GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

+40
roko koko
miroslavpetkov
gmurkacha
andro68
Тедо
JimBeam
cslav
baralya
pipin162
spear
Pretor
fokobg
Мънцата
Венци
Nikolov
baretata
Божидар Иванов
tano
gogo26
belly
terzosub
Ресьора
justinian
ПЛУВЧО
makari
nissana
Rimohit
yavorsub
milen kordov
DOCTORABukarNo1
anastas_peykov
Вальо
Любак
Моряка
Albena
vatus
dikanarov
Петър Василев
чечо
КИРО
44 posters

Страница 11 от 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty БургаШки неделен цирк

Писане  ???? Пон 11 Юли 2011 - 11:04

...малий , чудя се отде да започна , но най добре поред ...
...тъй...отивам на място номер 1 - изглежда пусто - в съседния залив има плаж , има хора , но са далеч...обличам неопрена , закотвям си лодката и се гмуркам . Още на първото далдисване , ленива платерина се оказва нанизана на стрелата ми . В този момент ми стана ясно , че днес няма да вадя рапани . След няколко закачени на кукана риби , ми става ясно и че няма да съм сам . Отвсякъде ме наобиколят харпунисти без буйове . Има ли риба ? - ме пита едния - Има ! И то много , но стойте по настрана , да не се изпозастреляме в тая мътилка !!! - му отговарям възможно най вежливо аз . Добре , добре , няма проблем ! ...бахти " добрето "...почва се едно хаотично местене на хора наляво на дясно , аз трябваше постояно да наблюдавам отгоре , кой къде е - а те се чувстваха , все едно са сами в Морето и изобщо не поглеждаха отгоре . Според мен е твърде нахално , егоистично и неетично да се завреш без буй при обозначен колега . Вече и аз спирам да си казвам местата . Реших да се гмуркам само под лодката . То като има риба , има - тя се движи , не стои на едно място . Нижех си рибите , една след друга на кукана , но явно колегите бяха твърде шумни и забележими , рибите бягаха от тях и те решиха , че платерините сами идват при мен и затегнаха още повече кръга около ми . Тук е момента да подчертая , че бях с камуфлажния неопрен , докато те бяха , кой гол с къси гащи , кой с къс костюм и т.н. Започнаха да минават начесто и наблизо и рибарски лодки . Накрая не издържах , зарязах рибите долу и се метнах в лодката . Тогава забелязах , че още някакъв колега , но вече със жълт буй , бърза като за световно срещу ми . Изтърва !!! - викам му вече развеселен и дърпам въжето на маторя ...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty БургаШки неделен цирк

Писане  ???? Пон 11 Юли 2011 - 11:17

...отивам на място номер 2 - далдисвам , далдисвам , но се оказва , че риба там няма...на място номер 3 , на любимата ми позиция - вадят миди с неква гуменетка , на място номер 4 заварвам тва :

[You must be registered and logged in to see this image.]

...заставам встрани и ги мятам рибите пак ....не след дълго една лодка се закотвя на ЦЕЛИ 5 метра от мен , от нея скачат двама пичове и почват да се гъзят пред харпуна ми , да вадят миди с гаган ...все пак успявам да запазя доброто си настроение , мятам се в лодката и отивам на място номер 5 ...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty БургаШки неделен цирк

Писане  ???? Пон 11 Юли 2011 - 11:46

...и там има хора и лодки , но горе долу бива ...застрелвам още риби и усещам жесток глад . Излизам и започвам блажено да си похапвам . В тоя момент , от близката лодка , от кабината излиза един пич и почва да облича неопрен . Измъква от някъде един харпун и скача в морето . Где се е крил до тоз момент - не знам ....Наяждам се и аре обратно на място номер четри . Там още някоя друга риба се нанизва на кукана ми . В един момент гледам един гларус - кацнал на лодката ми и гледа любовно кукана с рибите . Изгоних го . След малко го гледам - пак е там . След всяка засада требеше да го гоня , отново и отново . По едно време се улисах и две от йедрите бяха фатално съсипани . Фърлих му остатъците във водата с надеждата , че ще се наяде и ще спре да краде ...След малко гларуса пак беше кацнал върху лодката ми ....е да , ама в къщи няма кво да се яде....доближих се максимално близо и стрелях в момента когато излетя...инак рискувах да пробия лодката . Стрелата премина през гръкляна му и в следващата секунда , птицата гледаше учудено под водата ...знаех , че ако пропуснех , стрелата неминуемо щеше да се върне назад и да ме нарани - въжето беше само две дължини , но верния , 15 години стар Имерсион , не ми изневери ...нито пък ръката с четри пръста и половина ...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  Pretor Пон 11 Юли 2011 - 11:55

E, наборе, това за гларуса го трий от темата - не стои добре в този форум. Твърде кардинално си решил проблема с нахалния гларус. А иначе - отново те чета с интерес. :609c1f728720fb
Pretor
Pretor
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.07.2010
Брой мнения : 261 Рожд.дaта : 15.01.1967
Години : 57

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty БургаШки неделен цирк

Писане  ???? Пон 11 Юли 2011 - 12:01

...после си вадих ножа - за да прибера един паур - мутант , но не съм го напъхал добре в канията и след време се оказа , че нямам и нож ... върнах се обратно да го търся , но в тая мътилка , мисията се оказа невъзможна ...Нищо - викам си , на следващата среща в Поморие , ще я върна обратно на Ватуса , да си я има пак за спомен ... продължих със засадите и след час - гледам под камък ножа ...

Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty БургаШки неделен цирк

Писане  ???? Пон 11 Юли 2011 - 12:15

...след едночасово лашкане по вълните се добрах до родния бряг и още щом стъпих на твърда земя , един джак ръсел териер , реши да си пробва зъбите на лодката ми ...и биде отнесен с мощен шут в морето...последва бурна кавга , но кво от тва ...вече не ми пукаше

Послеслов : заклевам се повече ... в разгара на лятото ... при хубаво време ... в Морето ... в неделя ... в Бургаския залив ...повече да не стъпя ...пък дори и да има туни :f38b1c44c48ae2

[You must be registered and logged in to see this image.]

....КРАЙ
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  JimBeam Пон 11 Юли 2011 - 12:44

Що бе Митак, вземай пръчките и со кротце со благо разбъркай чорбата sunglasses2
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  Любак Пон 11 Юли 2011 - 12:47

Pretor написа:E, наборе, това за гларуса го трий от темата - не стои добре в този форум. Твърде кардинално си решил проблема с нахалния гларус. А иначе - отново те чета с интерес. :609c1f728720fb

Прав е Преторът. 226711 Аз ще допълня и снимкатааа.
На цялата каца с мед, една лъжичка катран и язък.:9bbce68c65a7e8

Успокой леко топката. :d5116e0ebf2fc8
То не че и аз го правя, това с топката. Но по-лесно ми е, да давам акъл на другите. смях sunglasses2
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  Nikolov Пон 11 Юли 2011 - 13:12

Браво Митак ,доста рисба си наскубал.Сега като гледам гларуса се чудя и по колегите как не си стрелял!!!!!
Nikolov
Nikolov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2009
Брой мнения : 388 Рожд.дaта : 24.12.1975
Години : 48

http://www.greekspearfishing.com

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  rikitikitavi Пон 11 Юли 2011 - 13:26

Булти, метни в лодката една хладилна чанта или кутия с две заледени бутилки с кот искаш в тях и кат наредиш няколко риби ги хвърляй вътре. Все толкова място има в лодката. А и кефалите и платерините на топлото бързо променят вкуса си. И давай полека. Кеф си е кат е пълно с цапачи и плашешти рибата да се кротнеш на някое камъче и да си гърмиш рибите. Те все при тебе ще дойдат- има кръг от спокоиствие и това ги привлича. А да не надупчиш някое дупе старай се да си в по- висока позиция от рибките при възможност.Наслука от мен и да продължаваш с репортажите. пп гларусите са в червената книга. Добре е да няма у форума снимки на неживи гларуси.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  КИРО Пон 11 Юли 2011 - 13:31

Pretor написа:E, наборе, това за гларуса го трий от темата - не стои добре в този форум. Твърде кардинално си решил проблема с нахалния гларус. А иначе - отново те чета с интерес. :609c1f728720fb
И аз това чакам - 12666
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  Pretor Пон 11 Юли 2011 - 13:37

Булти, да ти кажа една случка от вчера. Оставям жЕната и дЯцата в края на един южен плаж и влизам къде камънята. На една от скалите в морето се наместили трима юнака и скачат та чак в Китай ги чуват. Както си дебнех, вляво от мен ме подминава на скорост един главанак (лос кефалос) с добри размери (впоследствие ги уточних около 900 гр.). Та главанака минава от лявата ми страна и отпрашва към скалата с гемеджиите. Просто ми беше ясно, че след секунди ще се върне по обратния път. Затова се прикрих добре и го изчаках. За нула време беше обърнал посоката и мина точно пред стрелата ми, което се оказа и фатално за него. Та така, понякога и от вредителите има полза.
Pretor
Pretor
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.07.2010
Брой мнения : 261 Рожд.дaта : 15.01.1967
Години : 57

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  gogo26 Пон 11 Юли 2011 - 13:59

Брее значи и морето отесня вече 373173 Кофти no2
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  vatus Пон 11 Юли 2011 - 17:25

Юли и август е така, тарапаната е повсеместна.
А относно гларусите, чудя се защо са в Червената книга, защото в центъра на Бургас си е направо като филма "Птиците" на Хичкок. За мен свръх популацията е на лице.
Преди няколко дена на главната улица един гларус взе баничката от ръцете на една моя аверка и и искара акъла. /не се шегувам/.
А каккъв шум произвеждат няма да ви говоря, който живее в центъра знае за какво говоря, рок концертите - ряпа да ядът. 24 часа не можеш да мигнеш от крясъци. 41990
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  baretata Вто 12 Юли 2011 - 7:49

Оня ден в петък си изчисти рибата на един камък на хотел Ной. Оставих я и отидох да си прибера неопрена в колата. Връщам се и гледам най-голямата платерина я няма, беше над 700 грама. На около 7-8 метра от мен гледам един гларус как ме надблюдава. Веднага се светнах какво е станало и изпсувах яко. Малко след това обаче видях рибата паднала в морето между камъните. Явно му е била голяма за човката и я е изтървал. Разбира се прибрах я веднага. А почти винаги го храня този гларус с вътрешностите на рибата , защото там я чистя на место.
baretata
baretata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 307 Рожд.дaта : 20.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  ???? Вто 12 Юли 2011 - 10:17

Nikolov написа:Браво Митак ,доста рисба си наскубал.Сега като гледам гларуса се чудя и по колегите как не си стрелял!!!!!

КИРО написа:
Pretor написа:E, наборе, това за гларуса го трий от темата - не стои добре в този форум. Твърде кардинално си решил проблема с нахалния гларус. А иначе - отново те чета с интерес. :609c1f728720fb
И аз това чакам - 12666

...въй , добре , че не сложих и снимката на двамата джетисти , дето отстрелях ...

226711
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  ???? Вто 12 Юли 2011 - 10:36

vatus написа:Юли и август е така, тарапаната е повсеместна.
А относно гларусите, чудя се защо са в Червената книга, защото в центъра на Бургас си е направо като филма "Птиците" на Хичкок. За мен свръх популацията е на лице.
Преди няколко дена на главната улица един гларус взе баничката от ръцете на една моя аверка и и искара акъла. /не се шегувам/.
А каккъв шум произвеждат няма да ви говоря, който живее в центъра знае за какво говоря, рок концертите - ряпа да ядът. 24 часа не можеш да мигнеш от крясъци. 41990

...Ватусе , веднъж пратих жената за кебапчета на площад Тройката , преди години ...след 30 мин се връща разплакана...платила , взела 2x3 с гарнитура и на втората крачка 3 гларуса се хвърлили отгоре ...цялата беше омазана с лютеница и лицето и беше одрано... 21188 ....гларуса е като рапаната - нашественик , цар Борис е донесъл няколко двойки - сякаш някой го е направил цар и на природата :d776892fea672e ...едно време в Бургас е било пълно с чайки ....абе , кът я имаше Старата къща им зимах огъня с въздушната пушка , ся в новата кооперация не върви да стрелям - земи да лупне някой от някоя тераса не знам ...сега , освен че ни осират редовно терасите и прозорците , шума е невъобразим - като шляпат по прозрачната част от покрива ( над стълбището ) все едно барабани бият , отдолу се виждат само розовите им стъпала как се разхождат напред , назад - като в анимационен филм , харесаха си едно ъгълче и редовно кълваха там - докато не пробиха дупка 21188 ...де що имаше кабели от нет и кабелни - изядоха ги - да си чешат клюновете 21188 ...инак са много красиви НО ....имам и снимка с раната в гръкляна - да я сложа ли , да ни я ли сложа ...

439871
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  ???? Вто 12 Юли 2011 - 10:42

...забрайх най-важното - благодаря за поздравленията ...

worshippy
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  ???? Пет 15 Юли 2011 - 14:36

...с какво запомних последния си излет ...ами първо с вечерта преди него ...бях решил да си легна рано , шото да мога да тръгна в тъмни зори...хуу ма много шумно, момента е такъв , че не мога да си позволя климатик и прозорците стоят отворени...затуй удрям не без мерак , две водки по няколко пъти и се търкулвам в леглото ( аз и легло нямам , но тва е въпрос на друга тема ) ...кът съм си пийнал добре и комарите бягат от мен ...затварям очи и се унасям ...тамън да заспЪ и некви на улицата почват да се карат на висок глас, въртЪ се наляво и надясно - не стаа - ЧУВАМ ГИ ...тая няма да я биде - ставам и в тъмното се насочвам към мивката с найлонова торбичка - ши им пусна водна бомбичка ...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  ???? Пет 15 Юли 2011 - 15:18

...отивам до терасата и ужас - долу е пълно с народ ...ясно - ще отложа ранното ставане и в тоя миг се случва чудо - изведнъж без всякакво предупреждение , внезапно се излива проливен дъжд - ама як дъжд - долу мравуняка се разбягва , дори някой се провиква - Олеле майко !!!...кеф , най-накрая тихо блаженство, отивам , мятам се в леглото и заспивам под монотонния ритъм на капките падаща вода...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  ???? Пет 15 Юли 2011 - 15:44

...така на другия ден , въпреки че съм мързелан успях да стана рано ...голям кеф е - да е делничен ден ...и да си за риба ...тоя път беше доста по спокойно откъм хора , но по закона на Мърфи - бе по мътно и имаше по малко риба ...но на мен ми беше кеф :

[You must be registered and logged in to see this image.]
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  ???? Пет 15 Юли 2011 - 15:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

...вечерта, след излета се окъпах , допих си водката , докато скарата цвъртеше и щастлив и уморен се гмурнах в леглото...на сутринта гледам - неква пришка ми излязла на стъпалото - разчесах я с нокът и се оказа , че е рибешка люспа...

:face:

.....................................КРАЙ.............................................................
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  JimBeam Пет 15 Юли 2011 - 15:54

Митак, от втората снимка много лошо гледаш .... а като се къпеш не си ли миеш краката бре смях
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  ???? Пет 15 Юли 2011 - 16:08

...не ве - растЪт ми люспи ....май ...

:dancingHappy_i
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  vatus Пет 15 Юли 2011 - 18:02

До края на лятото може и хриле да ти порастнат и тогава - ЧАО - на разни шумни дразнители, няма да те интересуват прогнозите на Любака, ще имаш морски дарове в изобилие, няма да ти трябва климатик и легло, няма да изплащаш заеми и ще бъдеш редовно изкъпан. :525707397c05bb смях
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

лодка - С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 11 от 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите