GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Навигация

+24
Любак
xoxo
Ribarina
gogo26
Иво - Шабла
roko koko
nikgeo
фишфрена
Шморхи
icokanev
Мънцата
zuzko_
tano
Ресьора
DOCTORABukarNo1
runner
ivu
minerva60
Rimohit
justinian
savi aleksiev
п.василев
КИРО
anastas_peykov
28 posters

Страница 5 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  EU_BG_akademika Чет 5 Апр 2012 - 16:35

КИРО написа:
zuzko_ написа:търся и аз някаква карта за гармин е трекс виста цх топогравска че я ползвам за лов
[You must be registered and logged in to see this link.]


Те това е Академиче.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Абе аз колко пъти да обеснявам че морска карта се слага само на чартплотер :d776892fea672e 509158 Ето виж какви карти могат да се сложат sunglasses2 [You must be registered and logged in to see this link.]
Зузко топографската я имаш от мен, а от теб дрането и клането на йягнето, така де, всеки да си гледа работата 45479


Последната промяна е направена от EU_BG_akademika на Чет 5 Апр 2012 - 16:51; мнението е било променяно общо 2 пъти
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  Иво - Шабла Чет 5 Апр 2012 - 16:38

Аз ползвам навигация на мобилния Sigic MOBILE много добре се справя слагам точка откадето тръгвам и тя ме връща обратно и става също с маркирване в морето. Само че тя е за GSM. А и на път е много точна казвам ви го от опит sunglasses2
Иво - Шабла
Иво - Шабла
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.07.2011
Брой мнения : 213 Рожд.дaта : 17.05.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  EU_BG_akademika Чет 5 Апр 2012 - 16:45

Иво - Шабла написа:Аз ползвам навигация на мобилния Sigic MOBILE много добре се справя слагам точка откадето тръгвам и тя ме връща обратно и става също с маркирване в морето. Само че тя е за GSM. А и на път е много точна казвам ви го от опит sunglasses2
Това го върши всяка навигация, само че кейптъна иска да сложи карта над 1 ГБ на тая п...а въшка смях
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  nikgeo Чет 5 Апр 2012 - 17:01

EU_BG_akademika написа:
КИРО написа:
zuzko_ написа:търся и аз някаква карта за гармин е трекс виста цх топогравска че я ползвам за лов
[You must be registered and logged in to see this link.]


Те това е Академиче.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Абе аз колко пъти да обеснявам че морска карта се слага само на чартплотер :d776892fea672e 509158
Зузко топографската я имаш от мен, а от теб дрането и клането на йягнето, така де, всеки да си гледа работата 45479

Аааааааааа, да си имаме уважението. :f38b1c44c48ae2 Аз успях да сложа актуална морска кара, заедно със сателитните снимки, на GARMIN Dakota™️10, базовата версия.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ама, нИ мЪ питайте как. 41990 sunglasses2 spying Синковеца се занимава стова.

Кире, според него, на твоят GPS, може да се сложи старата версия на морската карта, оти твоят нямал толкУз акъл.
nikgeo
nikgeo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 709 Рожд.дaта : 20.07.1956
Години : 67

http://nikgeo.eu/

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  nikgeo Чет 5 Апр 2012 - 17:03

EU_BG_akademika написа:
Иво - Шабла написа:Аз ползвам навигация на мобилния Sigic MOBILE много добре се справя слагам точка откадето тръгвам и тя ме връща обратно и става също с маркирване в морето. Само че тя е за GSM. А и на път е много точна казвам ви го от опит sunglasses2
Това го върши всяка навигация, само че кейптъна иска да сложи карта над 1 ГБ на тая п...а въшка смях

И няма да обиждаш на П...ЧИ въшки! смях смях смях
nikgeo
nikgeo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 709 Рожд.дaта : 20.07.1956
Години : 67

http://nikgeo.eu/

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  EU_BG_akademika Чет 5 Апр 2012 - 17:09

Ама това е орязана версия, тя не върши никаква работа това са карти за корабоплаване, за какво ви такава карта за да да ловите кая? Това са тежки карти искат голям екран, бърз проц и най важнotо много RAM. Аз мога ако си играя цял ден, да изрежа Варненския залив да речем и да го шляпна на кейптъна да се радва, ама няма да му върши никаква съществена работа.
Абсолютно излишно е да се мъчите с тези карти, но това е мое мнение, който иска нека си играе :609c1f728720fb
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  Шморхи Чет 5 Апр 2012 - 17:40

Аз също имам морската карта на Гармин. И не само на цялото ни крайбрежие...Цялото Черно, Средиземно морета, Персийският залив, Червено Море, Балтийско Море, Ламанш....
Телефона е НТС с Уиндоус. Отделно имам ОФРМ за сухопътна.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  EU_BG_akademika Чет 5 Апр 2012 - 17:52

Шморхи написа:Аз също имам морската карта на Гармин. И не само на цялото ни крайбрежие...Цялото Черно, Средиземно морета, Персийският залив, Червено Море, Балтийско Море, Ламанш....
Телефона е НТС с Уиндоус. Отделно имам ОФРМ за сухопътна.
Добре, ето сега:

HomePort™️ - Морски софтуер за планиране на маршрути на Garmin
Описание на програмата:
Преди да се отправите в открити води планирайте вашето пътуване с програмата Home Port - морски софтуер за планиране на маршрути, който ви позволява да организирате и планирате маршрути чрез удобството на вашия компютър.

Използвайте вашата BlueChart®️ препрограмирана карта или прехвърлете заредените карти директно от вашия картограф на SD карта. След това просто поставете картата в карт ридера на вашия компютър, за да планирате вашето пътуване.

Навигирането по вода без ориентири или плитки брегови линии може да бъде трудна задача дори за най-опитните навигатори. С вашата съществуваща BlueChart информация заедно с HomePort софтуера на вашия компютър, вие ще имате възможността да видите подробности като подводни опасности, скрити препятствия и да планирате маршрут, за да ги избягвате.

HomePort също предоставя възможности като профил на дълбочината, разстояние, измерванe на магнитния пътен ъгъл и прогноза на приливите и отливите.

Ето за това служат морските карти Впрочем аз много отдавна не съм се интересувал от тези карти, бяха на 1гб, sunglasses2 :609c1f728720fb


Последната промяна е направена от EU_BG_akademika на Чет 5 Апр 2012 - 17:55; мнението е било променяно общо 1 път
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  Шморхи Чет 5 Апр 2012 - 18:19

Ами в интерес на истината, когато пускам навигацията, която и карта да е заредена вътре, не се справя много пъргаво. Хич да не е минута му трябва само за да зареди Гармин. После няма проблеми, но първият старт му е тежък.
Аз съм мераклия да поплавам с Блу Чарт, която с 3Д на дъното, но...нямам техника за тази карта, дори и да се намира пиратска самата карта, защото 480 лева за карта няма да дам!
Мой приятел, пак с НТС, но с Андроид си купи навигационна карта на Навионикс и ми се струва, че неговата е доста по-подробна. Толкова подробна, че един път се скарахме в морето. Той твърдеше, че еди къде си има скали и искаше да отидем там. Навираше ми телефона под носа и ми показваше как на картата дълбочини са означени с точност до 10 см. Аз пък от опит предишен със сонара по тези райони, знаех, че там има просто плосък камък и освен попчета, друго интересно няма да намерим.
Но е много, много подробна картата му. А цената....35 лева. sunglasses2
Мисля си, че Гармин не са много добри за нашето крайбрежие, но информацията ми е отпреди година. Заредихме един клъстър от Гърция. Там показва всичко, ама всичко!!! Едва ли не всяко камъче къде е. После заредихме нашият си клъстер. Тук...сиромашия. Има основните фарове, носове, плитчини, но дотам.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  runner Чет 5 Апр 2012 - 19:23

За морската карта на Гармин вече приказвахме преди повече от година, мисля. Сложих я на един автомобилен GPS да я пробвам само как е (с любезното съдействие на Академика :609c1f728720fb ). Не се занимавайте - не е използваема за Варна. За Варненския залив има нещо като кръпка отгоре й, която е със страхотни подробности. Обаче тази кръпка е сместена на страни и координатите не са точни. Пример - стоим точно в средата на фарватера пред фара на вълнолома, а на картата ме определя че съм на 50-70 метра навън, южно от червените буйове. Ако някой в мъгла реши да се прибира по тази карта - отива директно на вълнолома. Опасно е, да знаете. После да няма не разбрах. За Варна - НЕ! Извън тази кръпка мисля че е ОК. Поне до Бургас пеленгите към бреговите обекти бяха точни, разстоянията - също. Това по радара. А за Навионикса не мога да разбера, какво сте купували. 12666 В съседна тема има линк -п сваляш, инсталираш и не плащаш. super Това за Андроид.
avatar
runner
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.06.2009
Брой мнения : 228 Рожд.дaта : 22.06.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  EU_BG_akademika Чет 5 Апр 2012 - 19:53

Шморхи написа:
Аз съм мераклия да поплавам с Блу Чарт, която с 3Д на дъното, но...нямам техника за тази карта, дори и да се намира пиратска самата карта, защото 480 лева за карта няма да дам!
.
Ми купуваш си един gps тракер и се помъкваш с лапнитопа в морето......
Така ще се възползваш от всички екстри на морска карта....... :609c1f728720fb
А карти има бол sunglasses2
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  Шморхи Чет 5 Апр 2012 - 20:20

Не съм за купуване сега.
Иначе съм си мислил за идеалния вариант за море, който все пак не струва 7-8 хиляди лева, колкото струват чартплотерите на Гармин.
Един таблет, качваш му какъвто си софтуер решиш, един водонепроницаем калъф и...имаш чартплотер. :609c1f728720fb
Още по-добре ако имаш и някакъв план за мобилен интернет. Можеш да ползваш и Гугъл Мапс направо в морето ако щеш.

Иначе си мечтая за
[You must be registered and logged in to see this image.]
5.2 инча, водоустойчив, можеш да го ползваш и на лодка и на мотоциклет, батерията държи до 9 часа, а не 2-3 като на останалите...
Ма не е оправдана цената му според мен. Пък и келявите морски карти за нашето крайбрежие...Айде картите се преживяват. И с картите на Гармин се оправяме чудесно в морето. И без карти си знаем камъните и градинките. Но цената.... нож
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  EU_BG_akademika Чет 5 Апр 2012 - 20:31

А техника има magnifier аз незнам, сега гледам китайчугите имат едни 10 инчови таблети по 100$ Може и да вършат работа за това, ама на мен ми не требе, аз си имам..........Lowrance, биеш точки и мааш гащи :3f7e6dc87de4b9
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  КИРО Чет 5 Апр 2012 - 23:09

nikgeo написа:Кире, според него, на твоят GPS, може да се сложи старата версия на морската карта, оти твоят нямал толкУз акъл.
Ахаааа - и понеже и моя акъл е на същата дистанция.
ще продължим си работим съвместно по този начин. смях
Мисля че за сега ще ми върши работа де. :dancingHappy_i
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  EU_BG_akademika Пет 6 Апр 2012 - 4:55

КИРО написа:
Мисля че за сега ще ми върши работа де. :dancingHappy_i
Върши върши, ако се загубиш в Морската градина или на Червения плошад мигом ще ти покаже пътя за Кичево смях
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  EU_BG_akademika Пет 6 Апр 2012 - 8:00

Ето това Ц Ъ К
Ще кара блучарт на гарминчакиса и ще пее :dancingHappy_i , ако някой купува, да не забравя и силиконовия непромокаем калъф :609c1f728720fb
Ако искате да ползвате и гуугълмапсчето Ц Ъ К има си даже и български в менюто на ОС:609c1f728720fb
И тва е много добро Ц Ъ К :dancingHappy_i
Аре стига, че само ви подвеждам за харчове :6e6ebecd09233a смях
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  gogo26 Пет 6 Апр 2012 - 9:50

Аха фърляй само фишеци spying ама други ще отнесат калая 60678 ...
Но нищо продължавай да ни ограмотяваш и обяснявай малко като за по-бавни, за тия джаджи :95a6347ec54c90
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  EU_BG_akademika Пет 6 Апр 2012 - 10:01

gogo26 написа:Аха фърляй само фишеци spying ама други ще отнесат калая 60678 ...
Но нищо продължавай да ни ограмотяваш и обяснявай малко като за по-бавни, за тия джаджи :95a6347ec54c90
Ами на практика имаш конгломерат, от gps, телефон и таблет с добри параметри. Това са машини които могат да подкарат морска навигация. нали за това се разправяме от вчера. За същото се разправяхме и преди година и половина две 12666
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  icokanev Пет 6 Апр 2012 - 13:11

И малко шега, ако може, де:

Коpабль находился в моpе. Подошло вpемя свеpить куpс. Штуpман поднялся в pубку. Чеpез полчаса он пpинес pезультаты счислений капитану, котоpый хмуpо посмотpев на них, спpосил:
- Hасколько они точны?
- Hа сто пpоцентов, сэp! Все коpабли в пpеделах видимости подтвеpдили, что они идут в тот же поpт, что и мы.

icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  Любак Пон 9 Апр 2012 - 10:08

В помощ на южното крайбрежие. Лоция.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  Шморхи Нед 7 Окт 2012 - 21:10

Моята любяща приятелка, слушайки как въздишам за навигатор, реши да ми купи такъв за ЧРД, който е наскоро. Спрях се на модела Гармин Дакота 10. Бюджетен вариант, но...струва ми се удачен.
Ето го модела - [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
Някакви отзиви, съвети и насоки?
То е ясно на 99%, че ще той, но все пак, нека посъбера мнения.
Мисля да го ползвам в морето, в природата и...в краен случай като автомобилен навигатор, макар че не е създаден за последното и не съм сигурен, че ще може да се ползва в автомобил.
По-конкретните ми въпроси са:
1. Няма компас, но аз имам истински, механичен. Дали ще ми липсва дигиталният компас?
2. Няма алтиметър, но в морето не ми е нужен такъв. Все пак, нужен ли е алтиметъра чак толкова? Да, за планините е любопитно да знаеш на каква височина си, но дали е жизненоважно да имаш алтиметър?
3. Паметта му от 850МБ достатъчна ли е?
4. Искам да му инсталирам 2 или 3 карти(всичките на Гармин) Ще може ли?
5. Приемникът му(антената) достатъчно мощен и прецизен ли е? Не търся точност до метър(то няма и навигатор с такава точност, освен военни системи), но все пак...Не искам да чакам половин час преди да намери сигнал и не искам да ми обяснява, че "точката" е някъде наоколо, ма и той незнае къде точно. Т.е. дали е точен?
Ам...най-общо е това!
Блазни ме, че е водоустойчив и батерийте му държат найсе часа, а мога да си нося и резервен комплект с мен и да удвоя това време.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  Ribarina Пон 8 Окт 2012 - 8:35

Кажи и да купи два,че да не кажа къде ти снимах колата с надписа смях
И аз много го харесвам този модел и смятам да го имам скоро.
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  Шморхи Вто 9 Окт 2012 - 18:23

Положението се промени драстично понеже бюджета ряяязко нарастна.
Та избора е между,
Гармин Орегон 450 - [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
Гармин Нуви 500 - [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
Предимствата на Орегон: по-дълъг живот на батерията, по-малко грижи за него, т.е. удароустойчив, прахоустойчив и прочие. Предполагам, че е и по-точен от Нуви.
Недостатъци на Орегон : по-малък екран, няма гласова навигация т.е. по-трудно се ползва като автомобилен навигатор. Поддържа морските карти на Гармин, но не и 3Д вариантите им.
Предимства на Нуви : по-голям екран, гласова навигация, режими за лодка, а автомобил и велосипед. Поддържа 3Д морските карти на Гармин.
Недостатъци : батерията държи наполовина по-малко, иска повече грижи. Макар и водоустойчив, не е ударо и прахоустойчив.
Нуви моделът е хибрид между автомобилен и екстремен навигатор с всички предимства и недостатъци от това.
Орегон е типичен офроуд навигатор.
А сейчас де! question
Кое да бъде?
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  xoxo Вто 9 Окт 2012 - 19:14

колега, точно тези модели не ползвам ,но принципно - този втория ми се вижда типичен авто навигатор / то иначе с всеки такъв ще върши някаква работа по вода/ но с тази разлика с горния - горния маркира трасето и може да се върнеш по него, по удобен за подържане на курса към зададена точка, аз поне които съм ползвал са по прецизни от авто навигаторите. работят с обикновена батерия,издържат повече и може да си носиш резервни - ами ти си прецени -ако за повече ползване на вода и оффроад си вземи от по горния.
ПП. м/у другото добрите са доста по скъпи от авто навигаторите.
xoxo
xoxo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.02.2012
Брой мнения : 116 Рожд.дaта : 01.07.1950
Години : 73

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  Шморхи Вто 9 Окт 2012 - 19:40

Долният също пази следи. Т.е. мога да вляза в морето с него и да се върна по същият път, по който съм минал. Просто на автомобилен навигатор са качили функции на офроуд навигатор и са го защитили от влага.
За другото съм съгласен, батерийте на горният ще държат много повече, а за точността...не съм сигурен кой е по-прецизен, но не съм сигурен, че ми е нужна чак такава точност пък.
Аз се порових в разни щатски форуми, където я има абсолютно същата дилема, но не прочетох нищо ново, освен извода, до който стигнах и аз. Нуви е за автомобили с елементи на офроуд. Орегон е офроудър, но може да те кара и по асфалт с известни лишения.
Като да си купиш Уазка и да я караш по магистрала и като да си вземеш Ауди Q7 и да излизаш извън пътя с него. смях
Продължавам да събирам още мнения. question
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Навигация - Page 5 Empty Re: Навигация

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите