъртък на връщане от работа съм купил определеното за водоема количество топчета,вместо да вечерям преглеждам линии възли и монтажи,дипват се няколко вида топчета в няколко вида дипа;петък сутрин натоварвам всичко в колата и отивам на работа,след 15.00 започвам да ставам нервен,ще изкривя стрелките на часовника гледам го през няколко минути,17.00 изстрелвам се,взимам жената и газзззззззззз.
Пристигане на водоема,разпъване на палатката,аз се заемам с риболовните(род-под,сигнализатори,проучване на дъното...) принадлежности а жената с хранително-комуналните(надува душеците,разпъва спалните чували,прави салатката...),след около 1.30ч. въдиците са във водата обикновено на 2 петна,салатата е на масата има ледена ракия в чашките,Наздраве.
Обгърнати сме от спокойствие и тишина,чува се тихата музичка от телефона,замирисва на пържолки,карп дюшека е разпънат в очакване на първата рибка...ръъъъъннн,адреналин и за двама ни...снимка...връщане на рибата във водата.
Следващият ден,допълнително проучване вече по светло,ако е наложително смяна на тактики,монтажи,стръв и т.н.
Заре,всичко гореизложено слято в единно цяло - подготовка,покупки,къмпинг,бивак,релийз,почистване след себе си и още куп неща са моят шаранджийски начин на живот!Радвам се че имам и пълната подкрепа на съпругата ми!
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  strijok Вто 28 Фев 2012 - 13:19

Pavkata 1977 написа:.Видовете риболов имат своето обаяние и тънкости....
Те затова са различни начините на живот на практикуващите различни начини на риболов sunglasses2
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Краси Асгд Вто 28 Фев 2012 - 16:32

Павка, поздравление за темата, пич. Много се бях запалил по шараните, взех си пръчки,макари и т.н.Първо телескопични, ама да са ми 4 еднакви. После макарета, пак да са ми 4 еднакви. После смяна на телескопите с 3-коленни, после смяна и на макарите. Пусто като не остава време лятото за по-продължителен риболов, та миналата година ги вадих само 3-4 пъти от калъфа 12666 . Иначе все гледам поне 1 ден в седмицата да съм по водоемите , ама не винаги успявам.
avatar
Краси Асгд
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.01.2010
Брой мнения : 65 Рожд.дaта : 26.03.1977
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  KREPEJA Вто 28 Фев 2012 - 23:36

Pavkata 1977 написа:Заре,всеки си го разбира по свой начин.
Видовете риболов имат своето обаяние и тънкости...
Сега ще ти обясня какво е моето разбиране за "моят начин на живот"...
Вторник е започва се с варенето на царевицата..................след 15.00 започвам да ставам нервен
:609c1f728720fb
KREPEJA
KREPEJA
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2011
Брой мнения : 195 Рожд.дaта : 04.07.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  eminem94 Вто 28 Фев 2012 - 23:51

Pavkata 1977 написа:Обгърнати сме от спокойствие и тишина,чува се тихата музичка от телефона,замирисва на пържолки,карп дюшека е разпънат в очакване на първата рибка...ръъъъъннн,адреналин

Моя начин на живот ... Отивам на язовира да разпусна,не отивам толкова за рибата,не е от голямо значение дали ще хвана 1 или 5 шарана,отивам зада си почина,да забравя за скандалите,нервите и всички неща които ме заобикалят в "панелния град" .

Ще добавя един цитат на Павката,който ми е любим :
Риболовът е хоби,шаранджийството начин на живот...

Ето още 1 цитат (незнам от кого го видях,но определено това се отнася за мен) :

Станеш ли шаранджия ,не ти пука за нищо.Отиваш да си сред природата,рибите са бонус !

пп.Искам да балгодаря на човека който ме запали толкова по този вид риболов,човека който ми показа и ме научи на толкова много неща ... Павка БЛАГОДАРЯ ТИ ! worshippy worshippy worshippy Темата е уникална !
eminem94
eminem94
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.11.2009
Брой мнения : 1420 Рожд.дaта : 28.01.1994
Години : 30

http://www.feederteam.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  orela Сря 29 Фев 2012 - 8:20

worshippy
Благодаря приятелю за поднесената информация.За мен като начинаещ шаранджия инфото бе излкючитено полезно.
Дано по-скоро се засечем по водоемите та да видя някой урок и нагледно clap clap clap
orela
orela
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.09.2010
Брой мнения : 182 Рожд.дaта : 27.04.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Elfi Сря 29 Фев 2012 - 14:43

eminem94 написа:

Моя начин на живот ... Отивам на язовира да разпусна,не отивам толкова за рибата,не е от голямо значение дали ще хвана 1 или 5 шарана,отивам зада си почина,да забравя за скандалите,нервите и всички неща които ме заобикалят в "панелния град" .

Ето още 1 цитат (незнам от кого го видях,но определено това се отнася за мен) :

Станеш ли шаранджия ,не ти пука за нищо.Отиваш да си сред природата,рибите са бонус !

Ице, аз съм все сред природата :d5116e0ebf2fc8 Дали съм за костур, каракуда или уклей на плувка, от брега или от лодка, на тролинг, на подледен, на спининг, на морето за зарган, илария, попчета или сафрид, дали съм за РАЦИ, ЖАБИ или просто за ГЪБИ в гората, ТОВА за мен е начина на живот sunglasses2 Палатката, въдиците и къде ми око види, важното е да не съм в града, а там, сред природата :3f7e6dc87de4b9

Когато помагах на Пав да си събере разфърляните по цялата поляна вещи, ( на КАЛНАТА среща) той каза една реплика, която ще я помня винаги: "Бе ше те правим теб шаранджийка!" Е, наистина ме направи, и въдица ми подари, и колчета, и сигнализатори, и монтажи ми навърза, бе... пълно бойно оборудване ми направи! Куки ми даде, стопери, влакна, тежести и абсолютно всичко необходимо, ако тръгна за шаро без да сме заедно :b9484c5bc88d13 Павчооо, безкрайно съм ти благодарна worshippy но истинския шаранджийски риболов ( преди практикувах съвсем аматьорски ) , просто ме обогати още повече, защото аз от МОЯ начин на живот не се отказвам :25b67f10a9b4d8 :1db1cce6422ce9 856625 fishing1 6741d394212f783e04ea dce6ea135d817e20cff5 morm rocknroll giggle_icon

Честно казано, още 2010 чух от Пав, че се ориентира изключително и само към шаранджийския риболов, което за мен е неразбираемо, но ТАКА СЕ СТАВА ПРОФЕСИОНАЛИСТ sunglasses2 Павчо, пожелавам ти да те видя скоро на международно шаранджийско състезание, при такъв хъс няма начин да не се завърнеш нашия ШАМПИОН 135d02aa35ad75a2cb71 Ти ЗНАЕШ, ти МОЖЕШ и ти ЩЕ БЪДЕШ :b9484c5bc88d13
Elfi
Elfi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2825 Рожд.дaта : 28.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Pavkata 1977 Сря 29 Фев 2012 - 16:33

Благодаря на всички за хубавите думи,но наистина искам да Ви кажа само едно-аз не искам да съм ПРОФИ!Искам да разбирам и да се усъвършенствам в това,което правя и да помагам с каквото мога на другите,които искат да вникнат в шаранджийството!А повярвайте ми всички не е само захранване,ядене и пиене...

Продължаваме със стръвта.
Много спорове има коя е по-добрата стръв царевицата или протеиновите топчета?!
Аз няма да навлизам в подробности,всеки си има своята истина,но за Ваше сведение има вече много удари на диви водоеми на топче...
По-скоро ще споделя с Вас как си приготвям царевицата,какви топчета купувам и някои леки подробности и съвети.
Основно си правя два вида царевица:
-вкиснала
-нормална,възпрепятствам вкисването на царевицата.
Вкисналата царевица в зависимост от времето(лятно или зимно) се приготвя по следният начин:
в туба от мин.вода(10л) слагам царевицата,доливам с вода догоре за едно-две денонощия да набъбне хубаво,после варя докато поомекне и наедрее до максимум ,с широка фуния наливам обратно в тубата(то може и без да се вари - 4-5 дни,литър-два биричка и е готова ,но аз за себе си мисля,че е по-добре да се посвари).
Нормалната царевица се накисва за два-три дни да набъбне след това се вари и се слагат ароматите,които Вие предпочитате,но ако нямате фризер добавяте натриев бензоат(това е средство,което спира ферментацията) и по този начин винаги ще имате готова за ползване царевица с подходящият според Вас аромат-целогодишно.

Топчета
Към момента все още не съм започна да си правя топчета,но и това ще стане.
Моето мнение за топчетата е - купувайте си български топчета на "Слави 253","Фиш мания","Христо карп" или някой друг местен производител,който знае какво прави.
Плюса на скъпите топчета е трайността,но там и цените са доста солени(25-35лв/кг),в по-евтиният ценови клас съм доволен от "Карп зуум",иначе като цяло ползвам български топчета.
Силно се надявам тази година да започна и аз да си ги правя,а после ще споделям с Вас резултатите или липсата на такива.

Пелети
Тук имам предвид освен като средство за подхранване и за стръв.
Пелетата е една много добра стръв,която с подходящият монтаж може да бъде и плуваща и атрактивна за шарковците.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Както и при топчетата има различни размери пелети.
Според времето на действие са бавноразстворими и бързоразствотрими пелети.
Според протеиновото съдържание са няколко вида,има и чернодробни пелети...
Кюспе и други видове прахови захранки(миксове).
Аз като цяло съм почитател на метод фидера и ползвам подходящите според мен миксове за определеният водоем и време на годината,тук тънкостта е да игнорираме дребните риби и да не се прекалява с рехавата захранка,защото ако във водоема има толупи и сомове ще Ви развалят риболова.

Жива стръв
За жива стръв ползвам "маггот" игли.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Нанизвате белите червейчета,ако искате може и шарено да ги направите,може да сложите и повдигач,ноооо:
-това е приложимо за водоеми със селектиран шаран,иначе каракуди,слънчаци и костури ще Ви побъркат.
-изискава се по-често презареждане,много бързо всичко става на пихтия.
-не можете да гоните екстремни дистанции от ръка-всичко пак става на г.з

Дипове

До сега съм ползвал какво ли не,но все пак бях начинаещ,сега вече като средно напреднал ще ползвам качествени дипове и стръв.
Веднага ще Ви обясня защо - много хора се заблуждават от аромата на дипа,аромата оказва се е с минимална роля,огромното значение е какво "излъчва" дипа,атрактанта за рибата,не за нас!
Важно е топчето ни да казва на шаро - "храни се",а не шарана от любопитство да го подбутва!А за де се случи това се изисква дипа да е много уравновоесена смес от бетаин,аминокиселини,подсладители и аромати.Та в следствие на това разбрах,че дипове има много,но работещите са малко.
От по-евтините българските ползвам на Слави 235 имам и остатъци на Трапер,но ще се преоборудвам през този сезон.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Обърнете внимание на 2-та снимка от дясно - на ляво.Това е цял готов монтаж(лийд кор,клипс,два вирбела,повод с дипнато топче),на водоема правите един възел към основното влакно или шок лидера(който ползва),слагате олово и след 3 минути сте заметнали/разпънали.

Захранване

Захранването в нашият вид риболов става по няколко начина:
-ракета и спомб
-кобра
-катапулт
-лодка с гребла
-радиолодка
Да е жив и здрав Мулти,от момента,в който ми даде да ползвам неговата радиолодка със сонар,престанах да мисля за други начини на захранване.
Лично за мен това е най-добрият вариант за затворени водоеми при приемливи метерологични условия,всичко е тихо,точно и на място без излишно шляпане,ако са дълбочини над 5м.,могат да се ползват ПВА-та,за още по-голяма точност!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Светозар Върбанов Сря 29 Фев 2012 - 19:23

Павче ти си го направил МАНИЯ / ОБСЕБВАНЕ брат ми не начин на живот ! sunglasses2 Аз ловя също шарани , но с фидер и пак си опъвам палатки и скари , ама не мисля по цял ден как да отида за риба за да си опъна такъмите поради простата причина ,че риба отдавна НЯМА поне не и такава каквато се ловеше преди години и голяма роля за това играят и всички псевдошаранджии дето се навъдиха през годините - демек шаранджия месар - това е породата ! Та затова и Аз продадох всичко и си купих няколко фидера поне да ми намалее багажа когато реша да пробвам даден водоем ! Фидер риболова е в пъти по динамичен от другия вид шарански риболов и не ми е необходимо да вися с дни за да хвана риба ! Винаги можеш и докато чакаш митичния да си чоплиш всякакви други рибки с по лекия фидер , ако ти се занимава разбира се ! За мен лично няма такова нещо , като НАЧИН НА ЖИВОТ в риболова специално ! Това си е хоби , както всяко друго , но чак пък начин на живот ........ манията е друго нещо и я свързвам с това ,че още дадения риболовец е нов в дадения вид риболов и мисли само за него ! След време всичко се променя и нещата си влизат пак в релси - говоря изцяло от личен опит ! sunglasses2 spying Успех . fishing1

п.п. Надявам се не говорим за платени паткарници защото , ако говорим за тях и се свързва с мания/начин на живот това е много лошо ! Рибата е там и няма къде да отиде , но на дивия водоем нещата са си чист адреналин и релакс сред природата ! Истината е ,че с времето всичко си идва на място :525707397c05bb

Павче пробвай и новата храна на Слави sunglasses2
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Мънцата Сря 29 Фев 2012 - 19:42

Светозар Върбанов написа:п.п. Надявам се не говорим за платени паткарници...
Ееее, ся шсъ обиждаме ли spying Щото аз само на паткарници одя, ама ми е гоуем кеф :dancingHappy_i
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Тихомир Сря 29 Фев 2012 - 21:13

Заре много обичаш да провокираш теми за обсьждане ,но не всичко сте измисли ти и Бачо Илия.Значи не всичко се вьрти около теб .Уважи мнението и на други :609c1f728720fb .Уважавай хората ,за да получиш признание.
Тихомир
Тихомир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 745 Рожд.дaта : 03.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Мънцата Сря 29 Фев 2012 - 23:45

Nedeltcho Delev написа:...палатки,род подове,масички,шатри и темподопни неща които превръщат един риболов във стационарен.Забиеш ли кола си до там...
Ти ши ми кайш :d776892fea672e Я глей тука кви сме мобилни 364672 Техника и акъл съ иска :525707397c05bb

Как да преместим палатката си ... 364672



... и стойките с въдиците ... 364672

[You must be registered and logged in to see this image.]

... и другите нещица смях

[You must be registered and logged in to see this image.]
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Жоро-multi_maks Чет 1 Мар 2012 - 0:03

А, туй ми е познато сякъш 12666
:d776892fea672e Що ма прожектираш без горнище бе!!!
Жоро-multi_maks
Жоро-multi_maks
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.02.2010
Брой мнения : 695 Рожд.дaта : 29.05.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Светозар Върбанов Чет 1 Мар 2012 - 0:28

Тихомир написа:Заре много обичаш да провокираш теми за обсьждане ,но не всичко сте измисли ти и Бачо Илия.Значи не всичко се вьрти около теб .Уважи мнението и на други :609c1f728720fb .Уважавай хората ,за да получиш признание.

Тише , кое те кара да си мислиш ,че нещо се върти около мен ? Оня малоумния не ми го споменавай и не го сравнявай с мен ,ако обичаш ! Не разбрах според теб какво е това шаранджийския НАЧИН НА ЖИВОТ ??? Аз уважавам всеки , но тук задавам конкретен въпрос ! Обясни моля те какво е според теб този начин на живот ,че нещо не разбирам ?!?!?? 12666 373173 :217b315cad77fe какви начини на живот кви 5лв ? Аз не живея заради рибата бе брат ми и не вярвам някой да го прави ! Чакам да чуя твоето виждане за начина на живот ! Иначе това , което си написал е чист СПАМ ! Признание за какво да получа също не разбрах , но не го и търся да ти кажа ?! Искам просто да ми обясните тия глупости с начина на живот ,че не ги разбирам толкова ли е трудно ? Аз лично съм бил запален по този вид риболов над 10г ,но не ми е бил начин на живот НИКОГА ! Начин на живот ще е тогава , когато този вид риболов те храни теб и семейството ти и се занимаваш професионално САМО и ЕДИНСТВЕНО с ТОВА - това е начин на живот !Лошото е ,че и се занимавах 3г с язовир и гледах риба за продаване и то само шарани ! Не мога да кажа ,че ми е станало начин на живот и пак моля да ми обясните как може да се каже за едно хоби ,че е начин на живот ? Дано сега го разберете и не пишете повече клишета !

п.п. Мънца тва не е ли на Гео пикапа ? 12666
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Мънцата Чет 1 Мар 2012 - 1:15

Светозар Върбанов написа:п.п. Мънца тва не е ли на Гео пикапа ? 12666
Ми не знам брат, на един авер от Стара Загора - Борко sunglasses2 Ся като се замисля ... ми вий сте градски, значи сигур е Гео, ма не знаех че така му викате sunglasses2 Те го вдясно 364672

[You must be registered and logged in to see this image.]
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Тихомир Чет 1 Мар 2012 - 8:15

Заре имам предвид следното че всеки вижда нещата по свой начин та затова ти казвам да уважиш мненията на хората.И това е клише "Че само пред Бога сме равни" колкото и да е страно но е така.Човек сам си определя своя начин на живот и по -какьв начин да го изживей.Но хобито си е част от нас, то те разтоварва расейва и те откьства от ежидневието за това ни е то.А когато го превьрнеш в начин живот вече е мания.Павка да не вземеш да са сьрдиш че си "Манияк" sunglasses2 па ако ти харества защо не.Това е моето мнение ,така го разбирам но неискам да натоварвам с него никой.Извеняваи че сьм та сравнил с Бачо.Прав си според мен за едно че имаш твоето обеснение за начина на живот и затова го следвай защото си е твой:609c1f728720fb .Не сьм сьдник на никой.


Последната промяна е направена от Тихомир на Чет 1 Мар 2012 - 8:42; мнението е било променяно общо 2 пъти
Тихомир
Тихомир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 745 Рожд.дaта : 03.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Pavkata 1977 Чет 1 Мар 2012 - 8:18

Заре ,не мисля,че имам някакви МАНИИ,при мен има по-скоро целенасоченост!
Не мисля,че за 3 години не съм се наситил на този вид риболов и ме гони "треската на начинаещия",но всеки има право на мнение и аз уважавам твоето,но в случая се различава от истината- не ползвам "клишета",а просто споделям с Вас моята истина,не твоята,не на Мънцата,не на Тихомир,не на Хости или Герги,а моята!
Съвсем целенасочено се старая да се развивам в този вид риболов и да го усвоявам все повече и повече,защото разбирам постоянно по нещо ново,някакъв едва забележим детайл,който оказва влияние,следващият етап е производството на топчета,говоря ти за лично ползване,там също се изискват много познания.Да и на Слави 253 новата захранка ще я пробвам,знам принципът й на работа,имаше подобна на Солар,но беше доста по-скъпа.
Интересувам се единствено и само от шаранджийството,но не изключвам и фидер риболова като добавка(на един по-късен етап),което казваш ти!
Всеки си има хоби,хобито и приятелите си ги избираме сами,както и степенуването на приоритетите!
При мен са :
1.Семейство
2.Работа
3.Приятели
4.Шаранджийство
Надявам се,че съм ти отговорил точно и конкретно и с тази тема всичко е изяснено?!
След ден-два ще зачистя.
Весел и хубав ден. :dancingHappy_i :dancingHappy_i :dancingHappy_i
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Светозар Върбанов Чет 1 Мар 2012 - 8:44

Само успехи мога да ти пожелая !
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Pavkata 1977 Чет 1 Мар 2012 - 11:27

Благодаря.
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите