GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Премахва се разрешителното за риболов!

+18
Тедо
EU_BG_akademika
esox hunter
divein
antares
Мънцата
krasimir
Моряка
roko koko
Дели
vvt1970
JimBeam
ivan_berov
aves
gogo26
tano
max
Петър Василев
22 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Вто 22 Апр 2014 - 12:40

Петър Василев написа:
Те тук и книжките им за колите са така.Гледаш го на седемдесет години,а на снимката 18  :аххх: а вър разбери дали е той  смях 
То заради това по гръцките пътища има едни камикадзета на по 80-90+ , които неаправо не знаят къде са...няколко пъти съм попадал в ситуация с такива особенно по малките островчета.... 41990 
Петьо, не разбрах много, тези които имаме билети (като мен напр. и трябва да го заверявам пак началто на октомври), ще се налага ли да ходя пак до лименархиото за печат или нещо друго или щом имам вече билет не се налага 12666
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  divein Вто 22 Апр 2014 - 12:52

Когато приемахме лодката от Кавала, стана на въпрос, че възнамеряваме да ловим риба и го питах дали ще има проблем. Собственика на чартърната компания ми каза, че вече са премахнали изискването за специален лиценз за риболов от лодка, НО ЗА ЛОДКИ НАД 7М, и няма проблем да си ловим от яхтата щото е 11м. Облекчението е въведено с цел да се стимулират стотиците хиляди яхтени туристи, които наемат и плават из Гърция ежегодно, но ограничението важи за малките лодки.
ПП Не съм проверявал тази информация, споделям я така като ми я казаха.

Аааа между другото, като пристанахме в Лименас и на брега ни чакаха двама от Port Police. Въдиците с воблерите си бяха на борда и ги видяха. Разпитваха ни кви сме що сме и ни провериха всички документи на лодката, но за лиценз за
риболов не са ни искали. Не сме имали проблеми, пожелаха ни приятно плаване.
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  gogo26 Вто 22 Апр 2014 - 12:54

[quote="esox hunter"]
Петър Василев написа:
 
Петьо, не разбрах много, тези които имаме билети (като мен напр. и трябва да го заверявам пак началто на октомври), ще се налага ли  да ходя пак до лименархиото за печат или нещо друго или щом имам вече билет не се налага 12666

Да де! И аз това питам?
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Вто 22 Апр 2014 - 13:01

esox hunter написа:Петьо, не разбрах много, тези които имаме билети (като мен напр. и трябва да го заверявам пак началто на октомври), ще се налага ли  да ходя пак до лименархиото за печат или нещо друго или щом имам вече билет не се налага 12666
Еднократно ще се вади билет и няма да се презаверява. sunglasses2 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  JimBeam Вто 22 Апр 2014 - 13:06

Петьо, ти си     sunglasses2 

[You must be registered and logged in to see this link.]
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Дели Сря 23 Апр 2014 - 16:52

Последно отпада разрешителното или подновяването.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  тони котев Сря 23 Апр 2014 - 18:02

"Петър Василев"
Те тук и книжките им за колите са така.Гледаш го на седемдесет години,а на снимката 18  :аххх: а вър разбери дали е той  смях 
 смях смях Искрено ме развесели.Като гледам и с колко различни номера са колите в Гърция въобще не ме учудва и това.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  roko koko Чет 24 Апр 2014 - 13:40

Май ,въобще няма да се вади разрешително,поне за подводния риболов.
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  roko koko Чет 12 Юни 2014 - 10:31

Разрешителното не се подновява ама с харпун май забраняват да се влиза в Гръцко :аххх: .
Прочетох го в друг форум question Не мога да разбера,на границата няма да те проверят дали носиш или не носиш-уред за риболов изстрелващ остри метални стрели-обаче излизаш от водата и те проверяват и квооо и фактура за харпун закупен от Гърция ли трябва да се носи, ебати тъпотията(ако съм разбрал правилно за какво иде реч де).
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Чет 12 Юни 2014 - 11:02

По принцип е забранено да се минава границата с оръжие,а харпуна си е оръжие.Аз съм минавал доста пъти,но никога не са ме проверявали,,може би защото съм с гръцки номера.
Ами купуваш си харпун и го скриваш някъде и следващият ,който ще ходи на почивка в гръцко ловува с него и т.н.  sunglasses2 
Може и бизнес да си спретнеш  spying 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Чет 12 Юни 2014 - 11:34

А къде пише, че харпуна е оръжие 12666 ...щом не подлежи на регистрация в МВР не би трябвало да е. Ми то и за швейцарското ми ножче може тогава да кажат, че е оръжие.... Реално с него може да се нанесат не по малко поражения, че ако не и повече 'щот има и трион и шило и клещи и пр... смях 
Но пък решат ли да се заяждат нищо чудно да "извадят" изотзадзе някоя "директива", като за големите талони...заеби 226711
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Чет 12 Юни 2014 - 14:58

Сега обаче се поинтересувах и прочетох интересни неща 12666 
справка тук: [You must be registered and logged in to see this link.]

Забранен в Гърция е вносът и притежанието, освен след съответно разрешение от Министерството на обществения ред и защитата на гражданите /ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΔΗΜΟΣΙΑΣΤΑΞΗΣΚΑΙΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣΤΟΥΠΟΛΙΤΗ/ на:

късоцевни оръжия /пистолети/ огнестрелни и неогнестрелни, без значение от вида на снаряда, който може да е барут, химически вещества, лъчи, газове и др.;
ловни оръжия;
въздушни оръжия;
механизми и устройства за изстрелване на всякакви средства
, химикали /спрейове/ или освобождаване на енергия;
ножове от всякакъв вид, с изключение на тези, чието използване е оправдано в домакинството и в офиса, за образователни цели, в изкуството, лова и риболова или друга подобна употреба. В дългогодишната практика на гръцките полицейски органи е прието, че ножове с дължина на острието над 7-10 см се смятат за оръжия по смисъла на Закон 2168/1993 г. и за носенето и притежанието им без съответно разрешение се налагат предвидените в закона санкции. Текст в закона обаче, който изрично да обвързва дължината на острието с определянето или неопределянето на един нож като оръжие липсва. На практика всеки нож, който не е предназначен за употребата, допустима в закона /в домакинството, в офиса, за лов и риболов/, макар и острието му да е по-малко от 7 см., би могъл да бъде определен като оръжие. От значение в случая е конкретната употреба на ножа. Доказването на тази конкретна употреба обаче често пъти е свързана с обжалване на вече наложената от полицейските органи санкция по съдебен ред, което отнема време и финансови ресурси за българските граждани. В случай, че се декларира употреба за лов или риболов, това следва да бъде доказано чрез съответно разрешение, издадено от компетентен орган в Гърция.
метални боздугани, бухалки, нунджако с верига или въже;
копия, мечове, ками, щикове, лъкове, арбалети и полицейски палки;
предмети или устройства, използвани за изстрелване на вещества, които се самозапалват или съдържат дразнещи химични вещества, предназначени за атака и отбрана;
оръжия за риболов, харпуни и др. които изстрелват остър метален предмет;
заглушители, визьори, мерници, симулатори за стрелба, резервни части и принадлежности за оръжия;
имитации на огнестрелни оръжия, ако могат да бъдат превърнати във функциониращи.

Не попадат в ограничителния режим на Закон 2168/1993 г.,:

огнестрелните оръжия, произведени преди 01.01.1870 г., при условие, че те не могат да стрелят с боеприпаси, предназначени за оръжия, за притежаването на които се изисква разрешение.
колекционерските оръжия, които са произведени преди 01.01.1922 г. и които се съхраняват в специални магазини или търговски колекции.

Не се изисква разрешение за внос по силата на Закон 2168/1993 г. за:

механизми за разпръскване на химикали за домашна или професионална употреба;
ножове използвани в домакинството и в офиса, за образователни цели, в изкуството, лова и риболова или друга подобна употреба.
По изключение Министърът на обществения ред и защитата на гражданите може да разреши вноса, разпространението, притежанието и използването на устройства механизми и устройства за изстрелване на всякакви средства, химикали /спрейове/ или освобождаване на енергия.

Внимание! Разрешителното за притежание на оръжие се издава от компетентния полицейски орган по местоживеене на лицето в Гърция. Нарушенията на закона се наказват с лишаване от свобода за 6 месеца и глоба.



п.п. Аз затова си нося в багажника шанцов инструмент - лопата смях смях ...за нея никъде не пише sunglasses2 
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Чет 12 Юни 2014 - 15:10

Заключение? sunglasses2
Май ще се окажа праФ  spying 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Дели Вто 29 Юли 2014 - 16:59

Ходих до Лимнос и поразпитах косгарда за риболова с лодка. Вече не е забранен. До сега е трябвало да притежаваш три разрешителни. Двете са отпаднали. Остава само регистрацията на лодката над 2,5 метра, без значение какър е двигателя. Тя, регистрацията може да е и българска.
Предполагам, че различните лодки имат изисквания за различно оборудване и получават съответно разрешение за определено отдалечаване от брега, като в БГ , но за това не се сетих да питам.
Странно , искат регистрация за лодки над 2,5 метра, въпреки че до сега са ме спирали и проверявали, но не са ми правили забележка защо съм с лодка 3,40м без регистрация, но никога не е късно да попадна на някой , на който не му е пуснала жената предната вечер.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty въпрос

Писане  ivan_berov Съб 2 Авг 2014 - 18:43

Заминах за Гърция с лодката ми за първи път и като съм прочел почти всички постове на 27.07.2014 вече бях на созополи
отидох в магазин за части и обурудване за лодки и поисках аптечка и пожарогасител човека ми каза че ми трябва пояс добре но коогато стигнах до димки или ракетен пистолет се оказа че от 2 месеца има нареждане,трябва ми медицинско от психолог след което в полициятя и тогава в магазина за димка или там пистолет и така потънах в проблеми и се върнах без да ползвам лодката,така че бих се радвал ако ми помогнете с проблема.С поздрав :здравей: 
ivan_berov
ivan_berov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2010
Брой мнения : 100 Рожд.дaта : 02.05.1951
Години : 73

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Съб 2 Авг 2014 - 18:55

Кофти история.Този е някакъв смотаняк Ванка.Трябвалп е да отидеш в някой друг магазин да си вземеш каквото ти е нужно.Наприказвал ти е глупости.
Освен ако си я объркал с този пистолет.Нямаш нужда от пистолети ,а димки и факли .
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  ivan_berov Съб 2 Авг 2014 - 18:59

Явно до другия път питах за димка а немогали от тук да си купя или нещо трябва
ivan_berov
ivan_berov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2010
Брой мнения : 100 Рожд.дaта : 02.05.1951
Години : 73

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Моряка Съб 2 Авг 2014 - 20:30

ivan_berov написа:Явно до другия път питах за димка а немогали от тук да си купя или нещо трябва

Димките в България са сертифицирани и се признават определени модели, описани в правилника.То е , като електронните везни, не всеки модел е сертифициран и може да мине метрология).Така, че си мисля е по-добре от Гръцко да си вземеш, тия, които важат при тях и с техните изисквания 12666 Освен, ако бъркам и е някакъв общоприет морски стандарт. 12666 
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Съб 2 Авг 2014 - 20:56

Ето какво ти трябва за лодката.Нищо друго,освен документите й,разбира се.
Тези жълтите се казват на гръцки венгалика ,а димката- капногоно.
Аптечката се казва фармакио,Пирозвистирас е пожарогасителя.Плоти ангира се казва плуващата котва.
Това ще искаш следващият път .

[You must be registered and logged in to see this image.]

и 4 спасителни жилетки

[You must be registered and logged in to see this image.]
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  EU_BG_akademika Нед 3 Авг 2014 - 9:56

Петър Василев написа:Ето какво ти трябва за лодката.
А как стои раПтата со застраховките, да речем, че ти се наложи да издимиш оражево в далечната синева, идват закачат и те измъкват, както ти измъкана риПката тон у лодката... Дотук добре, въпроса йе, какво следва после, ако нямаш застраховка или ако имаш къде и за колко време я правиш при положение, че си 10 дена там и колко ще струва за тия 10 дена и какви рискове покрива 12666
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Нед 3 Авг 2014 - 10:18

Не може на българска регистрация,гръцка застраховка.Затова застраховката си я правете във България.Вече отдавна сме в европейският съюз и всички бг.документи са легитимни в Гърция.
Застраховка е нужна само ако двигателя на лодката е над 35 к.с.
За да получите помощ от морските власти при авария трябва задължително да се представите пред местното управление(в ройона ,където ще ловите) наречено Лименархио с всички документи,на лодка и ваши и да заявите,че ще риболувате в техният район.Тогава те са длъжни да ви помогнат,независимо каква е ситуацията.
Ако не го направите това ,те ,морските власти не са няма да са длъжни да ви помогнат.
Това е.!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Пон 18 Авг 2014 - 18:30

Понеже пак имаше писания в друга тема трябва или не трябва билет Ето:

Така това е официалния сайт на т.н. гръцки Държавен вестник
Закона е обнародван ето го:
[You must be registered and logged in to see this link.]

ΝΟΜΟΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘ. 4256
Τουριστικά πλοία και άλλες διατάξεις.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
Εκδίδομε τον ακόλουθο νόμο που ψήφισε η Βουλή


Нас ни интересува Чл. 14 ал. 2
Цитирам:
" Άρθρο 14
Τελικές διατάξεις
......
2. Καταργείται η ατομική ερασιτεχνική άδεια αλιείας,
καθώς και η υποχρέωση εφοδιασμού του σκάφους ή
των επιβαινόντων σε αυτό με την αντίστοιχη ερασι−
τεχνική άδεια για τη διενέργεια θαλάσσιας ερασιτε−
χνικής αλιείας, με την επιφύλαξη των απαγορεύσεων
και περιορισμών της ισχύουσας εθνικής και ενωσιακής
νομοθεσίας ως προς την πώληση, την εμπορία, τα είδη,
τις ποσότητες των αλιευμάτων, τα μέσα, τα αλιευτικά
εργαλεία, καθώς και των εποχικών και χρονικών περι−
ορισμών και απαγορεύσεων."


Който иска да си разпечата закона в тази му част, ако иска и целия и като се появи някои гръцки отворко от някое лименарио и ви иска билет.
Обаче обърнете внимание в текстовете, че пичше, че трябва да се съобразявате с всички разрешени места и риби ... така че при всяко ходене на някакво място трябва да се разпитва и да се търси инфо да няма местна забрана
...абе, ако решат да се заядат винаги може да го направят, но в случая поне не и за билет, така че да приключваме с тази тема и спекулации по нея 488232
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  EU_BG_akademika Пон 18 Авг 2014 - 18:58

esox hunter написа:  и като се появи някои гръцки отворко от някое лименарио и ви иска билет.
Аз до колкото знам, гърците не са идиоти като нашите, та да си гонят туристите, разбира се не можеш да правиш каквото ти скимне, но гледат по лежерно на туристите sunglasses2
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Пон 18 Авг 2014 - 19:02

EU_BG_akademika написа:
Аз до колкото знам, гърците не са идиоти като нашите, та да си гонят туристите, разбира се не можеш да правиш каквото ти скимне, но гледат по лежерно на туристите sunglasses2
Ми не знам Макс-а разправя в другата тема (за Тасос), че някакъв от лименариото на Тасос щял да ни пори, ако нямаме билет смях смях смях
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty 123

Писане  max Пон 18 Авг 2014 - 23:50

Казвам ви разговор от първа ръка със служител който ме разчекна предишния път......който иска да вярва ...Академика пред компа не го грози такава опастност 488232 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 2 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите