GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЧЕПАРЕТА - 1 част

+68
parvaka
Румен Ганев
Иво - Шабла
rap66
xpynxpyn
delisto44
roko koko
gargaron
str.hadjiev
max
vstoikov
цецо пожарната
fokobg
sllipi1
Светозар Върбанов
nikgeo
vlado_fidera
tiho_roev
Георги Вутов
pako
chapara
cochi75
костреж
krasi81
ДЯДО ИВАН
emanuil
miroslavpetkov
topgun
Шморхи
antares
ICO
var4o
flirtadjiika
rikitikitavi
Тик Так
mixman
Дели
justinian
esox hunter
maestroto
Станислав
runner
Ribarina
ivu
Mi7chell
Доктора
EU_BG_akademika
savi aleksiev
lip4o
YordanDanev
илия
Мънцата
vatus
dobria1
patter
Кико
ПЛУВЧО
Albena
minerva60
makari
Rimohit
Петър Василев
milen kordov
чечо
Вальо
КИРО
Любак
Моряка
72 posters

Страница 39 от 39 Previous  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  КИРО Пет 24 Фев 2012 - 22:29

Гаграгоне,май още ще правя клипчета.
Иво Рибарина наистина вързва по един мнооого стар начин.
И много фира дава по кордата - Иво ся да не се разсърдиш?
Малката тази вечер си я прибраха,може утре да се пробвам за качествен клип.
Ако не ме подгони "оная с метлата" за нещо. spying
При мен с подготовката на ламета,плюнки,цигари и т.н.
абе ай кажи го за час си вързвам 10-те куки.

Добре де - пак ще снимам.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  ДЯДО ИВАН Пет 24 Фев 2012 - 22:32

Митак ,да покажа ,що да не покажа .Ма ти много добре знаеш как връзвам и знаеш ,че начина ми е труден "неправилен" и хабя много месина .Какъв е смисъла да го показвам.Нека хората се учат на правилните неща .Аз опитах да връзвам по твоя начин ,но не се получава.Та затова мисля ,че няма какво да показвам .Мога и показвам крайни резултати ,но начина ми на връзване не е за похвала.Ето снимки . [You must be registered and logged in to see this image.] Ай стига ,че става банално.Като се науча да връзвам правилно ,без да хабя месина обещавам да го покажа . :609c1f728720fb
ДЯДО ИВАН
ДЯДО ИВАН
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.02.2011
Брой мнения : 2923 Рожд.дaта : 14.10.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  КИРО Пет 24 Фев 2012 - 22:38

Ве Дядка - ти покажи,пък нека ний си решаваме дали е ОК за нас.
Викам,нека всеки си покаже чалъма де.
Че вашите са приказка направени - спор няма.
Това си иска и много прецизна изработка,демек повече отделено време.
Даже на картончето да го наредиш,отива три пъти повече време,отколкото аз
го наредя набързо на двете страни на картона.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  ДЯДО ИВАН Пет 24 Фев 2012 - 22:53

Аз на една среща връзвах на Любака една кука ,за да му покажа как връзвам.Направих го пред всички ,но наистина начина ми не е от правилните .Това имах в предвид.Ако става въпрос Цецо връзва най-правилно ,но и като него не мога .Така ,че нека да подкрепяме правилните неща .Митака в случая е по-добрия учител и е хубаво другите да свикнат направо по неговия ,или по начина на Цецо.Щото аз вече не мога да си променя начина на връзване.Дано ме разбирате.
ДЯДО ИВАН
ДЯДО ИВАН
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.02.2011
Брой мнения : 2923 Рожд.дaта : 14.10.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  Моряка Пет 24 Фев 2012 - 22:55

Ванко да ти кажа сега нещо,като се научи човек да вързва по определен начин,така си продължава(демек,както се е научил и така му е лесно),ама винаги има полза от споделянето и винаги твоя начин може да пасне на колега,който ще предпочете твоя начин,като по-лесен за него въпреки фирата. sunglasses2 Няма лошо,нали така виждаме нещо ново и решаваме,как ще ни пасне :d5116e0ebf2fc8
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  dobria1 Пет 24 Фев 2012 - 23:00

Тик Так написа:Дядо, исках да те помоля да снимаш едно картонче отдолу, там където навиваш влакното.

методи много всеки както свикне,бая снимки се наложи да прегледам (все сме снимали куките не долу) ама изнамерих една снимка от миналата година

[You must be registered and logged in to see this image.]

някой навиват пак по този начин но вместо 8-9резки отдолу правят само 3-4 не знам не бих успял да го навия само на толкова малко no2
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  ТАРАЛЕЖ Пет 24 Фев 2012 - 23:19

Пу,за мен!! Това надписаното- "Дядо знае как"!!
ТАРАЛЕЖ
ТАРАЛЕЖ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.09.2010
Брой мнения : 1356 Рожд.дaта : 15.10.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  gargaron Съб 25 Фев 2012 - 0:19

Моряка написа:Ванко да ти кажа сега нещо,като се научи човек да вързва по определен начин,така си продължава(демек,както се е научил и така му е лесно),ама винаги има полза от споделянето и винаги твоя начин може да пасне на колега,който ще предпочете твоя начин,като по-лесен за него въпреки фирата. sunglasses2 Няма лошо,нали така виждаме нещо ново и решаваме,как ще ни пасне :d5116e0ebf2fc8
Те това имах предвид като помолих Ванката да покаже по кой начин вързва.Ако става въпрос аз също не вързвам правилно тъй като вързвам като Киро,нижа по десетина куки и после ги разделям(калпазанска работа) и също като Киро ги щипя на майката и прехвърлям по един път(не по два както е редно) а по някога като бързам не прехвърлям и не са ми се събирали куките , но това съм го правил много рядко.Истината е че видях различни начини на вързване,някой ми харесаха други не . Ще пробвам да вържа нещо ново като например това как Добрия качва на майката и не знам дали ще го скопосам .Ще покажа със снимки и аз как вързвам (благодарение на Моряка) и така с лакърдии ще мине зимата. комп
gargaron
gargaron
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.07.2011
Брой мнения : 133 Рожд.дaта : 09.08.1962
Години : 61

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  Тик Так Съб 25 Фев 2012 - 0:38

Borkata написа:Относно "профитата" ...братле няма никви профита ,никви 5 лева.още се чудя на хората като казват ,че видиш ли ги било страх да пазаруват онлайн или пък не разбирали нищо и затова се въздържали.само ще кажа ,че си е за тяхна сметка и не се възползват от разнообразието,което се предлага извън границата ни.съветвам всеки да се позаинтересува как аджеба се пазари.всичко е от елементарно по-елементарно и е въпрос само на някой друг час занимавка-еднократно.за сметка на това получавате доста по-голямо разнообразие а и в повечето случай доста по-добра цена.за качеството също няма нужда да споменавам!хем си в крак със света,хем и получаваш неща дето иначе само на снимка ги гледаш.дерзайте.ай със здраве sunglasses2

Здрасти Борка. Не съм имал нищо такова предвид, аз самия щях да си поръчвам менгеме от този сайт. Визирах Митака Добрия, щото знам че си пазари по-наедро от чужбинско.

Митак, съжалявам, не съм сравнявал цени на ламетата. Менгеметата са на много добри цени, а аз главно това гледах. Ама разнообразие наистина имат.
Благодаря за снимките за навиването.
Тик Так
Тик Так
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.12.2010
Брой мнения : 703 Рожд.дaта : 29.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  Borkata Съб 25 Фев 2012 - 9:24

Ванка,няма закон,братле по който да се вързва.всеки вързва както му е удобно.човек като види творенията ти и каже,че вързваш неправилно грях му на душата дето се вика sunglasses2 sunglasses2
Borkata
Borkata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.02.2012
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 17.03.1979
Години : 45

http://www.chepare.com

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  Borkata Съб 25 Фев 2012 - 9:31

Здрасти Тик Так sunglasses2 без никакви лоши чувства ,разбира се.имах предвид,че човек е добре да се възползва от всичко.а относно цените на доставките абе мисля ,че са си в рамките на нормалното.ми то човек ако тук реши да си купи нещо от друг град куриерите ще му вземат същите пари с каквито можем да получим пратка от другия край на света.говоря до 1 кг,разбира се колкото най-често се ползва тук.вярно е и това,че много селъри слагат некви извънземни такси шипинг ама те си личат от далеч измамниците.аз лично съм си обещал най-официално,че неща над 100-ина лева вече няма да ги пазаря оттук.това си е лично мое мнение много ясно,далеч съм от мисълта да промивам мозъци и да уча.хайде,отивам сега да изкарам и аз 2 лева и после сядам да вързвам :dancingHappy_i
Borkata
Borkata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.02.2012
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 17.03.1979
Години : 45

http://www.chepare.com

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  roko koko Съб 25 Фев 2012 - 9:36

Ванкааа ,дай да ти забия една вендуза по умното чело бе човек.Я бързо пускай dce6ea135d817e20cff5 щот да няма 606186 ...........и да не забрайш да снимаш как им рисуваш веждите.
Обичам те братле квот решиш това прави ,само да си жив и здрав ,както и всички колеги де :b9484c5bc88d13
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  str.hadjiev Съб 25 Фев 2012 - 10:41

Аз лично съм се пробвал да връзвам по начина на дядо , ама не :217b315cad77fe - направо всичко ми се разпердушинва. А него като го гледаш е толкова лесно....
Ще си карам по моя (Кировия) начин :609c1f728720fb
str.hadjiev
str.hadjiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.10.2010
Брой мнения : 753 Рожд.дaта : 06.08.1974
Години : 49

http://www.eukanuba.bg

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  rap66 Съб 25 Фев 2012 - 15:28

dobria1 написа:... като стигнах момента да плащам и шипинга от (пак САЩ) до тук искат 7.5$ а не обичайните 5 и се спрях и сега количката си стои така пълна и чака да ми уври главата (а си харесах нещо уникално за около 25$ общо)
Зависи от теглото, 5.00 е за 3 унции, 7.50 за 5 унции (Shipping Method: [USPS_INT] First Class Mail International). На мен миналата седмица за едно лепило (50 мл) от София ми взеха 8.35 лв. доставка, да бях си го поръчал от САЩ бесило И аз си поръчах малко ламенца от сайта на Добрия (за което му благодаря), но на по-вечето им сайтове на а-ците от снимките им нищо не можеш да разбереш, та Разглеждах ТУК и ТУК - поне всеки цвят си е с отделна снимка, а дали е реална ще разберем след 10-на дни 41990
rap66
rap66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 705 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  Ribarina Съб 25 Фев 2012 - 17:02

Малко съм поизостанал с темата ама ще ме извините че лапето доста болно и не мога да следя редовно.

Първо Това в чинията е само САФРИД маломерни заргани не прибирам.

Второ наистина начина ми на връзване е много труден и хаби много материал.Тези дни докато лапето спи се мъча да връзвам по Кировият начин и мисля че до седмица ще го усвоя.

Много ми се иска да си взема от тези UV ламета,но съм се зарекъл че първо ще изхабя тези,които имам.Мои приятели,които живеят в Америка ще идват тази есен и сигурно ще се снабдя с ламета чрез тях.Те също са запалени рибари и мисля че ще направят добър избор.
При пазаруване имам една слабост вървя и не знам какво искам,когато видя нещо,което ми хареса го взимам.Точно за това не пазаря по нета.Нямам поглед върху нещата от снимка.

Сега малко да сменя темата (не точно) искам предложения за чепаре за карагьоз.Тези дни на пристанището са започнали да вземат по някоя друга риба,а аз не съм подготвен.Миналата година май нещо не успях да уцеля вкуса на рибата и почти нищо не хванах.Преди две години имаше много караьоз и тогава използвах сафридени чепарета,но пак резутата беше задоволителен,а не отличен.
Така че моля дайте някой идея.
Какви куки и цветове да ползвам
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

чепарета - ЧЕПАРЕТА - 1 част - Page 39 Empty Re: ЧЕПАРЕТА - 1 част

Писане  КИРО Съб 25 Фев 2012 - 18:52

Много се мъчих със снимането,ама нищо май не се получи.
Лятото навън може по-добре да се види.