GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

+12
Жоро-multi_maks
Мънцата
Elfi
orela
eminem94
Краси Асгд
strijok
Nedeltcho Delev
Тихомир
Светозар Върбанов
KREPEJA
Pavkata 1977
16 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  carpsliven2 Чет 1 Мар 2012 - 14:08

Ако питате мен ... аз имах и все още имам подобен живот.. всеки ден .. всеки час и всяка минута се живее заради мигът в който ще си опъна род-пода на дадения водоем с приятели.. всичко друго остава на заден план.. разбира се че, има неща които несе подценяват и се намира време за нужното внимание.. Мислех че, тва е луда мания.. да мания но добра... до колко добра.. в тези времена се оказа много ама много добра.. сред много запознанства и различия се оказа че, на много семейни жени е мечтата да имат мъж със мания като моята.. щаслива е съпругата ми .. щасливи са приятелите ми.. роднини... еее какво повече мога да искам от този свят .. кво като имам мания която непречи на никой .. дори се харесва от много хора :) ... е мания .. мания колко да е мания...
Иии..... ако бай Петър ни пропусне още някоя друга годинка да си поживеем .. пак тва ще е моя живот... на водоема :)
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  pacho69 Пон 5 Мар 2012 - 11:16

Браво Павка, много полезна тема, особено за аматьори, като мене. Ще я чета задълбочено, защото съм верен на принципа "Човек се учи, докато е жив". В контекста на темата няма да е лошо да се спретне нещо от рода на "Шаранджийска академия". Някъде по форумите четох за такава инициатива и съм сигурен, че ако се пръкне нещо подобно, то ще има положителен резултат. В БГ има достатъчно места, където нможе да се спретне един урок НА ЖИВО по темата - Тактиуки, монтажи и умения при риболов на шаран. Едно е да четеш, друго е да го видиш на практика. Поне аз съм на това мнение. Ако не бяха Стефан и Жоро от Казанлък, едва ли щях да се запаля по този вид риболов. За което съм им безкрайно благодарен.
pacho69
pacho69
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2011
Брой мнения : 83 Рожд.дaта : 30.12.1969
Години : 54

http://www.teniski.nitbg.net

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Pavkata 1977 Пон 5 Мар 2012 - 19:28

Къмпинг оборудване.
Запомнете едно от мен не се повлиявайте от търговските трикове и най-вече определението -"шаранджийски":
стол,спален чувал,палатка,легло и т.н.
Какво означава,че освен от шаранджии ,от други не могат да се ползват ли?
Шаранджийството е една голяма индустрия,която си има своите "клишета",които малко или много подмамват клиентелата...
Нека започнем с палатките.
Палатките условно можем да ги разделим на няколко групи:
-спрямо вместимостта(2,3,4...местни)
-спрямо водният стълб
-алпийки(супер устойчиви,но и толкова неудобни)
-класически шаранджийки(така наречените бункери)
При закупуването на палатка трябва да се има предвид кога,къде и от колко човека ще се ползва?
Сега казвам моята гледна точка,която е обвързана с моят начин на риболов и реалната експлоатация на моята палатка.
Аз през студа не ходя за риба,моят риболовен сезон е май-ноември.
За мен основното,което изисквам от палатката е да е висока 1.9м.,дишаща,водонепропусклива,да има предверие с добра вентилация,в което да си седна,когато времето позволява(не е много топло).
Благодаря Ви Приятели,че сбъднахте тази моя мечта!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Тази палатка Ви дава много свободно място за багажа,няма конденс,при два дни постоянен дъжд не пропусна вода,не се налага да носите шатра ако сте 3-4 човека и температурата не е над 25-26 градуса,после жегата не се търпи.
Имах и такава,но не покри изискванията ми и се разделих с нея
[You must be registered and logged in to see this image.]
Тази палатка беше доста ниска(както повечето от този вид),правеше лек конденз,разпъваше се малко по-бързо,но пък не става да си само с нея,трябваше да мъкна тента или шатра.

Когато решите да купувате палатка я съобразете с вашият стереотип и изисквания,с начина ви на риболов.
Хубаво е да вземете палатка,която да е от доказана фирма и параметрите да отговарят на реалните й възможности.Ще ви кажа като пример 2000мм. воден стълб са ви абсолютно достатъчни,стига да са реални.
Хубаво е палатката да е лесна за сглобяване и събиране.
Нооо...въпреки всичко има характеристики,които ще установите след закупуването - конденза и вентилацията.
Това ще се разбере в последствие.
Моята палатка е Ванго,фирмата е добра и имат най-различни видове,според нуждите и възможностите на всеки.
Хубави бункери с доказани качества са Trakker,Ehmanns,JRC...




Последната промяна е направена от Pavkata 1977 на Вто 6 Мар 2012 - 11:10; мнението е било променяно общо 1 път
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  roko koko Вто 6 Мар 2012 - 8:39

Преди 3-4 години имах същата палатка ,даже и цвета беше същия ,наистина страхотно се представи два сезона .Опъваше се Май месец сгъвахме я края на Октомври няма дъжд няма пек голямо куче излезе.При тия условия на висока соленост на въздуха си издържа доста време, ако бяхме я плакнали с чиста вода след първата година преди да я приберем а втората я бяхме сгънали по с време сигурно щеше да е още читава ама я заебахме щото почнахме да ползваме бунгало mistaken
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Светозар Върбанов Вто 6 Мар 2012 - 8:48

Павче тая синята не кондензира ли ? Гледам ,че няма зимно покривало 12666
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Pavkata 1977 Вто 6 Мар 2012 - 9:47

Няма конденс и не пуска вода(след два дни дъжд) Заре,но паднат ли трайно температурите под 6-7 градуса не е вариант!
Аз затова и написах по-нагоре зависи кога ходиш за риба,ако си в периода май-октомври си екстра,след това - шаранджийски бункер с зимно покривало.
Имам наблюдения върху няколко такива палатки - супер са,но цифрите започват от 600-700лв.,а вътре е значително по-тесничко и височината им е друга...
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Светозар Върбанов Вто 6 Мар 2012 - 13:30

Има и високи - 1.80-1.90, ама са цифра тяхната вяра 60678 иначе са прекрасни 373173
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  KREPEJA Сря 7 Мар 2012 - 16:41

Светозар Върбанов написа:Има и високи - 1.80-1.90, ама са цифра тяхната вяра 60678 иначе са прекрасни 373173
Ползвам това и много е харничко [You must be registered and logged in to see this link.]
KREPEJA
KREPEJA
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2011
Брой мнения : 195 Рожд.дaта : 04.07.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  carpsliven2 Сря 7 Мар 2012 - 17:10

И ние взехме такава на партия.. ама несме и направили сефтето още .. седи вече доста време .. трябва другата седмица да я разпнем някъде ...
Трябва да и купим колчета за биви .. щот нейните са много фалшиви
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  didopoli Сря 7 Мар 2012 - 21:30

Сега видях темата.Та миналата 2011 поради разни проблеми,които предполагам изпитват много колеги имаш възможност да отида един единствен път за шарани на яз.Ковачево.Подготовката беше припряна(даже и фотото забравих),отидохме на язовира разпънахме набързо,захранихме и да ви кажа изобщо не ме интересуваше дали ще хвана риба.Направил съм си монтажите и си презареждах редовно имах само един празен рън,но си прекарах страхотно имайки в предвид,че няма да мога да ходя скоро за шарани и то в разгара на сезона им(беше м.Септември) и не можах да отида де.Тази година живот и здраве се надявам на многоооо повече излети(и на всички го пожелавам това).Наистина е никално преживяването:да си седиш на стола,да си гледаш стойката,да си пиеш пиенето и да си говорите с приятелите.Не знам начин на живот,хоби или страст,но преживяването всеки път е уникално.Ще сложа една снимка не е от излета,но беше подобно:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Пожелавам на всеки повече такива моменти с близки хора!
didopoli
didopoli
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.05.2010
Брой мнения : 138 Рожд.дaта : 18.04.1978
Години : 46

http://starozagorski-ribar.bulgarianforum.net/forum

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Nedeltcho Delev Сря 7 Мар 2012 - 22:07

Pavkata 1977 написа:Къмпинг оборудване.....
стол,спален чувал,палатка,легло и т.н.

509158 И чардака и чардака,дека без него 21188

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Pavkata 1977 Чет 8 Мар 2012 - 14:56

Точно затова бат Неделчо си харесвам моята палатка - не ми се налага да мъкна чардак,когато сме 3-4 човека! :29e6bbd771c7f3
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Nedeltcho Delev Чет 8 Мар 2012 - 15:58

Pavkata 1977 написа:Точно затова бат Неделчо си харесвам моята палатка - не ми се налага да мъкна чардак,когато сме 3-4 човека! :29e6bbd771c7f3

idea Верно е да са ева mistaken
Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот... - Page 2 Empty Re: Шаранджийството-хоби,страст,начин на живот...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите