GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов на немски риби по български

+7
ПЛУВЧО
boysa
roko koko
недялко радков
Моряка
paynera
felippemassa
11 posters

Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Риболов на немски риби по български

Писане  felippemassa Нед 5 Окт 2014 - 15:03

Здравейте, наскоро си направих една разходка до Германия, като основната цел беше да присъствам на двубоя между Пулев и Кличко. Въпреки, че мачът не се състоя самолетните билети бяха закупеним, а пък не ми се занимаваше да отсрочвам билета за друга дата. Отседнах при братовчед ми във градчето Warstein, на стотина километра от Дортмунд. За мой късмет в този период се проведе най- големия събор в света за балони с кошове. Като цяло беше много интересно, оприличавам го на изключително голяяям панаир. Отвсякъде се разливаха бири и се наблягаше на вурстовете.

[You must be registered and logged in to see this image.]

През следващите дни се разходих в Дортмунд и още някои по-големи градове, но все ме гризеше едно нещо- да хвана некоя риба у немско. Много скоро бях на един доста голям язовир в околията на Варщайн. Може би беше малко по- голям от Цоневския. Навремето американците са взривили стената му и са наводнили няколко градчета. След това тя е реставрирана напълно.

[You must be registered and logged in to see this image.]

След като разпитах как стои въпросът с риболова, се оказа че процедурата не беше толкова лесна. Отказах се и реших да потърся някой друг водоем. Не след дълго посетих една база, която включваше 5-6 язовирчета (на български бих им казал локвичКИ, но за мое учудване, риболовците масово предпочитаха да ловят в такъв тип водоеми).

[You must be registered and logged in to see this image.]

След като разбрах, че риболовният обект е пъстърва се подготвих с паста, бели червеи и камоли. 99 процента от хората ловяха на паста, като риболовът се състои в това. Една груба плувка, която общо взето играе ролята на бомбарда. Утежнение на педя от плувката и повод около метър и половина. Пастата я правят на топче, което покрива куката, след което я извиват, така че да наподобява формата на листо на блесна. След като е готово всичко това се замята и се върти бавно и ударът се усеща на върха на пръчката, още преди да се потопи плувката. Условията за риболов бяха изключително интересни. Таксата е 10 евро за 12 часа, 10 за 8, или 6 за 4 часа. На всяка платена такса пазачите зарибяват с 4 пъстърви. Така, че ако сме 3ма на една от локвите следва да пуснат 12 пъстърви. На първия риболов нещо се закучи работата. Пробвах на червена, на зелена, на бяла паста, еее не ще и не ще. Но и тогава от 10 човека само едно момче дръпна няколко риби. Не приписвах вината на себе си. Мина се ден два, но мен отново не ме свърта, искам реванш за капото. Отново драснах към водоема. След като бях вече там разпитах хората и пак бяха с по една, най- много две риби. Казах си аз няма да оставя нещата така, този път. Повечето от тях ловяха с много груби такъми, твърди сопи- доста различно от това което си представях. Тук е момента да кажа, че от това което видях, ние тук ловим доста по- грамотно. Говоря за масовите риболовци там. Скоро разпънах пръчката, която беше куивер - 2,40, но- поради факта, че нямах въдици в куфара ( а то само и това ми оставаше spying ) нямах избор. Сложих плувка 3 грама, и повод метър и половина, флуорокарбон 0.16, който бях взел от България. Оказа се че може би изигра голяма роля в риболова. За стръв този път си наблегнах на камолата, защото съм по близко до риболова с червей, отколкото с паста. Много скоро след като заметнах вече имах улов. Изкарах първата пъстърва в риболовната ми кариера. смях И така взех да им давам уроци по български риболов на немски пъстърви. Тук да отбележа, че ако нямаш месингово чукче, с което да убиваш всяка риба която извадиш, не те допускат. Първото нещо, което трябва да направиш, когато уловиш риба е да я удариш по главата. Имаше дори хора, които ловяха уклеи, които също умъртвяваха по този начин. По всяко време можеш да си поръчаш наденички, картофи, бира или каквото си пожелаеш директно на брега. Не съм виждал такава чистота и такива условия. nono Приключих риболова с 10 риби, нчкои,от които по 500-600 грама. Почувствах се много готино, като начинаещ дал урок на майсторите. spying

[You must be registered and logged in to see this image.]

Рибата, която хванеш си остава за теб, колкото и да е тя. Вечерта приготвих на аверите пъстърва във фолио на фурна, пълнена с лимон, гъбки лук и т.н. sausage  
Въпреки, че изпуснах Пулев останах доста доволен от почивката. Обиколих доста в Германия, направихме си Двудневна екскурзийка в Амстердам, Холандия, покупонясвахме доста сериозно там, пообиколихме някои от музеите там. смях spying
Ето, че дойде време да потегля към България, събрах багажа, накупих си някои подаръци и ей ме на вече тук, на вълнолома. :здравей:
felippemassa
felippemassa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2009
Брой мнения : 491 Рожд.дaта : 04.08.1988
Години : 35

http://fishingbg.nforum.biz/index.htm

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  paynera Нед 5 Окт 2014 - 16:01

Прекрасна почивка , разходка и риболов.Които си го може - МОЖЕ.Добрия риболовец знае как на всяко място да хване риба.Приятелю , благородно ти завидях.Кога ще ме вземеш на някоя Българска локва да те гледам само как хващаш - нали ми обеща ?
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  Моряка Нед 5 Окт 2014 - 16:06

Разкошотия Браво bravo bravo bravo
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  felippemassa Вто 7 Окт 2014 - 19:00

paynera написа:Прекрасна почивка , разходка и риболов.Които си го може - МОЖЕ.Добрия риболовец знае как на всяко място да хване риба.Приятелю , благородно ти завидях.Кога ще ме вземеш на някоя Българска локва да те гледам само как хващаш - нали ми обеща ?
Тези месеци наблягам на морето, само да застудее като хората и сме за цоневски баби с червеено винце. sunglasses2 sausage
felippemassa
felippemassa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2009
Брой мнения : 491 Рожд.дaта : 04.08.1988
Години : 35

http://fishingbg.nforum.biz/index.htm

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  недялко радков Вто 7 Окт 2014 - 21:06

Като прочетох,че в Амстердам сте купонясвали яко,нали неямаше впредвид леките наркотици???Не ми приличаш на такъв човек sunglasses2
Иначе наистина си им показал на швабите как се лови риба,БРАВО!!!
недялко радков
недялко радков
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.10.2011
Брой мнения : 1066 Рожд.дaта : 10.07.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  felippemassa Вто 7 Окт 2014 - 23:12

недялко радков написа:Като прочетох,че в Амстердам сте купонясвали яко,нали неямаше впредвид леките наркотици???Н
Доста съм далече от тези неща. :здравей:
felippemassa
felippemassa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2009
Брой мнения : 491 Рожд.дaта : 04.08.1988
Години : 35

http://fishingbg.nforum.biz/index.htm

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  roko koko Сря 8 Окт 2014 - 8:25

Ади сега,не може да не си пробвал някое кексче c74e58b88a3bc533fcb9 525707397c05bb6a06eb Бъзикам се,страхотна разходка и риболов си си подарил :здравей: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  boysa Сря 8 Окт 2014 - 16:15

Благодаря! Хубав разказ. Все едно и аз бях там. Пожелавам ти много риболовни приключения в чужбина и още повече в България!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  ПЛУВЧО Сря 8 Окт 2014 - 16:53

Що им изтрепа рибата бре...?На всяка такса зарибявали по 4 пъстърви...Добре,че първия път не си Фанал нищо,иначе щяха да са много назад... sunglasses2
Много приятна екскурзиуйка...556b43b07afed4656d79
135d02aa35ad75a2cb71
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  chapara Сря 8 Окт 2014 - 17:03

Страхотно :рок: super
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  Pesho N.Zagora Сря 8 Окт 2014 - 22:35

Браво страхотна почивка с риболов thumbsUp_icon bravo .
Pesho N.Zagora
Pesho N.Zagora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 2566 Рожд.дaта : 15.04.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  rikitikitavi Пет 21 Ное 2014 - 20:40

Браво. Накефи ме.

...Ама ме човърка една мисъл.

Ко ли щеше да се случи ако беше нахвърлял пет шепи накълцани буби и минал на 0.08мм .... 41990 12666 дали щяха да те изгонят или първо щяха да те бият. 5ff67901e688fa2ed7af
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  felippemassa Чет 9 Апр 2015 - 10:52

Хелоу колеги! Наскоро повторих епизода с пъстървите, но този път наблегнах повече на разходки.
Още с пристигането в Германия ме грабнаха и посетихме Кьолн.
Най- голямата забележителност в града е катедралата. Ами какво да ви кажа, беше нещо величествено, изящно, грандиозно. Строителството й трае от 1248 година до 1437, като в периода 1842 до 1880 е завършена.
[You must be registered and logged in to see this image.]
След обиколката не пропуснахме и най- важното с брадчеда...
[You must be registered and logged in to see this image.]
На следващия ден, отпочинали от пътя, се разходихме в околноста. Посетихме един страхотен язовир, но само си напълних очите, без да намокря червеите. 41990
[You must be registered and logged in to see this image.]
Много скоро дойде и чакания ден за риболов.
Малка подготовка-
[You must be registered and logged in to see this image.]
Поехме към водоема, но преди това заредихме малко сили.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Рибките бяха актвини, като за 2-3 часа надърпахме няколко.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Навръщане минахме през парка, да захраним малко и животинките, стига сме хранили само рибите
[You must be registered and logged in to see this image.]
Преди да се стъмни напазарихме и се запътихме към къщата.
[You must be registered and logged in to see this image.]
И още нещо, ако някой не е виждал компот от 1958 година- те го ей
[You must be registered and logged in to see this image.]
:здравей:
felippemassa
felippemassa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2009
Брой мнения : 491 Рожд.дaта : 04.08.1988
Години : 35

http://fishingbg.nforum.biz/index.htm

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  Любак Чет 9 Апр 2015 - 11:03

magnifier


А бе, ....  ти се спука да обикаляш Европа-та бре.
Рибите ги хващаш ...... то се види, пиенето на бира .... и там се справяш  sunglasses2 ....... но поне немския език понаучи ли го ? смях

135d02aa35ad75a2cb71
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  ПЛУВЧО Чет 9 Апр 2015 - 12:48

Нахваща се на немски риби по български,сега почвай българските риби по немски тертип...с качествена немска биричка. 19d965a16c15e2fb96b8
135d02aa35ad75a2cb71
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  Моряка Чет 9 Апр 2015 - 13:44

Супер сте прекарали :браво: :браво: :браво:
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  felippemassa Пет 10 Апр 2015 - 8:52

Любак написа: ....... но поне немския език понаучи ли го ? смях  135d02aa35ad75a2cb71
Ja, natürlich. sunglasses2
felippemassa
felippemassa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2009
Брой мнения : 491 Рожд.дaта : 04.08.1988
Години : 35

http://fishingbg.nforum.biz/index.htm

Върнете се в началото Go down

риби - Риболов на немски риби по български Empty Re: Риболов на немски риби по български

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите