GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво направих по лодката и колесара днес.....

+24
Мънцата
ДАКАТА
dako
anastas_peykov
D.Dimitrov
krasimir77
gogo26
Любак
fishermann2
rikitikitavi
ДЯДО ИВАН
roko koko
tiho_roev
savi aleksiev
cat1
gogata1
georg
Plamen
EU_BG_akademika
КИРО
shibailo
sllipi1
Моряка
paynera
28 posters

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  roko koko Пет 2 Дек 2016 - 8:19

И на мен ми е чудно-какво не и харесвате на лодката?Имахме един прияел(лека му пръст на Илия,някои от форума го познават или най-малкото са го виждали)си обикаляше почти през цялата година района на Созопол -Маслен нос,влезе сутринта за 2-3 часа излезе,следобед излезе за 2-3 часа ,вечер пусне мрежи и така му мина живота последните 6-7 години с такава лодка и една Ямаха 6-коня.Един път не се оплака и аз съм влизал стотици пъти с него няма ядове лодката като знаеш какво да правиш с нея(има значение-в едно и също време Илия като водеше лодката ,тя се движеше мазно мазно и по най-насечените вълни,ама ме е возил и друг капитан в долу горе същото време......... 752444 )така че .......всеки знае себе си .Ако ще правиш големи преходи..........ама на Живака предполагам няма да му се налага това.Кеф му е и има малко време -влиза за няколко часа ,не му е кеф не влиза........винаги може повече и по -добре ,ама винаги всичко опира и до от зависи....
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  shibailo Пет 2 Дек 2016 - 9:57

cat1 написа:
gogata1 написа:Живак най евтино е дюшек с дъска , най добро е дюшек с пластмасово дъно sunglasses2 . Купувай си втората лодка за захранка и те чакам другия сезон на линия да си бръмчим заедно :здравей:


Ми да няма само Пайнера да влиза с лодка за захранка 2 . Нали ви казах за дървените кораби и железните моряци 29e6bbd771c7f3dfc36b
Живак, Пайнера не го гледай. С малката лодка ни е удобно и изключително изгодно когато тролим или сме за сфрид пред Златните или пред Варна. Разстоянията са малки и не ни е нужен слип... А с голямата лодка се чувстваме добре на Болата, Бяла, Поморие.... където разстоянията са големи.
Трябва ти нещо с което да вдигаш към 30 км/ч и да е стъбилно според мен. Успех!
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  ДЯДО ИВАН Пет 2 Дек 2016 - 10:47

Аз пък за себе си разбрах едно :
Няма идеална лодка!!! Просто има моменти в които дадена лодка е по-добра от друга и обратно.
Моята си я харесвам много ,но пак си имам нещо, което ме дразни . Много се чудих дали да я продам и да си купя нова ,но реших да изкарам още един сезон.Най -важното е лодката да отговаря на риболова ,който практикуваш ,мястото където ще ловиш и разстоянията които ще изминаваш по море с лодката и по суша с колесар.
Малките лодки си имат едни предимства ,големите други .Аз уж се целих в средата ,ама пак имам колебания.
Това е според мен разбира се . :здравей:
ДЯДО ИВАН
ДЯДО ИВАН
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.02.2011
Брой мнения : 2923 Рожд.дaта : 14.10.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  КИРО Пет 2 Дек 2016 - 11:53

ДЯДО ИВАН написа:......Това е според мен разбира се . :здравей:
Ама така си ве.

Предната ми лодка беше дианка 3,10/1,30. Никаква стабилност.
Карахме я с един салют 2 к.с.Основно от НОЙ си влизахме със шурито,
но всеки знае как да стои в лодката,никога не сме имали проблеми.
Като дойде време да се пенсионирам,реших вече да си купя нов мотор,
имаше за около 1900лв - абе чаках само да преведат парите,и скачах.
Ама когато бръдчеда ми излезе с тази оферта на тази лодка,нещата взеха друг обрат.
За същите пари я взех барабар със стоянката,мотор на 2 години,макар и китайче,
облечена със стъкломат отвън - да не говорим,че този модел си ми беше мечта.
Последно влизах с Галин,4 и кусур пластмасова,нещо подобно на катамаран.
На три пъти изтърва момента,и лодката падаше на вълната,на три пъти ми се набиха
прешлените на гръбнака,чак звуци пусках.Внимаваше уж човека,ама изтърваше по някоя вълна.
Тоя дървеняк може да бърз като верижен трактор,ама е и толкова стабилен.

Не ща много ве,само в лодката да има кенеф,баня и басейн.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  EU_BG_akademika Пет 2 Дек 2016 - 11:57

Aз от моята лодка съм много доволен, нищо повече не искам. В тази връзка при покупка на лодка трябва да си определиш приоритетите, след това да имаш парите, които могат да покрият изискванията ти. Трябва да си наясно и със възможностите на разните корита, да не става Мънцова работа.
Все пак, за риболов в нашето море е добре лодката да е клас на мореходност "С" да има разрешение за двумилната зона, и да има бързо предвижване. Да ти удобно в нея. И да могат двама-трима души да стоят прави на единия борд :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  cat1 Пет 2 Дек 2016 - 12:26

Всичко е въпрос на приоритети . Лодката за която мечтая лодката която искам или тази която ми трвябва , тази за която мечтая е 9 до 12'м 15 м максимум яхта  да мога да си се разхождам из морето и да спя при рибата , тая която ще ми върши работа да ходя за риба в морето е 6 м с висок борд , обаче тая която ми трябва е 3,50 понеже този размер ме устройва максимално за това за което искам да я ползвам . ААА и да допълня клатенето на лодката на мен не ми пречи за другите незнам .
cat1
cat1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2016
Брой мнения : 632 Рожд.дaта : 22.11.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  gogata1 Пет 2 Дек 2016 - 19:48

Живак Шибайло ти даде отговор sunglasses2 Ти си знаеш най добре по принцип, доста сме говорили :здравей: Още ми е пред очите същата лодка която обираше шамандурите докато си пиехме кафето sunglasses2
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  paynera Пет 2 Дек 2016 - 20:05

Ся - да ви светна малко - както казва Дядо Иван - перфектна лодка - няма , - да ама НЕЕЕ - имаааа !!!!  и това са 2 лодки - едната лодка да е мобилна - пускаш от където си искаш (където е рибата) - без слипове и в лятно време - другата лодка е Риб - с голям мотор и за големи разтояния - сигурна и надежна - говоря за системен риболов е цел максимален улов - Академика го оставете - ще му забраня да пише за риболов - обещавам!!!
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  cat1 Пет 2 Дек 2016 - 20:29

Онази лодка е пример как труда на един добър инжинер може да бъде съсипан от хора които хабер нямат от лодки но произвеждат такива . Първо тя е еднокорпусна и е прекалено лека 45 кила е срещу 72 за моята пангуза и е прекалено високо и центъра на тежестта е много над водолинията , второ тия двамата бяха пример какво не трябва да се прави в такава малка лодка аз нито веднъж не съм се обърнал а да кажеш че не влизах с нея в морето , трето това че някой си е вземал лодка това не означава че може да плава то е малко като при колите някой могат други немогат да карат в случая ако бяха сложили един бурдюр или един чувал с пясък на дъното на лодката нямаше да се обърнат . Прочетох какво е писал Шибайло ,обаче аз искам да товаря лодката на тавана на колата мнението ми за всичко дето се надува го знаеш . Най новото е че днес ми направиха оферта за един доста стар РИБ направо за без пари ми го дават та вземах да се чудя дали да не го взема и да му облека балоните с 4 плата и смола и да го гелосам наново целия 355 см е дълг обаче вътре е доста тясно и затова се колебая а царевци заради студеното време временно не правят лодки така че до пролетта имам време да помисля но 3,5 м ще е дължината на лодката и няма да е надувна .
cat1
cat1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2016
Брой мнения : 632 Рожд.дaта : 22.11.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  paynera Пет 2 Дек 2016 - 20:34

Точно така - твоята лодка е Мичуринка - 3.45 , но не може да се обслужва от сам човек (80 кила) - мотора е 5 магарета - да бута и 10 катъра да глесира с 2-ма на борда
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  КИРО Пет 2 Дек 2016 - 20:45

cat1 написа: Най новото е че днес ми направиха оферта за един доста стар РИБ направо за без пари ми го дават та вземах да се чудя дали да не го взема и да му облека балоните с 4 плата и смола и да го гелосам наново целия 355 см е дълг обаче вътре е доста тясно и затова се колебая а царевци заради студеното време временно не правят лодки така че до пролетта имам време да помисля но 3,5 м ще е дължината на лодката и няма да е надувна .
Не си заслужава,влизаш вътре с много - както с манги,така и с корпус.
И пак си скопен от към вътрешно пространство.
На килограми ще я докараш,даже много ще са в излишък.
И имай едно на ум,
че ти ще ги дърпаш тези тонове върху колесар,който пък трябва да е супер надежден.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  gogata1 Пет 2 Дек 2016 - 22:04

paynera написа:Точно така - твоята лодка е Мичуринка - 3.45 , но не може да се обслужва от сам човек (80 кила) - мотора е 5 магарета - да бута и 10 катъра да глесира с 2-ма на борда
Живак чуй добре какво ти казва Пйнера !!!! Знам че искаш да си мобилен , колесара е изхода както казва Киро sunglasses2
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  EU_BG_akademika Съб 3 Дек 2016 - 4:56

paynera написа:-Академика го оставете - ще му забраня да пише за риболов - обещавам!!!
Понякога ми става мъчно за човешкия род...... :сълзи:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  rikitikitavi Съб 3 Дек 2016 - 9:51

Мобилна,твърда лодка за сам човек е алуминиевата 310. С 6 коня дига30 км/час.
И за двама става де ама скоростта пада наполовина.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  EU_BG_akademika Вто 6 Дек 2016 - 20:15

Поздравихме и нашият МЕЧУ с Никулден!

EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  fishermann2 Вто 6 Дек 2016 - 23:21

paynera написа:Точно така - твоята лодка е Мичуринка - 3.45 , но не може да се обслужва от сам човек (80 кила)

Обслужва се от сам човек.Аз си я обслужвам сам ,когато нямам компания.Пускам я и на Болата и на Кранево и на Траката.И сам си я прибирам обратно.Но,не я качвам на тавана на колата,а я превозвам на туристическо ремарке.На транеца закрепвам един профил с две колелца на две неръждаеми шпилки Ф8мм. и две гайки.Като я хвана за носа,който е доста лек,си я разнасям като трудовашка количка накъдето поискам.Мятам и мотора и газ...Ако знаеш какво правиш в морето и на голяма вълна,лодката си е доста стабилна.Борда е достатъчно висок и се справя отлично.На Крапец,на пясъчния плаж,я закачам с въже за теглича на колата и газ нагоре до тревата.От там нататък,на ремаркето и готово.Не я пазя от клечки,миди,камъни,стъкла и др.Като я чукна някъде ,има китосване за пет минути и пак сме в играта.Супер лодка.
Честит празник на всички! :здравей:
fishermann2
fishermann2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2013
Брой мнения : 258 Рожд.дaта : 09.10.1955
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  cat1 Сря 7 Дек 2016 - 17:57

Сега ще напиша нещо което няма да се хареса на много от хората тук ама аз съм такъв казвам каквото мисля . По темата за покупка на лодка 3,45 мненията на Пожарникаря, Паинера   ,Шибайло  и Рококо са най меродавни понеже те имат такива лодки или са влизали с такава мнението на Киро също е ценно заради опита който има в морето . По темата за двигателите , ами изкопипеиствахте половината нет за да разберете че е хубаво да се промива двигателят а ся вземете преровете и другата половина да разберете какъв е състава на маслата за промиване на двигател .
cat1
cat1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2016
Брой мнения : 632 Рожд.дaта : 22.11.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  EU_BG_akademika Сря 7 Дек 2016 - 18:56

cat1 написа:Сега ще напиша нещо което няма да се хареса на много от хората тук ама аз съм такъв казвам каквото мисля . По темата за покупка на лодка 3,45 мненията на Пожарникаря, Паинера   ,Шибайло  и Рококо са най меродавни понеже те имат такива лодки или са влизали с такава мнението на Киро също е ценно заради опита който има в морето .  
Това е смешно, излиза, че ние дето сме си купили в пъти по скъпи лодки сме ахмаците, ами добре, така да бъде :здравей: 6e6ebecd09233a2d4a30 смях
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  cat1 Сря 7 Дек 2016 - 19:45

EU_BG_akademika написа:
cat1 написа:Сега ще напиша нещо което няма да се хареса на много от хората тук ама аз съм такъв казвам каквото мисля . По темата за покупка на лодка 3,45 мненията на Пожарникаря, Паинера   ,Шибайло  и Рококо са най меродавни понеже те имат такива лодки или са влизали с такава мнението на Киро също е ценно заради опита който има в морето .  
Това е смешно, излиза, че ние дето сме си купили в пъти по скъпи лодки сме ахмаците, ами добре, така да бъде :здравей: 6e6ebecd09233a2d4a30 смях

Някъде да съм написал думата ахмак ? По напред в темата писах че ми трябва лодка която е с достатъчно висок борд да може да си влизам в морето , да може да се транспортира на покрива на комби , да може 2ма да влизат с нея и още някой дребни изисквания едно от които е да няма надувни части, ако има швердови кладенец много ще се зарадвам .

За втория ти пост ами така и така си ровиш из нета да ти дам един жокер керосин или газ за осветление виж в състава на кои добавки влиза и в какъв процент .
cat1
cat1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2016
Брой мнения : 632 Рожд.дaта : 22.11.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  EU_BG_akademika Чет 8 Дек 2016 - 15:42

Вече не ми трябва палатка/каравана, за пикник. Ще си нунчам ето така, независимо дали на колесаря или във водата :рок:

[You must be registered and logged in to see this image.]

аве измислена работа

[You must be registered and logged in to see this image.]

От тук жената ще ми подава кафето

[You must be registered and logged in to see this image.]

Кеф майка му стара, има място за още един човек независимо че съм закръглен шишо, все пак предпочитам сам, за жената жипът sunglasses2

[You must be registered and logged in to see this image.]

Изненадващо широка лодка се оказа :рок:

Евентуално, да ти не дуа

[You must be registered and logged in to see this image.]

Като опнеш и тентата и става напълно покрита лодка....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Аве мислено е........ worshippy thumbsupsmileyanim
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  Любак Пет 9 Дек 2016 - 9:49

Уважаеми колеги, ...... придържайте се към темата.
Благодаря за разбирането.




п.п. - Влезте ми в положението. Не ми оставяте време ......... да се скарам с булката бре. sunglasses2


:здравей:
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  gogo26 Пет 9 Дек 2016 - 10:10

Момчета,лодка над 40кг е страшно трудно,почти невъзможно да се качи на тавана на кола от САМ човек!Или ако се почнат такива мъки,ще има доста поражения по техниката.Казвам го от опита ми с каяка, който е около 35кг и много удобен за хващане и вдигане.
Особено като ме е блъскало цял ден морето,и плета кълки като изляза  6e6ebecd09233a2d4a30 зора е голям да го метна от пясъка на тавана.А за лодка която няма от къде да я хванеш....не ми се мисли 6425deb86829a0af9178
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  krasimir77 Пет 9 Дек 2016 - 14:58

EU_BG_akademika написа:Вече не ми трябва палатка/каравана, за пикник. Ще си нунчам ето така, независимо дали на колесаря или във водата

Като опнеш и тентата и става напълно покрита лодка....

Аве мислено е......
Чудесно ъпгрейдче! Лодката си го заслужава! Пък ако ти хрумне идея и за wc, те тогава може и в морето спокойно да се пренощува! Супер е!!!
krasimir77
krasimir77
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.06.2011
Брой мнения : 362 Рожд.дaта : 05.12.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  EU_BG_akademika Пет 9 Дек 2016 - 17:39

krasimir77 написа:
Чудесно ъпгрейдче! Лодката си го заслужава! Пък ако ти хрумне идея и за wc, те тогава може и в морето спокойно да се пренощува! Супер е!!!
Не е ъпгрейдче, тя така си окомплектована за продажба, палатката, тентата, чохъла, колесаря и двата двигателя.....Имам и фактурата, няма и 40к юро като нова sunglasses2

А химическа тоалетна имам, по малка е от хладилната ми чанта... 12666
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  gogata1 Пет 9 Дек 2016 - 21:24

Наборе като ти дойда на гости ше спа в лодката sunglasses2 Ще наема и двама мангала да я клатят все едно съм в реални условия super
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какво направих по лодката и колесара днес..... - Page 3 Empty Re: Какво направих по лодката и колесара днес.....

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите