GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ

+12
monilom
Б.Василев
YordanDanev
carpsliven2
КИРО
Бай Гого
Кадир
Моряка
Иван
чечо
krasi81
godzillata
16 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty Re: РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ

Писане  ???? Вто 9 Мар 2010 - 23:47

Специално оризарските преди години и едни тука наблизо в по-късен период от време съм ги ловил със 70% финно смляно кюспе в захранката; останалото е каква да е захранка, колкото да може да слепи топките добре. При липса на финно смляно кюспе съм ползвал фуражно кюспе(натрошено), обаче запарено от вечерта с вряща вода и после на водоема с добавяне на захранка. Много добър ефект има добавянето на сухо мляко в захранката и по 3-4 връзки магданоз и копър смляни с миксер на пихтия. За ароматизатор на Оризаре съм ползвал само и единствено мастика(Пещерска)- едно пищовче на 5 кила суха смес, а за тия тукашните основно съм ползвал степчета "ягода" или канела на прах.
Това е за риболов с директен телескоп с ластик; при риболов на пружини захранката трябва да е с малко по-добри слепващи свойства, но в общи линии, пак такава!

373173
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty Re: РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ

Писане  monilom Вто 9 Мар 2010 - 23:48

Васко а Краси каза че тук покраи мен на един язовир ги ловят на кроасани или пък слагат в захранката шоколад или нещо подобно.Коя миризма би била по-атрактивна за толупите шоколада или мършата. 12666
monilom
monilom
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.11.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 11.03.1994
Години : 30

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty Re: РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ

Писане  Кадир Сря 10 Мар 2010 - 0:11

виждал съм ефекта на сухото мляко-прави ,,млечен облак''-наистина действа добре,аз последно време добавях в кюспето и царевично брашно-абе важното облак да става-насочват се като подводници(гледах от една висока скала)...
защо действат добре магданоза и копъра -заради растителните частици,миризмата или зеления цвят...
имам идея -ще оцветя захранката с боя за яйца -зелено...ама наситено зелено...все едно е зелен планктон-да видим да ли ще имат интерес...
в тая тежка зима ,докато се събудят ,,красавците'',бая работи ще измислим в тази тема,да видим докъде ще я докараме... sunglasses2
Кадир
Кадир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 451 Рожд.дaта : 29.01.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty Re: РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ

Писане  carpsliven2 Вто 22 Мар 2011 - 22:18

Ето какво пишат и учените
Белият толстолоб е сладководна риба от групата на внесените и аклиматизирани у нас „растителноядни риби“ от семейство Шаранови. Родината ѝ е Далечния изток. Достига относително големи размери и тегло до 60 кг. Тялото ѝ е странично сплеснато с голяма глава, а очите ѝ са разположени в долната ѝ част. Гръдните плавници са удължени и заострени, и не достигат основата на гръдните плавници. Цветът на тялото е сребристобял, гръдната част е по тъмна, люспите са много малки и тънки. Дължината на червата при възрастните е 1500% от дължината на тялото. Глътъчните зъби са еднородни, силно уплътнени и приспособени за мачкане на планктонни водорасли. Килът е по продължение на цялото тяло - започва от аналния отвор и завършва до гърлото. Достига полова зрялост на 3 годишна възраст. Живее в горните слоеве на водата и се храни развиващия се там планктон. Основната му храна са микроскопичните водорасли. Храни се активно, като филтрира и отбира от водораслите само определени видове. В състава на храната му се срещат всички групи на планктонните водорасли - диатомови, зелени, синьо-зелени и др. При отсъствие на водорасли, обикновено пролет и есен, се храни с разлагащи се органични остатъци, т. нар. детрит. Белият толстолоб е много подвижна и плашлива риба. При шум скача на височина до 1-1,5 м. над водата.Белият толстолоб, независимо от това, че притежава по бавен темп на нарастване от пъстрия толстолоб е абсолютно необходим за поликултурата в рибовъдните стопанства, тъй като не влиза в пряка конкуренция с шарана.
В рибовъдната практика се използват най-често хибридни форми толстолоб. При хибридизация се получава плодовито потомство, което може да се размножава.
В България, белият толстолоб се размножава само изкуствено.

п.п. Под детрит в биологията се разбират неживи части от органични материали. Обикновено включват телата на умрели организми, части от организми или изпражнения. Върху детрита обикновено обитават колонии от микроорганизми, които разграждат (или реминерализират) органичния материал.
Тва доказва моята теория от части .. ама изглежда аз съм я установил много преди учените
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty моя монтаж за риболов на толстолоб

Писане  vlado_fidera Пон 22 Авг 2011 - 20:44

На основно влакно с диаметър 0,35 мм/100 м нанизвам два силиконови стопера плътно един до друг.Прокарвам една подвижна плувка с товароподемност 10-15 гр под нея монтирам една подвижна пружина хранилка с тръбичка преминаваща през нея, 1 бр гумено мънисто служещо за амортизатор, вирбел с карабинка и повод от влакно с диаметър 0,25 мм и дължина 40 см.Куката ми е №6 черна на цвят кована полуорловка.Пружината напълвам със захранка за езеро като добавям жито,коноп,царевица и накълцани земни/торни червеи.Замятам в близост до шавара или друга водна растителност като в случея никога не търся дистанция.Имал съм удар на толстолоб на около 2-3 м от брега.
vlado_fidera
vlado_fidera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.08.2011
Брой мнения : 178 Рожд.дaта : 08.09.1959
Години : 64

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty Re: РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ

Писане  pacho69 Пет 2 Сеп 2011 - 1:02

Много яка тема, много полезна , особено за лаици, като мене. Само не разбрах, обикновената ярма върши ли работа или освен смърдящи добавъци, се слага и още нещо? 488232 Имам и още едно питане, кое налага при тактика на дъно да се разпъват 3 въдици? Доколкото схванах при тапа с пружина е достатъчно да се направи прилично петно и по възможност да е по-мътно?
pacho69
pacho69
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2011
Брой мнения : 83 Рожд.дaта : 30.12.1969
Години : 54

http://www.teniski.nitbg.net

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty Re: РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ

Писане  pacho69 Сря 7 Сеп 2011 - 18:28

Ta да си дойдем на темата, както писах полезна е информацията тука, жалко, че никой не ми отговори на поставените въпроси, но както е в приказката за неволята, доста неща научих последните 3 дни от почивката. Реших да си спретна един риболов точно за толстолоб, нищо, че и бъкел не разбирам от него, но нали доста прочетох тука, та реших да се пробвам. Последвах съветите на корифеите в риболова на толупи и се бях подготвил (спазвайки заръките за тактики,. монтажи, захранки и т.н.), поместени точно тука. Резултата е следният (не пропускам да отбележа, че хал хабер си нямам от този риболов):
1.Толупа ама въобще не е труден за хващане
2.Монтаж на пружина с тапа и една кука е все едно да идеш на баня без сапун (да ме извинят майсторите, ама така се оказа)
3.Не е необходимо предварително захранване, достатъчно е редовно презареждане на монтажа
4.Задължително олово над тапата
5.Най-важната част е манджата. От всичкото кеч на баламатума само два екземпляра вадиха и то доволно, по 4-5 парчета за деня. Единият юнак е съфорумец от нариба. Дойде момчето, забърка, разпъна и след 15 мин извади толупа. Другия е бай Наско от Стара загора. Да е жив и здрав ама лакомията му край няма, за 4 дена по 5-6 толупа, та решил и на петия да остане, та част от улова беше дал фира - измряла и вмирисана в живарника. Та колегата от нариба (Симо от Стара Загора) ни даде една шепа от неговата манджа, та не останахме капо, на тръгване кепнах един толуп около 4 кг.
pacho69
pacho69
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2011
Брой мнения : 83 Рожд.дaта : 30.12.1969
Години : 54

http://www.teniski.nitbg.net

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty риболов на толстолоб

Писане  vlado_fidera Сря 12 Окт 2011 - 19:24

На колегите ще предложа един прост монтаж, който работи добре във водоеми в , които има толстолоби.
На основно влакно с диаметър не по малък от 0,33-0,35/150 м се нанизва едно подвижно олово , стопира се с най големите по размер силиконови стопери .Прокарваме адаптор за подвижни плувки , който адаптор е с карабинка към която закачаме голяма по размер плувка тип тапа.На края на линията връзваме вирбел с карабинка от тези които са с лагерче.Към вирбела връзваме една хранилка , която напълваме с подходяща за този вид захранка.Куките се връзват за самата карабинка.Желателно е поводите да са от плетено влакно със сечение 0,20 мм, а куките да са ковани и здрави, защото борбата с този борбен вид риба се помни за дълго време.
vlado_fidera
vlado_fidera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.08.2011
Брой мнения : 178 Рожд.дaта : 08.09.1959
Години : 64

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty Re: РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ

Писане  ???? Сря 21 Ное 2012 - 13:25

Някаде четох че в захранката се слага куркума? Вярно ли е и какъв е ефекта?
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty Re: РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ

Писане  ilko 63 Съб 24 Ное 2012 - 17:23

JANCIN написа:Някаде четох че в захранката се слага куркума? Вярно ли е и какъв е ефекта?

Стига ,ве пичове! Още малко и манджи ще започнете да говите sunglasses2 Като се замисля, не е лоша идея- ще прави добър облак 12666
ilko 63
ilko 63
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.12.2010
Брой мнения : 122 Рожд.дaта : 07.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty Re: РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ

Писане  Светозар Върбанов Съб 24 Ное 2012 - 21:12

Дано , като се върне човека да качи снимката на една манджа 36,3кг sunglasses2
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ - Page 3 Empty Re: РИБОЛОВ НА ТОЛСТОЛОБ

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите