GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

+7
Nedeltcho Delev
Мънцата
YordanDanev
monilom
georg
Станислав
carpsliven2
11 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби - Page 2 Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  gogo26 Съб 15 Май 2010 - 9:18

Колеги,виждам че има доста майстори ловили трофейни риби и имам към тях един въпрос:
Амура хвърля ли хайвер в нашите водоеми?
Защото срещам доста противоречива информация,според някои е хибрид който не се размножава,според други щом се хващат различни големини,значи все пак успява.Имам в предвид големите язовири а не малки които е ясно че са изкуствено зарибени.
Какво е вашето мнение,какво сте намирали в големите амури?
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби - Page 2 Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  Мънцата Съб 15 Май 2010 - 11:53

gogo26 написа:Колеги,виждам че има доста майстори ловили трофейни риби и имам към тях един въпрос:
Амура хвърля ли хайвер в нашите водоеми?
Защото срещам доста противоречива информация,според някои е хибрид който не се размножава,според други щом се хващат различни големини,значи все пак успява.Имам в предвид големите язовири а не малки които е ясно че са изкуствено зарибени.
Какво е вашето мнение,какво сте намирали в големите амури?
Доколкото знам, амура е хибрид и не се размножава по естествен път 570556
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби - Page 2 Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  Кадир Съб 15 Май 2010 - 12:34

размножава се амура по естествен начин-но не и в стояща вода...хвърля хайвер в големи реки от калибъра на дунав и хайвера му се аерира и се движи по течението с часове -иначе загнива и умира...твърдят,че в дунав се размножава по естествен път..това знам аз....
не е хибрид амура-отделна шаранова риба е,ако под хибрид разбирате изкуствено създадена риба,чрез кръстоска на близки видове-примерно за амура шаран+кефал или т.н....родината на амура е азия -руските ,монголските и китайските големи реки.
Кадир
Кадир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 451 Рожд.дaта : 29.01.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби - Page 2 Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  ???? Пон 31 Май 2010 - 10:53

Станислав написа:
valium написа:.... Чел съм, че шарана се привлича много добре като се отсява от дребосъка с варени картофи нарязани на кубчета с които се захранва (приятел е ловил с варен картоф намачкан на пружината)..
А резултата какъв е? 12666 Удачно ли е?
Здравейте колеги,
реших и аз да драсна нещо тук.
Преди мноого години,като бях още малко хлапе,дядо ми ме водеше на риба на село,на един язовир(вече не съществува)който се захранваше чрез канал с вода от Дунава.Имаше много риба там,всякаква.Дядо беше много голям ловец и риболовец.Лека му пръст.Сега за риболова на картоф....
Спомням си,че той ми каза,че ще ходим да ловим шарани-само големи,беше в началото на юни някъде...
Дядо ми изкопа от градината пресни картофи за готвене,като много внимателно отделяше тези,с големината на сегашните протеинови топчета.После ги свари в подсолена вода,докато започнаха да се разпукват,обелката им заприлича на разръфан парцал,извади ги от водата,поотцеди ги и още топли ги пусна в много загрята свинска мас,като ги разбъркваше отвреме на време.Там където кожата се беше обелила,картофите придобиха златист цвят,като накрая прибави една лъжица червен пипер и махна тигана от печката,остави ги да си попиват...
На др.сутрин рано бяхме на язовира,там вече бяха неговите приятели,от постоянното присъствие...заедно ловяха,почти всеки ден.Хвърлихме въдици и на картоф и на царевица.Хванахме 3 шарана,1 амур и една много голяма платика,всичките само на картофите... На царевицата нямахме удар,а и никой от др. нищо не хвана.
Този спомен ми е много жив в паметта.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби - Page 2 Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  carpsliven2 Нед 13 Фев 2011 - 11:56

Нужно е да знаете че, понякога рибата се крие и храни на невероятни за вас места .. против всички логики .. по опитните можеби знаят това.. затова е нужно да се експериментира винаги.. Тези неща които сме ги писали .. отговарят само за по-голямата част от случаите.. Незнам дали ме разбирате правилно какво искам да ви кажа .. затова ще ви дам прос пример: Тинята по някога се оказва по успешна от колкото прагове и твърди дъна.. Понягога рибите са на скалите .. друг път не.. и все пак нали се сещате че, ако знаехме всичко .. то нямаше да остане риба по водоемите sunglasses2
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риби - Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби - Page 2 Empty Re: Тайната на успеха - амури шарани и шаранови риби

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите