GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GPS,koя марка предпочитате и защо?

+33
var4o
tiho_roev
DOCTORABukarNo1
Тедо
max
antares
Rimohit
tano
Шморхи
ivu
Доктора
dimy
Жоро_Приселци
felippemassa
esox hunter
chapara
nasco2
lz3no
Мънцата
светльо-toxin34
makari
Иван
runner
КИРО
godzillata
bate_em4o
ICO
valmet
EU_BG_akademika
петко стоянов
cerberus
anastas_peykov
Петър Василев
37 posters

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  Петър Василев Пет 11 Дек 2009 - 12:09

Аз имам най-простия на Magellan и ми върши идеална работа .
Води ме до предварително запаметеното место за риболов и от там вече работя с сонара си sunglasses2
Затова и не ми е нужен по-добър sunglasses2
Magellan eXplorist 100
[You must be registered and logged in to see this image.]
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  anastas_peykov Пет 11 Дек 2009 - 14:40

Нямам кой знай какъв опит с ГПС-ите , освен Гармин устройства не съм виждал и работил с други. Но като съм си мислил за тия джаджи съм стигнал до извода , че е добре устройството да подържа карта. Една карта си носи информация моято може да е полезна. Ако е за любителски цели едно устройството трябва да е максимално универсално , да става и за автомобила, да става и за море и планина, макар че това става с цената на компромиси. Има хуба специализирана апаратура за всички нужди но никога не бих си я купил защото нито съм професионален рибар , нито планинар , нито шофьор. Според мен едно устройство като си го купя трябва да го използвам максимално. Друг е въпроса дали при нужда тоя компромис който си направил за унивесалността няма да те издъни. Мисля че за любителски цели един автомобилен навигатор може би е най универсалното. Аз си взех най евтиния автомобилен навигатор и си го ползвам в колата редовно, като вляза в морето ще го сложа в едно непромокаемо калъвче и ще видим какво ше стане :) Още не съм пробвал но да те закара някъде би трябвало да стане. Пробвал съм го на планина и става.

Когато си купувах ГПС-а се насочих към автомобилните навигатори заради гореизложените мотиви. Общото мнение на хората беше , че ако го ползваш в западна европа няма значение каква марка ползваш но ако е за източна европа най добре Гармин. Мисля че не съм сбъркал но ако трябва сега пак да си купувам ГПС бих си купил смартфон с вграден гпс приемник. По гъвкаво и универсално е ,не си органичен с конкретен производител или марка, но , както винаги има едно но, в екстремна ситуация може да се чудиш за какво да използваш останалото ти минимално захранване за телефон или навигация. Има едни китайски устройства но за тях нямам някави впечатления. С един приятел спорих преди време за чуствителността на гпс приемника. Убедих се с очите си че неговия смартфон с Андроид ловеше по добре сателитите от моя Гармин. Това което Петьо е показал е планинарски ГПС, незнам нищо за Магелан но Гарминския му еквивалент(поне на външен вид) разправят че можел да пусне вода през капака на батериите. Афиф работа бил. За тези с повече пари и които не им се занимава със смартфони от Гармин бих им препоръчал модела Колорадо или нещо от неговия клас.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Може да се купи без карта за 250 лири. Гледам офроададжиите много го хвалят.
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 50

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  cerberus Пет 11 Дек 2009 - 18:45

Моите предпочитания са комбинация, клетъчен телефон и ГПС, основното предимство е че винаги е с мен, което компенсира всички недостатъци.
Ползвал съм модели на HP, MIO и i-Phone, най съм доволен от i-Phone, поради причината че останалите ползват уиндоус, освен това ГПС-а му е сравнително добър
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  петко стоянов Пет 11 Дек 2009 - 18:48

Ползвам Гармин на Нокията и е горе-долу добре.
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Съб 12 Дек 2009 - 8:26

Чакай Сийке и аз да кажа... смях
Самия гпс применик, си е приемник, не мисля че е от голямо значение дали се локализира за 2 или 5 мин, но суфтуера който се ползва е от основно значение.
Аз си мисля че китайските навигации са най-приемливи за мен в това отношение.
Може да им се качат 3 софта, garmin, tomtom и igo. За тях има карти на България, цената е 1/3 от реномирана марка, а можеш да го ползваш и като покет. Недостатък е, че малко кара на батерия, около 2 часа, но това все пак е gps за кола, а не джобен, със сигурност не е влаго и ударо устойчив, което прави използването му в лодка нерационално, освен това не работи на 12v, а има трансмитер който се включва в запалка и зарежда през USB порт на 5v. За кола ще върши работа. Ще си поръчвам сега от Хонг Конг и ще ви държа течение. За лодката си имам LOWRANCE gps и сонар, той си е морско изпълнение и не създава проблеми с влага и т.н, недостак е, че е самостоятелна единица, неможе да се бърника в него и се разчита само на ъпдейтите които излизат на сайта на производителя. Успях да му конвертирам карти и работи с тях, но по принцип няма, гласова навигация и не рутира. Но както казах е морско изпълнение.....
Иначе производителя предоставя програми с които можеш да си правиш карти по записи и още куп неща които не зная до край. Но за морето е идеален, запомняш си маршрути и си джиткаш по тях, или пък някой ми дава координати и си ме завежда до тях. Водят се лидер в морското оборудване, та за това се спрях на тях. Карти и аксесоари са много скъпи за нас. Като цяло може да се обобщи, че е добро решение за лодка и не става за кола.
Универсалния вариант е смартфон с gps, има модели прахо-влаго-ударо устойчиви, за жалост са над 1000лв, но ако ще го ползваш навсякъде май е най доброто. Изкарва по 3-4 часа и с още една батерия в непромокаема торбичка не би трябвало да има проблем, освен това има и топъл старт, което е преимущество ако трябва спешно да си дадеш координатите, за него се плаща, но ако си я докарал до там, това че се плаща, ще ти е последна грижа sunglasses2
Четох че dell ще пускат 10 инчов лаптоп с gps, може да се сложи и сонарна сонда, целия е облечен в гума и силикон. Абе рекламрат го за екстремни условия. Това ще е идеален вариант за навсякъде, само цената е около 5000$. Изобщо пълно щастие няма, а варианти много. Но не се заблуждавайте че навигация на Garmin за 600лв ще ви свърши нещо повече от китайска за 100е$.
Ще си купя и ще ви кажа, минал ли съм се или не.
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  valmet Съб 12 Дек 2009 - 9:14

От близо шест месеца притежавам ето това:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Качени са карти на Garmin i IGO.Използвам картата на IGO и съм доволен от устройството.Нямам опит с други GPS-и,не съм много запознат с предимства и недостатъци,но си ми върши добра работа.
Взел съм го за автомобила си,но може да се използва и за други цели.Напълнено е с екстрички,но не ги използвам.
Като цяло не съм имал проблеми с устройството и навигацията.За мен е важно да ме заведе от точка А до точка Б,както и да ме предупреждава за камери и патрули на КАТ.
При добре заредена батерия работи около 3 часа.Единствения недостатък който забелязвам при това китайче е,че когато шофираш и слънцето го огрява,не се вижда добре дисплея,до колкото съм чел Garmin са се справили с този проблем на техните устройства,но нямам познат,който има такъв и да ми каже дали е точно така или е рекламен трик.
Но за тези пари е перфектен GPS за моите нужди!
valmet
valmet
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.05.2009
Брой мнения : 443 Рожд.дaта : 07.02.1977
Години : 47

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  anastas_peykov Съб 12 Дек 2009 - 9:34

Какви пари е това? С каква операционна система е? Ако е евтино бих си взел просто да го разцъкам.
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 50

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  valmet Съб 12 Дек 2009 - 10:22

anastas_peykov написа:Какви пари е това? С каква операционна система е? Ако е евтино бих си взел просто да го разцъкам.
Цената варира 180-200 и нагоре,но някои фирми не предлагат карта или SD картата.
Чукни на Гугъла GPS Privileg и ще се ориентираш.Моя го взех от една пловдивска фирма,ако се интересуваш на лични мога да ти кажа коя е.
Ето и малко инфо:

[You must be registered and logged in to see this link.]
valmet
valmet
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.05.2009
Брой мнения : 443 Рожд.дaта : 07.02.1977
Години : 47

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Съб 12 Дек 2009 - 11:03

Ето бре Насе, [You must be registered and logged in to see this link.] ей това ще си поръчвам наскоро, пристига без проблем, пазарувал съм си други неща от тях, много са точни.
Успех
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  ???? Съб 12 Дек 2009 - 13:32

Тези дни ще се охарча юнашки, ама... Празници са, все пак...
Тръгнал съм за нещо джобно, най-вече за лодката, но да върши и някаква друга работа.
Нещата отиват към Garmin eTrex Vista®️ HCx с една офф-роуд карта на БГ.
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Пък... Ще видим.. 12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  ???? Съб 12 Дек 2009 - 15:06

Аз също съм с "Magellan" , само че модела е "eXplorist 210" . За сега не ме е подвеждал... заредил съм го с карти на България (доста подробна) и на съседните страни , както и на нашето крайбрежие - дълбочинни граници , фарватер и т.н.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty GPS,коя марка предпочитате и защо?

Писане  ICO Съб 12 Дек 2009 - 21:53

Разполагам с NAVMAN S 50. Много съм доволен. Предимно го ползвам в колата. Правил съм проби и на море. Също работи перфектно. :dancingHappy_i
ICO
ICO
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2009
Брой мнения : 127 Рожд.дaта : 11.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  bate_em4o Пон 14 Дек 2009 - 16:06

Здравеите.Аз от близо година ползвам едно еи такова:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Доволен съм,върши добра работа.Качил съм му IGO8 ,с други програми не съм го пробвал.

- Portable GPS navigator
- 3.5" vibrant color touch TFT LCD screen
- Powered by Windows CE 5.0 (English) operating system
- CPU: Centrality Atlas-III 372-400MHz
- Memory: 64MB RAM
- 12-channel parallel GPS satellite tracking
- 2GB SD card containing USA nationwide street-level map included (bundled by the manufacturer)
- SD card slot supports SD/SDHC cards up to 8GB
- Works with most other 3rd party navigation and GPS software
- Default features: GPS, MP3 music playback, photo album, eBook viewer, MP4 video playback, and clock mode
- Features can be extended by custom installing Windows CE compatible 3rd party applications
- Built-in rechargeable 1150mAh lithium battery pack
- 100V~240V AC charger included
- Car charger included
- Other accessories: 3.5mm stereo earphones, USB data cable, stylus, and car windshield / dashboard mount

А и за цена от 80$,си е направо супер. :dancingHappy_i
bate_em4o
bate_em4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 43 Рожд.дaта : 21.04.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  godzillata Сря 16 Дек 2009 - 20:26

Това е моя.
Кефи ме отвсякъде! :dancingHappy_i
godzillata
godzillata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 174 Рожд.дaта : 11.11.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  КИРО Сря 16 Дек 2009 - 20:29

godzillata написа:Това е моя.
Кефи ме отвсякъде! :dancingHappy_i
Адашче,как се представя на вода ?
Мисли за морето де ?
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  godzillata Сря 16 Дек 2009 - 20:44

КИРО написа:
Адашче,как се представя на вода ?
Мисли за морето де ?

Ами не знам, пристигна ми след като бях изкарал вече лодката. смях
Ще го пробвам на вода пролетта.
Иначе има мноооого функции, сложих му и 8ГБ карта.
godzillata
godzillata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 174 Рожд.дaта : 11.11.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  runner Съб 26 Дек 2009 - 18:59

Имам някои въпросчета към колегите, ползващи автомобилни навигатори. Не че не съм виждал GPS, обаче автомобилен не съм разглеждал подробно, а с такива "играчки", като не са си мои не смея да разбъзиквам много. Та, въпросът ми е дали могат да се поставят и свои точки по картата, да ги запомня. Защото за море е повече от наложително. Иначе ще се ти се предоставят под 30% от всички екстри, които можеш да получиш от един GPS. Имам колега, който се оборудва с такава играчка за колата си, но по картата - никакви промени, само гледаш картинките. Въпросът ми е по-специално за визираните по-горе модели. Също ви предлагам на вниманието и товаhttp://www.focalprice.com/EG022B/TM560H_Portable_50_TFT_Touch_Screen_High_Sensitivity_GPS_Navigator_Black.html
за което нямам впечатления и ще се радвам на коментара ви. Там по-надолу има и линкове към подобни джаджи, на баси и цените :217b315cad77fe . Между другото, моля някой да обясни как, аджаба, да си го напазарим нещо от нета. Пишите че сте се сдобили с неща видяни там, и ни ги показвате, ама как е процедурата...... голям срам, ама хич не ми е ясно, баси.
avatar
runner
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.06.2009
Брой мнения : 228 Рожд.дaта : 22.06.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  anastas_peykov Съб 26 Дек 2009 - 21:47

Не разбрах много питането ти но всички ГПС-и дори и най-евтините могат да записват точки и след това да те закарат там дори и да няма инсталирана карта. Картата и тия точки май са две различни неща. За автомобилния навигатор най-важното е да има хубава подробна рутираща карта.
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 50

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  runner Съб 26 Дек 2009 - 23:17

Да де, това е ясно - картата е нещо като фон, точките са друга бира - само се наслагват и показват върху картата, но без да се записват в нея. Значи моя човек е егати каръка - взел си е най-изтръпналия GPS на света. Беше нещо като Престижио, или нещо такова. А за моделите в линка, нещо....? Мнения?
avatar
runner
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.06.2009
Брой мнения : 228 Рожд.дaта : 22.06.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Нед 27 Дек 2009 - 8:27

[You must be registered and logged in to see this link.] Поръчах си това, от тук си пазарувам, за този който си дал нямам добри отзиви, ако не знаеш поне малко англ., а мисля че е така от въпросите ти, не те съветвам да се захващаш без консултант. Риска да си купиш 3 броя от едно нещо или да си купиш нещо за което дори и не предполагаш че съществува е голям смях
Стоките идват от 5 до 7 работни дни. Досега не съм имал проблем. Сайта през който се пазарува е: [You must be registered and logged in to see this link.] Регваш се, валидизираш си карта според инструкцийте и действаш.
Имай предвид че натиснеш ли бутон "платено", операцията е необратима, паричите ти литват към Китай безвъзвратно...........................
Желая ти успех
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  anastas_peykov Нед 27 Дек 2009 - 10:24

Тоя дето ти го е дал колегата ми се струва най добър. Малко по скъп но е с повече възможности, а и гледам че е с малко по добър хардуер, и най важното че е изпробван. Общо взето гледай да е с операционна система Windows , колкото по нова версия по добре. При това положение може да сложиш всякакъв ГПС софтуер. А софтуер за уиндовс бол. Ако си вземеш някоя незнайна операционана система има опасност софтуерния ъпдейт да е много труден и да си останеш с това с който си го купил , а ти гарантирам че картата на българия с която ще доди няма да страва за нищо. Тия дето си ги дал на линка по скъпите модели не са посочили с каква операционната система са и затова ми се струва , че са точно такива дърва. Тоя дето си го дал на линка евтиния за 90$ ми се стува че е по добре да дадеш още 20$ и да си вземеш туй което ти предлага колегата. Не съм се ровил из нета да търся модели но добре е батерията на устройството да се сменя лесно примерно като на ГСМ. На мойто Гарминско апаратче батерията му се сменя трудно в сервиз което ме нерви страшно. При нужда не можеш да я смениш с резервна. Между другото оригинален гармин вече никога няма да си взема заради ред причини. Ако бях малко по навътре с гпс-те като си го купувах моя щях да си взема едно евино китайче. Ако сега пак си купувам подобно нещо ще си купя смартфон с вграден гпс приемник.

ПП. Да не те подлъжа в избора ти но тия последните смартфони и китайчета разни за които писах са хубави ако разбираш и се занимаваш с такива устройства. Страшно гъвкави са но трябва да се занимаваш с тях което от своя страна си иска време , четене и да разбираш поне малко от тия джаджи. Ако не можеш или нямаш познат който да ти помогне по добре си вземи гармин за 230 лева с БГ карта.
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 50

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Нед 27 Дек 2009 - 11:32

Прав е Наско, първо реши за какво ще го ползваш и тогава пазарувай. Тия китайци за море са йок. Аз за морето си имам LOWRANCE, водоустойчив и с акумулатор дето ще работи 10 дена. Тоя го взимам за колата, ще му кача Гармин и IGO-bg, като начало, има колеги качват по 4-5 навигации. При този е хубаво това че е win 6.0 може да работи и със софт качен на карта-памет sunglasses2 , така напрактика имаш всяка навигация по света..........................
Докато при win 5.0 трябва да указваш пътя до софтуера. Изобщо ти си решаваш, варианти много, кажи за какво ще го ползваш та да ти кажем за какво да гледаш. Батерията на китаеца кара макс. 2 часа затова си му е нужно захранване. Има джобни варианти смарт-фон със gps, но също е неподходящо за море, трябва да си оставиш въдицата и да кълвеш с писалката като мисирка по екрана. Та така, реши си и питай конкретно, а всеки gps запомня поне 100 маршрута и поне 500 точки.
Отново успех
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  Иван Нед 27 Дек 2009 - 11:50

Това бива ли го. Ще го ползвам за колата.



Продавам Gps навигация Pierre Cardin

4,3” инча цветен TFT/LCD дисплей с висока резолюция (480*272)
• Процесор : Centrality Atlas™️‐ IV 500MHZ dual‐core
• Операционна система: WinCE. Net 6.0
• Вътрешна памет: 64MB SDRAM, 128MB ROM
• Външна памет: слот micro SD card
• Пълно Touch Screen управление
• Подържани навигационни система: IGO, Tom Tom, Navigon и Route 66
• FM радио трансмитeр
• Разглеждане на снимки в JPG, GIF, BMP и PNG файл формати.
• Гледане на видео в MPEG‐1, MPEG‐4, AVI, WMV, ASF, 3GP и DivX файл фор‐
мати.
• EBook четене в ТХТ файл формат
*Устройството е чисто ново с вградена 2G карта
*Цена 199





















[You must be registered and logged in to see this image.]
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  ???? Нед 27 Дек 2009 - 18:10

Ако не се използва професионално или целодневно, за мен най удачния вариант е това:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Смартфона ми.Освен, че е телефон и подвижния ми офис, на него съм инсталирал две навигационни системи.Първата е Garmin mobile със страхотно разработена карта за България.Браво на екипа, който я прави.Освен пътища има и туристически пътеки, която я прави идеална за в планината.В случая, когато става дума за риболов, какво правя? Хубаво място на река, старо корито, блато и пр.от което съм доволен, го нанасям като точка, давам му име и го записвам в мои места.Следващия път като тръгна не се чудя през кое село се минаваше и в селото къде се завива, просто го пускам и каката казва накъде да карам.Има колеги, които споделят чрез GPS координати за места и всичко е много лесно от тук нататък.
Другата навигация ми е Igo 8.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Нея я ползвам, когато съм извън България.По ми допада като интерфейс и е по бърза.Но картите за нея са само със шосета.Оф роуд няма.Също така малките градове и села в Бг не са така подробни.
Недостатъка на смартфона като GPS навигатор е, че много бързо яде батерия. Когато работи повече време батерията се загрява и телефона отказва да я зарежда със зарядното в автомабила.В случая затова купих този модел на HP, защото се предлага допълнително батерия 3180 mAh. С нея като навигатор може да работи цял ден.
В заключени пак ще кажа, че ако ви трябва да намерите улица и номер в някой град или да преминете през непознати села, където табелите са откраднати, замен е по удобния вариант, защото дали си пешеходец или в колата, това е просто телефонът ви, който е винаги с вас.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  makari Вто 12 Яну 2010 - 20:56

А някой знае ли за GPS навигация с антирадар.
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите