GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Премахва се разрешителното за риболов!

+18
Тедо
EU_BG_akademika
esox hunter
divein
antares
Мънцата
krasimir
Моряка
roko koko
Дели
vvt1970
JimBeam
ivan_berov
aves
gogo26
tano
max
Петър Василев
22 posters

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Чет 21 Ное 2013 - 23:37

7319fa0a28be2097bac8 

Не знам до колко е истина ,но навсякъде из гръцкия нет чета ,че министъра на морските администрации е премахнал разрешителното за любителски риболов на рибарите и на лодките.
Така,че очаквайте 752444 

Моля да не се разгласява това по другите сайтове докато не се уточни,че е вярно.
Даже и ако е вярно пак ще ви помоля от сърце да не го разгласявате,защото знаете какви ще са последиците от това безумно решение.5ff67901e688fa2ed7af

364672 

[You must be registered and logged in to see this link.]
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty 123

Писане  max Пет 22 Ное 2013 - 1:21

Добре за нас и лошо за гьрците 488232 Само не си представям как ще реагират малаките ако се случи ???смях А морето ще загьмжи от риба /направо заминава флората /spying 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Пет 22 Ное 2013 - 1:36

Доста шашаво решение вероятно взето под влиянието на 10 узо-та 752444  Голяма логика няма що..да намалели бюрокрацията на морска администрация и ей така да се лишат от едни добри приходи за хазната :аххх: 
Явно гърчините изобщо не са в криза, както разправят .....това ларж работа ве...баси и баровците... dollars  Мързи ги да гледат - това е истината и ще е така докато Меркел им сипва в паницата eyeballs_icon 
Тъпото е само, че вероятно, ще го въведат това ...на мен напр. ще ми изтече билета догодина, няма да го подновя и те пак ще въведат билети ама, ще се вадят с по-голяма цедка и ще са на 2-на цена да избиват, защото до тогава. ще са усетили, каква са я свършили 509601
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Пет 22 Ное 2013 - 20:25

Сега се появи друго в нета !

Само за тези ,които притежават над 7m лодка важи премахването на любителският риболовен лиценз.

Целта е , както казват представители на Министерството да се даде възможност на туристите, които са по време на почивката им в страната ни да могат безпроблемно да ловят риба , без да се налага да се ходи при пристанищните власти за да получат лицензите си .

Спомнете си обаче, че вчера , четвъртък, по време на пресконференция на министъра- Marine и Егейско Милтиадис Варвициотис обяви в рамките на борбата с бюрокрацията ,че премахва любителските риболовни лицензи за граждани , и за плавателни съдове , причиняващо объркване по отношение на какви видове плавателни съдове .

Забележете, че член 1 от същия законопроект за развлекателен плав.съд се считат - " плавателни съдове с обща дължина повече от седем ( 7 ) м платноходка или моторна , които  се използват за извършване на пътуванията с цел почивка . "

Освен това, според докладите, министъра на  флота възнамерява да пристъпи към изготвянето на министерското решение за премахване на подновяването на разрешителните за риболов на всеки две години , за да се намали бюрокрацията . В същото време под внимание времето, необходимо за подновяване на лиценза,  да бъде удължен до повече години , може би четири или пет.


ТУК,ЦЪК
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Пет 22 Ное 2013 - 21:06

С тия писаници на гръцките "медии" ( и ти те, като нашите) стана малко, като в ония вариант на вица "Не било компоти, а компютри, не било мерцедес, а москУич и не бил спечелил, а го бил блъснал..."
... да видим, как ще продължи вица...следя темата с интерес sunglasses2 .....накрая, ще се окаже, че лиценза пада само за лодките на министъра и неговата фамилия смях смях смях
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty 123

Писане  max Пет 22 Ное 2013 - 21:38

Е сега стана една ...../ще права слуим платформа 80см за да ми стане лодката 7м/spying само да не се налага да права лодката от 6,10м на 4,30 че .........смях 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Пет 22 Ное 2013 - 22:00

max написа:Е сега стана една ...../ще права слуим платформа 80см за да ми стане лодката 7м/spying само да не се налага да  права лодката от 6,10м на 4,30 че .........смях 
Савата обаче ще намаже sunglasses2 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  max Пет 22 Ное 2013 - 22:18

Петър Василев написа:
max написа:Е сега стана една ...../ще права слуим платформа 80см за да ми стане лодката 7м/spying само да не се налага да  права лодката от 6,10м на 4,30 че .........смях 
Савата обаче ще намаже sunglasses2 
Като нищо и аз ще се включа в намазването sunglasses2 /ако се мери с транеца и помощтния мотор може да я докарам до 7м/. а по документи и 9може да стане magnifierПП.Какво разрешително за лодката като сьм турист с БГ регистрация на лодката ???sunglasses2 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Пет 22 Ное 2013 - 23:38

Чакайте ся не бързайте да режете и ковете по лодките, че накрая, ще се окаже нещо съвсем другосмях смях 
Според мен най вероятно се опитавт така да извъртя закона, че вече да могат законно да пускат туристически корабчета с цел риболов....сещате се качват 10-20 души взимат им по 30 Е дават им по една карулка и 3 скариди и айде за риби перки напримерsunglasses2  Такива корабчета има по цял свят, а досегашния закон не позволяваше такива неща, защото трябва да вадят на всики турист 2 годишен билет и т.н.  
Интересно ми е обаче, как ще реагират собствениците на лодки под 7 м..... те 'кво ся хем по бедни' щот хем лодките им малки 'щот нямат кинти да подържат големи лодки, хем па и за лиценз да цакат....
Ще има надупчени съдове над 7 м ми се струвасмях смях
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  tano Пет 22 Ное 2013 - 23:43

Откакто се родил гърка ,евреина още не е спрял да плачеsunglasses2 Тия византийци пак са намислили нещо /за пари естествено/12666 
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  gogo26 Съб 23 Ное 2013 - 7:50

Интересна работа12666 
Благодарско на Петьо,че следи тематаworshippy worshippy 
Последно,ще премахват двугодишните любителски билети или някакво разрешително за лодките?question 
Да знам какво да правя,че догодина септември,трябва да си заверявам билета...ма до тогава ше се избистри и пак money6
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty 123

Писане  max Съб 23 Ное 2013 - 9:49

Пуснал сьм се по теченйето и каквото стане sunglasses2 При всички положения са замислили нещо и според мене ще започне дебненето на пристанищата за спазване на дневната норма на човек /3 кг или една голяма риба не от забранените видове/ и ще жулат глоби здраво magnifier 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Съб 23 Ное 2013 - 11:28

max написа:....според мене ще започне дебненето на пристанищата за спазване на дневната норма на човек /3 кг или една голяма риба не от забранените видове/ и ще жулат глоби здраво magnifier 
Надали по скоро точно обратното замислят от прочетеното останах с впечатление че искат да затварят морски гари и евентуално да съкратят персонал....
Иначе няма,какво да се чудите...и министъра не знае...излюпил е някаква глупост 'щот някой е имал интерес за нещо и после, като пате в калчища. То нашите министри да не са по различни...в тая връзка "честито" на всички, които карат на чесън...оказа се вярно, това което говореха за газовите, талоните и т.н.
Добре, че не карам на газ spying
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty 123

Писане  max Съб 23 Ное 2013 - 14:12

До сега не сьм чул грьк да се е минал ....сьс сигурност зад тая маневра стой нещо за което ще научиме в последствие 488232 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  aves Пон 25 Ное 2013 - 9:11

Не знам какво е казал гръцкия министър,но аз миналата седмица бях в Солун да си купя лодка и да си извадя билет.От морската полиция ми поискаха АФМ.Отидох до тяхната данъчна служба/ЕФОРИЯ/ извадих си АФМ за половин час/трябва да има грък с вас да гарантира и аз не знам какво/ напълно безплатно и се върнах в полицията.Там ми приеха документите и за 15 минути ми издадоха билет слещу 30 евро за две години.Разрешителното за лодката ми казаха,че ще готово след семица и аз ще ходя утре да си го взема.
aves
aves
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.08.2013
Брой мнения : 15 Рожд.дaта : 23.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Пон 25 Ное 2013 - 11:31

aves написа:... да гарантира и аз не знам какво/ напълно безплатно ....
адресsunglasses2 
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  aves Пон 25 Ное 2013 - 13:06

Благодаря за инфото.
Важното,че ми свърши работа човека.
aves
aves
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.08.2013
Брой мнения : 15 Рожд.дaта : 23.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Пон 25 Ное 2013 - 19:14

aves написа:Благодаря за инфото.
Важното,че ми свърши работа човека.
Даже доста sunglasses2 защото сега ако нещо те подгонят теб за някоя глупост ако(не дай си боже)направиш и не те открият ще посолят собственика на адреса бесило защото не само си е дал адреса си,но ти е станал и гарант sunglasses2 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  ivan_berov Вто 24 Дек 2013 - 14:41

И аз съм с билет и данъчен номер но с лодка бг.регистрация и 4 метра и 15 коня и с интерес чакам да се изясни ситуациятя около лодките и техните изисквания.
ivan_berov
ivan_berov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2010
Брой мнения : 100 Рожд.дaта : 02.05.1951
Години : 73

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  JimBeam Вто 22 Апр 2014 - 10:18

Копирам ви поста на един наш "агент" в гръчко :

"Преди малко ми потвърдиха от офиса на порт полийс -официално отпада разрешителното за любителски подводен риболов както и съответното за лодките.  
Внимание : за лодките отпада само разрешителното за риболов за лодката но не и разрешителното за плаване на лодката.
На 14.04.2014 бе гласувано и публикувано в народен вестник а сега вече и офисите на морска полиция са уведомени за промяната.
Хайде да ви е честито и не забравяйте че остават в сила всички забрани които са по закон : маломерна риби, бройки и максимално позволен за деня улов. По мнение на някои "по-запознати" се очаква проверките да станат по-чести и стриктни. "
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  vvt1970 Вто 22 Апр 2014 - 10:43

Супер, дано е вярно!
vvt1970
vvt1970
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.01.2010
Брой мнения : 725 Рожд.дaта : 23.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Вто 22 Апр 2014 - 11:21

Сега говорих с един приятел от лименархиото и ми каза това.
Не се премахва разрешителното за риболов,а няма да се обновява .Ще важи за цял живот.
Все още обаче нямат официален документ от министерството в лименархиото и още всичко си е по старо му .
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  JimBeam Вто 22 Апр 2014 - 11:51

Петьо, искаш да кажеш че трябва еднократно да се извади разрешително, което си остава доживотно един вид?
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Вто 22 Апр 2014 - 11:58

JimBeam написа:Петьо, искаш да кажеш че трябва еднократно да се извади разрешително, което си остава доживотно един вид?
Да  sunglasses2
Те тук и книжките им за колите са така.Гледаш го на седемдесет години,а на снимката 18  :аххх: а вър разбери дали е той  смях 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  gogo26 Вто 22 Апр 2014 - 12:38

Чакайте че нещо не включих 12666 
Това означава че синьото ми разрешително,което тази година изтича,няма смисъл да го презаверявам......остава до живот question question question 
Ако е така clap clap clap 
Точно ми стоеше като проблем!!!
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите