GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сезон 2017

+9
vanko4at
rikitikitavi
Моряка
gogo26
roko koko
КИРО
boysa
EU_BG_akademika
orsoia
13 posters

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  КИРО Чет 6 Юли 2017 - 21:05

Добър наниз имаше в "мъглата" - super
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  rikitikitavi Чет 6 Юли 2017 - 21:43

Киро, вземи сложи тази картинка на Бойса за аватар,че от момента на двете платерини мноо одъртя и малко поумня.
Прикачени файлове
Сезон 2017  - Page 3 Attachment
430.jpg You don't have permission to download attachments.(138 Kb) Downloaded 2 times
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  КИРО Чет 6 Юли 2017 - 22:30

Направи му по-ясна снимка де - не е проблем да го сменя.
Я утре пак тренирайте..... angel19
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  boysa Пет 7 Юли 2017 - 9:38

Те добре,че беше Ники та да ма научи и малко къде да даде.
Рибки стрелях доста, но две от тях са на кукана. Ники да си признае. Благодаря за урока Ники. Четвърти открит урок.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  boysa Пон 10 Юли 2017 - 17:55



Първото лавраче.
Благодаря на Иво за подкрепата и Ники за напътствията
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  boysa Пон 10 Юли 2017 - 18:39


Емо е точен. Мъж на морето. Поговорихме, вярвам, че ще има още срещи да си поговорим.

Вчера гмурках в Каварна за разхлада, че цял ден бях на зеленото море.
Един Софиянец, с който се запознах на Болата си закачи чепарето. Приятел Тошко също харпунджия беше във водата без неопрен и каза че е доста студена. Аз набързо облякох дрешките откачих чепарето и направих няколко гмуркания. Беше много мътно аз изморен. Почистих един два тетрапода от рапани и се огледах за черешки. Излизам и Тошко казва.
Тук едно човек, които е подарил неопрен на друг, които пък бил подарил на теб. Сетих се за Анатоли. Та света е малък.
После Емо дойде и се запознахме. Силно мъжко стискане на морски човек. погледна харпуна поговорихме за риби за морето и морските хора. Поговорихме и за Тони, оказа се, че и с Динко се познават. Пратих поздрави и на двамата. Та има време морето събира много хора пък ако са и харпунджии още повече. Оказва се, че май не сме толкова много по нашето море. То ни дава толкова много неща а в замяна не иска нищо или поне не може да ни каже. Важното е, че ни дава тази свобода и прегръдка. Събирани с приятели и ни радва. Да ни изхранва и да си го пазим.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  rikitikitavi Вто 11 Юли 2017 - 20:18

Днес имах "удоволствието"да се гмуркам заедно с един ДЕБИЛ.
Та седя си аз на камъчето наполовина подаден от водата и раздишвам. Цопуркайки пред мен минава индивида с две гуми от кола и бутилка. Рапани ще събира. Лошо няма. Заговарям го. Обяснявам, че ще съм на този камък и ще стрелям напред. Споделям мнение,че на пет метра от мен не е добре да се гмурка да не стане фал. Не ми потвърди. Измърмори нещо и отиде на десет метра от мен да бълбука. Разбира се ровейки из дъното почнаха едни облаци мътилка да закриват и без това закрития хоризонт. По едно време ка от пукащи балони става оглушителен. С недоверие виждам как нашия "водолаз",ровейки по дъното измества с рамо ммюрето и после си навира носа в харпуна. На една педя. Реакция от негова страна никаква. Рови и мъти. Потупвям го по кухата кифла и превличам вниманието му. Изплува доста по бързо от препоръчаното. Аз пак обяснявам че тук стрелям и е опасно да се вре под харпуна. Дебила ми вика "Ти не си се обозначил". Като съм стъпил на камъка хич не се виждам. Най вероятно искаше коридори по дъното да си опъна. Както и да е. Отиде на десет метра в страни и там се потопи. Ама след три гмуркания шума от бълбукане се усили отново. Стъпил върху камака си забелязвям как нашия се пресяга да вземе рапан намиращ се между двата ми крака. После отиде да рови под закачения за камъка кукан. Продължи поне десет минути да е на по малко от метър от мен заровил глава в дъното като прасе в кал. През цялототова време си стоях на камъка да го изчакам. Бая варианти ми хрумнаха за мръсотии дето мога да направя. Все пак съм и аз водолаз и знам. .....ама го.оставих. с ДЕБИЛ нема смисъл да се спори и драка. Да е изкарал две кила рапани от цялата околност дето аз стоях. По 25стотинки на кило. ......абе ДЕБИЛ.

Колкото до риболова -мътно и безрибно. Предполагам липсата на риби е от снощните зверски гърмежи. Все пак Нептун даде няколко риби и аз успях да ги взема.

rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  boysa Пет 14 Юли 2017 - 9:15

Вчера на Траката от 19-20ч. много зъбите ми тракаха долу много студено рибите минаваха по-горе в топлото.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  КИРО Пет 14 Юли 2017 - 12:02

Ники,другия път си носи пиратки.Чувал съм че гони нахални "делфини". 12666 spying
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  rikitikitavi Съб 22 Юли 2017 - 21:16

Днес имах удоволствието да се гмуркам с истински колега.
По принцип избягвам да влизам на дадена буна когато гмурка някой. Ама този път на огледа съм случил колегата да е на дъното. А имаше апнея човека. Та като се облякох и започнах да влизам го видях. Покани ме до него и ми направи удоволствието.
Колкото до рибата -риба имаше. Ама аз два часа се почесвах и блях след рибите. Накрая успях да се настоя и взех шест риби.
Вече.морската вода е топла и рибите е добре да се почистват от червата веднага.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  КИРО Нед 23 Юли 2017 - 12:48

У вторника надвечер,някой от вас няма ли да се снима под водата около "Зеленка“
Ще бъзикам една РИБка там,та ако имате мерак,малко копчета за балтона ми
да изкарате. 226711
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  boysa Пон 24 Юли 2017 - 9:34

Петък вечер се гмурках от 19,40 до 20,30 взех кефалче и две платеринки на плитко видях още едно кефалче и няколко платериниСъбота на 22ри имаше състезание по подводен риболов в Каварна. Аз сутринта по задачи и не можах да ги видя, като влизат. После на плаж с децата. Поогледах се по постовете около Чиракман. По обяд още нямаха слука, . Състезателите почнаха да излизат около 17.30. Имаха по някоя друга рибка но само кефалови. Било много мътно. Пък на мен в Каварна ми се стори бистро. Накрая помогнах на един от съдиите да пренесе улова от буната до заведението. Една лонда и един голям леген. Видях се с един майстор на харпуни и доста от състезателите. Не изчаках награждаването 19.00 имаше вастановка на Каварненското въстание до стадиона и с децата ходехме да гледаме.

Ники радвам се, че си случил на колега този път.

Киро ако е за копчета за балтон по-това време не съм ги виждал. Чак когато сложим балтоните тогава. Ако е други може да ми пишеш дали ще има някой там.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  justinian Пон 24 Юли 2017 - 13:52

Ники, кой е колегата от Варна?
Ако е от старите харпунджии, най-вероятно го познавам. Покани ли го да пише във форума? :здравей:
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 17.09.2009
Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  rikitikitavi Пон 24 Юли 2017 - 18:39

Аз все забравям да се запозная. Човека ме "разпозна" обаче....
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  boysa Вто 25 Юли 2017 - 17:59

Варна, Троян, Бургас, Несебър, Варна
или как да стигна по-бързо до морето

Здравейте!

Както обикновено пак нямям муза. Нещо не ми се пише последно време и не намирам много свободно такова. Надявам се на зима спомените да не са поизбледнели и да мога да опиша по цветно преживяванияа и красотите.

Ники се беше върнал от плаване доста отдавна, но все не намирахме време за едно съвместно гмуркане. Аз постоянно по задачи а събота и неделя съм в Каварна и няколко пъти отказах излети.
Бях си взел отпуска. Дъщерята беше на балкана заедно с братовчедите. В четвъртък след работа потеглихме и ние с жената от Варна. Да се отклоня от риболова, но да споделя, че  може да помогне на някого. Във Варна заредихме за 0,77лв.. след 3 часа пак на същата верига във Велико Търново зареждаме за 0,94лв. Питам що така и момичето ми отговаря, щото тук си нямаме търговец както при вас.  Два дни на Балкан около Троян и събота потегляме за Бургас. Дъщерята ще е в неделя на състезание по математика в Несебър. Преди магистралата в с. Труд зареждаме на друга верига за 0,88лв. Момчето казва, че дори пътуващи от София слизали от магистралата да заредят и после пак се качват. Когато попитах защо е така ми отговори, че ще разбера на магистралата. От Пловдив до Бургас на всички вериги цената беше над 1.08 лв. Та пазарна икономика.
Пристигнахме в Бургас късно вечерта. Сутринта рано потеглихме. В Несебър малко се обърках, но телефона намери правилният път. Дъщерята казва:
Тате ти много умен телефон имаш.
Помага особено на хора които не познават района.
Състезанието мина много бързо за 15мин бяха излезли било и за време.  Докато паркирам и бяха излезли. Последва туристическа разходка в старият град. Обиколихме и напазарихме. После видяхме влакче. Пътувало до началото но Слънчев бряг.  Минахме покрай  един от символите на Несебър вятърната мелница. Влакчето пътува по алеята и изгледа към курортите на юг е много красив от далеко. Виждаха се 5-6 парашута в небето хълмовете със своята зеленина и застроеното крайбрежие. Водата дори от влакчето изглеждаше доста бистра. На няколко места се виждаха хубави рифчета, които си набелязах. Една синя лодка остави едни колеги близо до един такъв риф. После минахме покрай една пързалка, която също си отбелязах. Малко преди да стигнем точно на едно кръстовище забелязах и един мини аква парк на хотел Котва. Около 12ч. влакчето спря в началото на Слънчев бряг. Връщането беше пеша. Първо минахме покрай аква парка. Видяхме, че има намаление от 16 ч. на 50% . Решихме да се възползваме. Пързалката също я огледахме, но след хубавата оферта, която видяхме вече не ни се стори толкова интересно. Стигнахме до мястото ,където гмуркачът.  В брега имаше буна, нещо като малко пристанче с формата на правоъгълник. Едно момче с колело, с което си поговорих, каза че човекът който се гмурка бил Катрафилов. Бил много добър харпунджия и състезетел.  Поговорихме още малко и продължихме.  Малко преди паркинга на колата също имаше подобен пристан.  Та след, като вече няколко дни не се бях гмуркал. Обиколих около 800км. да стигна до вода, която изглеждаше много бистра и така привличаше, че взех решение да отделя малко време за себе си. Жената и дъщерята отидоха на плаж от южната страна. Аз се облякох на паркинга и с пълно бойно се отправих към Вятърната мелница.  Малко преди да я достигна видях хубаво място за влизане. Брегът беше с камъни,  а дъното пясък, но се виждаха и по-тъмни ивици знак че има и камъни.  Малко преди да вляза ми се стори, че вятърът се беше усилил и трябваше да си потърся по-добро скривалище в камъните на малко по-високо.  Влизам и намокрям маската слагам плавниците като съм до кръста във водата.  Правя си и план плувам час посока към Слънчев бряг с идеята да достигна до хубавото рифче  там час и после връщане. Още не съм се потопил и гледам едни малки платеринки се мотат в краката ми. Зареждам бавно и се оглеждам. Лек съм и придърпвам буя. Слагам още една тежест в жилетката. Така е по-добре. Рибките са още в краката ми, но едри не се виждат. Ще проверя по-на вътре. Плувам към тъмните петна. Стигам до първото.. Мушкам със стрелата не е камък. Една голяма буца с водорасли под, които има нещо като глина.  Водораслите са по-различни от тези, които срещам обикновено. Напомнят ми на тези по езерата. По точно подобни съм виждал на Шабленската тузла. Там има лечебна кал и като малък сам ходил с баба и дядо да се мажем с кал и подобни водорасли имаше много. Изполвахме ги, като гъба да отстраним калта след банята.  Не ми беше много удобно да се гмуркам в тях заплитаха се около стрелата самата гледка не ми харесваше много. Продължих още малко в дълбокото. Там ставаше студено. Аз с бивша петица вече почти тройка и пак не ми е добре. Свалих и тежестта дори направо закачих жилетката на буя. Няколко гмуркания и продължавам към буната. Взеха да излизат зайчета. Минах малко в плиткото и пак сложих една тежест.  Рибки си минаваха. По често ги виждах да идват от ляво.  Намерих някакви пръснати скали и си избрах една която да ме скрива от страната от която минаваха рибите. Резултата веднага се подобри. Риби почти на всяко гмуркане  всичките  с една посока. Пътеката е намерена. Остава да търся нещо по- добро. То също не закъсня. Лягам върху черупки от миди в подножието на едни камъни от двете ми страни. Една рибка се появява и ме оглежда. Съгледвач е.Свеждам поглед. След секунди идват и другите. Една от хубавите застава добре изстрел и хубаво подръпване. Нямам лед. Времето е много топло и със сигурност ще се приберем късно. Не бързам с рибата, само изчаквам да се умори. След минутка е изчистена на кукана.  Кукана на буя. Видях и други буйове не познавам района и така ми се стори по-добре. Буят е по-назад от мястото което си избрах но ми маркира скалата и почти винаги съм на същото място. Почивам до него после раздишвам и минавам по-напред гмуркане и малко придвижване. Лягане и чакане. Като знам какво съм шило не мога да стоя на едно място. Дори много често дори и да съм взел рибка и пак да ги има отивам да проверя какво има и малко по-в страни.  Много често когато съм бил със приятели, които обичат да обикалят съм виждал резултати от които си правя и изводи. Плуването успоредно на брега плаши рибата. Много често тя се движи по същият начин и рядко я виждам. Това е за местата около Каварна където гмуркам до 3-4м.  Има моменти когато идва от дълбочина, но са по различни. Често рибата се храни в плиткото и когато я смутя бяга към дълбокото . Прави едни завойчета и пак се връща. Това е когато се храни.  Много често използвам това и когато е бистро знам, че ако съм тих рибите ще дойдат, но от друга посока. Заставам малко под ъгъл и те идват точно насреща. Пробвах и тук нещата пак действат, но почна да замътва. Зайчетата бяха пораснали не бяха мечки, но морето вече беше различно. Почти съм до първата буна. Точно пред нея ги има най-много. На границата на топло и студено.  Една добра ме огледа, но не пожела да провери теорията ми. Почна да ми става и студено. Вече беше и мътно. Целта далеко. Явно друг път ще я стигам. Сега трябва да помисля от къде да изляза.. Послени гмуркания. Една не много голяма почти иска да се почеши в стрелата ми почесох я с кукана. Събрах въжето на буя. Две гмуркания без харпун. Някакво кефалче май ми се мярка но не ми е на мерак. Гмуркането е за оглед. Още си ги има, но ще трябва да се излиза. Точно от единият ъгъл на пристана ми се стори добре и с ръка напред продължих. Доста мътничко, но не чак толкова бурно. Излязох благополучно на пристана.  Извадих си цигара от кутията за ключове и се огледах. Морето красиво, но вече с друга бяла премяна. Няма го онова спокойно и бистро море а вече беше станало игриво и закачливо. Помислих, че е точно време за определини риби, но не им разбирам.  Слагам кукана на кръста. Прекарвам ластика на буя през рамо,нарамвам нещата и тръгвам. Доста е горещо а бетона е доста нагрят стъпвам по близо до борда на алеята, там е малко по хладно. Насреща туристи. Мъж и жена.
Где твая риба.
Вот где и обръщам ханш
Маладец
Спасиба
Опитвам се да говоря на руски и доволен отивам към скривалището. Там си обувам чехлите и както съм с неопрена пресичам на отсрещната страна. Там е тихо оглеждам се и си мисля дали да не продължа още малко да се гмуркам. Часът е 15ч. мога още около половин час. Минавам покрай друг паркинг. Там се запознавам с Тошко. Работи на паркинга. Точно в дясно преди полуострова. Обяснава ми къде може да се паркира. Разбирам, че е било по-добре колата да е била там, че е по-близо до морето, но за следващите пъти ще знам. Дори и след морският клуб нямало осмокраки за автомобили. Попитах къде мога да паркирам и до хотел Котва след което тръгнах към морето. Оглеждам, мястото  е тихо и спокойно има два буя но в дълбокото явно е там, но аз знам, че и по плиткото ги има. Оставям си чехлите и сядам на един камък. Слагам плавниците и маската. Отново още не съм се потопил и рибките пред мен. Един голям къмък ми е от дясно аз не съм на дъното а рибите пред мен на по-ниско ниво. На няколко метра по-напред лягам на не повече от два метра. Насреща идват две хубави платерини, които си търсят храна по камъните. Точен изтрел и дори нямаше подръпване. Риби в плиткото много. Гледам буя доста навътре е в ляво от мен. Аз също пак съм с буя. Колегата се гмурка много добре. Сякаш ми се иска да проверя и в дълбокото. Там пак студено и мътно. 4-5 гмуркания и пак на плитко Пропуснах една добра и е време да излизам. Пак поговорихме малко с Тошко и се отправих към нашият паркинг. Там един осмокрак току що разтоварваше своят улов. Гледаха ме малко странно но аз спокойно си смених одеждите. Малко след това дойдоха жената и дъщерята. Те изкарали плаж и дори се запознали с майка с дете от същото училище в което е дъщерята. 16.10 намерихме къде да паркираме до хотел Котва. Закотвихме хавлиите и багажа на един шезлонг и продължихме със забавленията. Вики най-доволна. Такива радостни викания бяха чак ти настръхва сърцето от кеф. Това и беше първото ходене на подобно място и въпреки, че е мини аква парк на връщане в колата каза, че догодина пак иска да ходи на състезание. Приключих с пързалянето към 18ч. исках малко да си почина преди обратният път към Варна.  Седнах на шезлонга, взех телефона и видях, че имам неприето повикване. Беше Димитър. Приятел и колега харпунжия, също и състезател. От него научих, че същият ден в Несебър е имало и състезание по подводен риболов. Пък аз съм се гмуркал между тях. Малко не ми стана много приятно, че съм ги притеснявал, по време на състезание, но бях доволен, че всичко мина добре. Бях си с буя и рибата беше на него и не съм се доближавал до колегите.
Вики и Дитка се пързаляха, докато спряха водата. Аз си бях починал и бях готов за посладната част от пътуването.

Денят беше изпълнен с много приятни изживявания за всички.
Оставаше последната част от екскурзията да се приберем. Вики заспа още преди да почнем да се изкачваме а Детелина малко по-късно. Аз си пуснах тихичко радиото и се наслаждавах на емоциите от предните дни. Не можах да опозная голяма част от Несебърските територии, но си набелязах места а дори и промяната на морето случила се по време на гмуркането пред очите ми помогна да открия още една от рибите в Черно море. Тогава още не знаех че няма да мине и седмица и ще я срещна, но за това по-късно.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  rikitikitavi Сря 26 Юли 2017 - 10:14


Една невероятно вкусна лятна рецепта искам да споделя.

Или казано по друг начин -кюфтенца на скара от морски кефал и платерина.

В плиткото риби Ич няма. Няколко часа изкарани във водата и видяни само четири кефала, три мини пасажа от по пет платерини, две самотни платерини и няколко любопитни иларии. Пустош. Все пак Нептун ми даде възможност да стрелям цели пет пъти и два кефала и две платерини се приготвиха да идват с мен.
  Въпроса беше какво да ги правим. Нещо ново ни се хапваше.
Като идея решихме на кюфтета да ги направим.
Колко му е.
 Свяляне на средния кокал. После с клещи се издърпват ребрата. Одира се лесно и кожата. За четири риби с мотането отиде половин час цялата процедура.
С месомелачката прекарахме пет пъти месото и се получи една чудна бяла каймичка. Към 800гр излезе от малко над две кила рибки.
[You must be registered and logged in to see this image.]
От там един настърган голям лук, едно пакетче купешка кайма, сол и черно пиперче. Омесихме всичко здраво и в хладилника да чака време за вечеря.
 За вечеря се запали скарата. Кюфтетата придобиха един добър и апетитен вид.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Малко хич не си направих труда да ги заглаждам ама. ....за ядене ги правих. После изпълних и една поръчка за бейби кюфтенца.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Станаха невероятни вкусотиики. Детето дето риба не яде, омаха половината без подканяне. Смятам това за уникално.

Та ако искате да скриете шапката на някой дет риба не яде...това е начина.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  boysa Пет 4 Авг 2017 - 9:41

Благодаря Ники!
Много вкусно изглеждат.

Вчера на Ной голям бой.
Много платерини пасящи по тетраподите на 2-3 метра. Много стрелба и малко точни изстрели. Още се нагаждаме. Видях и кефали първите три като при миграция на средна дълбочина между първа и втора позиция.
Други пак там но на дъното. Рибате течеше почти като при миграция докато не дойдоха за нощен от вътрашната страна. Тогава слезе на дъното. Но съм забелязал, че когато се скрие слънцето често е така. Обиколих и по дължината на буната. поведението същото. Лов с придвижване рибите лубопитни и не се плашат. Явно много гладни. Гмуркане на дъното нещо идва срещу мен. Плува различно. Като летяща чиния. Само дето не свети. Веднъж съм виждал подобно но по северните ширини. малко се повдигнах и стрелях от горе. видях че съм уцелил и изплувах. Отпуснах макарата и се покатерих като козел по тетраподите. после се правих на въдичар и видях как едно бяло петно се показва над водата.
Малко се почудих как точно да свърша операцията затиснах с плавник рибата и с помощта на ножа  първо я изпратих към вечните морски простори а после и премахнах шипа. Това ми е първата такава риба. Не знам дали ще повторя. Има едни такива големи очи дето те гледат, че чак ми става жално. Самият лов не е така вълнуващ, колкото старанието да я извадиш и обезопасиш. Там има адреналин, но не ми хареса много. Въпреки това съм благодарен за възможността предоставена ми от морето. Сега остава да се насладя на вкусовете.

Та приемам съвети. Как най добре се почиства и как се приготвя морска котка.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  rikitikitavi Пет 4 Авг 2017 - 12:24

Онуй нящо дет книга му викам съм разпънал подробно темата.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  rikitikitavi Сря 16 Авг 2017 - 9:10

Отдавна не бях влизал и си викам в голямата буря дали няма да има и големи риби по буните. Общо взето мъртвило. Едни илариики се мотаят и толкова. С щракане успях да извикам десетина пасажа платерини от дълбокото стрелях по три и взех една. После Нептун ми прати един наистина дълъг кефал и аз по някакъв късметлииски начин успях да го умеря въпреки високата му скорост на прелитане. Метъра показа 56см.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  Вельо Пет 18 Авг 2017 - 12:52

Тази година две такива. И повечко щяха да са, но децата мрънкаха, че имат много кости. Иначе вкусотия страшна!!!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Бях заложил на каяка, но нещо не се появиха пасажите, та късно се усетих да харпунджийствам. Но пък си отгребах залудо и си отлових на големи дракони - също вкусотия голяма!
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  КИРО Пет 18 Авг 2017 - 21:43

Хубав каиш,ако знаеш изсушен как става......малиййййййй. 19d965a16c15e2fb96b8
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  костреж Пон 21 Авг 2017 - 18:57

Туй със сушенето ц. поради глупава рецепта изхвърлих 26 парчока харни зъми.
Поопушени по биват 85 дойлери килото.
А супа от змиорък  е великолепнооо.
А сега да ви кажа ко са прави>Дереш>режеш>10,15 санта>попарваш 4 мин.>
панипаш>изяждаш>облизваш пръстите.
От бульна от попарването добавяш>лющян>плющян>туй>онуй и други работи ий.
Знаетели колко РАКИЙЙ пийй с туй нящо? 439871 no-no
Туй нящо на морена ми мяза, а рецептата е за змиорки. sunglasses2
костреж
костреж
...........................
  ...........................

Регистриран на : 27.06.2011
Брой мнения : 273 Рожд.дaта : 09.07.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  boysa Съб 9 Сеп 2017 - 22:07

днес на зеленка рибки много. платерина бол..
чернокопчета като нокторизачки гонеха дребосъци. барбуни  не много като на болата. попчета един кефал. абе рибно. ааз ппокрай сафрида бях зарязал подводния. добре че днес нямаше сафрид, че да се натопя малко кокалите.

Ники онова голямото май е било лаврак. вчера са го видели на БОЛАТА до кръста във водата предният ден е бил на РУСАЛКА  а преди седмица на Шабла.
[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  boysa Чет 14 Сеп 2017 - 12:16

Вчера на Галата много сафрид два улучени и един скъсан голям. Две чернокопчета едното много нахално хапеше контрата а другото в пасаж със сафрид. Три платеринки и видени лефери. минаха от дясно докато повеждах една платерина от ляво. Иво с леферче сафрид и платеринки. Снимки той да качи ако има време.
Днес гледам голямо село пред Галата, но дали дава незнам.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  КИРО Чет 14 Сеп 2017 - 12:21

boysa написа:Днес гледам голямо село пред Галата, но дали дава незнам.
И утре гледай,дали вземам..... spying sunglasses2
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Сезон 2017  - Page 3 Empty Re: Сезон 2017

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите