GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

+7
Nedeltcho Delev
Мънцата
YordanDanev
monilom
georg
Станислав
carpsliven2
11 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  carpsliven2 Пон 8 Мар 2010 - 12:13

Една от най-големите тайни е намирането на мястото на което се храни рибата.. всичко останало е детска игра.. Сонара това неможе да ви го покаже .. повечето знаят че, където сложа шамандура.. е много успешна .. и така .. ако някой иска да се научи.. тука разкривам най-голямата тайна.. не е много сложно.. Заварят се две гайки като едната е доста голяма около 8 сатнтиметра а другата 6.. на малката гайка се вързва въже около 15 метра и се навива .. на шише примерно или на нещо с което лесно да развивате и завивате.. Нужни са ви плавници и спасителна жилетка.. Отпускате гайките по дъното и влачите... добре е кат за начало на прозрачна вода да видите как реагират гайките на трева,камъни,пясък.миди.. Най добре е когато откриете мидено поле на дълбочина 3-6 метра и ловите дирекно пред миденото поле.. Други успешни места са подводни възвишения но да са твърди или дирекно до водорасли.. потънали дървета и подобни укрития където рибата се чувства на сигурно място.. 12666 Ако имате някакви въпроси .. питайте..


Последната промяна е направена от carpsliven2 на Вто 9 Мар 2010 - 17:57; мнението е било променяно общо 1 път
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  Станислав Пон 8 Мар 2010 - 15:29

Ами ако не сме на язовир с мидени полета ? Като метнем гайките къде трябва да се стремим да паднат и после как определяш мястото като гайките не се виждат ?
Станислав
Станислав
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.02.2010
Брой мнения : 224 Рожд.дaта : 07.06.1994
Години : 29

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  carpsliven2 Пон 8 Мар 2010 - 15:43

За морета и реки незнам .. там съм се пробвал ама несъм прогресирал .. иначе нети трябва да гледаш гайките .. по влаченето се усеща дъното.. не е толкова сложно колкото изглежда.. когато гайките навлезат в мидени полета.. почва да ти чука на ръката все едно кълве риба.. когато си в тиня .. тя задира и трудно се движи .. като има водорасли .. почва да ги закача и къса.. когато намериш леко подводно възвишение.. дигаш гайката и като пуснеш .. усещаш все едно я пускаш на циметн.. проверяваш веднага дали няма засади около мястото и думкаш шамандурата.. правиш я с тънка корда за да може ако се оплете риба да скъса шамандурата и да си извадиш рибата.. удряш белег на брега на които стоиш и си хващаш урентир на другия бряг .. за да може ако скъсаш шамандурата да я поставиш бързо на същото място..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  ???? Пон 8 Мар 2010 - 18:30

С какво количество и на какъв периметър около шамандурата се захранва първоначално и после как се дохранва?
Става дума за 2,3 дневен излет.
Не съм много на ясно и затова може да е тъп въпроса.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  carpsliven2 Пон 8 Мар 2010 - 18:41

Не е тъп въпроса.. аз процедирам по следния начин.. концентрирано петно със около 2 килограма захранка.. ако има удар.. независимо на каква риба веднага дохранвам . ако няма удар си трая.. или дохранвам на втория ден по малко ..но може би колегите процедират по друг начин .. нека и те си изкажат мнението
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  georg Пон 8 Мар 2010 - 18:54

Аз храня с чувала и дохранвам с кофата,но стоя не по-малко от седмица! sunglasses2
Преди време,на Жребчево (аз другаде не ходя) един заралия застана в дясно от нас и пусна две въдици да провери каква е хавата и за следобяда извади два амура 10+!
Преди да си тръгне,изсипа един чувал ечемик и половин чувал царевица и помоли да му пазим мястото!
Един авер разпъна на неговото петно и за три дни не хвана нищо! бесило
Събра и си тръгна,а на мястото застъпи заралията!
За два дни ги уби! fishing1
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  Станислав Пон 8 Мар 2010 - 19:10

carpsliven2 написа:...За морета и реки незнам ..

Здравей колега:609c1f728720fb ,имах предвид язовири които нямат миди и съответно мидени полета,къде трябва да мятаме за да имаме добри резултати?
Станислав
Станислав
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.02.2010
Брой мнения : 224 Рожд.дaта : 07.06.1994
Години : 29

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  carpsliven2 Пон 8 Мар 2010 - 19:20

Трябва да намерим тези места на които рибите се чувстват спокойни.. имал съм често успех.. на подводни възвишения .. над 100 метра от брега.. тоест нещо като прагове.. там си намира естествената храна... несъм чак толкова компетентен .. но там можеби има жовот .. има предвид разни тревички..охлюви..разни водни обитатели.. нали като се замислим .. над 10 метра не вирее нищо.. но винаги има исключения в риболова .. нужен е и най вече да е с теб късмета..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  monilom Пон 8 Мар 2010 - 20:07

Аз спецялно за реката процедирам много просто.Сутрин една кофа със царевица внесена с лодката и разпръсната по едно доста доста широко петно и вечер по същия начин.Като ако не търся целенасочено шаран вечер мога и да не храня и да си поспя нощес като съм заложил на това че през деня ще има удари амур. :dancingHappy_i
monilom
monilom
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.11.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 11.03.1994
Години : 30

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  ???? Пон 8 Мар 2010 - 20:35

monilom написа:Аз спецялно за реката процедирам много просто.Сутрин една кофа със царевица внесена с лодката и разпръсната по едно доста доста широко петно и вечер по същия начин.Като ако не търся целенасочено шаран вечер мога и да не храня и да си поспя нощес като съм заложил на това че през деня ще има удари амур. :dancingHappy_i

В тая връзка и насока, руснаците например имат две понятия за захранка: прикормка и привада
"Прикормка"-та е това което се покрива с нашето понятие "захранка"- това са всякакви видове сухи смеси, бързоразтворими пелети, семена, част от стръвта, разни добавки, подобрители, ароматизатори и т.н.
"Привада"-та е стратегическото захранване в дългосрочен план с трудноунищожими от плевелни риби частици, семена(в частност, протеинови топчета и части от тях) и т.н. То се прилага при няколкодневни излети в един от вариантите; прилага се и примерно на даден водоен или речен участък, постоянно и целогодишно(сезонно) да се извършва такова захранване, с цел рибата да свикне и постоянно да се върти в този участък.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  YordanDanev Пон 8 Мар 2010 - 23:16

И аз си имам тайни, които със съм решил да споделя със вас. Тази рецепта за захранка важи само за определен тип водоеми. За еднодневен излет - 100гр. леко сварена царевица, 500гр. захранка от най-евтината и около 500гр. пръст, всичко това се омесва и се прави на топчета със големината на орех, да отбележа че се приготвят от предния ден. Като се отиде сутринта на мястото, се разхвърлят на избраното място и се чака цял ден само на това. Целта е да не се събира малка риба, а когато мине голяма риба да няма манджа да лапа, а само да и мирише и тогава шарана започва да се върти на мястото и да рови, и така като стигне до стръвта на въдицата ще я поеме без съмнение.

Ето една риба хваната по този метод.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Последната промяна е направена от YordanDanev на Пон 8 Мар 2010 - 23:19; мнението е било променяно общо 1 път
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  ???? Вто 9 Мар 2010 - 12:36

Аз храня от начало като отида още с половин кофа 5-6 кг сварена и накисната царевица.Говоря за 2-3 дневен излет на Овчарица.И на всеки удар на шаран или амур дохранвам с пет ракети около 0,5кг царевица.При липса на удар на четири часа дохранвам по 1 кг.Хвърлям и топки смляна сварена царевица по принцип зимата.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  Мънцата Вто 9 Мар 2010 - 14:25

YordanDanev написа:Aз ли съм объркал темата :217b315cad77fe щях да искам да напиша още една тактика за успешен риболов самоза трофеи дето късат, но майче трябва да изчакам 373173
Що ве бате, тя темата си е за тва, пускай ... sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  Nedeltcho Delev Вто 9 Мар 2010 - 14:56

carpsliven2 написа:Една от най-големите тайни е намирането на мястото на което се храни рибата.. всичко останало е детска игра.. Сонара това неможе да ви го покаже .. повечето знаят че, където сложа шамандура.. е много успешна .. и така .. ако някой иска да се научи.. тука разкривам най-голямата тайна.. не е много сложно.. Заварят се две гайки като едната е доста голяма около 0.8 сатнтиметра а другата 0.6.. на малката гайка се вързва въже около 15 метра ..

12666 Васка да не би да искаш да кажеш 8 сантиметра и 6 сантиметра,иначе теа гайки ми се виждат много дребни!
carpsliven2: Прав си Неделчо.. направил съм грешка .. истрих и без да искам последното изречение.. моля да ме извиниш - новобранска му работа
Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  YordanDanev Вто 9 Мар 2010 - 15:09

Ще разкажа още една система за риболов на трофеи, но и тя важи за по специфични водоеми. Както писах по-горе 509158 големия шаран не му трябва голямо количество захранка. Тези царевици и други вкусотии са десерта на шарана, а основната му храна са охлюви мидички пиявици раци рибки и др. водни обитатели плюс разни висши водни растителности. Захранката за като начало стотина грама старо накисната царевица (да мирише на гадно) се разпръсква със прашката на желаното петно, втората много важна съставка са стотина грама пилети, които да миришат на чернодробната храна за декоративни рибки, тези пилети миришат на лошо. това привлича големия шаран като магнит и като дойде да си рови няма какво да яде, хем не се плаши от купчинки ззахранка, хем тук-таме намира някое зрънце и си го лапа, и докато стигне до монтажа му е минала бтителноста и ще вземе, само да отбележа не му давайте натрупани косми със много царевица.
Всичко това неважи за големи язовири.
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  valium Вто 9 Мар 2010 - 20:32

Захранката с вкисната (до гадене) царевица, съм забелязъл че е много удачна на водоеми в които има много водна растителност, шавари и т.н. но лично аз нямам обяснение дали е просто случайност или наистина е най-подходящата за водоема. Чел съм, че шарана се привлича много добре като се отсява от дребосъка с варени картофи нарязани на кубчета с които се захранва (приятел е ловил с варен картоф намачкан на пружината).
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  Станислав Вто 9 Мар 2010 - 20:39

valium написа:.... Чел съм, че шарана се привлича много добре като се отсява от дребосъка с варени картофи нарязани на кубчета с които се захранва (приятел е ловил с варен картоф намачкан на пружината)..
А резултата какъв е? 12666 Удачно ли е?
Станислав
Станислав
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.02.2010
Брой мнения : 224 Рожд.дaта : 07.06.1994
Години : 29

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  valium Вто 9 Мар 2010 - 22:41

Резултата беше шарко около 2 кг. на картоф намачкан на пружината и това беше в една адска жега когато всички останали въдици не помръдваха. Просто пълната апатия на рибите този ден ни накара да експериментираме, а си мислихме, че го е напекло слънцето да слага варен картоф на пружината. Доста по-късно прочетох, че не е необичайно да се примамва и лови шаран на варен картоф, ама то така стават откритията, не знаеш и пробваш.
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  carpsliven2 Чет 18 Мар 2010 - 21:39

[You must be registered and logged in to see this image.]
Тва момче в ляво на снимката.. се казва Боби и е единствения представил България и заел трето място на световното в шаранджийския риболов.. приятели сме и се надявам скоро да е при нас във форума.. скромен е много, ама ще го изнудваме да казва полезни неща.
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  nasco2 Пет 19 Мар 2010 - 9:27

Станислав написа: Удачно ли е?


При мен варен или печен на жар картоф е неоотлъчна част от захранката за пружината и работи добре за каракуда и платика, шаран на пружина не съм хващал и не съм търсил. На последък не ползвам картоф а от това сухото картофено пюре и с него става.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  carpsliven2 Вто 23 Мар 2010 - 22:13

ПЛУВКАТА написа:
аз да ти кайа братле наи големите ми удари на амур са били на домат,вярно на частен язовир кадето сас години не е разрешен,но се имам сас сопственика и повярваи големи парцали се разхойдат там :217b315cad77fe[/quote]

Възможно е приятелю.. особенно ако е гладна рибата налита на всичко.. важно е да избереш място и твърдо дъно за амура.. щото необича да му скърца между зъбите.. добре е и също да се повдигне малко.. за да може по-лесно да вземе.. Стръвта в риболова на амур е последната грижа може би.. Преди време по дискавари даваха как китайците го ловът на дълго листо от шавар.. опитвах тяхния начин на теца, но при мен се оказа неуспешен.. нищо важното е да се опитва..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  monilom Вто 23 Мар 2010 - 23:05

carpsliven2 написа:

Възможно е приятелю.. особенно ако е гладна рибата налита на всичко.. важно е да избереш място и твърдо дъно за амура.. щото необича да му скърца между зъбите..
Васе какво имаш предвид под необича да му скърца под зъбите.Имам предвид какво дъно е най-подходящо за търсенето на амур.
monilom
monilom
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.11.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 11.03.1994
Години : 30

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  carpsliven2 Сря 24 Мар 2010 - 19:03

monilom написа:
Васе какво имаш предвид под необича да му скърца под зъбите.Имам предвид какво дъно е най-подходящо за търсенето на амур.

Твърдо дъно .. да няма тиня
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  carpsliven2 Пет 9 Апр 2010 - 20:53

Обръщението ми е към младите шаранджии..
ВНИМАНИЕ !
Сега шарана се търси на плитки места.. метър-два.. налита най-много на месо..
най-успешно се лови на земен червей.. 484712
Зхранки ползвайте най-вече от семена.. леща,просо,коноп,жито,царевица,боб + гранули (добре е и да ползвате цели семена слънчоглед , но да са предварително накипнати за да не изплуват :f38b1c44c48ae2 ) Дохранва се само след отчитане на индикации.. на диви водоеми ползвайте рибни миризми или малка рибка но, задължително и късайте главата.
Успех със карпчетата 556b43b07afed4656d79
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  ???? Вто 20 Апр 2010 - 21:11

carpsliven2 написа:
monilom написа:
Васе какво имаш предвид под необича да му скърца под зъбите.Имам предвид какво дъно е най-подходящо за търсенето на амур.

Твърдо дъно .. да няма тиня

sapuna преди две години написа:...А защо го няма амура ли?Ами защото позицията му при приемане на храна не му позволява да се храни над тиня!И на мен няма да ми е приятно,да ми скърца между зъбите.

sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите