GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

5 posters

Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  Кадир Нед 9 Авг 2009 - 13:11

да не разводняваме онази готината тема за толстолоби и затова ще пусна малко репортажче тук...бях сам -снимките са малко и еднотипни...
захранка-3/4 част кюспе ,1/4 обикновено брашно,за 2 кг кюспе 10 ванилии -в предишен риболов един колега бе направил захранка като рядка кал цяла кофа и реших да оправя проблема с брашно от селския магазин наблизо и забелязах по време на риболова ,че комбинацията е много успешна.кюспето става едно лепкаво,а във водата почва да се разтваря и тъй като брашното е влажо и тежко ,почва да пада леко на дъното ,а познайте кой идва по следата на падащата смес и се закача с огромната си уста на долната кука на пружината:
[You must be registered and logged in to see this image.]

за 6 часа риболов 8 бройки като този -всички еднотипни 4,500-5-5.500.до мен имаше колеги и общо 10 -на човека с по 3-4 тапи -хвърляха до мен и пред мен -всички заедно 2 толстолоба... :6e6ebecd09233a най-накрая дойде делегация и поиска да купи готова захранка от мен...и тук дойде момента да видим дали това е причината или е случайност...монтажите им бяха копие на моя ... а за зaхранка ползваха смеси за шарани-някои направо за бомбастични цени,....дадох им (безвъзмездно :34bdf051cae1e4 ) от моята захранка и зачакахме всички с интерес...и след 10 минути се почна- удари на техните тапи с моята захранка -настана панаир -деца и жени пищяха ,влакна свиреха на вятъра...ужас ,а на мен ми стана скучно, а и от борбите с толстолобите влакната доста се претриха в камъните -префасонирах много лесно монтажа,не ми се връзваха вирбели отново и просто махнах пръчките на тапите и монтажа стана дънен за шаран с плуващи тапи отгоре...
[You must be registered and logged in to see this image.]
и се почна удар след удар за час около 10 бройки до 1,5 кг...не минах тази граница и тъй като риболова се изврати -стана панаирджийски с моите съседи ,а и дойдоха и хора от другите части на гьола за захранка -,,от онази яката'' и вече не бе риболов ...та си прибрах тапите и айде у дома...
изводи за деня:
-докато работи тази рецепта за захранка няма да я сменям...проста рецепта...
- доста риби се изпускат при кепчосване аматьорско(като мен) -кепа много плаши рибата,удря се по ръбове,оплита се и показва среден (пръст)плавник от водата ...без кеп не изпуснах нито една риба ..вярно ,че борбата е по-дълга ,но нали това е целта -кефа,рибата е с твърда уста и трудно би се откачила при качествен монтаж ....после се видях с едни пловдивчани на гьола и те практикуваха риболов без кеп за толстолоб-по същите съображения ...грозна бе гледката как едно животно бе нападнато от 3-4-ма -с кепове ,канджи ,сопи-не е честно ...това вече не е много спортен риболов...ако брега позволява- без кеп..ако рибата ще се връща във водата - с кеп -наранява се и може да се разболее.
-ако съм сам -не повече от две въдици за толстолоб-при 3 -имах едноврменен удар на 2 близки тапи и настава ужас...а и много се оплитат
-преглед на влакната често-0.50 се бе протрило в скалите при борба и бе на ръба на скъсване
-като не са ми много качествени макарите с недобър аванс -по добре по-селския начин -с пръстче на влакното -иначе знам ,че не е професионално -ама голям кеф...
Кадир
Кадир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 451 Рожд.дaта : 29.01.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  ???? Нед 9 Авг 2009 - 13:45

Кефиш колега, кефииииииииии...ш :58b46cfc40254e Ама, видя ли кюспето кво прай... :58b46cfc40254e :6e6ebecd09233a
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  ???? Нед 9 Авг 2009 - 14:53

enterprise написа:
....... доста риби се изпускат при кепчосване аматьорско(като мен) -кепа много плаши рибата,удря се по ръбове,оплита се и показва среден (пръст)плавник от водата ...без кеп не изпуснах нито една риба ..вярно ,че борбата е по-дълга ,но нали това е целта -кефа,рибата е с твърда уста и трудно би се откачила при качествен монтаж .....

Колега, за риби които ще вземаш(а и не само), когато си сам на гьола и няма кой да асистира с кепа, по-добрия вариант е да ползваш малка канджа като тази на картинката по-долу:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Прави се от кука номер 10/0, като се заварява с оксижен парче месинг с навита стандартна резба за глава на кеп. Ползва се дълга и здрава телескопична дръжка; толстолобите винаги излизат със широко отворена голяма уста- куката се вкарва в устата, закача се отвътре, навън и се извлача. Този "инструмент" понякога нанася много по-малки травми от гонитбите и боричкането с кепа!!!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  dekata Нед 9 Авг 2009 - 17:11

Браво колега.Ти направо си изнесъл лекция по риболов на съседите :2859543a45af13 То някой път рибата иска прости манджи :58b46cfc40254e
dekata
dekata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 407 Рожд.дaта : 01.07.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  ???? Пон 10 Авг 2009 - 23:30

Колега, остави само една кука на пружината- проблемите с кепчосването със сигурност рязко ще намалеят!!! :58b46cfc40254e
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  Кадир Вто 11 Авг 2009 - 7:58

сега съм с две куки,но си прав-ударите са предимно на долната кука..няма смисъл от повече куки -само се оплитат и усещам как се върти рибата около пружината ,но не се закача-просто куките са на кълбо и не са свободни...
Кадир
Кадир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 451 Рожд.дaта : 29.01.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  Кадир Съб 15 Авг 2009 - 16:28

от днес: [You must be registered and logged in to see this image.]
:1e8adaee86b9ae
Кадир
Кадир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 451 Рожд.дaта : 29.01.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  КИРО Съб 15 Авг 2009 - 16:33

Въй,добро попадение.
Я раздуй малко де.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  ???? Съб 15 Авг 2009 - 16:44

Задобряваш колега, задобрявааааа.....ш clap clap :thumbsupsmiley
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  Кадир Съб 15 Авг 2009 - 17:00

хванат е на обичайния монтаж ...тегло 4,900 ...язовир с.Момино,Хасковско...Хванах още 4 малко по-малки...много вятър -труден риболов...рибата има дефект на горната устна -затова изглежда леко странно...днес гледах грешките на колегите до мен,за да НЕ ГИ ПОВТАРЯМ (не че аз съм велик и безгрешен,но като зяпаш забелязваш някои неща):няма нужда да се лигави човек прекалено много с тази риба-до мен едни колеги от асеновград от 6-7 удара не изкараха нито един -прекаленото желание да се умори рибата -тя е на 2 метра от брега ,а те я разкарват няляво надясно -вместо по -твърдо прибиране към кепа или брега-не знам дали някой е успял да скъса уста на толстолоб,ама на мен ми се вижда невъзможно...това не е шаран...закачен ли е добре ,има ли здрав монтаж-трудно е да скъса...след като дойде на брега ,не трябва да се уморява с пускане на аванс(прекалено много)-забива се в дълбините и е доста силен там...не ми изглеждаха неопитни ама да се пусне риба от брега да развие към 30 -40 метра да се била уморила ...не знам...забиваха на дъното и протриваха влакното (дъното е скалисто)....може и да е правилен техния начин ама хич не е резултатен...
Кадир
Кадир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 451 Рожд.дaта : 29.01.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  илия Съб 15 Авг 2009 - 17:34

Браво брат. bravo
илия
илия
мир на праха му

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  Моряка Съб 15 Авг 2009 - 18:23

Браво за улова,всеки гьол и всяко място си има тактика,явно успяваш :58b46cfc40254e
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Толстолоб-усъвършенстване и тренировка Empty Re: Толстолоб-усъвършенстване и тренировка

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите