GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Благотворителна Акция 9

+4
max
СЪНДИ
eminem94
Кърцата
8 posters

Go down

Благотворителна Акция 9 Empty Благотворителна Акция 9

Писане  Кърцата Съб 1 Ное 2014 - 19:22

Здравейте приятели.
Дълго време мислих как да започна тази тема. Винаги ми е било трудно да пиша за благотворителност. Според мен това не трябва да се превръща в безсмислена показност, подобно на "Ледения душ", а по-скоро е едно вътрешно удовлетворение от това, че си помогнал, че си бил полезен, че има полза от живуркането ни на този побъркан свят. Че това е начин да потърсиш човека в теб, да претвориш представата си за общността. Да те накара да се почувстваш съпричастен и способен да помогнеш. Както помагаш на своето семейство, близки и приятели.
Мисля си, че всеки обича и иска да помага. А причината да не го прави е, че не знае как точно да помогне. Ако му посочиш директно лесен начин да помогне някому, той ще го направи веднага, без да се замисли и ще бъде много щастлив.
Кое е по-благородно - да дариш за човек в нужда, да нахраниш гладно дете, да дадеш пари за съграждането на храм, да подариш дреха на студуващия бездомник, да поправиш тротоара пред блока или просто да подадеш ръка на спънал се на пътя човек? Отговорът е ясен – всяко едно от тези неща. Ако го направиш в трудни времена – още повече. Нали именно по това се разбира дали сборът от хора се е превърнал в общество, че вече не е сбирщина, а общност.
Живеем във време на постоянен стрес и пределно физическо и психическо натоварване. Забързано време. Време, което ни държи на ръба на човешките възможности и на психическата ни устойчивост. Често, улисани в делника, забравяме може би най-важното в този живот – да бъдем хора. Но не бива да забравяме, че има хора, които поради физическа невъзможност или други причини, просто нямат шанс да се справят, ако някой не им се притече на  помощ. Понякога тази помощ може да е решаваща и буквално да спаси човешки живот. Понякога обаче, както писах и някъде нагоре, е достатъчна просто една добронамерено подадена ръка. А да се подаде ръка не е нужно непременно да си богат или известен. Това може да го направи всеки един от нас. Всеки един може да се огледа и да помогне на човека до себе си. Защото именно такива благородни жестове са красивите мигове, които ни карат да осъзнаваме, че на този свят преди всичко сме хора. Че хора са живели преди нас, че ние самите живеем заобиколени от човешки същества и най-важното - че хора ще има и след нас. Точно заради тях си струва да правим такива жестове. За да ни има и утре!
Ето, че отново дойде време за поредната акция за Дома на Отец Иван в Нови Хан. Иска ми се да мисля, че и тази година, ще успеем да подадем приятелската си ръка на хората от приюта, ще им помогнем да се почувстват,поне за малко, по сигурни на прага на зимата. Както може би повечето от Вас знаят, в момента Отеца е в болница и хората от приюта се нуждаят от помощ и подкрепа повече от всякога. Вярвам, че отново ще се докажем като общност, за момент ще забравим дребните си злободневни дрязги и проблеми и ще успеем да постигнем поне успеха на предната акция, а защо ли не и да го задминем.
Та по същество:
Датата на която сме се спрели е [size=150]13,12,2014г.[/size] събота. (ако случайно се окаже, че денят не е подходящ, напр. обявят го за работен, датата ще бъде променена така, че да е удобна на болшинството от желаещите да присъстват)
Начините по които можете да помогнете на това начинание са да преведете пари по банков път, да ги дадете на някои от организаторите (Аз , Емо Василев) или на някой присъстващ на закупуването на продуктите, за да ги донесе на място или сам да дойдете на борсата в Слатина на 13.12. Което е и най-добрия вариант, защото ще имате удоволствието лично да се запознаете с Отеца и неговите деца, а техните усмивки и благодарни очи ще озарят деня Ви със сигурност.

Парите се събират по тази сметка  - (същата като на предните акции)


BG10UBBS80021017538614
BIC UBBSBGSF
OББ
Ивайло Георгиев Димитров

Със събраната сума ще бъдат закупени хранителни продукти за нуждите на дома в Нови хан.

Парите ще бъдат изтеглени на 12.12.2014г като след това ще бъде представен пълен отчет от мен за събраната и похарчена сума.
На 13.12.2014 в 8 ч. сборен пункт пред слатинската борса - пазаруваме необходимите неща и отиваме в Нови Хан.

Линк към миналогодишната акция:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Линк към предходните акции:
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Кърцата
Кърцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.02.2010
Брой мнения : 129 Рожд.дaта : 26.03.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty Re: Благотворителна Акция 9

Писане  eminem94 Пон 17 Ное 2014 - 20:51

Нещо ми се струва,че няма активността която беше преди година/и .Аз ще бъда съпричастен ,опитвам се да организирам и голяма група хора ,които се надявам да откликнат и те :)
eminem94
eminem94
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.11.2009
Брой мнения : 1420 Рожд.дaта : 28.01.1994
Години : 30

http://www.feederteam.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty Re: Благотворителна Акция 9

Писане  СЪНДИ Съб 13 Дек 2014 - 15:49

Веско Жечев написа:Само така Насе, дерзайте, време има още! :здравей:
Сега се връщам от Нови Хан, дядо Иван се подобравя, дечицата се радват и ви чакат!
Иначе от един друг форум днес също занесоха не малко продукти, лакомоства и подараци!
Сумата в пари, която беше събрана е 4200лв (доста повечко от миналата година 570556 ), плюс дарени двайсет кашона мандарини и портокали и два големи кашона лакомства от клиенти на бат Сънди и едно пале с картофи от познати на Краислав......два претоварени буса и много коли с продукти...снимки ще кача по-късно в другата тема! :здравей:

Жечка.....те са ми ПРИЯТЕЛИ worshippy а не Клиенти.
СЪНДИ
СЪНДИ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2852 Рожд.дaта : 03.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty Re: Благотворителна Акция 9

Писане  max Съб 13 Дек 2014 - 16:18

Веско Жечев написа:Само така Насе, дерзайте, време има още! :здравей:
Сега се връщам от Нови Хан, дядо Иван се подобравя, дечицата се радват и ви чакат!
Иначе от един друг форум днес също занесоха не малко продукти, лакомоства и подараци!
Сумата в пари, която беше събрана е 4200лв (доста повечко от миналата година 570556 ), плюс дарени двайсет кашона мандарини и портокали и два големи кашона лакомства от клиенти на бат Сънди и едно пале с картофи от познати на Краислав......два претоварени буса и много коли с продукти...снимки ще кача по-късно в другата тема! :здравей:
Меренето май продьлжава ? magnifier Хубавото е че парите пуснати и в двете сметки от нашия форум GO FISHING BG ще отидат на едно и сьщо място /при децата/ :здравей:
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty Re: Благотворителна Акция 9

Писане  Мънцата Съб 13 Дек 2014 - 16:32

max написа:Меренето май продьлжава ? magnifier
Ники, заеби брат, не си заслужава sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty Re: Благотворителна Акция 9

Писане  СЪНДИ Съб 13 Дек 2014 - 16:56

max написа:
Веско Жечев написа:Само така Насе, дерзайте, време има още! :здравей:
Сега се връщам от Нови Хан, дядо Иван се подобравя, дечицата се радват и ви чакат!
Иначе от един друг форум днес също занесоха не малко продукти, лакомоства и подараци!
Сумата в пари, която беше събрана е 4200лв (доста повечко от миналата година 570556 ), плюс дарени двайсет кашона мандарини и портокали и два големи кашона лакомства от клиенти на бат Сънди и едно пале с картофи от познати на Краислав......два претоварени буса и много коли с продукти...снимки ще кача по-късно в другата тема! :здравей:
                                                                                                                                                  Меренето май продьлжава ? magnifier Хубавото е че парите пуснати и в двете сметки от нашия форум GO FISHING BG ще отидат на едно и сьщо място /при децата/ :здравей:  

Колега max.... Когато става дума за добри дела, няма нужда от сравнения и няма място за мерене на благотворителност.
[You must be registered and logged in to see this image.]
А,за това.И Вие ще го почуствате. worshippy
СЪНДИ
СЪНДИ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2852 Рожд.дaта : 03.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty Re: Благотворителна Акция 9

Писане  max Съб 13 Дек 2014 - 17:03

СЪНДИ написа:
max написа:
Веско Жечев написа:Само така Насе, дерзайте, време има още! :здравей:
Сега се връщам от Нови Хан, дядо Иван се подобравя, дечицата се радват и ви чакат!
Иначе от един друг форум днес също занесоха не малко продукти, лакомоства и подараци!
Сумата в пари, която беше събрана е 4200лв (доста повечко от миналата година 570556 ), плюс дарени двайсет кашона мандарини и портокали и два големи кашона лакомства от клиенти на бат Сънди и едно пале с картофи от познати на Краислав......два претоварени буса и много коли с продукти...снимки ще кача по-късно в другата тема! :здравей:
                                                                                                                                                  Меренето май продьлжава ? magnifier Хубавото е че парите пуснати и в двете сметки от нашия форум GO FISHING BG ще отидат на едно и сьщо място /при децата/ :здравей:  

Колега max.... Когато става дума за добри дела, няма нужда от сравнения и няма място за мерене на благотворителност.
[You must be registered and logged in to see this image.]
А,за това.И Вие ще го почуствате. worshippy
То ако е за вьпрос и не трябва да се парадира ама ...........А за усещането си прав от 2000г ми е познато нищо че не бия барабана :здравей:
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty Re: Благотворителна Акция 9

Писане  Веско Жечев Съб 13 Дек 2014 - 19:25

Мънцата написа:
max написа:Меренето май продьлжава ? magnifier
Ники, заеби брат, не си заслужава sunglasses2
Защо го приемате като мерене пичове???Печалби, бройки, коли, къщи ли мерим?Споделям как е преминало едно благородно дело, осъществено от обикновени потребители риболовци, които събраха пари в името на каузата, а не в името на който и да е форум.....потребителите, а не собствениците на форума събраха тази сума да повторя !Желанието ми беше да сме всички заедно, ако сте следили постовете ми, но....., ако ви е по-удобно пък го приемете и като мерене стига това да стимулира заклетите ГоФиш съфорумци да се бръкнат за още някоя стотинка и се съберат повече пари....колкото повече, толкова повече, както се казва :здравей:
п.п.аз също ще пусна в касичката на ГоФиш за каузата 45479
avatar
Веско Жечев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.11.2009
Брой мнения : 173 Рожд.дaта : 23.03.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty 88-8-8-8-8-8-8-8-8-8-8-8-8-

Писане  max Съб 13 Дек 2014 - 19:39

Агитацията е излишна ,всеки си е преценил кога ,колко и за кьде да даде .Адмираций за постьпката ,тука се разбираме с две думи sunglasses2 ако не ме разбираш си гостенин с някаква цел 488232 Старая се да ти обяснявам по заобиколния начин че можеше на друго място да си пуснеш репортажа но ......................На тая тема повече няма да коментирам нищо 488232
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty 8080808080808080808080

Писане  Мънцата Съб 13 Дек 2014 - 20:38

Веско Жечев написа:Защо го приемате като мерене пичове???Печалби, бройки, коли, къщи ли мерим?Споделям как е преминало едно благородно  дело, осъществено от обикновени потребители риболовци, които събраха пари в името на каузата, а не в името на който и да е форум.....потребителите, а не собствениците на форума събраха  тази сума да повторя !Желанието ми беше да сме всички заедно, ако сте следили постовете ми, но....., ако ви е по-удобно пък го приемете и като мерене стига това да стимулира заклетите ГоФиш съфорумци да се бръкнат за още някоя стотинка и се съберат повече пари....колкото повече, толкова повече, както се казва :здравей:
п.п.аз също ще пусна в касичката на ГоФиш за каузата 45479
Оффф, прекаляваш бе, приятелю! Все си казвам, че няма да ти се връзвам и все го правя 140123 Прочети си пак поста и ще разбереш защо се приема като мерене! Пак ти казвам, размера на сумата няма значение, важен е жеста! Но да се върна на въпроса ти - защо някои го приемаме така? Първо - защо го пишеш точно в тази тема?  12666  Второ - още не си дал отчет в темата оттатък ( [You must be registered and logged in to see this link.] ) но бързаш да го правиш тук  12666  Трето - един път казваш "аз съм част от Вас, тук имам много приятели и т.н.", а обръщението ти говори друго:
Веско Жечев написа:Само така Насе, дерзайТЕ, време има още! :здравей:
Кои да дерзаем? За какво да дерзаем? Брат, глей са, не знам дали разбираш, ама наистина е тъпо  sunglasses2 Няма нужда от подобни провокации и комплексарски изцепки sunglasses2 Вече наистина ми се драйфа от простотии, честно!
Веско Жечев написа:
Иначе от един друг форум днес също занесоха не малко продукти, лакомоства и подараци!
Сумата в пари, която беше събрана е 4200лв (доста повечко от миналата година 570556 ), плюс дарени двайсет кашона мандарини и портокали и два големи кашона лакомства от клиенти на бат Сънди и едно пале с картофи от познати на Краислав......два претоварени буса и много коли с продукти...снимки ще кача по-късно в другата тема! :здравей:
Само продукти, лакомства и подаръци ли донесоха от другия форум? А някакви пари не събраха ли? sunglasses2 И защо не го споменеш форума, заслужават го хората?!
Не ми отговаряй, моля те, наистина не желая да продължавам дискусията по този въпрос! Но ако държиш, може на ЛС, или най-добре по теуефона, че си изтърках клавиатурата вече, па и да пиша ме мързи яко sunglasses2

Поздравления за акцията, евала на всички, които са взели участие в нея! worshippy
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty Re: Благотворителна Акция 9

Писане  chapara Съб 13 Дек 2014 - 21:20

Любак написа:Вече само коментари от участниците в акцията. 226711

И на мен ми се изтърка клавиатурата от местене на постове.

Ами тъй де. 226711

Ами кат си черен , тури И КЛЮЧА и толкоз sunglasses2, на нас какво имат да ни се отчитат за нещо което се доказа че не ни вълнува 12666
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty Re: Благотворителна Акция 9

Писане  Любак Съб 13 Дек 2014 - 21:52

95a6347ec54c9075c0ab

Коментари в naRiba.com.
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Благотворителна Акция 9 Empty Re: Благотворителна Акция 9

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите