GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Обслужване на извънбордови двигатели

+10
КИРО
PETROV
JimBeam
Ribarina
gogata1
cat1
rap66
Тедо
D.Dimitrov
fishermann2
14 posters

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  EU_BG_akademika Вто 21 Фев 2017 - 20:09

Виж какво Иво, на маслото работата е да смазва, охлажда, предпазва и почиства Най са ми смешни хората които викат: "Страшно масло намерих за 10лв, каквото го сипвам такова го точа" Такова го точи защото то не върши работа. Доброто масло трябва да обира,(разгражда) сажди, нагари и всякакви гадости които оставят след процеса на изгаряне, ако не ги обира те остава по двигателя и лека, полека се натрупват....
Така, че не се притесмявай, само сменяй на време :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  КИРО Вто 21 Фев 2017 - 20:21

Ribarina написа:...... Двигателя няма 100 часа,може би с разработката ги има
Чакай малко,нов ли е мотора?
Аз знам,че след първите 20 часа се сменя масло,после вече на 100часа.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  Дели Вто 21 Фев 2017 - 20:30

"Запазва смазочните качества, дори замърсено с морска вода" - само липсата на това свойство на автомобилните масла е причина да не се ползват за извънбордови двигатели - мое мнение . Интересна тема. От спора Ви понаучих нещо, така че не спирайте да спорите.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  EU_BG_akademika Вто 21 Фев 2017 - 20:38

КИРО написа:
Чакай малко,нов ли е мотора?
Аз знам,че след първите 20 часа се сменя масло,после вече на 100часа.
Той го смени на 20 ве, нали фактурата показа даже 12666
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  Ribarina Вто 21 Фев 2017 - 20:47

Двигателя е нов предсрои му първа смяна на масло след вече направената на 20 часа.
До преди пед дни беше бистро.
Маслото видя от фактурата какво е. Не съм доливал.
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  EU_BG_akademika Вто 21 Фев 2017 - 20:54

Ribarina написа:
До преди пед дни беше бистро.
Ти след паленето го гледа нали? И то не е било бистро, било е по светло, след палене потъмнява, нормално. Мръсотийката се утаява, като запалиш съответно пак се смесва с маслото... Ако не ти харесва така, купи си лодка с бордови дизел, сипваш масло палиш и от там на тъй никога вече не променя цвета 6e6ebecd09233a2d4a30 смях
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  D.Dimitrov Вто 21 Фев 2017 - 22:42

Дели написа:"Запазва смазочните качества, дори замърсено с морска вода"   -  само липсата на това свойство на автомобилните масла е причина да не се ползват за извънбордови двигатели - мое мнение .  Интересна тема. От спора Ви понаучих нещо, така че не спирайте да спорите.
На това със замърсяването не му имай много вяра. Пък и се опитай да си представиш какви са ситуациите в които ще е замърсено с морска вода и това ще е най-големия проблем.
А относно спора.... то спор няма. Работата прилича малко като оная в Кърджалийско село. Един вика горе от минарето и вярващите бият челото у земътъ. Аз лично толкова глупости за толкова малко постове не бях чел. А надничам през рамото на жената в подобна тема в БГ-мамата, ма и ония, те толкова бисери на куп не раждат.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  EU_BG_akademika Сря 22 Фев 2017 - 15:28

D.Dimitrov написа:А надничам през рамото на жената в подобна тема в БГ-мамата,
Личи си, че четеш там 6e6ebecd09233a2d4a30 смях
Сега сериозно, писах на инженерният отдел за извънбордови на Сузуки (щото на бг мама много вяра нямам) Това което ми отговориха предполагам че се отнася до повечето извънбордови двигатели.
1.След продължителен престой, двигателят се вдига до край и се спуска, но за профилактика на хидравликата( виновен съм, правилно прочел неправилно съм разбрал) 5f3aea9b1ac1514a8b8f
2. Маслената помпа подава масло със самото развъртане на стартера, ако дебитът е недостатъчен или тя не работи, моторът няма да запали и  сигнализира. Моторът пали само след като датчиците подадът безопасен старт.
3 Невъзможно е да се избегне по какъвто и да било начин сухият старт, но той е заложен в живота на мотора, чрез влагането на изключително качествени материали.
4.Използването на оригинални  консумативи и наврененната им замяна гарантира неговият максимален живот.

Това са глупостите от инженерите на Сузуки, сигурно са ги прочели в бг мама....
Та след престой аз ще продължавам да си вдигам маторя, независимо какви са ползите от това. Не съм за половин ампер загубен ток... смях
Когато лодката се ползва така или иначе се пуска/вади с вдигнат матор....
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  D.Dimitrov Сря 22 Фев 2017 - 23:47

Глупостите нямат край!
И дори и понякога да прочетем със закъснение някоя истина то доукрасявяме с още някоя глупост и на всичкото отгоре отправяме обвинения и подигравки към тоя дето търпеливо не ни е турил в кучи г@з.

Конкретно към Академика: Няколко пъти ти казах, да не се чувстваш задължен да се изказваш първосигнално във всяка тема. Техническите ти познания са не съвсем пълни и имат нужда от прецизиране. Лошото е, че има колеги които се доверяват на тук написаното, и е възможно или да направят беля или поне да станат за смях следвайки твоите съвети. Моля за по отговорно писане в такива теми за да не се налага да трия. Никога до сега не съм го правил ама напоследък доста се изкушавам.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  EU_BG_akademika Чет 23 Фев 2017 - 8:00

Това пък е смешно!!! В този век всеки може да добие каквито иска познания, достъчно е търпеливо да потърсиш инфо по даден въпрос, за да се просветиш.
Трий щом искаш, където много се трие, остават само триещите. Не съм казал нищо с което някой може да си навреди. Ти само казаваш кое как не е, но никога не казваш как е.
Айде със здраве
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  fishermann2 Пет 24 Фев 2017 - 16:04

D.Dimitrov написа:Глупостите нямат край!
и на всичкото отгоре  отправяме обвинения и подигравки към тоя дето търпеливо не ни е турил в кучи г@з.
12666

И това е изказване,публично заявено от модератор ръководещ форум... 5ff67901e688fa2ed7af
Клеги,имам един любим герой,който още е жив и се казва Ким Чен-Ун. sunglasses2
fishermann2
fishermann2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2013
Брой мнения : 258 Рожд.дaта : 09.10.1955
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  D.Dimitrov Пет 24 Фев 2017 - 19:35

fishermann2 написа:
D.Dimitrov написа:Глупостите нямат край!
и на всичкото отгоре  отправяме обвинения и подигравки към тоя дето търпеливо не ни е турил в кучи г@з.
        12666

И това е изказване,публично заявено от модератор ръководещ форум...  5ff67901e688fa2ed7af
Клеги,имам един любим герой,който още е жив и се казва Ким Чен-Ун.  sunglasses2
Не те разбирам. Давай направо.
Нямам проблем с желанието ти да коментираш изказванията ми ама се доуточнявай. Че наистина с твоите любими герои не съм запознат. А и с предходния ти коментар ме обърка:
fishermann2 написа:
D.Dimitrov написа:Доста се чудих дали заниманието с такива теми не е поредната загуба на време. Ама викам айде за последно.

Не съм насилвал никого да се ангажира с размисли или отговори по темата.
Има въпроси които от чисто любопитство ме интерисуват и просто си питам.
Трябва ли предварително и с някого да се съгласуват първо въпросите и после да се задават?
Пак просто си питам...
488232
П.П. Пия си редовно хапчетата и никога не пиша след първата ракия!
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  Ribarina Съб 25 Фев 2017 - 20:08

Ако налепя двигателя с тази лепенка дето лепят колите да станат камуфлажни дали се брои за нарушаване на гаранцията?
Много го надрасках с чохала му.
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  КИРО Съб 25 Фев 2017 - 20:11

Ribarina написа:Ако налепя двигателя с тази лепенка дето лепят колите да станат камуфлажни дали се брои за нарушаване на гаранцията?
Много го надрасках с чохала му.
Не ти ли е по-лесно да питаш магазина?
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  EU_BG_akademika Съб 25 Фев 2017 - 21:24

Ribarina написа:Ако налепя двигателя с тази лепенка дето лепят колите да станат камуфлажни дали се брои за нарушаване на гаранцията?
Много го надрасках с чохала му.
Едва ли, според мен гаранцията се отнася до механизмите на маторя, а не до външният му вид... Е ако по външния вид личи че си го изпускал във водата, предполагам, ще се отрази и на гаранцията.... смях
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  Ribarina Съб 25 Фев 2017 - 21:46

Не ми се говори с този в магазина. Много са му надигнати въшките.Имаше една поговорка, какво става когато дадеш власт на сиромаха и този там е идеален пример. Палаза ми е приятел във Фейсбук, може него да запитам
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  EU_BG_akademika Съб 25 Фев 2017 - 22:11

Ribarina написа:Не ми се говори с този в магазина. Много са му надигнати въшките.
а какво ти пречи да им пишеш на мейла? Нито те знаят нито ще тргнат да те издирват sunglasses2
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  Тедо Пон 27 Фев 2017 - 15:22

Академик, как ще го палиш "вдигнат" освен със слушалки - нали няма да е потопен смукателя във водата???
Ако някой го "остави" мотора на вода, вервайте ми, няма да е от износването при първо палене :) Вариантите са - горивна система, ел. система /запалителна система демек/, охлаждане, "умрял" акумулатор /на големите мотори, ама пък те са най-често с 2 акамулатора/...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  EU_BG_akademika Пон 27 Фев 2017 - 15:46

Тедо написа:Академик, как ще го палиш "вдигнат" освен със слушалки - нали няма да е потопен смукателя във водата???
Не вдигнат ве брат, аз съм прочел ама не съм разбрал, аз мислех че е необходимо да се вдигне и пусне, за да се облее вала с масло и да се избегне сух старт. Ама то било за профилактика на хидравликата, не за вала. Така ми отговориха от Сузики, писал съм какво ми отговориха де :аххх:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  Тедо Пон 27 Фев 2017 - 16:11

По принцип вариантите са два - или го палиш поне веднъж месечно да поработи /може и на слушалки/ или го консервираш - тогава може и 3г да стои :)
Ние понеже ходим и зимата - кеф ти на Гърция, кеф ти на язовир, не зазимяваме. На Черно море зимата много май не се влиза, та има и вариант да си го консервираш /зазимиш/.

Идеята е да не ръждясват частите, които не са обмазани при дълъг престой.
При 2Т моторите е още по-важно или да се ползват редовно или да се консервират /зазимяват/.
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  EU_BG_akademika Пон 27 Фев 2017 - 16:25

Нищо му няма, на закрито е, предпочитам да не паля :аххх:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  Ribarina Пон 27 Фев 2017 - 19:02

Моя го държа в склада и го припалвам. Не искам да го зазимявам защото много често ми хрумват различни идеи.
Брат ми пък хич не му пука и както извади лодката така оставя всичко. Най интересното е че на пролет дърпа пет пъти и пали
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  HAZART Сря 1 Мар 2017 - 10:11

Ето Ви една рецепта за зазимяване "По български".Купувате 1 пакет силиконова котешка тоалетна (цена 5-6 лева),вземате 1 чифт стари чорапи или платнени торбички,пълните ги със силикагела от котешката тоалетна и ги връзвате,отваряте капака на мотора и ги поставяте вътре.На ботуша навивате 2-3 намотки стреч фолио и......години съхранявате.В автомобила слагате торбичка със силикагел (кот. тоалетна) и забравяте за влагата и изпотяване на стъклата зимно време (лично изпробвано).
HAZART
HAZART
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.12.2009
Брой мнения : 1109 Рожд.дaта : 06.10.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  EU_BG_akademika Сря 1 Мар 2017 - 10:49

HAZART написа:Ето Ви една рецепта за зазимяване
Хитро звучи, ще го пробвам thumbsupsmileyanim
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  rap66 Сря 1 Мар 2017 - 12:46

HAZART написа:...В автомобила слагате торбичка със силикагел (кот. тоалетна) и забравяте за влагата и изпотяване на стъклата зимно време (лично изпробвано).
мммм Туй трябваше преди 4 месеца ... пък аз цяла зима на климатик 12666
rap66
rap66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 705 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Обслужване на извънбордови двигатели - Page 3 Empty Re: Обслужване на извънбордови двигатели

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите