GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мириус

+35
rikitikitavi
carpsliven2
baralya
mite
milen kordov
Dedy
host200
makari
Rimohit
ninastefanina
grandal_331
jasonsmith
Pavkata 1977
Мънцата
YordanDanev
sava
ПЛУВЧО
esox hunter
СЪНДИ
strijok
gogo26
yavorsub
Nikolov
vsiak
чечо
baretata
nissana
vatus
карид
Albena
Петър Василев
georg
Моряка
илия
КИРО
39 posters

Страница 6 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  makari Вто 18 Май 2010 - 20:42

Страхотен репортаж както винаги 135d02aa35ad75a2cb71 thumbsUp_icon bravo
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  КИРО Вто 18 Май 2010 - 20:45

Оооо,щом там си метнал меджита,
значи скоро тука трябва да тръгне попчето. 017
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  ???? Сря 19 Май 2010 - 10:36

КИРО написа:Оооо,щом там си метнал меджита,
значи скоро тука трябва да тръгне попчето. 017
...ми Киро , аз от срещата съм го метнал ве :dancingHappy_i ....приятели благодаря за добрите отзиви :609c1f728720fb
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  strijok Пон 24 Май 2010 - 21:16

Смятаме да отскочим събота и неделя с едни приятели, та ако има желаещи може да се организираме за една среща с Робин Зон БУЛТИ там некъде sunglasses2
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Левитация

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 12:19

....криза ....безнадежност ....отчаяние ....морето е някакъв далечен спомен...все още нямам винетка , очертават се три почивни дни - 24 май е почивен и с последните жълти стотинки отиваме на морето , може и за последно да е - всеки път пътувам на риск да не ме хванат , всеки път като се съберат повече почивни дни и се чудим как ще ги искараме , а управляващите напук на реалноста си измислят все повече и повече дни за неработене - за тях е празник - за нас ...не е
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Левитация

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 12:32

...в началото бе огъня :

[You must be registered and logged in to see this image.]

но тоя път няма пържоли...малко хляб , листа от маруля - от майка ми , две бири и много ентусиазъм...ще ловим риба - лодката е в бойна готовност , неопрена , харпуните - опрях някакси си , истински и брутално да ме храни морето -колкото искарам , толкова ще ям ...водата все още бе студена и с 5 мм неопрен издържах не повече от 3 часа , с лодката и въдицата пък бе адски горещо - слънцето печеше безмилостно , морето бе тихо като езеро , нямаше и полъх от морския вятър , отишъл някъде далече ...с други думи - жесток контраст , при все това меджита се ловеше на поразия , а почнаха да излизат и попчета , под водата бъкаше от паури , имало забрана , хм , е няма да стоя гладен заради нея...та тия три дни се справихме успешно , не почувствах и липсата на алкохол...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Левитация

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 12:41

...някъде по средата на втория ден , загледан в играта на делфините , ми хрумна идеята що не остана тук цялото лято и да избягам от действителноста ...нямахме грам провизии - ни пиене , ни ядене - само малко хляб , малко кафе , захар и сол , жената ми каза : " Ти няма да издържиш ! " , аз обаче по никакъв начин не исках да се откажа от гледката пред себе си , от това морето да ми е на една ръка разстояние , само да си облека неопрена , да скоча в лодката и да ударя камшика на Хондата , дето само мирише бензина , но ще ме закара до дет ми стига погледа наоколо ...и реших да остана , качих жената в буса на мидарите , напълних и торбите с чирузи и ядки от рапани , сбогувахме се и останах сам ...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Левитация

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 12:55

...тотално сам , канеше се да вали , аз обаче бях инат , припалих ДВГто и в морето , тамън да вадя чепаретата и заваля , аре обратно , на брега се шмугнах под навеса на бунгалото на рибарите и чух самотно мяукане , едно коте се отърка в крачола на дънкито ми , ха имам си и компания ... е туй коте що риба изяде от мен впоследствие не е истина , рибарите после не можаха да го познаят , викат ми - ний оставихме малко коте , идваме и гледаме голяма котка ...редувах един ден гмуркане с един ден въдичарстване от лодката , при гмуркането винаги първо проверявах периметъра за летящи риби , проверявах и по сериозните дълбочини за нещо по така и после си събирах паури и трепех попчета за ядене ...да но постепенно и трайно в мен се настани чувството на глад , стана натрапчиво , дори и да се натъпчех с морски дарове , след три , четири часа пак бях гладен , не знам , преди десет години на Бунарджика се справях някакси по лесно или може би съм забравил неприятното от тогава , а си спомням хубавото ...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Левитация

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 13:11

...събуждаш се сутрин гладен , ядеш малко хляб и в морето , ако съм въдичар издържам по дълго и по бавно огладнявам , но ако гмуркам - малиии - след 2 часа съм вече умрял , както и да е - даяна аз , но после като изляза с улова , докато изчистя рибата , докато запаля огъня , докато стане жарта , после половината риба остава по скарата , после съм толкова гладен , че даяна направо с костите ...тоя пич Манук от Нарибата , дет пише , че гладът бил полезен требеше да го взема с мен ...липсата на какъвто и да е алкохол , също тормозеше истерзаната ми вече душа , пиеше ми се адски , вечер се въртях като хамав в палатката и само ми се привиждаха , чаши пълни с пенлива течност , малки чашчици с ракия , бутилки ...Дънов е казал , че алкохола се лекува с пиене на много вода , пих , пих ...аве мамка му - файда няма ...на третия ден без пиене , бях станал като вампир жаден за кръв , почнах да обикалям наляво и надясно и внезапно отнякъде долових слаба миризма на бира , брех викам си - не може да бъде ...вървях по миризмата около половин час и излязох на една полянка дето явно са я превърнали в тоалетна и лекия дъх на бира се носеше оттам ...мамка му - некой е пикал там преди три дни - само си представих как блажено си е къркал биричката
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  strijok Чет 3 Юни 2010 - 13:31

Почвам да съжалявам за мързела си шама ..... баси върнахме три бири двулитровки mistaken
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Левитация

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 13:32

...един ден не издържах вече и срам , не срам , почнах да се навъртам , като чакал край момчетата от мидарника , те бяха бачкери с ниски заплати и не можеха да си позволят да си носят кой знае кво за ядене , но въпреки ме усетиха и почнаха да ме канят на тяхната скромна трапеза , дори един от тях - жив циганин ме покани и изпи заедно с мен , едиственото си патронче с ракия дето си носеше , ще требе да преразгледам пронацистките си разбирания , струва ми се ...аз от своя страна им носех паури и риба , ползвах и газовият им котлон , олио и сладка вода ...така временно закърпих положението докато жената донесе някакви провизии следващия уикенд , лошото в случая обаче бе - че техните проблеми станаха и мои проблеми , все едно и аз бях на работа с тях и така уиденението ми с морето бе жестоко разкъсано ...


Последната промяна е направена от Булти на Чет 3 Юни 2010 - 13:37; мнението е било променяно общо 1 път
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 13:36

strijok написа:Почвам да съжалявам за мързела си шама ..... баси върнахме три бири двулитровки mistaken
...не съжалявай , нямаше да разбера ко значи туй да останеш без пиене и историята нямаше да е същата ...ще наваксаме , не бой ся
ся щи кажа
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  ПЛУВЧО Чет 3 Юни 2010 - 13:36

strijok написа:Почвам да съжалявам за мързела си шама ..... баси върнахме три бири двулитровки mistaken
509158 А човека сте го оставили там жаден ... самотен... 60678
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Левитация

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 13:47

...снимки направих малко , тъй като смятах да оставам дълго и пестях батерията и картата :

[You must be registered and logged in to see this image.]

...а туй е тентата на Мънцата 373173

[You must be registered and logged in to see this image.]
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  ПЛУВЧО Чет 3 Юни 2010 - 13:50

Тия чирузи за него ли си ги приготвил? sunglasses2
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  Мънцата Чет 3 Юни 2010 - 14:08

ПЛУВЧО написа:Тия чирузи за него ли си ги приготвил? sunglasses2
Пак съм на далавера :689a4208aff0bd
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 14:10

...въпреки несгодите , единственото което ме крепеше беше близоста ми до морето и миговете на блаженство прекарани под водата ...не си спомням точно кой ден беше , щото сичките ми дни сякаш се сляха в един , но се оказа че съм изпокъсал повечето си въдичаски такъми , тогава по съвета на Данчо , реших да проверя северния склон на Маслен нос и под водата да събера , ако има закачени кукички , тежести и т.н...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 14:16

Мънцата написа:
ПЛУВЧО написа:Тия чирузи за него ли си ги приготвил? sunglasses2
Пак съм на далавера :689a4208aff0bd
...естестФено 45479
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Левитация

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 14:31

...морето беше тава , всъщност такова беше и през целия период , бих камшика и газ към носа , там имаше две лодки и един самотен рибар на скалите , питах ги точно де застават по принцип бреговите рибари и се наточих за такъми , дарове от Нептун , там обаче ме очакваше нещо дет виждах за пръв път в живота си - бряг , на метър от него - вертикална стена завършваща някъде в мъглявината към дъното , гмурнах се по нея - видя ми се безкрайна , след малко изплувах - не очаквах такива дълбочини в непосредствена близост до брега , раздишах добре и повторих , баси бездната , видя ми се безкрайно времето докато стигна дъното , поне 20 метра имаше , ако не и повече и ...гладка стена - никакви закачки , никакви такъми ...баси тва не може да е с естествен произход ...гмурках се многократно и не вярвах на сетивата си ...местих си и лодката насам , натам ...докато...не попаднах в Тюленовата пещера...бях чувал само за нея и я бях зървал отдалече ...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Левитация

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 14:48

....е пичове такова място няма ...пожелавам на всеки от вас да я посети , както подводната , така и надводната и част ...имах чувството , че съм попаднал в храма на Нептун , тавана и бе осеян със сталактити и сталакмити , въпреки че този ден термоклина бе плитък около 6тия метър , се оказа че подводната и част е също дълбока и бистра , там бе кристално , сенчесто , тъмносиньо , нереално , вълшебно , безброй иларии се гонеха и проблясваха под сноповете лъчи , струящи от осветените от слънцето проходи ,хиляди огромни паури се бяха наредили по стените , като фигури на теракота в банята на Господ...почувствах се някакси особено ...ЛЕВИТАЦИЯ е точната дума ...в същото време изпитвах и страх - пещерата завършваше с много дълбоки лабиринти водещи някъде към преизподнята , бяха тъмни - аз не носех прожектор , след изплуване се чуваше странно и дълбокогърлено ръмжене , дължащо се на незнаен акустичен ефект...бях попаднал в света на архаичното минало , в този момент всичките ми проблеми бяха останали някъде далече ...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  host200 Чет 3 Юни 2010 - 14:59

Страхотна почивка thumbsUp_icon
host200
host200
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.11.2009
Брой мнения : 1915 Рожд.дaта : 10.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Левитация

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 15:02

...последната нощ от моето приключение се оказа безсънна , някъде около 1 среднощ чух гласове , излязох от палатката и видях мъже с прожектори да вървят долу по брега , слязох веднага при лодката си и им устроих капан , оказа се , че събират паури по брега , изчаках ги и после да се върнат , мина време и се разсъних окончателно , след като те си заминаха си легнах , но повече не можах да заспя , въртях се , мислех , през деня си бях счупил и греблото на лодката , даваха и валежи цялата седмица , жената ми се беше обадила и ден по рано и ми беше казала , че няма да има пари да дойде следващия уикенд ...въртях се и си мислех , че моята левитация май приключи ...до сутринта не успях да заспя , едвам изтраях да стане 4 и искочих навън , прибрах багаж , лодка и такъми и газ към Бургас , на онуй място помахах на хората щурци , щото пак се появиха...останалото го знаете ....
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Левитация

Писане  ???? Чет 3 Юни 2010 - 15:05

[You must be registered and logged in to see this image.]


КРАЙ
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  Dedy Чет 3 Юни 2010 - 15:10

worshippy

Уникален си наборе, уникален!!!
Dedy
Dedy
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.05.2009
Брой мнения : 615 Рожд.дaта : 16.03.1967
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  grandal_331 Чет 3 Юни 2010 - 15:20

Димитре,някой беше писал,че си луда гъба! Не е верно-ЛУД за ВРЪЗВАНЕ си 21188 Ма най ме е яд дето не прибрах на Марин сачака-щеше да си го търси от мене,както аз-клещите от него :525707397c05bb
grandal_331
grandal_331
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1998 Рожд.дaта : 23.06.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Мириус - Page 6 Empty Re: Мириус

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 6 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите