GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

+15
вакрил
Румен Ганев
rikitikitavi
zhikata
roko koko
КИРО
marinco
Мънцата
Borkata
EU_BG_akademika
paynera
max
savi aleksiev
Васил
Попа
19 posters

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  roko koko Сря 12 Мар 2014 - 17:12

Човек да не попита нещо 525707397c05bb6a06eb 
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  zhikata Сря 12 Мар 2014 - 17:18

p_trustworthy написа:........Не съм още . Все така следя темата с интерес :здравей: 

Първо си определи бюджета и според него избирай. Няма смисъл да ти се говори за сонари от порядъка на 800 до 1500лв примерно, като имаш  да кажем 550лв.
zhikata
zhikata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.04.2011
Брой мнения : 381 Рожд.дaта : 13.12.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  Попа Сря 12 Мар 2014 - 22:01

max написа:
Мънцата написа:
Попа написа:...не конкретизирах,защото ги продавам,да не кажете,че съм нахален търговец   no-no 
Ами то за такива "нахалници" като теб има тема за безплатна реклама бре  sunglasses2 
[You must be registered and logged in to see this link.]
А и в дискусионните теми спокойно може да си даваш мнението, като си търговец кво, да не си чумав  sunglasses2
                                                                                                                                                               Не виждам нищо лошо когато хората от форума могат да си сьдействат за каквото и да било /нищо че ще са тьрговци/ :здравей:  ПП.Не бих претендирал и налагал мненйе /още повече ако сьм от скоро  sunglasses2 /.

Може да съм нов във форума,но не съм нов в риболова.Претенциите ми са въз основа на дългия опит и познанията на материята.Е кво сега,като знам да си мълча ли,нали не е това идеята.Ако трябва да се конкретизира:ако ще е бюджета под 500лв-Lowranc Mark-4 (469лв),ако е малко над Lowranc Mark-4 HDI(539лв),ще е наличен в края на месеца,а ако ще е на старо HDS 5  :здравей:  :здравей:  :здравей: 
Попа
Попа
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.07.2013
Брой мнения : 190 Рожд.дaта : 18.10.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  Plamen Сря 12 Мар 2014 - 22:21

zhikata написа:
p_trustworthy написа:........Не съм още . Все така следя темата с интерес :здравей: 

Първо си определи бюджета и според него избирай. Няма смисъл да ти се говори за сонари от порядъка на 800 до 1500лв примерно, като имаш  да кажем 550лв.

За бюджет стана дума по-назад в темата. Mark 4, за които спомена първо Мънцата, и Mark 4 DSI, който спомена Попа са варианти, които ни устройват идеално като цена. Разбирам, че като сонари са достатъчно добри, остава въпросът с картите и навигацията. Ако картата за Черноморието, с която се предлага, е достатъчно подробна за да може да ни върши работа и при намалена видимост, значи става. Ако не е станало ясно, става дума за гумена лодка 3.6 с 10 коня двигател, т.е. няма да се ходи в извънтериториални води 570556 
Та някой може ли да сподели мнение за картите? Ако се налага да се плаща отделно 200+лв за сносна карта, тогава вече се променят нещата.
Не съм сигурен дали Гармин предлагат конкурентно комбо в тоя ценови диапазон, не съм търсил достатъчно, но за момента не намирам.
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  rikitikitavi Чет 13 Мар 2014 - 9:16

Да ви кажа, нещо не съм много сигурен, че морските карти са това което търсите. На повечето дето съм разглеждал са дадени основно показателите за корабоплаването. Всичко това дето на нас ни е интересно край бреговата ивица го няма. реално на нас ни трябва карта с подводния релеф на не повече от 2км от брега(и това е много ама). Много по-важно е картата да е с много точно пооказване на малките промени на дъното. Преди години се беше появила подобна плотер карта за към 600лв на нашето крайбрежие ма май се позагуби някъде.
До къде води всичкото това писане- повечето от нас са свикнали да си търсят точките по груби белези на брега. В 99,9процента от случаите брега е видим и разпознаваем. Една подробна карта на България върши достатачно добра работа даже и в мнооого гъста мъгла(за справка- Академика). Понеже говорим за ниско бюджетен вариант може да се раздели сонара от джипиеса и да се стигне едно общо число под 500лв за двете с карта на бг. Имайте в предвид, че всеки един джипиес в херметична торбичка върши работа. Добре е да си имате и програма -компас за телефон за краен случай.
За тези дето дето не ме познават, за в момента съм със гармин 150 и за цената си от 200лв е това дето съм търсил толкова години за сонар. Със малко тренировки се различават пасажите с ува от тези с граца и от тези със сафрид.
Джипиеса ми е обаче от високия клас с всичките му там усилватели на антената, батерии и карти-щото ми трябва и за работата.
сори за дългия пост. нямам намерение да давам наклон на когото и да е -просто е добре и друга гледна точка да чуете
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  EU_BG_akademika Чет 13 Мар 2014 - 9:53

Ами аз за това му казвам Гармина винаги са с актуални карти на последната вече има газопровода дето ще излиза на Паша Дере те
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  zhikata Чет 13 Мар 2014 - 10:22

Тя сделката за тръбата ще отпадне   4506ea66aafe7fc12bd4   и Garmin ще трябва да правят нова карта  955e70c7e8b0a8c90f89 
zhikata
zhikata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.04.2011
Брой мнения : 381 Рожд.дaта : 13.12.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  Румен Ганев Чет 13 Мар 2014 - 12:47

rikitikitavi написа: за в момента съм със гармин 150  Със малко тренировки се различават пасажите с ува от тези с граца и от тези със сафрид.
  :здравей:  Аз също съм с ехо 150.Ако може да споделиш за настройките и тренировките   :молитва:  Може на ЛС или в темата за Гармин.
Румен Ганев
Румен Ганев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2012
Брой мнения : 642 Рожд.дaта : 18.04.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  Plamen Съб 10 Май 2014 - 18:17

В крайна сметка купих Мark 4 комбо. Искахме да вземем Lowrance mark 4 hdi, но се оказа, че не работи все още с картите на Булстар, трябвало да се чака, та затова предния модел, че рибата нали завой на поворотния правела и няма време да се чака  :рок: 
Сега ако някой сподели как е най-удачно да се захване сондата за транеца в тази тема, ще съм много благодарен  12666 Снимките от постовете там явно не се хостват вече и не се виждат.
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  вакрил Съб 10 Май 2014 - 20:27

Лично на мен най удобно ми е с вендуза
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  gogata1 Съб 10 Май 2014 - 20:45

Аз съм подготвил това за транеца , още не съм го пробвал на вода обаче 
[You must be registered and logged in to see this image.]
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  КИРО Съб 10 Май 2014 - 20:54

Чудесна е Жоре - браво за майсторлъка. thumbsupsmileyanim 
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  gogata1 Съб 10 Май 2014 - 21:00

Самоделка обаче ако я купя давам 45лв някъде - това са 2 качествени воблера :)
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  EU_BG_akademika Нед 11 Май 2014 - 6:59

Моята е монтирана на транеца, слага се два пръста под него, водоравно. Трябва да се вдига с ръка заедно с мотора защото удари ли в дъното и се чупи. Ама ти си със скатавка на лодката така че купи си стойка...или по добре колесар sunglasses2
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  Plamen Нед 11 Май 2014 - 8:01

EU_BG_akademika написа:Моята е монтирана на транеца, слага се два пръста под него, водоравно. Трябва да се вдига с ръка заедно с мотора защото удари ли в дъното и се чупи. Ама ти си със скатавка на лодката така че купи си стойка...или по добре колесар sunglasses2

Ама разбира се. Вместо 45 лв за стойка, 1300 за колесар + 200 за теглич + наем на гараж (във Варна са без пари наемите)  12666 
Викам една стойка и това е. Колесара за 5+ метровата лодка ще го оставим, ако й дойде времето  :молитва:

BTW, кагато гледахме Lowrancе Mark-4 HDI при Попа, стана ясно, че захватът на сондата е доста интелигентно измислен и реално няма нужда от стойки и прочие.
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  EU_BG_akademika Нед 11 Май 2014 - 13:00

До истината сам трябва да стигнеш...... :рок: :здравей: Проблем е съхранението, но кеф цена няма...
И аз започнах като теб.....преди 8г :аххх:  Баси как се търкаля времето......
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  Plamen Нед 11 Май 2014 - 17:42

Аз цените ги знам  sunglasses2  Знам, че има и много истина в думите ти  :здравей: 

Някой може ли да ме упъти къде във Варна продават стойки за сонда? Днеска обиколих 2-3 магазина и все повдигат рамене. Иска ми се да я видя как изглежда, а не да я поръчвам от някой сайт, но жив-умрял за другия уйкенд трябва да имаме работещо устройство,  :рок: 
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  вакрил Нед 11 Май 2014 - 18:53

p_trustworthy написа:Аз цените ги знам  sunglasses2  Знам, че има и много истина в думите ти  :здравей: 

Някой може ли да ме упъти къде във Варна продават стойки за сонда? Днеска обиколих 2-3 магазина и все повдигат рамене. Иска ми се да я видя как изглежда, а не да я поръчвам от някой сайт, но жив-умрял за другия уйкенд трябва да имаме работещо устройство,  :рок: 

При Стефан ги имаше преди
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  gogata1 Нед 11 Май 2014 - 18:58

Виж това - [You must be registered and logged in to see this link.]
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  Plamen Нед 11 Май 2014 - 19:21

вакрил написа:
p_trustworthy написа:Аз цените ги знам  sunglasses2  Знам, че има и много истина в думите ти  :здравей: 

Някой може ли да ме упъти къде във Варна продават стойки за сонда? Днеска обиколих 2-3 магазина и все повдигат рамене. Иска ми се да я видя как изглежда, а не да я поръчвам от някой сайт, но жив-умрял за другия уйкенд трябва да имаме работещо устройство,  :рок: 

При Стефан ги имаше преди

Да, там миказаха, че може да има, минах, но не бачка в неделя магазинът.. А да те питам твоите вендузи от комплекта на сонара ли са или си ги купувал отделно? Не ми се ще да дупча транеца, защото се опасявам, че ще се наруши водоплътността и ще почне да се мокри дъската.

gogata1 написа:Виж това - [You must be registered and logged in to see this link.]

Тази гледах и аз, но не мога да я 'усетя' така по снимката. Имам усещането, че стои далеч от транеца, нмо може и да се бъркам. Гледах и тази , но само на снимки и затова си мисля, че е най-добре на живо да се види. Някой случайно да ползва такива?

Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  gogata1 Нед 11 Май 2014 - 19:51

Погледни и другия   модел на същата страница - той се прибира и отдалечава.
П.П. извинявай не видях че си я гледал .
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  вакрил Нед 11 Май 2014 - 19:55

За лоуръс имаше при Андон до поликлиниката на Марешки ,кв.Възраждане.Може и по интернет да си поръчаш.
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  Plamen Пон 12 Май 2014 - 19:40

Днес ходих да гледам и двете: тази и тази.

Първата е по-фина, с повече степени на свобода, докато втората е по-солидна и според думите на продавача, би трябвало да не се влияе от съпротивлението на водата на ход, обаче се налага да се скъсява, че идва дълга за късия транец. За вендузата разбирам, че трябва планка от неръждаема стомана, за да няма драми с отлепяне.
Като цяло клоня към втората стойка сякаш, но не съм сигурен. Приемам всякакви съвети.  12666
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty 123

Писане  max Пон 12 Май 2014 - 19:57

[You must be registered and logged in to see this link.] тази е уникален боклук .....шчуписе при стягането /на две/ 12666Втората не можеш да я корегираш вьв височина но ми се вижда доста по-здрава  488232 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  вакрил Пон 12 Май 2014 - 20:08

p_trustworthy написа:Днес ходих да гледам и двете: тази и тази.

Първата е по-фина, с повече степени на свобода, докато втората е по-солидна и според думите на продавача, би трябвало да не се влияе от съпротивлението на водата на ход, обаче се налага да се скъсява, че идва дълга за късия транец. За вендузата разбирам, че трябва планка от неръждаема стомана, за да няма драми с отлепяне.
Като цяло клоня към втората стойка сякаш, но не съм сигурен. Приемам всякакви съвети.  12666

Няма такива работи лепиш си я на транеца и си свиркаш.Случва се и да се разлепи ,но си има въженце с което си я вързал sunglasses2 ,но и кабела играе същата роля.
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Избор на ентри-левъл сонар+ГПС - Page 3 Empty Re: Избор на ентри-левъл сонар+ГПС

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите