GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

яз Ботево -Варненско

+6
roko koko
Петър Василев
Pavkata 1977
Тянката
Pesho N.Zagora
rikitikitavi
10 posters

Go down

яз Ботево -Варненско Empty яз Ботево -Варненско

Писане  rikitikitavi Пон 11 Ное 2013 - 18:04

Решихме с жената да заведем детето на язовир да се учи да хваща рибки. Като единствен язовир с много дребни и едри риби засега е Ботево. Разбира се тръгваме във време удобно за мъника и пристигаме към то обяд на язовира.
Табели както и преди няма и добре , че бяхме с джипа-Форсирахме през някакви разкопани пътища и излязохме на стената.
Вече на язовира почнаха не особено приятните ситуации.
Пазача на почна със пристигането-вие ста семейство такса 20лв. Абе как така семейство и 20 лева. Дошли сме дете да учим риба да лови.(предното ми идване ми взеха 10лв на мене). Не било точно така…ми обясниха.
Значи таксата била 10 лева ама през седмицата. Събота и неделя било 15 за три въдици. Ама семеиствата били на 20 лева. …Тръгнахме да си ходим. Спряха ни да звъннели на собственика да го питат. Изчакахме културно. Собственика ни изненада много приятно. Щом било за учене на дете правел промоция за случая на 10лв. Направо ме зарадваха. Мисли човека за децата.
Настанихме се. Платихме си таксата ама касовия апарат току що се бил счупил и трябвало да потърси малко докато намери бележките да ни напише. –Няма проблем ще изчакаме(все пак сме за риба) ама до края на деня не дойде да донесе бележката де.
После мина да попита как сме щели да ловим. Викам една малка въдица за дребосъка и една отстрани да чакаме едро да пробва мъника да дърпа. ААА не можело така. Имали сме право само на една въдица при толкова пари дето сме дали. –Докривя ми зарад мъника.
После помислиха и решиха великодушно ако искаме да си платим още 5 лева за да лови детето с три въдици.?? Почти се навих ама на жена ми вече и писна- то бяха 20 после 10 сега 15. отказах се. Реших да пробвам на дребна стръв и шаранчета да завъртя.
Времето беше гадничко. Силен студен насрещен вятър. Кофти за детето. Направих един завет със столчето и на фидер. Събра се дребосъка и дребното доволно. Ама искало и една едра риба да имаме за снимка. Забърках жълта калорична захранка и дребосъка се пръсна. Хвърлях точно до закачките и се надявах да издърпам шараните от тях- не стана. Продължихме с вадене на дребосъци-60 грамови таранчици и също такива шаранчета.. Детето взе да му омръзна и разбира се тръгна да си играе ама тати да ловил повечко рибки да има за снимката. Ко да правя. С официалнита дрехи продължавам да вадя дребоси.
Ама отново минава въпросния пазач и почва с мрънкането. Той си мислил че детето на плувка от мосчето щяло да лови само. (как ще си оставя детето на необезопасено мосче само и то да се мъчи да замята срещу вятъра плувка. Повечко опит си трябва за такава ситуация, а не да е първи риболов). После мина пазача да ми мърмори че било само детето да лови ,а не баща му.
Малко след това пак намина. (Вече малкия само вадеше закачените риби и пляскаше от страни с кепа). За следващото ми идване да съм знаел, че нямало да ми правят повече отстъпки. Тук ми писна окончателно. Обясних най-културно, че това ми е последното идване тук.
Отгоре на всичко човека през цялото време говореше с тон -едва ли не огромен компромис ни прави.
Та така мина. Изкарахме с дребното към 4кг дребни рибки и пуснахме обратно петнайсетината шаранчета.Малкия остана много доволен от дребните рибки и много разочарован от липсата на каквато и да е едра риба.
На водоема се чувства осезаемо липсата на собственика му. Предния път беше на линия човека и културата на обслужване беше много висока. Сега пък останах силно разочарован.
От мен толкова. В близките години няма да отида там.Ще ходим на Цонево.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  Pesho N.Zagora Пон 11 Ное 2013 - 22:48

То добре че малкия сее накефил super иначе ако не си оправи отношението тоя пазач ще бере ядове някай ден май заедно с собственика си я с данъчни я с някое би 58 .
Pesho N.Zagora
Pesho N.Zagora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 2566 Рожд.дaта : 15.04.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  Тянката Вто 12 Ное 2013 - 6:53

Днес,на връщане от село ще се отбия на язовира!Ще разбера кой е бил на смяна от пазачите и ще споделя с г-н Ташев (собственика на язовир) за готино прекарания от твоето семейство ден:здравей: !
Тянката
Тянката
вече не е сред нас

Регистриран на : 24.01.2010
Брой мнения : 2013 Рожд.дaта : 06.04.1969
Години : 55

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  Pavkata 1977 Вто 12 Ное 2013 - 8:11

Абе собственика не е ли на линия,мани-мани!
Все пак сте били на въздух и това е добре.:рок: 
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  Петър Василев Вто 12 Ное 2013 - 9:07

Тази наша простотия край няма 5ff67901e688fa2ed7af но и какво да очакваш като на повечето язовири все пиянки слагат за пазачи.
Първите години когато започнаха да отдават под аренда отидохме на един язовир близко до Симеоновград.На с.Троян.
Същата работа с пазачите,тук не хвърляй,там не хвърляй и ни заведоха на ръкава да ловим,а ръкава заграден с мрежи60678 
Увериха ни ,че имало повече риба там и,че собственика не дава другаде да се лови.
Какво да правим ,хвърлихме въдиците.Цяла нощ не дрънна нито един звънец.На другия ден приятеля ми вика,,,гледай сега моята тактика.
Като се свечери извикахме пазачите да пийнем по ракийка и след две три чаши им казахме,че нищо не е чукнало и ще се скараме на собственика,че ни е излъгал,че има много риба. spying Лъжа,разбира се spying 
Единия веднага скочи и вика,ма вие познавате ли се????,,,ами защо не сте казали бе,,,,хвърляйте оттатък мрежите,пък ако искате риба ще ви изкараме от мрежите и ви ги даваме без да плащате.:аххх: Що не казахте,че се познавате с шефа??
Таааа така смях риба не взехме от тях а си уловихме по два шарана отвъд мрежите ,колкото ни се полагаха и си тръгнахме.
За това е хубаво да се осведоми собственика на язовира,защото със сигурност не знае каква я вършат пазачите!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  roko koko Вто 12 Ное 2013 - 9:10

Ники,от цялата ситуация извода е ;

-По-добре Събота да беше дошъл на срещата да се запознаем,а не да се драпаш с някакъв пазач, да ти скъса нервите за целия уикенд29e6bbd771c7f3dfc36b 484712 525707397c05bb6a06eb 00cb7643c76cf487f206 556b43b07afed4656d79 
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  rikitikitavi Вто 12 Ное 2013 - 9:35

Целта ми не е да правя проблеми на пазача и на собственика. Затова и не съм писал във На рибата. Просто споделих сред приятели.
Колкото до срещата и на мене ми се идваше ама като не успях да се преборя с едни гадни изпити и останах за следващата година.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  zhikata Вто 12 Ное 2013 - 9:43

Тези там са бахти миндилите. Заслужават 606186  и никой да не им ходи на язовира, то и без това до колкото знам няма много посетители.
zhikata
zhikata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.04.2011
Брой мнения : 381 Рожд.дaта : 13.12.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  gogo26 Вто 12 Ное 2013 - 9:49

Аве Рики :здравей: що ходиш по платениquestion там само ядове с какви ли не тикви и то за глупости....заведи детето на някое диво и красиво място,с едно малко телескопче,събери му слънчоците и го остави да си хваща....а за теб барбекюто и почивката6741d394212f783e04ea 
Когато съм с деца и жени,рибата е на последно място....но сам 689a4208aff0bdee69a3 
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  rap66 Вто 12 Ное 2013 - 9:55

Що не го заведе детето на канала да цъка иларийки. Аз от 2 години заради тия изпълнения не стъпван на язовир.
rap66
rap66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 705 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  Pavkata 1977 Вто 12 Ное 2013 - 10:08

Има "платени и платени",за съжаление такива олигофрени опетняват всичките платени!
А повярвйте ми има райски местенца с прекрасни собственици.

[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]

[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]

Има и други хубави частни водоеми,но този е прекрасен за семейна почивка и ако е рекъл Господ - за риби,които сбъдват мечти!
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  RAAZIEL Вто 12 Ное 2013 - 10:15

rikitikitavi написа:... Затова и не съм писал във На рибата...
На твое място бих писал и там...Трябва да се дава гласност на такива селски прояви488232 
На два пъти се канех да ходя там това лято,но вече не съжалявам...
RAAZIEL
RAAZIEL
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.01.2010
Брой мнения : 272 Рожд.дaта : 15.12.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  Тянката Вто 12 Ное 2013 - 11:04

zhikata написа:Тези там са бахти миндилите. Заслужават 606186  и  никой да не им ходи на язовира, то и без това до колкото знам няма много посетители.
Жика:здравей: ,третият пост в темата е мойsunglasses2 !Гошо Ташев иска да направи нещо хубаво,аз съм убеден,че ще го направи и то така както той реши!Баща му,чичо Кольо worshippy ,който го направи рибар още през осемдесетте години,също е един от пазачите!Нали се сещате,че чичо Кольо не е бил в неделя на работа12666 !Нека да си свърша селската работа и ще се отбия на язовира за да имате отговори на вижданията си! Съвсем сериозно питам всички вас ДА ЛОБИРАМ ЛИ ЗА НЕЩО ОТ РОДА НА КЛУБНИ КАРТИ за членове на форума за в бъдеще e59a28444167c7dc1cc0 
Тянката
Тянката
вече не е сред нас

Регистриран на : 24.01.2010
Брой мнения : 2013 Рожд.дaта : 06.04.1969
Години : 55

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  zhikata Вто 12 Ное 2013 - 11:52

Тянката написа:
zhikata написа:Тези там са бахти миндилите. Заслужават 606186  и  никой да не им ходи на язовира, то и без това до колкото знам няма много посетители.
Жика:здравей: ,третият пост в темата е мойsunglasses2 !Гошо Ташев иска да направи нещо хубаво,аз съм убеден,че ще го направи и то така както той реши!Баща му,чичо Кольо worshippy ,който го направи рибар още през осемдесетте години,също е един от пазачите!Нали се сещате,че чичо Кольо не е бил в неделя на работа12666 !Нека да си свърша селската работа и ще се отбия на язовира за да имате отговори на вижданията си!      Съвсем сериозно питам всички вас ДА ЛОБИРАМ ЛИ ЗА НЕЩО ОТ РОДА НА КЛУБНИ КАРТИ за членове на форума за в бъдеще e59a28444167c7dc1cc0 
Нищо против нямам твоя пост. Изказах мое мнение ,на база впечатленията на клиенти от магазина.
zhikata
zhikata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.04.2011
Брой мнения : 381 Рожд.дaта : 13.12.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  Тянката Вто 12 Ное 2013 - 14:01

zhikata написа:.......Нищо против нямам твоя пост. Изказах мое мнение ,на база впечатленията на клиенти от магазина.
     Знам,че е така приятелю45479 ,пазача се е опитвал да "забогатее" на гърба на работодателя си21188 21188 21188 !Нямам време да пиша,който желае,да влезе в сайта на язовир Ботево,том пише каквото трябва:здравей:
Тянката
Тянката
вече не е сред нас

Регистриран на : 24.01.2010
Брой мнения : 2013 Рожд.дaта : 06.04.1969
Години : 55

Върнете се в началото Go down

яз Ботево -Варненско Empty Re: яз Ботево -Варненско

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите