GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Как се пазарува чрез интернет.

+15
Моряка
vankica
rap66
ufo
Мънцата
6tukara
gogo26
icokanev
stefan_ginev
gogolisec
venkov71
Tiho Todorov
andro68
tano
тони котев
19 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Как се пазарува чрез интернет.

Писане  EU_BG_akademika Сря 23 Фев 2011 - 9:41

Колеги, пускам тази защото на "лични" получавам много запитвания и ако не друго, поне вместо да отговарям подробо на всеки, ще ги пренасочвам към темата sunglasses2 :6e6ebecd09233a  смях
Първото условие е минимални познания по английски, става и с автоматичния преводач на гуугъл. Как става това?
Изтегляте и и си инсталирате мозила ето от тук  
364672
http://www.mozilla.com/bg/firefox/
Аз работя само с мозила, но който не го харесва, може да го ползва само за превод на страница.
Изтегляте и инсталирате гуугъл тулбар ето от тук
364672
http://www.mozilla.com/bg/firefox/
За удобство, можете да си персонализирате браузъра и винаги да се зарежда с настройките които сте задали. Но все пак, нека всеки сам да си разгледа безкрайните опции на мозила.
След изпълнявате на гореописаните действия би трябвало да имате една допълнителна лента с бутона преводач в нея.

364672

От Поле за пускане

"Преводач 1" е за директен превод на онлайн документи и страници.
"Преводач 2" както знаете служи за превода на копи/пест текстове, би трябвало да може, да превежда и страница при задеден адрес, но много често дава грешка......
И сега след като сме намерили да кажем ето тази страница  
364672  

От Поле за пускане

След натискане на бутона преводач би трябвало да имаме ето този вариант
364672

От Поле за пускане

Извинявам се на тези които знаят всичко това, но искам да предпазя колеги, да не получат пратка с нещо, за което въобще не са и подозирали че съществува

смях

Та по тази система се ориентираме за това което смятаме да си закупим. Не е задължително това да е ebay, има много сайтове за онлайн търговия.......Но винаги трябва да се внимава как стои въпрос с доставката. Аз лично като търся нещо в ebay, първо си маркирам опцията "безплатна доставка", ако няма го няма там това което търся, я размаркирам и го намирам. след това да речем или си пише колко е доставката до България или се свързвам с продавача и отпочвам пазарлъците в смисъл да намали цената за да мога да си го купя и доставя на приемлива за мен цена. В 85% от случаите постигам някакво символично намаление, но не е кой знае какво. И всичко това благодарение на добрия "чичко гуугъл", аз незнам английски.....
Най-изгодната дестинация за пазаруване цена/качество е Хонг Конг. Не се заблуждавайте,  че стоките са съвсем некачествени, това е било все пак дългогодишна английска колония. Просто там се работи за 2$ на ден а не за 7-8 на час както е в Америка. И второ оттам доставките по света ги поема държавата, за бизнеса става въпрос де, по този начин стимулират износа, а от там и производството. За това е доста изгодно да се пазарува оттам. И накрая според дестинацията за която пращат, независимо от стойноста на поръчката, проверяват необлагаемия с мито максимум за дестинацията и лепят митническа декларация на пакета под него. Така например последния ми телефон за 130$ пристигна с декларация, че е детска играчка за 11$. И това минава пред нашите митници. Минава в смисъл, че виждат на ренгена една бройка, разбират че е за лично ползване и пускат. Ако поръчате 5 или 10 бройки от някаква електроника, мито и ддс Ви е гарантирано. И то не на цената на която сте ги закупили, ами отварят справочника и ако са телефони да речем, не си играят, ами гледат цената на нокия 97 или квото там си харесът от тоя диапазон и тарифират. Иди доказвай, че си ги купил по 50-60$ бройката. Или плащаш и си ги взимаш или се отказваш, щото стават непродаваеми и ги връщаш за твоя сметка или завеждаш дело, което може би ще спечелиш, но ще спечелиш мито и ддс на цената на която си ги купил и то след година най-малко, а през това време ще плащаш и магазинаж, който също евентуално ще ти върнат. И накрая се озоваш с едни телефони които отдавна не са актуален модел, ако си късметлия ще си покриеш разходите поне, ако не, си от леко до много вътре.....
В Америка също има примамливи цени, но безплатна доставка оттам почти няма, освен това те лепят митническа декларация с реалната стойност на предмета, имали политика да не мамят други държави, лесно им е на тях, нали нямат нашите дооходи.....
Та всичко което дойде оттам почти сигурно ще е обмитено....
От Еропеския съюз няма проблеми, но цените са като у нас, без доставката. И все пак аз си взех род-под неръждавейка от Англия, който с доставката ми излезе по евтин от алуминев тук. Но това по моя метод "Давам ти толкова........"
Сега за плащането....
Преди всчико ни трябва международна банкова карта която е и за интернет разплащания. За целта, трябва да има на лентата отзад един трицифрен номер. Повечето сайтове приемат visa и mastercard, но платите ли директно с картата, паричките безвъзратно са отлетели, т.е няма шанс да ви ги върне някой ако нещо се сгепса.
За това аз използвам само www.paypal.com. Това е електронен портфейл който гарантира всички права на купувача. И ще ви върнат парите ако не си получите стоката. Пък те се разправят после с търговеца. Но няма търговци които мамят при paypal, вкарват ги в черен списък и нищо повече немогат да продадът. По отношение на купувачите такси не се събират
:dancingHappy_i
Значи първо си правим акунт в www.paypal.com, потвърждаваме го, чрез линка който ни пращат на пощата. След това си регистрираме въпросната карта за интернет разплащания. От нея ни се удържа едно евро и минава към акунта ни. За да валидираме картата, трябва да въведем последите четири цифри на транзакцията или указани четири цифри в транзакцията. Ако имаме достъп до транзакция та през нета добре, след 2-3 дена ще се появи в сметката ни и имаме цифрите, ако нямаме достъп през нета, то си чакаме месечното извлечение или отиваме в банката след седмица и си го искаме....
Та значи въвеждаме въпросните цифри, с което доказваме, че картата е наистина наша, а не на жената да речем..... :6e6ebecd09233a, връщат ни еврото в картата и вече сме готови за пазаруване. Броя на транзакциите на ден зависи от банката издател, но те рядко надвишават 5. Затова, ако ще си пазаруваме различни неща от един сайт, е добре да ги обеденим в едно плащане. За всяко плащане получаваме имел с данните: сума, търговец, дата, номер транзакция, вид и количество на артикула. Това писмо задължително го пазим до получаване на стоката. Същите данни ги има и в paypal акунта, но трудно се намират при много транзакции, защото не помним дата, сумата и въобще е много по сложно да се рови там. Та за това аз си ги пазя в една папка "Важни" в пощенската кутия. Като си получа безпроблемно стоката, пускам положителен коментар, за търговеца и трия писмото.
Преди да пазаруваме от даден сайт, е добре да му прочетем общите условия и най-вече нашите права.
Би трябвало да имаме право да върнем всяко нещо, за наша сметка разбира се, в 7 дневен срок от получавнето му. Внимаваме в този абзац, защото съм срещал условие от плащането 7 дни. От плащането ама докато дойде са мин. 20 дни от Азия и 10 дни от Америка. Също така е добре, все пак да за по скъпите неща да гледаме, как стои въпроса с гарнцията. Ма мен досега не ми се е налагало да прибягвам до гаранция, но гледам да има една година поне. Ако се наложи тотален ремонт, можем да го пратим, разбира се за наша сметка на ремонт. Ако не получим пратка до 45 дни и продаваче се прави на умрял, отваряме диспут в paypal. Там описваме ситуацията, номера на транзакцията и чакаме още 14 дни, ако продаваче се включи в диспута, той получава покана да се включи, се изясняват нещата, пишем ние пише той и т.н Ако не се включи, paypal затваря диспута след 14 дни, връща ни нас паричките в картата, а на продавача, реже метър кожа :525707397c05bb
Та затова е добре да се пазарува от само през paypal. Има сайтове които не предлагат paypal, не ви ги препоръчвам въпреки примамливите цени и неща в тях.. Не случайно ebay приема само paypal. Също и в ebay може да отворим диспут по аналогичен начин, но само за покупка от ebay. A в paypal за всяка платена. worshippy :thumbsupsmiley . И на края внимавайте сайта да е оригиналния...www.paypal.com, а не www.paypal.net или каквото и да било друго. Трябва да има жълт катинар доло в ляво задължително. В никакъ случай не отваряйте линк към paypal от маил, незнаете къде отивате, четете маила и си влизате от официалната старница.
Аз досега не съм имал проблем и не съм отварял диспут, всичко е идвало навреме и с нормална кореспонденция от продавача.
В никакъв случай не плащайте чрез "устърн юнион" "сенд моней" и подобни сайтове за парични преводи. Сайт който иска такова плащане на 100% ще ви изгори. Един познат си купи така 2 телефона оригинална нокия за 87$. Още му държи влага, ама нали беше заслепен от алчност....
:29e6bbd771c7f3

Е айде стига толкова че пиша вече 2 часа. Надявам се да съм бил полезен. Всички благодарности ги приемам във второ агрегатно състояние, придружено с обилна пяна.... beerна срещите на които ще присъствам за в бъдеще.
Умната и само йедро да дърпате.
ако се придържате към моите препоръки никога няма да изгорите.
Успех :609c1f728720fb
Ако модератор сметне да маркира темата като важна.
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  тони котев Сря 23 Фев 2011 - 10:09

Имаше нужда от такава тема,благодарности. :609c1f728720fb
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  tano Сря 23 Фев 2011 - 10:16

Браво за темата !!!
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  andro68 Сря 23 Фев 2011 - 10:22

135d02aa35ad75a2cb71
andro68
andro68
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.02.2010
Брой мнения : 777 Рожд.дaта : 18.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  Tiho Todorov Сря 23 Фев 2011 - 19:48

worshippy за положения труд и подробните напътствия.
Tiho Todorov
Tiho Todorov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.12.2010
Брой мнения : 2535 Рожд.дaта : 19.06.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  venkov71 Сря 23 Фев 2011 - 20:34

Много полезна информация,благодаря!
venkov71
venkov71
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.12.2010
Брой мнения : 77 Рожд.дaта : 15.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  Моряка Сря 23 Фев 2011 - 21:25

Пролетсине благодаря за темата.Все още ми е трудно и нямам желание да вляза в час spying Преди време си копнах една тема,но все още не намирам време да я прочета.

http://forums.softvisia.com/index.php?s=c7595e171b232c05c96f206dd018470e&showtopic=1502
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  tano Сря 23 Фев 2011 - 21:42

купъвам от ибеи без страх а сега вече и от нашите далечни приятели шаолинци sunglasses2 Пролетсин е виновен 45479 sunglasses2 и са много точни хората а и ефтинииии.Днеска намерих и този саит sunglasses2 http://www.chinavasion.com/portable-gps/cvgytr17
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  gogolisec Сря 23 Фев 2011 - 22:40

То бира, че ще има, ще има! Но преди нея що преварка ще се употреби..!
Отваряш очите на много незнаещи (включая и мен) за същността на международната интернет търговия. worshippy
gogolisec
gogolisec
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 4181 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  EU_BG_akademika Чет 24 Фев 2011 - 5:22

tano написа:купъвам от ибеи без страх а сега вече и от нашите далечни приятели шаолинци sunglasses2 Пролетсин е виновен 45479 sunglasses2 и са много точни хората а и ефтинииии.Днеска намерих и този саит sunglasses2 http://www.chinavasion.com/portable-gps/cvgytr17
Благодаря момчета, радвам се че съм бил полезен.. :609c1f728720fb
Тахо е пуснал един сайт ето и от мен 3-4
1 http://www.focalprice.com/
2 http://www.tinydeal.com/
3 http://www.dealextreme.com/
4 http://www.sourcinggate.com/

И един особенно полезен за радиолюбители.

http://www.409shop.com/
От този последния, аз лично не съм купувал нищо, но офруд-форума, само от него си взимат станциите, много са доволни. Има и аксесоари, някакви измервателни уреди и прочее.
Да разгледа капитана....... :609c1f728720fb
Бях, си харесал един двубандер, после си викам за кво ми е, аз повече няма да ходя да си троша излишно джипа 12666
Строших го веднъж стига ми толкова.
В www.aliexpress.com също има интересни неща, но тук контакта със продавача е абсолютно наложителен. Някъде в сайта има чат програма която трябва да се изтегли. Първо и задължително питаме приема ли paypal разплащане, на някои си пише че приемат, на други не пише но също приемат.Трети изобщо не приемат. За тази сигурност която осигуряват paypal на купувачите, съответно плащат продавачите :thumbsupsmiley Второ доставката има и безплатен вариант, но тук е подвеждащ. В смисъл генерира печалба на продавача. Т.е ако е маркирана цена с безплатна доставка 100$ повече от вероятно е, да го намерим на цена 55$ и доставка 27$ Затова продавача.......като го питаме колко струва доставката до България, по море и въздух, той вече гледа само да си продаде стоката и не надува доставката. И последно тук най-голям успех имат пазарлъците,
Аз просто за удоволствие спазарих един тролинг мотор от 55либри за 99$..... :525707397c05bb и може би щях да купя, ако не ми беше изкочил бензиновия.....
Успех


Последната промяна е направена от EU_BG_akademika на Чет 24 Фев 2011 - 9:36; мнението е било променяно общо 1 път
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  EU_BG_akademika Чет 24 Фев 2011 - 6:05

Моряка написа:Пролетсине благодаря за темата.Все още ми е трудно и нямам желание да вляза в час spying Преди време си копнах една тема,но все още не намирам време да я прочета.

http://forums.softvisia.com/index.php?s=c7595e171b232c05c96f206dd018470e&showtopic=1502
Темата е добра, като оставим това, че е доста остаряла..... Има много променени неща. Аз като прохождах в тая търговия, беше много по трудно, става въпрос за тия същите години 2003-2006. Всеки стискаше информацията за себе, си всички знаещи бяха търговци и нищо не казваха, онлай преводачи нямаше, а само преводачи на думи. И все пак аз със инат и огромен риск, си купих gprs modem, за 90$ Който пристигна благополучно... и бях един от първите с мобилен интернет на лапни топа. От тогава винаги следя развитието на този необятен пазар.
:dancingHappy_i
Това мисля беше първата статия по въпроса...........Има полезна информация за търговете...... но аз ги избягвам. Ако спечелиш търг, трябва да купуваш, а през това време мoже да си размисил или открил друго по подходящо. Затова купувам ""buy now"" "купи сега" Търговете достигат същите нива, тъй като самите продавачи си ги вдигат с друга регистрация на купувач. Освен това няма как да купиш макара "шимано" която реално струва 100$ за 50. Никъде няма безплатен обяд :9bbce68c65a7e8 Но ако много се заинтересувам от даден продукт има опция "наблюдавай това" sunglasses2 маркирам я и получавам емаил за всяка оферта на търга и оставащато време, ако преценя, че ми е изгодно, се цамбурвам в подходящото време :dancingHappy_i
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  stefan_ginev Чет 24 Фев 2011 - 8:04

То тази тема си е един АКАДЕМИЧЕН труд sunglasses2 .
stefan_ginev
stefan_ginev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 27.09.2010
Брой мнения : 237 Рожд.дaта : 18.02.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  icokanev Чет 24 Фев 2011 - 9:06

Браво! Темата е много полезна, ама такива като мен /признавам си/, дето никога не са пазарували така, явно трябва някой да им стои над главата или да ги води за ръчичка и да помага. Дори и да опитам, първия срещнат проблем /дори елементарен да е/ би ме отказал. Може би от незнание ми липсва сигурността. Иначе, доста положителни мнения за тази търговия, съм чувал и от други среди.
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  EU_BG_akademika Чет 24 Фев 2011 - 12:47

icokanev написа:Браво! Темата е много полезна, ама такива като мен /признавам си/, дето никога не са пазарували така, явно трябва някой да им стои над главата или да ги води за ръчичка и да помага. Дори и да опитам, първия срещнат проблем /дори елементарен да е/ би ме отказал. Може би от незнание ми липсва сигурността. Иначе, доста положителни мнения за тази търговия, съм чувал и от други среди.
Амииии......... не знам не знам не знам no2
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  gogo26 Чет 24 Фев 2011 - 14:52

worshippy worshippy за темата
Но и на мен тази материя ми е като кълчища с грес,а е много полезно на това обрано време.
Доста си в час с тези неща magnifier .А може ли например, такива ахмаци като мен да те "използваме"ако си харесаме някъкъв продукт,да ни го намериш и доставиш до България,съответно срещу някаква таксичка за теб?
Например аз бих последвал съветите ти, добре, ще се регистрирам както обясняваш,ще харесам нещо,и ще се бухна като теле в дувар.И със сигурност няма да съм прочел нещо с малките буквички или недоразбрал някой тънък момент.Може и да духам студена супа :6e6ebecd09233a
Пък и нямам нерви да се ровя безкайно в интернет no-no усилно ми е,а на теб ти е хоби 45479
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  EU_BG_akademika Чет 24 Фев 2011 - 15:06

gogo26 написа: worshippy worshippy за темата
Но и на мен тази материя ми е като кълчища с грес,а е много полезно на това обрано време.
Доста си в час с тези неща magnifier .А може ли например, такива ахмаци като мен да те "използваме"ако си харесаме някъкъв продукт,да ни го намериш и доставиш до България,съответно срещу някаква таксичка за теб?
Например аз бих последвал съветите ти, добре, ще се регистрирам както обясняваш,ще харесам нещо,и ще се бухна като теле в дувар.И със сигурност няма да съм прочел нещо с малките буквички или недоразбрал някой тънък момент.Може и да духам студена супа :6e6ebecd09233a
Пък и нямам нерви да се ровя безкайно в интернет no-no усилно ми е,а на теб ти е хоби 45479
Никаква таксичка, няма да взема аз, мога да платя, продукт и ще бъде доставен на посочен от мен адрес, ама аз за това ли писах половин ден 509601
Я да видя какво си си харесал... 12666 226711 41990
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  gogo26 Пет 25 Фев 2011 - 10:16

Ама ти стана любопитно а :609c1f728720fb
Нещо от тоя род
http://freedivingspearfishinggear.com/product.php?id_product=48
или по-добре това,като че ли е по-оборудвана и не й трябва допълнителна водозащитна кутия
http://helmetcameracentral.com/2010/08/26/oregon-scientific-atc9k-action-camera-review/
Но цените им все още не ми харесват no2 пък и докато не се хванем за зелено и да потръгне малко работата........ще се чака problems
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  EU_BG_akademika Пет 25 Фев 2011 - 10:33

gogo26 написа:Ама ти стана любопитно а :609c1f728720fb
Нещо от тоя род
http://freedivingspearfishinggear.com/product.php?id_product=48
или по-добре това,като че ли е по-оборудвана и не й трябва допълнителна водозащитна кутия
http://helmetcameracentral.com/2010/08/26/oregon-scientific-atc9k-action-camera-review/
Но цените им все още не ми харесват no2 пък и докато не се хванем за зелено и да потръгне малко работата........ще се чака problems
Виж товава; 364672

http://www.dealextreme.com/p/flashlight-style-waterproof-300k-pixel-vehicle-mount-video-recorder-camcorder-4gb-51677

И пия само двоен препек, отлевал в буренце поне 12м .Добре е да се подготвиш смях :6e6ebecd09233a
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  gogo26 Пет 25 Фев 2011 - 11:40

Лелееее ти ме съдра eyeballs_icon eyeballs_icon АБСОЛЮТЕН ЦАР СИ!!!!!
А между другото да те попитам...пиеш ли 3 годишно черно винце,лежало в дъбово буре, от Сливенския балкан,без захар,стабилизатори и всякакви допълнения?Внимание-пие се като лекарство до 2чашки,при повече зора е голям :5ff67901e688fa Лесно влиза трудно излиза spying -да няма после недоразумения magnifier
На ЛС ще се доразберем да не осираме хубавата тема :609c1f728720fb
Моля те само пусни ми някакво ревю и технически данни,че ми иска регистрация worshippy
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  EU_BG_akademika Чет 3 Мар 2011 - 11:58

Ето какво може да ви се случи, при обикновенна покупка когато не ви върви.
Тук http://dox.bg/files/dw?a=a3f20e4fb0 съм качил един документ, който ще пращам след празниците насам-натам.
Може и нищо да не постигна, но поне ще го прочетът. Въпреки, че се съмнявам нещо да им мръдне под челата


570556
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  EU_BG_akademika Чет 14 Апр 2011 - 15:51

Днес попаднах на още един интересен и вдъхващ доверие сайт :dancingHappy_i :dancingHappy_i :dancingHappy_i 364672 364672

http://www.ipmart.com/main/index.php
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  icokanev Вто 17 Май 2011 - 14:25

EU_BG_akademika написа:Ето какво може да ви се случи, при обикновенна покупка когато не ви върви.
Тук http://dox.bg/files/dw?a=a3f20e4fb0 съм качил един документ, който ще пращам след празниците насам-натам.
Може и нищо да не постигна, но поне ще го прочетът. Въпреки, че се съмнявам нещо да им мръдне под челата


570556



Така е, не е случайна "митничарската" слава! Много добре си го написал - фактите сами говорят! Сега ще се окаже , че не си го адресирал до "точния" служител.
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  EU_BG_akademika Пон 3 Окт 2011 - 10:40

Колеги, ето сега един нагледен пример, защо не трябва да се скача на първото намерено нещо, а си иска сериозно ровене............ 226711
Те тоз телефон те 364672
ЦЪК
Е абсолютно идентичен с те тоз телефон те 364672
ЦЪК
Един производител, еднакви характеристики, но различни търговци, разликата е чувствителна дори за Европа. 752444
Така, че когато решите да купувате нещо, бъдете абсолютно сигурни, че сте намерили най доброто предложение в нета.... :609c1f728720fb
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  6tukara Чет 27 Окт 2011 - 14:01

Здравей колега, поздравления за чудесната тема. Имам един въпрос Относно телефоните Sonim от последният пост.
Телефона в китайският сайт дали е просто реплика или като качество си е едно към едно с оригиналните Sonim. Тъй като в ebay има огромна разлика в цената на един и същ телефон в зависимост от това дали търговеца е в Китай или в Щатите. Може ли да попитам и каква е необлагаемата сума в долари за България.
Предварително благодаря.
6tukara
6tukara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2011
Брой мнения : 22 Рожд.дaта : 17.07.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  Мънцата Чет 27 Окт 2011 - 14:23

По принцип необлагаемата сума е 15 долара 570556 Когато купуваш нещо, пиши на продавача да обяви стойност 15-20 долара и нямаш проблем sunglasses2 А иначе това е телефон като за нас 364672 Имам го вече от 6 месеца, няма такъв телефон sunglasses2

http://www.ebay.com/itm/NEW-SAMSUNG-XCOVER-271-B2710-SOLID-IMMERSE-RUGGED-PHONE-/120757893129?pt=Cell_Phones&hash=item1c1dbb3809

Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Как се пазарува чрез интернет. Empty Re: Как се пазарува чрез интернет.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите