GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Откриване 2013 г.

+4
grandal_331
strijok
СЪНДИ
тони котев
8 posters

Go down

Откриване 2013 г. Empty Откриване 2013 г.

Писане  тони котев Чет 24 Яну 2013 - 9:14

Здравейте на всички.В понеделник имах малко работа до Кремиковци(Това е до София) и на връщане минах през Враждебна (седмиците) , платен гьол в който имаше участък от 30 тина метра размразен на който се бяха накичулили 20тина колеги.След кратки разговори разбрах, че арендатора е пуснал едно кепче пъстърви сутринта и от тях са хванати 2-3 и след това нищооо.Понеже сега имам доста свободно време бях решил да открия някъде риболова тази година.Естествено тази дестинация я зачеркнах и проведох няколко информационни разговора с приятели запалени по спорта.Един от тях предложи да направим една Струма в участъка или на Бяло поле(това е точно преди Благоевград или на местата около село Жележница,(това е на 15тина км. след Благоевград).Уточнихме излета за сряда, инфото за реката беше , че е доста мътна поради топенето на снега и падналите дъждове, един вид и давахме време да се поизбистри.
И така в сряда в 5.30 минах взех го от вкъщи и на път.Решихме първо да се отбием на Бяло поле и ако не ни хареса да продължим към Железница.Спряхме почти по тъмно на моста над реката(там съм правил страхотен риболов) и установихме, че реката е перфектна ,леко замътнена и идеално ниво. ниво .Слезнахме под моста и след кратко приготовление на такъма започнахме замятанията.За да не скучаем пред нас започнаха да скачат разкошни скобари.След около половин час започна да се прокрадваа съмнението -нещо не е наред.И разбира се се оказах прав, изсипаха се една тумба от 15тина местни "риболовци" които започнаха откровено да си косят .Представете си как се чуства рибата, дали мисли за ядене или оцеляване.Появи се един нормален колега и директно го питах дали има номера на ИАРА в Благоевград.Каза ми , че вчера е било същото и някой се е обаждал ,но реакция от страна на контролния орган никаква.Моят приятел още като видя какво става се измести на един хубав и дълбок вир 300-4000м. нагоре по течението.Малко след това ми се обади с треперещ глас-идвай скъса ми огромен скобар, вира завира от скоковете на подобни риби......

Ще има продължение, че ми звъннаха да ходя малко да поработя.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  СЪНДИ Чет 24 Яну 2013 - 9:26

Да не забравиш........ sunglasses2

п.п.Те тука пробвайте,те тука.....
[You must be registered and logged in to see this image.]
СЪНДИ
СЪНДИ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2852 Рожд.дaта : 03.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  strijok Чет 24 Яну 2013 - 16:11

:b23b8673c6466f
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  grandal_331 Чет 24 Яну 2013 - 16:53

Кво си са разтропал! Човека работи,не като тебе.................
grandal_331
grandal_331
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1998 Рожд.дaта : 23.06.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  strijok Чет 24 Яну 2013 - 17:28

тони котев написа:......малко да поработя.
sunglasses2
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  тони котев Чет 24 Яну 2013 - 17:30

СЪНДИ написа:Да не забравиш........ sunglasses2

п.п.Те тука пробвайте,те тука.....
[You must be registered and logged in to see this image.]
Сънди ,това ако не се лъжа е вира на отбивката за с.Ощава.Там проблема е друг:имам много близки приятели от Кресна и Благоевград и ако не се обадя се сърдят, като се обадя пък идват с едни туби и......последния риболов ми беше 2 часа за 2 дена.Иначе в началото на вира съм хващал най-много мрени за един излет, като ги пусках един местен чешит реше да получи инфаркт смях .В същия вир съм хващал и сом, и каякар на шише вода sunglasses2 .
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  тони котев Чет 24 Яну 2013 - 18:58

Свърших каквото имаше за вършене и да продължа нататък....
След обаждането се подвоумих , дали да не започна сражение с бракониерската паплач, но надделя желанието за риболов(с тоя пусти лов 3 месеца не бях хващал въдица), събрах нещата и след 15 минути бях до моя човек.Спирам колата и 15 мин. гледам как се мъчи с една риба.Гребнах му я с кепа и разпънах болото.Да вметна, риболова беше основно на троха изкуствена със захранка стар хляб разкиснат и бял червей, с периодично подаване на някоя и друга прашка.
Залепям се до Вани, така се казва колегата и правя 2-3 бързи изтичания докато той се суети покрай поне килограмовия си скобар.Не ще.Връща се той хвърля и тряс пак закача същия гигант, почва се една мъка която на 7-8 минута прекъсва по вина на кордата, скъса му с невероятно изтегляне отведнъж на аванс което приключи по безславен начин.Докато връзва , аз хвърлям яко настървен и нищо.
Върза си човека кука изпуши една цигарка, не бърза, хвърля си плувката до мойта и не ми се пише...тоя път на 5тат минута се откачи.... и така още седем пъти.Казвам му- смени си куката,-не иска.След като набоде сума ти риби най-накрая и на тях им писна и спряха да го притесняват, аз си бях зрител .
Използвам паузата и режа всичко , слагам нова плувка,редичка от 7-8 малки съчми , микровирбелчето е задължително, повод вече не 0.18 флуоро , а 0.10 , куката от 10 на 12 и пак в атака.
Хвърляме малко разкиснат хляб и 509601 колегата откача още 2 риби.Пак пауза и смених местото.Тука да вметна , че през цялото време в целия вир скобара скачаше като полудял.Толкова риба имаше, че не е за вярване.Видях къде има повече скокове и там се стационирах.Прашки с червеи , хляб постоянна смяна на стръвта и така до следобяд.Колегата периодично си изпускаше поредната риба , но не сменяше КУКАТА.Минаваше един и аз още нямах кълване , бях сменил още едно място , ама ефекта 0.Междувременно дойдоха още 3-4ма колеги и си хванаха по една риба.В един момент забелязах , че скоковете на рибите се концентрират в един определен периметър на отсрещния бряг и точно след 10 минути(моста беше доста на близо) бях там .Първо хвърляне и риба около 1.5 кг., вадих я поне 15 минути докато влезе в кепа, все пак съм с 0.10. Всичко замря поне половин час.Започнаха наново скочетата, метнах две шепи хляб и кеф ... да ама малко преди кепа , довижданеее :скъса ми, много хубав скобар, направо си беше трофеен, играх си с аванса но се предоверих на края на здравината на повода.Пак пауза и схемата се повтаря , да ама тоя път вече с 0.12повод:скокове, хляб и егати кефа нова риба на куката, пак голяма, да но рамките на час се откачиха 3 в това число и тази .Аз обаче след 3тата откачена риба си смених куката.Моят човек отсреща , бяхме почти един срещу друг, след многото пропуски извади още 2 скобара и двата над килограм.После ми сподели , че най-накрая решил да си смени куката , е откачиха се 15тина риби: увря му главата.
Времето напредваше , а аз имах само една, вярно, че хубава риба.След смяната на куката имаше дълга пауза и без никаква индикация пак удар и в кепа след кратка борба влезе още един красавец над килограм.След това спокойно отразих 3-4 кълванета с леки закачания, без много водене.Явно рибата стана по пасивна.Скобара понякога когато е по-пасивен само натиска стръвта към дъното без да я хапва и куката го хваща леко от страни.Стана време да си ходим и така приключи нашия риболов.
Колегата извади кантарче и премерих улова си :точно 2.75 кг.Неговият улов закова кантара на З.9 кг. Прекрасни , но трудни риби, е това най-много ме кефи.
Умишлено не бях взел фидера въпреки , че почти съм сигурен , при тази наситеност на риби щеше да има голям ефект, риболова на плувка на река е №1 за мене, много динамичен и непредсказуем.
Мисля , че другата седмица ако даде хубаво време ще пиша нов репортаж sunglasses2
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  Моряка Чет 24 Яну 2013 - 19:15

Честито откриване,другия път още повече трудни риби :609c1f728720fb
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  КИРО Чет 24 Яну 2013 - 19:50

Тониии,ся разбра ли че от пушката файда няма. 21188 spying
Добре разказваш ве - еваларка. super
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  СЪНДИ Пет 25 Яну 2013 - 8:22

тони котев написа:
Мисля , че другата седмица ако даде хубаво време ще пиша нов репортаж sunglasses2

Дай Боже другата всичко да е наред.Може и да се засечеме beer
Здраве,успех и наслука!!!
СЪНДИ
СЪНДИ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2852 Рожд.дaта : 03.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  roko koko Пет 25 Яну 2013 - 9:27

Браво Тони ,готино сте си изкарали и адреналин си е имало ,какво по-хубаво за един излет .Поздрави на Дари и децата :609c1f728720fb .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  ПЛУВЧО Пет 25 Яну 2013 - 11:00

Откриване с риби килограм+ си е гот отвсякъде. super
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Откриване 2013 г. Empty Re: Откриване 2013 г.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите