GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GPS,koя марка предпочитате и защо?

+33
var4o
tiho_roev
DOCTORABukarNo1
Тедо
max
antares
Rimohit
tano
Шморхи
ivu
Доктора
dimy
Жоро_Приселци
felippemassa
esox hunter
chapara
nasco2
lz3no
Мънцата
светльо-toxin34
makari
Иван
runner
КИРО
godzillata
bate_em4o
ICO
valmet
EU_BG_akademika
петко стоянов
cerberus
anastas_peykov
Петър Василев
37 posters

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Вто 12 Яну 2010 - 21:17

Има ги при китайчугите, общото мнение е че не са сполучливи, освен това, радарите отпадат. До пет години ще са само камери, а там gps измърворва " Внимание камера, карайте с 50 км/ч" , подчиняваш се и нямаш проблеми ни къде по света sunglasses2 :dancingHappy_i
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  светльо-toxin34 Пон 18 Яну 2010 - 10:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

Аз ползвам ето този телефон за навигатор.Свалил съм си няколко навигационни оперативни системи:гугъл мап,нокия мап-мога да кажа,че гугъл мап е супер.
А и си има собствена нави през Route66,и си струва.

п.п-извинявам се за грамадната снимка на телефона.Не успях да я намаля
Готовоооо... :c74e58b88a3bc5 Няма са плашиш беее magnifier ,ниЕ за кво сме тука sunglasses2 Петър :609c1f728720fb
светльо-toxin34
светльо-toxin34
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.01.2010
Брой мнения : 302 Рожд.дaта : 10.04.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Съб 23 Яну 2010 - 16:30

Ехе, дойде ми въпросната машинка,

[You must be registered and logged in to see this link.]
От [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.].

Вече два дена си играя с нея :dancingHappy_i , приятно занимание, а най доволна е жената че я карам и вземам от работа, няма друг начин да се пробват различните карти, само в движение.
Ами работи си перфектно, аз веднага и смених фъмуера

[You must be registered and logged in to see this link.]
От [You must be registered and logged in to see this link.]

С разбираем за простото рибарско съсловие и от качване и сваляне на мавигационни софтуери се наложи да и преинсталирам и ОС. 226711

Но сега мога да кажа, че не става за софт Гармин, насича закъснява, абе не е работа. Наи добре си работи с IGO, карти има и не са лоши, абе то е ясно че за София ще са точни. Толкова са точни че ми няма осем входовия и осем етажен блок, ама кой му придиря толкова. Добавих си го и готово sunglasses2 Иначе пробвам на 2 адреса в различни квартали, води ме без грешка, знае в коя посока са отворени улиците и т.н. Доволен съм, единствения недостаък е, че батерията сдава за около час, ама гледам че има по 3500ah, та със следващата поръчка ще си взема едничка. Гармина го оставих на microSD карта защото пък за само за него има най-добри офроуд карти на България и ако се загубя на язови Ивайловград да речем, пъхам картата и се локализирам. :6e6ebecd09233a смях Абе полезна машинка си е, хеле па в непознат град. Тя във Варна ще ми върши най-добре работа......... Дава ми капитан Киро адреса на купона, мятам се и право там ме кара. ФМ трансмитера си работи, е заглушава радиото като дава указания ама за 100$ толкова. Сега да видим колко ще работи???? 5 инчов гармин под 400лв няма и неможеш нищо да го правиш, те дяволите са на ОС убунту.Затова насича и неще........
Е това е от мен ако някой се колабае да взима, после ще помагам ако трябва.
Успех.
П.П. аз съм болен и затова малко се изявявам из форума. Жената ме подозита че се разболях, та да мога да си играя с машинката :6e6ebecd09233a смях :6e6ebecd09233a смях
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  Мънцата Нед 24 Яну 2010 - 21:49

Айде честито. Със здраве да си го ползваш 65ace96196811c664645
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  lz3no Вто 26 Яну 2010 - 21:55

Аз ползвам GARMIN GPSMAP60.Това е един от по елементарните модели но е изключително надежден.Ползвам го основно за риболов във вътрешните водоеми на страната за да си маркирам переспективни места за кльонкане,за риболов на джиг,и трасета за тролинг.Естествено ми е помагал и при мъгла и нощем да си намеря колесара на брега.Доволен съм от модела а и стуваше 130долара в ИБЕЙ преди 2 години.

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
lz3no
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.01.2010
Брой мнения : 52 Рожд.дaта : 01.01.1969
Години : 55

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  nasco2 Вто 26 Яну 2010 - 22:06

Имам на тел. ГПС ама минава винаги през интернет и ме набутва има ли чалъм да не е така. Тела е сони ериксон 716w
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  chapara Вто 26 Яну 2010 - 22:10

nasco2 написа:Имам на тел. ГПС ама минава винаги през интернет и ме набутва има ли чалъм да не е така. Тела е сони ериксон 716w

С обикновен ГПС не се набутваш sunglasses2
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Вто 26 Яну 2010 - 22:28

W-716, не намирам колега, намирам W-715, който има gps, а за да не се набутваш, трябва да му изключиш от менюто топлия старт, той е включен по подразбиране именно за да се набутваш. Служи за бърза локализация през клетката на оператора, но си плащаш трафик. Ако го изключиш възможно е да се локализира и за 15 мин, но не плащаш нищо................
Изобщо пълно щастие няма sunglasses2
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  nasco2 Вто 26 Яну 2010 - 22:33

EU_BG_akademika написа:W-716, не намирам колега, намирам W-715, който има gps, а за да не се набутваш, трябва да му изключиш от менюто топлия старт, той е включен по подразбиране именно за да се набутваш. Служи за бърза локализация през клетката на оператора, но си плащаш трафик. Ако го изключиш възможно е да се локализира и за 15 мин, но не плащаш нищо................
Изобщо пълно щастие няма sunglasses2


Да бе объркал съм 715 е. И какво трябва да търся топъл старт и да го изключа така ли? :217b315cad77fe
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Вто 26 Яну 2010 - 22:53

Ами да, незнам как е формулирано е менюто, но начина е този. Аз не съм поклонник на тази марка 12666
Би трябвало да имаш упътване за употреба.....................
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  nasco2 Вто 26 Яну 2010 - 23:04

EU_BG_akademika написа:Ами да, незнам как е формулирано е менюто, но начина е този. Аз не съм поклонник на тази марка 12666
Би трябвало да имаш упътване за употреба.....................


Мерси. Чел съм инструкцийте, няма такова нещо описано, написано е, че се ползва първоначално от 3G клетките, но не пише, че може да се изключи. Обаждах се и в Мтел ( от тях си купих телефона ) и ми обясниха, че винаги минава през нета. Познати ми казаха, че за нокия има програмки в нета за тая работа, ма за моя модел не знаели.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Вто 26 Яну 2010 - 23:09

Е това е ебем ти услугата...
А ако си в роминг, кво праим тогава?
Опитай да му махнеш картата...................
Това е екстра на производителя, откъде накъде ще плащаш трафик за безплатна услуга.
Освен това, това означава, че там където няма сигнал, неможеш да ползваш gps, a именно на такова място може да ти се наложи да го ползваш. Едва ли ще ти потрябва пред цум 12666 226711
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  esox hunter Сря 27 Яну 2010 - 1:38

И аз отскоро съм с "китайче" sunglasses2
5" дисплей, блутути-млутути, всекви глезотии и т.н.
А бе ето го, какво да ви го обяснявам:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Натъпкано ми е с последните версии на Gramin BG+Auto drive helas, tom tom, iGo8 толкоз можа да събере картата sunglasses2 Картите аз казах какви да са... Всичко е на български софтуера, "говорилките" и пр. Реших така за да си спестя безсънни нощи в четене и сваляне на софтуери, карти.... проби и грешки... така като излезе нещо ново или нещо дет ми трябва ще се обадя дет е нужно ще ми пратят квот е нужно и готово... Па по натам може и сам да му се пробвам с качване на софтуери и пр.
Излезе ми 200 лв със всичките му там доставки инсталации и салтанати, като не съм се занимавал с нищо само казах искам това и това и след седмица си го взех готов инсталиран sunglasses2
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Сря 27 Яну 2010 - 7:15

Ами, да китайчугите са страшни, копират и правят всичко :6e6ebecd09233a смях Гледам им в сайта имат, телефони с марка N-95 и цена 135$, хем работи с 2 сим карти едновременно :thumbsupsmiley и безплатна доставка до цял свят. Може и да не са качествени, ама пред Гармин за 500лв и две години гаранция, предпочитам китаеца.
Китаеца също има една година гаранция ако се наложи, само трябва да си платиш разходите дотам и обратно..................
Освен това за скороста с която се развиват тези технологии, две години е космически дълъг срок, така че предпочитам по евтино та да си купя по скоро нещо по ново, ако съм жив и здрав разбира се, а ако не съм то и нищо не ми трябва spying
Щях да ти дам карти и софтуер, аз вече минах през търсене и и инсталиране, но за мен е забавно.
Със здраве да си го ползваш, за дълго време.........
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  esox hunter Сря 27 Яну 2010 - 9:38

EU_BG_akademika написа:...Щях да ти дам карти и софтуер, аз вече минах през търсене и и инсталиране, но за мен е забавно.
Със здраве да си го ползваш, за дълго време.........
Мерси, мерси :609c1f728720fb
А то никога не е късно да ми дадеш карти и софтуери, ако се наложи sunglasses2 На мен па точно обратно, чуствам се като "пиле у калчищта" с тези карти и инсталации 41990 ...а да каже човек не е да съм компютърно неграмотен, но явно не са ми забавни точно тези неща sunglasses2


Последната промяна е направена от esox hunter на Сря 27 Яну 2010 - 13:09; мнението е било променяно общо 1 път
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Сря 27 Яну 2010 - 9:48

Аха, разбирам те, изпусната точка или интервал, забива уреда, рестарт и почваш наново angel19 worshippy angel19 worshippy
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  runner Нед 7 Фев 2010 - 11:35

Да се похваля и аз - вече пети ден съм горд притежател на китайско PND (portable navigating device). :dancingHappy_i Явно чак сега се изпълниха следновогодишните ни поръчки. Поръчах си визираното по-горе от мен устройство (линка вече не работи, явно такова нещо няма), но ми изпратиха друго. Няма SD, няма качена никаква навигация и т.н. Изпаднах, разбирате, в потрес. Обаче тука си имаме приятели, готови винаги да помогнат. sunglasses2 Специална благодарност на Академика!!! Без теб друже не бих се оправил. Даде ми необходимия софт, карта и т.н. на iGo. Друг приятел ми сложи Гармин, карта, и така. Оказа се че машинката съвсем не е лоша, само дето не са се ангажирали по никакъв начин със софтуерна поддръжка. Това го оправихме, обаче това дето го бях поръчал трябваше да има четец за офис документи, както и за PDF. В интерес на истината исках устройството да го ползвам предимно за това. А това чете само .txt. Щом има WinCE, викам си, защо да не му инсталирам някакъв четец за PDF. Споделих това с Академика и той ме посъветва да не разбазиквам много машинката, че забивала. Явно човека е прозрял нездравото ми любопитство на маймуна към устройството. Да, ама не! Поразрових се в нета за нещо подходящо да работи под тази операционна система, но нищо не заработи направо от SD-картата, трябва си инсталация. Тогава намерих този линкhttp://pockethacks.com/how-to-unlock-your-chinese-pna-navigation-to-boot-into-windows-ce/
Искам дебело да подчертая, не го опитвайте ако не сте силно хазартно настроени. Много лесно става - създаваш този файл, цопваш го на SD и това е. Рестартираш и .. тадаааам - Windows CE, със старт бутон и прочие. Обаче всичко с китайски йероглифи :217b315cad77fe Ами сега!!!! 373173 Абе доволен бях че го изгърбих в Windows mode, :бесило: ама този китайски... Викам си ОК, не беше добра идея. Ще изтрия файла от картата и ще рестартирам. Да, ама не!! От този китайски (позабравил съм го нещо, 12666 трябва да се взимам в ръце) не можах да го спра, а само да го приспа. И така не можах да постигна действителен рестарт. Главата ми взе да тупти и взех да се изпотявам :5f3aea9b1ac151 . 373173 509601 Е, тогава се почна едно щракане по бутони и менюта, ама точно като маймуна. Как го изведох в заводското му меню :5ff67901e688fa - не мога да обясня, ама стана. И това снощи в 0150. Легнах си щастлив, баси! И така, не ги бърникайте много.

П.П. Като извините патологичното ми любопитство, някой може ли да ми каже как да му направя WinCEто на английски? sunglasses2
avatar
runner
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.06.2009
Брой мнения : 228 Рожд.дaта : 22.06.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  felippemassa Нед 7 Фев 2010 - 11:37

Аз имам един Гармин нуви, ама хич го няма, като отида по към Златните ми показва, че вече съм в Румъния.
felippemassa
felippemassa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2009
Брой мнения : 491 Рожд.дaта : 04.08.1988
Години : 35

http://fishingbg.nforum.biz/index.htm

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Нед 7 Фев 2010 - 12:41

Езика се сменя като на всеки уиндоус. Контол панел, регионални и изикови опции. А как ще намериш английски при китайски йероглифи, за мен лично е загадка. Дано някой да може да погне. Остава с опитване..............
Започваш отгоре и т.н
Ама интересно защо ти зарежда пак ундоуса без файла за него. По подразбиране трябва да ти зареди навигацията. Има нещо гнило. Аз те предупредих....................
Иначе можех да ти дам файла за отключване на уиндоуса.
Абе ползвай го за навигация. За друго си купи pda.
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Нед 7 Фев 2010 - 12:44

felippemassa написа:Аз имам един Гармин нуви, ама хич го няма, като отида по към Златните ми показва, че вече съм в Румъния.
Хм странно, а с каква карта си по точно?
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  makari Вто 9 Фев 2010 - 20:11

Някой има ли отзиви за тези приемници
[You must be registered and logged in to see this link.]
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  Жоро_Приселци Нед 18 Апр 2010 - 22:42

Малко късно видях темата, ама аз съм стакъв от повече от 2 години, върши перфектна работа, издържа повече от 16 часа без презареждане - всъщност не знам колко издържа, щото не съм го ползвал повече от 6 часа.
Жоро_Приселци
Жоро_Приселци
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2009
Брой мнения : 116 Рожд.дaта : 20.11.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  dimy Нед 18 Апр 2010 - 23:47

[You must be registered and logged in to see this image.] от 2г и
за сега съм доволен :dancingHappy_i
avatar
dimy
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 42 Рожд.дaта : 26.06.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  Доктора Пон 19 Апр 2010 - 10:00

А това нещо ще върши ли работа в морето, може ли да запаметява точки, да отбелязва изминат маршрут. Малко съм бос на тая тема, затова моля за по подробно обяснение.
Доктора
Доктора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.08.2009
Брой мнения : 505 Рожд.дaта : 09.06.1951
Години : 72

http://dimvet@abv.bg

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  EU_BG_akademika Пон 19 Апр 2010 - 10:24

Ами gps е устройство което приема спътников сигнал за текуща позиция. Оттам сетне всичко зависи от софтуера който разчита този сигнал. Лично аз досега не съм срещал софтуер който, да не може да запаметява точки и маршрути sunglasses2
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

GPS,koя марка предпочитате и защо? - Page 2 Empty Re: GPS,koя марка предпочитате и защо?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите