GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Премахва се разрешителното за риболов!

+18
Тедо
EU_BG_akademika
esox hunter
divein
antares
Мънцата
krasimir
Моряка
roko koko
Дели
vvt1970
JimBeam
ivan_berov
aves
gogo26
tano
max
Петър Василев
22 posters

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Вто 19 Авг 2014 - 11:31

max написа:Казвам ви разговор от първа ръка със служител който ме разчекна предишния път......който иска да вярва ... 
А ти на какво вярваш на законите или на приказките на някакъв си гръцки "служител" ?!!??
Понеже явно често се виждаш с въпросния служител, разпечатай pdf-a от линка, които съм пуснал и като го видиш му кажи по отношение на риболовните лицензи да вземе да прочете чл.14 ал.2 ...предполагам, че поне на гръцки може да чете и ще го разбере sunglasses2 смях
Иначе нали знаеш може да ти каже, че иска и кръвна проба от хан Аспарух да носиш sunglasses2
Въпроса е че винаги може да се намери някои тъпак да ви говори 'квот си иска затова и ги пускаме тези тем подплатени с факти, закони и пр. за да си знаете правата и задълженията...
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  krasimir Пет 22 Май 2015 - 10:51

здравеите . доколкото разбрах от прочетеното по темата не е необходимо да вадим риболовен билет за риболов от лодка. лодката ми е 2,90 с испанска регистрация и застраховка. това лято искам да отида с караваната в гърция. още не съм решил къде точно но за това ще се консултирам допълнително. трябва ли да вадя няакакви разрешителни за да ловя с лодката или не.
krasimir
krasimir
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.07.2013
Брой мнения : 102 Рожд.дaта : 24.07.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Пет 22 Май 2015 - 11:12

krasimir написа:здравеите . доколкото разбрах от прочетеното по темата не е необходимо да вадим риболовен билет за риболов от лодка. лодката ми е 2,90 с испанска регистрация и  застраховка. това лято искам да отида с караваната в гърция. още не съм решил къде точно но за това ще се консултирам допълнително. трябва ли да вадя няакакви разрешителни за да ловя с лодката  или не.
Не,няма нужда.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  krasimir Пет 22 Май 2015 - 11:29

благодаря за бързия отговор.
krasimir
krasimir
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.07.2013
Брой мнения : 102 Рожд.дaта : 24.07.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Мънцата Пет 22 Май 2015 - 13:31

А с моята лоТка мога ли да ходя да си ловя в Гърция? 12666
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  EU_BG_akademika Пет 22 Май 2015 - 15:34

Мънцата написа:А с моята лоТка мога ли да ходя да си ловя в Гърция? 12666
Не, там е само за професионалисти...
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  antares Пет 22 Май 2015 - 16:37

EU_BG_akademika написа:
Мънцата написа:А с моята лоТка мога ли да ходя да си ловя в Гърция? 12666
Не, там е само за професионалисти...

   И ти, Синчо, на всичкия си късмет, се заяждаш с Capo di tutti capi... 4470715d436575fb7973

[You must be registered and logged in to see this image.]
antares
antares
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 05.11.2010
Брой мнения : 1965 Рожд.дaта : 14.06.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  EU_BG_akademika Пет 22 Май 2015 - 17:38

antares написа:
   И ти, Синчо, на всичкия си късмет, се заяждаш с......
Шегувам се ве, :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  tano Пет 22 Май 2015 - 18:06

krasimir написа:здравеите . доколкото разбрах от прочетеното по темата не е необходимо да вадим риболовен билет за риболов от лодка. лодката ми е 2,90 с испанска регистрация и  застраховка. това лято искам да отида с караваната в гърция. още не съм решил къде точно но за това ще се консултирам допълнително. трябва ли да вадя няакакви разрешителни за да ловя с лодката  или не.
Само се разбери със застрахователната ти компания покрива ли те за Гръцко!!!
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  divein Чет 10 Мар 2016 - 11:48

Направих си гражданска за лодката за гръцки води, обаче полицата е изцяло на български език (както тези за ГО за колите). Трябва ли да и правя лицензиран превод и ако да на какъв език Гр и Англ?

Номера на лодката ми започва с "Вн" трябва ли да го сменям с "Vn"?
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  esox hunter Чет 10 Мар 2016 - 11:58

divein написа:Направих си гражданска за лодката за гръцки води, обаче полицата е изцяло на български език (както тези за ГО за колите). Трябва ли да и правя лицензиран превод и ако да на какъв език Гр и Англ?

Номера на лодката ми започва с "Вн" трябва ли да го сменям с "Vn"?
A самия застраховател не може ли да ти издаде копие на английски. На мен са ми предлагали такова за колата, но не го извадих понеже имам зелена карта. Номера на лодката не трябва да се пипа според мен, както е при колите. Никъде в зелената карта не пише вместо В (Варна) - "V".
Tака, че питай си застрахователя 1-во дали ще ти извади копие на полицата на англйски.
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  EU_BG_akademika Чет 10 Мар 2016 - 12:07

divein написа:Направих си гражданска за лодката за гръцки води.....
Не трябва да променяш буквите и защо я правиш тук, застраховката, аз поне така разбрах, че ти искат застраховката само като си на вода, т.е отиваш за 3 дни и си правиш там за толкова, да не мислиш, че ако настъпи застрахователно събитие там, няма да береш ядове с тази полица от тук. Лесни са при взимане на парите, но са много тежки на плащане....
Иначе на английски е достатъчно, това е международният морски език, ако ходиш в 5-6 държави няма да превеждаш на всички езици я 12666 5ff67901e688fa2ed7af :молитва:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Тедо Съб 12 Мар 2016 - 10:03

Специално Гражданската отговорност за лодката е желателно да си я направите в Гърция, защото има изискване за размер на маскималното обещетение и ако направите за такава сума в БГ е 5 пъти по-скъпо. За 115кс в Гърция ми излезе 150 евро за 1 година...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  тони котев Нед 13 Мар 2016 - 11:38

Тедо написа:Специално Гражданската отговорност за лодката е желателно да си я направите в Гърция, защото има изискване за размер на маскималното обещетение и ако направите за такава сума в БГ е 5 пъти по-скъпо. За 115кс в Гърция ми излезе 150 евро за 1 година...
Има и по-евтини застраховки- 140 кс. -120 евро, но ни води грък в застрахователната компания.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Пещерски Сря 28 Дек 2016 - 10:50

Честита Коледа колеги!
Чудех се къде да попитам, и тук ми се стори най-подходящо - вярна ли е тезата, че любителски риболов в гръцките морета се извършва само от регистрирани плавателни съдове и от каяците, като такива без регистрация той е незаконен и подлежи на санкция 12666 12666 12666
Пещерски
Пещерски
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.07.2010
Брой мнения : 44 Рожд.дaта : 08.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Тедо Чет 29 Дек 2016 - 18:29

тони котев написа:
Тедо написа:Специално Гражданската отговорност за лодката е желателно да си я направите в Гърция, защото има изискване за размер на маскималното обещетение и ако направите за такава сума в БГ е 5 пъти по-скъпо. За 115кс в Гърция ми излезе 150 евро за 1 година...
Има и по-евтини застраховки- 140 кс. -120 евро, но ни води грък в застрахователната компания.

толкова ми излезе с плащане през Moneygram и т.н. Както и да е, доколкото ми е известно, ЗАСТРАХОВКА СЕ ИЗИСКВА ЗА ЛОДКИ С МОТОР НАД 30КС.
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Тедо Чет 29 Дек 2016 - 18:36

Пещерски написа:Честита Коледа колеги!
Чудех се къде да попитам, и тук ми се стори най-подходящо - вярна ли е тезата, че любителски риболов в гръцките морета се извършва само от регистрирани плавателни съдове и от каяците, като такива без регистрация той е незаконен и подлежи на санкция 12666 12666 12666
Честита и натеб! :)
Не разбрах въпросът ти за риболов от каяк ли е? Той няма мотор и не се регистрира.
Моторна лодка /надуваема/ с мотор до 10кс /по спомен/, не се нуждае от регистрация. РИБ лодките и всички твърди трябва да се регистрират, ако са над 2м и са с мотор.
Мой познат с 360см РИБ и мотор 20кс си ловеше безгрижно... до това лято... Глобиха го макар и с минималното, че лодката не е регистрирана и бил хванал няколко тунакита /дори и малките се водели "туна" и се искало лиценз за риболовът им/... Така че имайте едно наум с тончетата - освен, че не са вкусни за ядене /дребните/, може и да ви излязат солени.
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Пещерски Чет 29 Дек 2016 - 19:40

Да, за каяците става въпрос!
Пещерски
Пещерски
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.07.2010
Брой мнения : 44 Рожд.дaта : 08.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Станимир 65 Вто 14 Фев 2017 - 18:03

Това за надуваемата с до 10 коня мотор сигорно ли е ?
Станимир 65
Станимир 65
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.09.2010
Брой мнения : 43 Рожд.дaта : 20.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Тедо Чет 16 Фев 2017 - 10:19

Станимир 65 написа:Това за надуваемата с до 10 коня мотор сигорно ли е ?

Най-сигурното е да се пита на място в района, където ще влизаш. Всеки местен началник в Гръчко си има собствено виждане по въпроса. Последно питахме за надув. 390см с 6кс есента в Н. Мармарас и казаха "no problem"
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Станимир 65 Пет 17 Фев 2017 - 21:51

Точно там ще ходя лятото и смятам да си взема лодката, че прди 2 години от брега само папагалос и дребни заргани се вадеха. А на навионикса се виждат добри дълбочини пред плажа Парадизос.
Станимир 65
Станимир 65
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.09.2010
Брой мнения : 43 Рожд.дaта : 20.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Дели Пет 20 Апр 2018 - 9:00

От миналата година добавиха , че регистрацията на лодките трябва да е гръцка за да може да се лови риба от тях. Вече навсякъде предупреждават. Преди години, когато отмениха разрешителното за любителски риболов,
косгарда на Лимнос ми зачете закона и ми каза, че мога да ловя риба от лодка без регистрация само с дължина до 2,50м. Сега съм се засилил да купувам такава лодка , но преди това бих искал да попитам за нова информация. Доколкото разбрах миналата година са добавили само , че регистрацията трябва да е гръцка за да може да се извършва любителски риболов от нея. Има ли промяна и за тези лодки които не подлежат на регистрация.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Петър Василев Сря 25 Апр 2018 - 19:31

Дели написа:От миналата година добавиха , че регистрацията на лодките трябва да е гръцка за да може да се лови риба от тях.  Вече навсякъде предупреждават. Преди години, когато отмениха разрешителното за любителски риболов,
косгарда на Лимнос ми зачете закона и ми каза, че мога да ловя риба от лодка без регистрация само с дължина до 2,50м. Сега съм се засилил да купувам такава лодка , но преди това бих искал да попитам за нова информация. Доколкото разбрах миналата година са добавили само , че регистрацията трябва да е гръцка за да може да се извършва любителски риболов от нея.  Има ли промяна и за тези лодки които не подлежат на регистрация.
Не знам от къде са ти го чели,но такъв закон няма!
Закона е ,че всички плавателни средства трябва да имат някаква регистрация. Няма 2,50,няма 25,00 м.
На кой ,както му оттърва си измисля закони.
Нищо по регистр. не е променено .Променено е само това,че вече не изискват разрешение за риболов за лодката и човека.
Всичко друго си е по старому!
п.п. Дели,покажи ми къде пише ,че от " миналата година добавиха , че регистрацията на лодките трябва да е гръцка за да може да се лови риба от тях". ?
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Дели Чет 26 Апр 2018 - 8:09

... "косгарда на Лимнос ми зачете закона и ми каза, че мога да ловя риба от лодка без регистрация само с дължина до 2,50м. "
Бях на почивка там с лодка 3,40 и както ме посъветваха отидох в службата за да уведомя
, че ще ловя риба около острова с лодка и за да получа копие на картата с разрешени и забранени места за риболов. Служителя от косгарда се консултира с началниците си , звъняха телефони и след около час техни консултации ми заявиха , че трябва да имам регистрация ако лодката е над 2,50м . Ако искаш ще ти разкажа с подробности защо се наложи да спорим 1 час. Това е информация от първа ръка, докато информацията за риболов от лодка само с гръцка регистрация имам от миналата пролет от Амолиани, където това се коментираше между българи с лодки там. Мога да ти дам и имената им , но не виждам защо трябва да доказвам всичко, което напиша. Факт е, че последно на Самотраки започнаха да изискват гръцка регистрация и познавам хора от този форум, които могат да го потвърдят.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  radoadvokat Чет 26 Апр 2018 - 17:17

По Велик ден на Самутраки изкараха четири лодки под
предлог, че не могат да риболовстват от лодка с различна регистрация от гръцка.
radoadvokat
radoadvokat
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.01.2015
Брой мнения : 313 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

риболов - Премахва се  разрешителното за риболов! - Page 3 Empty Re: Премахва се разрешителното за риболов!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите