GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Монтажи за риболов на шаран

+10
Drakon_
nikgeo
krezo_bg
valeri
петко стоянов
felippemassa
carpsliven2
илия
YordanDanev
Ресьора
14 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Съб 1 Май 2010 - 21:48

петко стоянов написа:Хитро,ама ако във водоема има САМО шаран!
С тоя белия ще има голямо презамятане...

Пеца, според мен този монтаж не е за водоем дето има и нещо друго...освен шаран sunglasses2 Айде да речем амур и толстолоб; с две думи-аренден водоем със подбрана спесификация в него. Не мога да си представя риболов с такава примамка при наличие на по-едри плевелни(за шаранджиите) риби. Отделно дето смятам че това е примамка и схема, за сравнително бръз риболов и къс излет, с един или най-много два такъма на едно или две петна и захранване и замятане само "от ръка". Постулатите на модерния шаранджийски риболов не изключват и риболова само с един прът и всички съпътстващи го логистични потдръжки; понякога дори е и по-ефективен...
Аз например, имам 5 бр изцяло окомплектовани шаранджийски такъма- 2 х 3.30, 2 х3.60 и 1 х 3.90, но никога не цопкам повече от общо два такъма и то на две различни петна sunglasses2
Е, не ти мърдат и поне едно кило бели за еднодневен излет, ма те са 12лв./килото sunglasses2

п.п. аз много рядко съм виждал англичанин, с повече от два такъма...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Пон 3 Май 2010 - 12:44

И за да завърша монтажа с клипсовете Магот, по долу ще постна още два варианта на този монтаж:

1. Critically Balanced Maggot Rig

Първият вариант(за който загатнах и в предния пост) е "Крирически-балансиран монтаж с клипсове Магот". Нека да спомена най-напред, че по принцип монтажите с клипсове и такава стръв, не е много удачно да се ползват във водоеми с плевелни риби, особенно по-едри(платики, каракуди, костури, бабушки), понеже има много голяма вероятност, шараните да не успеят да се доредят до примамката.
За сметка на това пък, във водоеми с добри и преобладаващи запаси на шарани от всякакъв калибър, тези монтажи са изключително ефективни. Предимствата на критически-балансираните монтажи се състоят в това, че примамката(а понякога отчасти и куката) като цяло е леко повдигната или едва докосва до дъното, което в много голяма степен улеснява засмукването и при храненето на шараните върху петното, като също така значително се подобрява видимоста и привлекателноста на стръвта:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Преди монтирането на куката, монтираме на косъма кръгло парче пореста материя(от типа на много гъстите дунапрени), с подходящ цвят и с размери който са достатъчни да повдигнат клипса със стръвта(6-8личинки) и отчасти куката, над дъното. Дунапренчето може да бъде и дипвано с ароматизатори на маслена основа и отделно от другото има и функцията да скрива допълнително куката, особено при атака на шараните отгоре, към към килима от червеи със примамката върху тях. Правилното балансиране на монтажа отнема малко време и при всички положения трябва да се тества непосредствено до брега:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Положението на куката- дали да лежи на дъното или само да допира до него и "колко", допълнително се регулира с монтирането на едра съчма(размера се определя отново с тестване до брега), непосредственно под повдигача:
[You must be registered and logged in to see this image.]

В зависимост от очакваните размери на рибите и съответно броя на личинките на клипса, той също трябва да бъде подбран с необходимите размери( в предния пост са показани).
magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Пон 3 Май 2010 - 14:31

петко стоянов написа:Хитро,ама ако във водоема има САМО шаран!
С тоя белия ще има голямо презамятане...

Пеца, ето ти един монтаж за "смесени" водоеми; не знам само с раците как ще е. Тук характерното е че кълванетата ще са на базата на любопитство+ДИП+външен вид на стръвта и правото на опити по схемата "проба-грешка" от страна на шарана, ще е само едно, което автоматично предполага ползването на доказани и перфектни "самозасичащи куки"...за от първия опит!!! sunglasses2

И последния вариант от монтажите с клипсове Магот, който ще постна на този етап:

2. Fake Maggot Carp Rig

Характерното при този монтаж е че тук естествената стръв е заменена с изкуствени, плуващи бели червеи, които заедно с "дипнатата джапанка"(по Пазарджишки), играят ролята на повдигач, за да бъде монтажа "критично-балансиран). Добрата страна на критичните монтажи е, че при силно наплашени, подложени на риболовен пресинг и предпазливи риби, теглото на куката и клипса(в случая) е преодоляно т.с "нулево" и рибата не усеща почти никакво съпротивление при поемането на примамката:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Втория положителен момент специално при този монтаж е че изкуствените червеи се закрепват изключително надеждно на клипса и могат да престояват много по-дълго във водата, без да бъдат повредени или атакувани сериозно от плевелни риби:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Отново трябва да се извършат прецизни корекции на монтажа- с тестове в близост до брега, като при тестването и корекциите, повдигача не трябва да се изцежда или подсушава, за да бъде плавучеста му максимално близка до действителната след реалното замятане на монтажа. Добре е повдигачите от този тип да бъдат дипвани в продължение на няколко дни в дипове на маслена основа, което ще осигури по-дългия ефективен престой под водата и по-продължителното изпускане на ароматите, и то плуващи за привличане на рибите към петното и примамката на дъното:
[You must be registered and logged in to see this image.]

При липса на резултат, към клипса могат да се добавят(подменят) и 1-2 живи червея, което ще промени баланса на монтажа(в посока към дъното), но това в някои случаи може да бъде и с положителен ефект, особенно ако се захранва и дохранва със живи и лежащи на дъното личинки:
[You must be registered and logged in to see this image.]

п.п. трябва да се има в предвид, че повдигачите от този тип се смачкват от налягането на водата при дълбочини над 5.50-6.0м и в този случай е по-удачно да се ползват парченца корк.
magnifier


Последната промяна е направена от Бачо Илия на Пон 3 Май 2010 - 18:29; мнението е било променяно общо 2 пъти
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  valeri Пон 3 Май 2010 - 15:48

Евала за труда,днес видях нещо ново и голям пиниз.
valeri
valeri
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.01.2010
Брой мнения : 96 Рожд.дaта : 07.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Вто 4 Май 2010 - 20:09

FOX също произвеждат и предлагат клипсове Магот. Тяхните са с малко по-различна форма и се предлагат в 5 размера.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Монтажа с клипса не се различава съществено от този на KORDA, дори е и по-лесен за правене:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Отново е ползвано хибридно плетено влакно със забелени първите 5-7см. Връзва се клипса, след това безвъзловия възел; нанизва се термосвиваемия шлаух и се обработва на пара за да заеме и фиксира положение както е показано на картинката по-горе. Пак да обърна внимание- върха на куката трябва да е точно срещу долния край на шлауха, а горния край на шлауха и жилото на куката, трябва да са в една линия. Долния край на клипса(примамката) трябва да е на една линия със сгъвката на куката.

Захранването и дохранването се извършва със спод или малки PVA-пакети, като на втората картинка е показан и Байт Дропер- за захранване риболов със щека и монтаж на белите червеи с клипс!

[You must be registered and logged in to see this image.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Съб 15 Май 2010 - 8:59

Монтаж "COMBI RIG"

[You must be registered and logged in to see this image.]

Съчетва два разнородни материала при правенето на поводите- твърдото и невидимо флуоракарбоново влакно, с меката, последна част и косъма с примамката; мека част на повода и флуорокарбонов край и косъм със стръвта, или хибридни поводи с твърда и мека част. Много добре презентира и лежаща и плаваща примамка, както и критично балансиране на стръвта с меко олово или малка тежест върху връзката:

Стъпково правене на монтажа с флуорокарбон и мека последна част:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 1:- материалите за правене на монтажа.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 2: - развивме от плетеното влакно и връзваме косъма.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 3: - вързания косъм, изглежда като на картинката по-горе.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 4: - нанизваме примамката с иглата и я монтираме на косъма.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 5: - връзваме и "ринга"(пръстенчето") на косъма; избираме достатъчно широк ринг.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 6:- монтираме куката, като я връзваме с "безвъзлов възел".

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 7:- нанизваме и термосвиваемия шлаух.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 8:- загряваме шлауха на пара. Стръвта е монтирана на меката част от повода.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 9:- прегъваме флуорокарбоновата част от повода, лато на снимката.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 10:- вкарваме края на плетеното с монтираната примамка, в клупа.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 11:- свързваме плетеното с монофила, с възел "Олбрайт". Този възел е изключително здрав!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Стъпка 12:- монтираме меко олво или съчма на възела; монтажа е готов!

Лупа за детайлно разглеждане на монтажа:

На линка по-долу има ЛУПА за детаилно разглеждане на монтажа:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Как се работи с нея: като се отвори линка, излизат две картинки. Лупата е зеленото квадратче на лявата картинка; хваща се с левия бутон на мишката и като се мести по полето на лявата картинка, на дясната картинка излиза увеличеното под лупа изображение!!!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  krezo_bg Съб 15 Май 2010 - 9:36

Туй да се посветиш изцяло на дънния риболов и по-специално на шарнджийския си е направо предизвикателство и който се е захванал с него трябва само с това да се занимава според мене щото много джунджурийки в тез монтажи и изискват време както приготовлението им така и за чакане трофейни риби.Но с такива нагледни фото материали и съвети като че ли работата около този вид риболов се улеснява.Много добри монтажи и съвети от колегите. bravo bravo
krezo_bg
krezo_bg
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.03.2010
Брой мнения : 954 Рожд.дaта : 04.11.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Съб 15 Май 2010 - 9:42

Игли и стопери на KORDA;монтаж на примамката върху косъма:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Нед 16 Май 2010 - 22:04

Монтаж In-Line(инлайн) с плетено влакно и противоуплитащ шлаух:

Първо проверяваме, дали ухото на куката е затворено добре:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Прегъваме влакното, както е показано и правим малък, задължително двоен клуп, в горния край на косъма; итрязваме излишното:
[You must be registered and logged in to see this image.]


Монтираме топчето, монтираме и стопера в малкия клуп:
[You must be registered and logged in to see this image.]


Хващаме куката, влакното и топчето, както е показано по-долу, така че топчето да отстои на 3-5мм от долния краи на куката и правим "безвъзловия възел" с 8-10 плътни навивки по посока на жилото,до като долния край на възела се изравни с върха на куката; правим две-три стегнати навивки обратно към ухото на куката:
[You must be registered and logged in to see this image.]


Отрязваме повода с необходимата дължина- примерно 30см и промушваме задния край отново през ухото на куката, както е показано по-долу; безвъзловият възел и косъмът са готови:
[You must be registered and logged in to see this image.]


В другия край на повода монтираме вирбела, затягаме възела и отрязваме излишното влакно. Поводът е готов:
[You must be registered and logged in to see this image.]


Продължаваме с втората част на монтажа: отрязваме 25дюйма(около 63-65см) противоуплитащ шлаух; прекарваме влакното през шлауха, като ползваме вдевачка:
[You must be registered and logged in to see this image.]


Прекарваме влакното през оловото, връзваме го за свободниото ухо на вирбела на повода, притягаме всички елементи и монтажа е готов; с така изготвения монтаж, вероятноста от уплитания е сведена до минимум:
[You must be registered and logged in to see this image.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Нед 16 Май 2010 - 22:12

Още един вариант на In-Line(инлайн) и възел на куката:

Елементите са същите, като в предишния монтаж, само формата
на тежеста е различна. В случая- тежест за по-големи дистанции:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Връзваме възела, както е показано на картинките по-долу. Възела
е подобен на обикновения възел за кука, но влакното първо се пре-
карва през ухото на куката, а след сгъването в долния край на куката,
навиването започва от ухото, надолу. Правят се 5-6 навивки, прекарва се
долу през клупа и се затяга добре. (Аз ползвам точно този възел при
риболов на толстолоби с обикновенни или инлайн-пружини):

[You must be registered and logged in to see this image.]

Отрязваме парче силиконова тръбичка(около 1см) с подходящо
сечение и я монтираме както е показано по-долу. Тръбичката
фиксира косъма да се отделя от цевта, срещу жилото на куката:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Връзваме малкия двоен клуп в горния край на косъма и отрязваме
излишното. Дължината на косъма е в зависимост от големината
на стръвта(примамката), която ще ползваме:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Монтираме с помоща на вдевачката(както в предишния монтаж),
всички останали елементи и монтажа добива завършен вид:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Фактически, разликата между двата монтажа са различните възли
и начина за фиксирането на косъма, към цевта на куката. При това,
втория монтаж се прави по-лесно, но всеки път трябва да се проверява
правилното позициониране на силиконовата тръбичка(трябва да е стегната и
да не се мести по цевта), така че косъмът да се отделя от цевта(стеблото)
на куката, точно от където трябва.Относно дължината на косъма-тя е
в зависимост от големината на стръвта и е добре да имаме по няколко готови,
вързани повода(в класьори).


magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  nikgeo Пон 17 Май 2010 - 13:46

Бачо Илия, имам един въпрос. Как да се използва многонишковия повод

"Kryston Snake Skin"?
[You must be registered and logged in to see this image.]

Препоръчва се възелът да се направи с не забелен повод. Косъма как да се направи, със забелен или не? След възела, как и колко да се забели, без да се наруши целостта на нишките? Ако имаш поводи с такъв мат`риал, моля снимай ги.
Колкото и да се мъча, все нарушавам целостта на нишките, а с това отслабвам повода. До сега не съм направил един свестен повод с него. spying Имам го и не ми се изхвърля. 509601
nikgeo
nikgeo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 709 Рожд.дaта : 20.07.1956
Години : 67

http://nikgeo.eu/

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Пон 17 Май 2010 - 15:20

nikgeo написа:Бачо Илия, имам един въпрос. Как да се използва многонишковия повод

"Kryston Snake Skin"?...............:

Колега,аз до сега не съм ползвал поводи на Кристън и не знам какво точно препоръчват специално за този повод. Аз ползвам един от 14-те вида влакна за поводи на Суфикс, този на снимката по-долу и специално на този, нищо не му се нищи, като се свали обвивката. В интерес на истината, от препоръчителните възли и монтажи, които са дадени на инструкцията, съм връзвал само първия и третия, отгоре-надолу- комби риг и само с плетен повод, без твърдата част. В твоя случай, до колкото разбирам става дума за втория монтаж(отгоре-надолу)- при него възела е вързан както си е влакното с обвивката, а косъма е без обвивка. Според мен, първо трябва да се обели, после да се направи клупчето и косъма, а след това да се върже възела. Предполагам че тук има доста по-компетентни от мен по тези въпроси и някой ще обясни по-добре за какво става въпрос.
Специално това влакно(моето) е със силна абразивна устойчивост, пък този тип поводи(без мека част) се ползват по принцип в такива условия- миди, скали, коренища и др.

[You must be registered and logged in to see this image.]

п.п. ако тук не се намери кой да ти отговори по-конкретно, попитай в Карпа; там със сигурност ще получиш далеч по-компетентно мнение от моето!

12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  Drakon_ Пон 17 Май 2010 - 16:10

Колеги предложете качествен флурокарбон
Drakon_
Drakon_
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 65 Рожд.дaта : 22.12.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  Ресьора Пон 17 Май 2010 - 19:41

И аз не съм работил Кристана, но със Суфикса по метода който е обяснил Бачо и никога не съм имал проблеми с разплитане на нишките.Колега лесно ли се сваля обвивката или трудно?Може проблема да идва от това че повода е престоял в складовата мрежа,мен ме бяха прецакали с едно лепило за лидкор на Кристан
Ресьора
Ресьора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2009
Брой мнения : 4608 Рожд.дaта : 09.05.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  nikgeo Вто 18 Май 2010 - 15:00

Колеги, благодаря за отзвука. И аз когато работя със Суфикса нямам проблем, защото след сваляне на обвивката, отдолу си стои здрава оплетка. Кристъна, и по-точно "Kryston Snake Skin - а" , след сваляне на обвивката, остава сноп от не оплетени копринени нишки. Именно за това задавам въпроса. Дано някой, който е ползвал този повод да прочете въпроса ми, иначе така ще си стои като музеен експонат :5f3aea9b1ac151 .
nikgeo
nikgeo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 709 Рожд.дaта : 20.07.1956
Години : 67

http://nikgeo.eu/

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Вто 18 Май 2010 - 15:32

nikgeo написа:...."Kryston Snake Skin - а" , след сваляне на обвивката, остава сноп от не оплетени копринени нишки. Именно за това задавам въпроса. Дано някой, който е ползвал този повод да прочете въпроса ми, иначе така ще си стои като музеен експонат :5f3aea9b1ac151 .

Въпроса има няколко решения- след като препоръчват възела да се прави с необелено влакно, прави втория монтаж, като преди да вържеш безвъзловия възел, връзваш отделен косъм(пак с безвъзлов възел) от по-тънко и качествено плетено влакно. Върху този възел, навивш втория- от Кристона. Втория вариант е, ако работиш с плаваща стръв- връзваш пак тънкия косъм, пак повода върху него и отзад на повода където трябва да е мекото олово(или едра съчма), обелваш 5-10 мм. от обвивката, точно пред тези ограничители на повдигането. Това ще осигури правилното повдигане- повода ще се прегъне, точно там където е обелен- до мекото олово(съчмата). Третия вариант е да го ползваш за лидер(65-75см), между нормален повод и основното влакно(вместо ледкор или противоуплитаща тръбичка), при наличие на каманаци и/или миди.
На тези картинки по-горе, не са показани детайлите- силиконови шлауни, рингове, термосвиваеми шлаухи(за възела на куката и косъма)...ма то е ясно за какво става въпрос.

12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  nikgeo Вто 18 Май 2010 - 15:48

Благодаря много. Не бях се сетил за отделен косъм или да съчетая два вида материал за повода. worshippy worshippy Винаги съм мислил за повод изцяло от него. Още веднъж worshippy
nikgeo
nikgeo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 709 Рожд.дaта : 20.07.1956
Години : 67

http://nikgeo.eu/

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Вто 18 Май 2010 - 16:57

nikgeo написа:Благодаря много. Не бях се сетил за отделен косъм или да съчетая два вида материал за повода. worshippy worshippy Винаги съм мислил за повод изцяло от него. Още веднъж worshippy

Един от най-добрите шаранджии в Европа се е сетил: холандеца Леон Хогендийк; при него, без значение какъв е монтажа, когато косъмът е от плетено влакно,препоръчва винаги да се прави от по-тънко плетено влакно, от колкото е самия повод- връзването е точно така, както съм го описал по-горе! sunglasses2

п.п. в момента допревеждам една негова книга(има още три глави)- изключително добро четиво; публикува се периодично в ето този сайт:

[You must be registered and logged in to see this link.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  Drakon_ Сря 19 Май 2010 - 12:15

Бачо Илия, колко според тебе трябва да е дълго плетеното влакно, което се съединява към флурокарбона като сантиметри ?Става дума за монтажа на KORDA.
Drakon_
Drakon_
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 65 Рожд.дaта : 22.12.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Сря 19 Май 2010 - 12:38

Drakon_ написа:Бачо Илия, колко според тебе трябва да е дълго плетеното влакно, което се съединява към флурокарбона като сантиметри ?Става дума за монтажа на KORDA.

Според мен, тази дължина се определя от варианта по който ще се презентира примамката- лежаща, критично-балансирана(и колко) или повдигната заедно с куката и колко. Специално този монтаж на Корда е с критично-балансирана примамка, като куката лежи на дъното, а примамката е критично-балансирана- долния и край, леко докосва дъното. Като гледам картинката, разстоянието от мекото олово до термосвиваемия шлаух на куката е около 2.0-2.5см.:

[You must be registered and logged in to see this image.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  ???? Сря 19 Май 2010 - 13:00

Ще постна още два(даже три) варианта за изготвяне на поводи за монтажи "COMBI RIG" с подробни и детайлни снимки. Първият е почти идентичен с този на КОРДА и няма да се спирам подробно на отделните фази.

ВАРИАНТ- 1:

Първа фаза- изготвяне на косъма, прикрепването му към
цевта на куката и връзване на безвъзловия възел:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Втора фаза-връзване на меката част на повода за флуорокарбоновата
част; монтиране на термосвиваемия шлаух и термообработка:

[You must be registered and logged in to see this image.]


Трета фаза-термообработка и изпъване на флуорокарбоновата
част;окончателно завършване на повода за монтажа:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Термообработката на флуорокарбона включва, потапянето му във врящата вода за 2-3 секунди и изпъване за няколко секунди(втората снимка с канчето); якоста му отслаба съвсем леко, но са сметка на това става като тел и лежи плътно на дъното; флуорокарбоните са значително по-тежки влакна от обикновените монофили, лошото е че са "паметливи", но пък точно това им свойство е ползвано при този монтаж!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  carpsliven2 Пет 21 Май 2010 - 22:29

По-миналата година съм брал доста ядове с флурокарбона.. - лесно се къса,пречупва и развързва.. според мен .. нестава за силови борби.. затова че, внимавайте с него .. често се оказва предател .. а невидимата му роля е без значение.. понеже прозрачните води в България с големи риби са само митове sunglasses2
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  Pavkata 1977 Вто 15 Юни 2010 - 14:07

Васе и моят скромен опит ми е показал,че поводите със силиконово покритие са доста по сигурни от флуорокарбона!
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  Drakon_ Вто 27 Юли 2010 - 7:40

Но и доста по груби и видими за рибата
Drakon_
Drakon_
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 65 Рожд.дaта : 22.12.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  Val848 Съб 16 Юни 2012 - 10:21

Колеги,повдигач само на тинест участък ли се слага или не само,някой може ли да ми обясни? Че се мъча да се науча на не толкова новите методи ......
Val848
Val848
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2012
Брой мнения : 40 Рожд.дaта : 11.04.1984
Години : 40

Върнете се в началото Go down

монтажи - Монтажи за риболов на шаран - Page 2 Empty Re: Монтажи за риболов на шаран

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите