GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана)

+26
ПЛУВЧО
tano
Шморхи
Тихомир
dako
baispartan
maistor_ribar
max
JimBeam
ribaro
КИРО
светльо-toxin34
Мънцата
Кико
Rimohit
bate_em4o
Доктора
майсторчето страхил
илия
EU_BG_akademika
MITKO70
ivu
Иван
Краси_поборника
eminem94
Тедо
30 posters

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

лодка - 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана) Empty 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана)

Писане  Тедо Пон 14 Дек 2009 - 14:49

майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

лодка - 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана) Empty Re: 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана)

Писане  MITKO70 Чет 17 Дек 2009 - 19:31

илия написа:За риболов е перфектно, само да не е фиат :9bbce68c65a7e8
Незнам защо си на такова мнение,но старото Дукато е корава машина.Не отстъпва по нищо на Форд Транзит,като ламарини гният еднакво,това от опит понеже го карахме Транзита,а сега Дукатото sunglasses2 Не случайно е най-масовата база на която се правят кемпери,след това на Форд и някой други.В БГ кемпер клуба ,масовия кемпер от по старите модели е Фиат,и нямат ядове хората ,е някой дребни.А и като подръжка не е труден.Но ,темата беше друга да не се отклоняваме. :609c1f728720fb
MITKO70
MITKO70
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2009
Брой мнения : 62 Рожд.дaта : 06.07.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

лодка - 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана) Empty Re: 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана)

Писане  EU_BG_akademika Чет 17 Дек 2009 - 20:06

Майсторче, и аз се бях много запалил по ровъра, точно дефендер модела, но си промених мераците. Докараха на летището, на гранична полиция, два чисто новички миналата година. Сега сменяха накладки, познай 2 бона коплекта, т.е на четирите търкала. Замяна нямат. Ужас е с частите, пласмосовата дръжка на вратата с която се отваря отвътре е 85лв. И така да не избоявам повече. Перфектен джип, според много мнения даже е най-добрия, но аз не бих могъл да го подържам.
Аз ще си купувам нещо тая пролет, но ще гледам да е преди 95, щото по новите са пълни с електроника и така са направени, че като се сгепса нещо замръзваш където си, докато на постаричките им разбирам, няма да му дам да ме изостави в някой пущарак. :dancingHappy_i
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана) Empty Re: 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана)

Писане  майсторчето страхил Чет 17 Дек 2009 - 23:18

EU_BG_akademika написа:, познай 2 бона коплекта, т.е на четирите търкала. Замяна нямат.
Те това и мен винаги ме е притеснявало, 017 ,парите .Иначе са единственото оуф роуд дет съм карал (исключай УАЗ в казармата)
майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

лодка - 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана) Empty Re: 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана)

Писане  MITKO70 Чет 17 Дек 2009 - 23:50

EU_BG_akademika написа:
Аз ще си купувам нещо тая пролет, но ще гледам да е преди 95, щото по новите са пълни с електроника и така са направени, че като се сгепса нещо замръзваш където си, докато на постаричките им разбирам, няма да му дам да ме изостави в някой пущарак. :dancingHappy_i
Абсолютно съм на твойто мнение колега и също съм фен на марката ,но модела Дискавъри и се оглеждам за нещо преди 2000г.След това ги натъкаха с електроника ,ТД5 също.Подъжката на Дефендъра е за последния модел,затова е толко дебела.Като проучвах Дискавърито в офроуд форума ,по стария модел 2,5тди 300 мотор ,не са толкова скъпи за джип.
MITKO70
MITKO70
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2009
Брой мнения : 62 Рожд.дaта : 06.07.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

лодка - 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана) Empty Re: 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана)

Писане  илия Пет 18 Дек 2009 - 6:34

Мите, рахат ще си теглиш с фията :dancingHappy_i
илия
илия
мир на праха му

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

лодка - 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана) Empty Re: 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана)

Писане  EU_BG_akademika Пет 18 Дек 2009 - 6:50

Това е хубава тема. Джиповете трябва да се обсъждат, защото лодка с колесар без джип е загубена работа.
Мойте преки наблюдения за новите джипове са от VOLVO. Един колега, кара такъв към фирма. Купиха го нов от мото-пфое за 135000лв
Мотора близо 300 к.с - данък 500лв 226711
Разход 15л дизел средно 41990
Таблото свети като коледна елха и бърбори на английски 12666
Седалките с обемен датчик, за всяка маневра закопчаваш колан, дори и в гората на язовира :21fe7b94c4e424
Автоматик- сам включва, задно, блокаж и още разни функции........
Смяна на масло и филтри- 800лв Трябва в мото-пфое щото там могат да влезнат в софтуера и да отбележат смяната, иначе няма палене. И това ако не е рекет.................
Тръгва момчето един ден за Ловеч, кишаво време, по едно време, почва да бърбори техниката и една от хилядите лампички премигва. Ама той нали не му разбира, кара, че като писва датчик по едно време, не се стои вътре, спрял на някаква бензиностанция и се почесва само :5ff67901e688fa , пали си колата работи ама пищи...........Събра ли се помагачи, ама цъкът и дотам с помоща. Накрая някакъв човек прочел, че казанчето за чистачките е празно............................Пръскал той, намалявала течноста, предупреждавала колата, ама като не му разбираш.
Та си мисля, я да ми се случи това на Голям Беглик примерно, сърцето на Родопа планина, кво ще прая :5ff67901e688fa
А нема нужда от тия екстри, мога сам да включа и предно и блокаж при нужда, ама искам само лампичките дето си ги знам, охлаждане, масло алтернатор и т.н.
Това и да ми го подаряват няма да го взема. С него трябва да си в град, а в град, само зимата върши 20 дена работа и то ако има сняг.
Аз ще гледам нещо дизел макс 110к.с без турбо, по важно е лебедка да има и високи гуми, само така можеш да ползваш джип по предназначение.
Сега гледам че с десен волан, може да се вземе паджеро от 96-98г за около 3 бинки, още 2 ще трябват за регистарции, данъци, смяна на масла,ролки, филтри и прочее, задължителните работи и се сдобивам с джип, който ще ползвам още поне 10 години.
Моите наблюдения показват че колкото е по малък и лек, толкова по върви по пясък, виждал съм Нисан патрол дълга база, окопан до фаровете на един плаж, а сузики витара джитка покрай него все едно е на Орлов мост. Така че всичко трябва да се вземе под внимание.
Аз имах един Уаз 469Б, това е тип "командирски", двигателя беше Газ-21 76 к.с, с него съм дърпал трактор с ремаркето да запали. Така че не е важно, конете, ами въртящия момент и предавателните числа на раздатките.
Ама като взема да купувам, ще се консултирам с офроудаджийте, те ще споделят опит за конкретното ми решение.
Лек ден
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана) Empty Re: 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана)

Писане  ???? Пет 18 Дек 2009 - 7:47

Оппааа аз карам VOLVO XC 70 186 к.с. дизел 2005 г.
първо да кажа че това е наи икономичния автомобил в класа си,разход 8.5 на 100 при положение че автомобила е автоматик а кракът ми е доста тежък
Сигурност.....три години под ред номер едно в класа си
4x4 на кал....когато и доста джипки ги вадиха от гражданска защита при пороя на Шкорпиловци аз излязох на ход....поодран но излязох
пясък---запитвал съм проглем ли е..........отгорора е ДА не съм я пробвал на мек пясък но на твърд върви и то без проглем
Сняг-лед......колата се държи перфектно благодарение и на електрониката за стабилизиране
Автомобила е с всички ексри без навигация......не съм имал грижи с някоя от ел системите
Части-кунсумативи....преди да си взема този автомобил 5-6 години съм карал почти всички видове на Ауди...не намирам съществена разлика в цените,но тук да се изкажат специалистите
И накрая....женен съм единствено за жена си,вещите ми омръзват бързо и ако имам възможност ги заменям
това е първия автомобил които не ми е омръзнал след третия месец.....пък може и да одъртявам 12666 sunglasses2
Аааа колата я харесах в предаването на БТВ-Българите,ще потърся и ще пусна линг
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана) Empty Re: 3 в 1 - перфектната комбинация (джип, лодка, каравана)

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите