GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Атрактори и ароматизатори

4 posters

Go down

Атрактори и ароматизатори Empty Атрактори и ароматизатори

Писане  LFC Вто 9 Фев 2010 - 1:38

Здравейте!!!

Предполагам,че всеки се опитва да направи своята подхранка колкото се може по атрактивна за рибата.Нека обсъдим кой, какво,кога и по колко слага в подхранката.

Аз съм много доволен от този течен ароматизатор на Трапер за платика лятно време.Слагам по 100 гр на килограм захранка.Меласата е отлична за платика.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Този сух атрактор ползвам за едри риби.Много добре работи също.Като го помириша в първия момент сладнее с вкус на пияна вишна, а след това бие леко на люто.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Последната промяна е направена от LFC на Пон 22 Фев 2010 - 2:59; мнението е било променяно общо 1 път
LFC
LFC
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2010
Брой мнения : 53 Рожд.дaта : 30.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Атрактори и ароматизатори Empty Re: Атрактори и ароматизатори

Писане  ???? Сря 10 Фев 2010 - 10:24

Ползвам ето този:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Сега през зимния период,а и не само добавен в захранката чрез водата за овлажняване.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Атрактори и ароматизатори Empty Re: Атрактори и ароматизатори

Писане  chirusa_bg Нед 14 Фев 2010 - 20:07

Ползвам основно няколко ароматизатора. Започнах със сухите на ВДЕ и ефекта беше направо смазващ-разликата със и без е огромна и бързо се убедих в ефективността им. Говоря за дабавянето им към български захранки.
Eто това са ароматизаторите.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Добавям ги директно към сухата захранка и овлажнявам всичко заедно. Този за бабушка съм го признал за всемогъщ-няма язовир, в който да не е ефективен.
От моделите за платика съм ползвал "карамел" , "Т-Orange" и "Brasem" (белия)

Карамела има много тежък, сладък аромат, но е солен на вкус!! Според мен е добър за платики среден калибър, а също и за каракуди.

T-Orange е не съм го пробвал на вкус, а аромата ми е трудно до го опиша, но колкото пъти съм го ползвал винаги са ме нападали изключително дребни платички. Получавали са се интензивни риболови, но само на дребна риба.

Бялата платика съм я ползвал 3-4 пъти и никога не съм имал успехи. Казват, че бил подходящ за едри платики, ама кой знае 12666

Пробвал съм и "Bloodmeal", но без резултат. Интересното е че въпреки предупреждението на опакавката, че аромата е неприятен за хората, новата серия всъщност мирише на плодове 41990 и няма нищо общо със старите и противни опаковки от същия модел.

През последния сезон на повечето риболови добавях и ето от тези течни ароматизатори на Сенсас
[You must be registered and logged in to see this image.]

Всеки път при риболов на язовир към захранката и сухия ароматизатор добавях "Ванилия", предварително разбъркана във водата за овлажняване на храната.
Честно казано нямам представа от ефекта, тъй като в повечето сучаи захранките бяха качествени и ароматни и без него, но ом Вальо Колев казва да го слагам ще го сипвам без да се замислям смях
За платика ползвам и още един вид течен ароматизатор на Сенса от серията Сикретикс./по-наситен от тези на снимката и се добавят само няколко капачки на литър вода/ Взел съм си карамел и Ви уверявам, че ако предозирате дори съвсем малко, храната става лепкава и с много тежък аромат дори за хората.
chirusa_bg
chirusa_bg
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.11.2009
Брой мнения : 42 Рожд.дaта : 26.10.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Атрактори и ароматизатори Empty Re: Атрактори и ароматизатори

Писане  ???? Пон 15 Фев 2010 - 21:16

За "блъдмиил" съм съгласен наистина не мирише както трябва.Преди аромата беше съвсем друг-на трупно брашно.Говоря за МВДЕ.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Атрактори и ароматизатори Empty Re: Атрактори и ароматизатори

Писане  LFC Пон 22 Фев 2010 - 1:00

Ако някой е пробвал този ароматизатор на ванилия за сладкиши на д-р Йоткер моля да сподели.На скоро си взех една опаковка и ми се струва доста концентриран.Не знам по колко да добавям,да не стане много силен аромата в захранката.
[You must be registered and logged in to see this image.] 12666
LFC
LFC
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2010
Брой мнения : 53 Рожд.дaта : 30.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Атрактори и ароматизатори Empty Re: Атрактори и ароматизатори

Писане  Цецо-еСкобара Пон 22 Фев 2010 - 22:27

LFC написа:Ако някой е пробвал този ароматизатор на ванилия за сладкиши на д-р Йоткер моля да сподели.

Аз слагам от тези като си варя жито.Като си свариш житото половин пакетче,обикновенно толко варя аз.Лисвам му водата изсипвам една ампулка разредена с малко вода,разбърквам и оставям хубаво да си дръпнат зрънцата от аромата.Самоче още е далече времето на житото,като стане жежко.
Във захранка не съм слагал,но за жито става изпробвано е.
Цецо-еСкобара
Цецо-еСкобара
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 115 Рожд.дaта : 25.07.1985
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Атрактори и ароматизатори Empty Re: Атрактори и ароматизатори

Писане  Plat1ka Пет 19 Мар 2010 - 1:40

За захранката от тази ванилия и е много висока разходната норма. Аз един път пробвах и на 2-3 кг храна сложих 4-ри ампули и не ми хареса резултата едвам доловима миризма. Но аз винаги имам в куфара 2-3 ампули. Първо като отвориш куфара мирише много приятно а и от него си капвам в белите червей понякога. Добре работи за бабушки лятото. Като съм го пробвал умишлено на гъсти риби и на червейте с ароматизатова взимаха повече !
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Атрактори и ароматизатори Empty Re: Атрактори и ароматизатори

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите