GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Самотраки

5 posters

Go down

Самотраки Empty Самотраки

Писане  cerberus Пон 29 Юни 2009 - 12:56

Според някои Самотраки е най красивия гръцки остров, според мен отстъпва само на Крит
Островчето е малко, не е за любители на лукса, но природата е изключителна и неповторима
Кулинарния специалитет на Самотраки е козле на чеверме, опитването му е задължително, най добре го приготвят в Профитис Илиас, селище в южната част на острова. Освен това правят неповторими сирена, и сладко от праусти, това е плод който вирее само на този остров
Има много полудиви кози, които представляват опастност за шофьорите, поради това, че изкачат внезапно на пътя
Има редица древни архитектурни забележителности, също така и музей, който се намира в Палиаполи. В Палиаполи се намира и древният храм на Дионисий, където навремето са извършвани мистериозните Кавирии
От там е открадната от французите извесната статуя Ники от Смотраки. В момента се намира в Лувъра и тази които са ходили занят, че това е най впечатляващия експонат в музея.
Още в кораба ме информираха, че през този сезон хищна риба до брега няма, доказаха го и безрибните ми опити
Заминаване от Александрруполи
[You must be registered and logged in to see this image.]

Хоризонта
[You must be registered and logged in to see this image.]

В далечината
[You must be registered and logged in to see this image.]
Най високата точка на планината се нарича Саос. Месните казват, че така на някакъв древен език са наричали луната. Казват, че местните не били гърци, а потомци на някакво друго древно племе.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Камариотиса, където е пристанището
[You must be registered and logged in to see this image.]

Хотелчето в Ано Кариотес, не се вижда много от него
[You must be registered and logged in to see this image.]

Около хотела
[You must be registered and logged in to see this image.]

Главното селище на острова (Хора)
[You must be registered and logged in to see this image.]

Здравната служба
[You must be registered and logged in to see this image.]

Отгоре на тези скали има много хубаво заведение с панорамна гледка
[You must be registered and logged in to see this image.]

Оказах се несъобразителен и колите под наем бяха свършили, този Харлей бе единственото решение.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Въпреки очакванията ми Харлея се справи много добре
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ангистро, много добра риболовна дестинация
[You must be registered and logged in to see this image.]

На острова има много поточета, които често минават през асфалта на пътя. Могат да бъдат и опасни, има случаи на завлечени коли в морето и удавени хора
[You must be registered and logged in to see this image.]

Още едно пресъхнало поточе, което се съживява след дъжд
[You must be registered and logged in to see this image.]

Към Кипус, най источната точка на о-ва, до която се стига с кола
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ето и самото масто
[You must be registered and logged in to see this image.]

На скалите са се събрали колеги рибари
[You must be registered and logged in to see this image.]

Мостче
[You must be registered and logged in to see this image.]

Морската вода..., харпунджиите имат видимост около 50 метра
[You must be registered and logged in to see this image.]

Терма, селище в което има минерални бани, водата извира около 100 градуса, охлажда се до 70 след което се пускат ентусиасти, да си лекуват ставните болки. Водата е солена и се подгрява на действащия вулкан на Самотраки.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Вулкана е подводен и кратера ми се намира на 30-тина метра от пристанището в Камариотиса
Тука под голямото дърво имаше таверна
[You must be registered and logged in to see this image.]

Минералните бани
[You must be registered and logged in to see this image.]

Напускане на хотелчето и завръщане
[You must be registered and logged in to see this image.]

На острова има красиви водопади, спомените от там са ми доста лоши и така нямах желание да се кача и снимам. До колкото помня бяха 12 водопада
Качвал съм се около 10-тина пъти, но все по неприятни поводи.
Първия водопад е лесно достъпен, нататък си трябва обаче сериозна подготовка и голямо внимание.
Няколко пъти съм събирал останки от "алпинисти" с джапанки, паднали от 100-метрови пропасти
Поради ограниченото време успях да снимам само северната част на острова, южната също е много красива
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  Петър Василев Пон 29 Юни 2009 - 18:14

Чудесно сте си прекарали c6a5fe8fcd923ebeb917
Да ти кажа честно донякъде о.Крит е набеден с големите си красоти,не ,че няма красиви райони ,но няма девственна природа както във България :d5116e0ebf2fc8
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  cerberus Пон 29 Юни 2009 - 18:58

Живял съм една година на Крит, отделно съм го посещавал няколко пъти. Мисля че атмосферата, хора, море, природа, цветове е неповторима. Самото чувство когато се намираш там е различно, като в някакъв друг свят.
Имам около 1300 фотографии от там, когато имам време ще подбера и пусна някои от тях.
Между другото, скоро идвал ли си си в България, да погледнеш девствената природа?
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  Петър Василев Пон 29 Юни 2009 - 20:37

Да :05: Миналата година обиколих Родопите(божествена красота),после ходих в Приморско,Бургас,Несебър,Созапол,а бе обиколих цялото южно крайбрежие и разбира се на морето не ми хареса защото е станало цялото в бетон.Не е както беше преди.Много- голяма промяна,ма и там не бях ходил от 10 години.Понеже живея на 500м от морето ,не ми липсва и като си ходим във България ходим по балканите. :1e8adaee86b9ae и пак казвам;Божествена красота,която с думи не може да се опише :d5116e0ebf2fc8
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  cerberus Пон 29 Юни 2009 - 21:07

Да имаш право за Родопите, наистина са красиви. Жалко че тази красота никой не я цени и се унищожава.
А българското черноморие е пълна скръб, лятото бях за месец там, до морето вече трудно се стига, всичко е оградено. Лъскави коли, с някакви богове в тях, карат като ненормални, аз и моето семейство явно сме изглеждали като нищожества, защото на няколко пъти щяха да ни прегазят, вероятно не са ни различавали от врабчетата.
Най яркия спомен от моето детство, Райския залив в Созопол, изглежда като, че страда от туморни образувания, с тези постройки. Прибрах се много угнетен и разочарован. Жалко!
Ходих до най южната точка и после на връщане през Странджа. Там все още има някаква надежда, дано се запази, поне както е!


Последната промяна е направена от cerberus на Пон 29 Юни 2009 - 21:22; мнението е било променяно общо 1 път
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  Петър Василев Пон 29 Юни 2009 - 21:11

Ейййййй,на Райския залив пък колко миди съм изпекал под върбата с изворчето.Спомени,които няма никога да забравя :d5116e0ebf2fc8
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  cerberus Пон 29 Юни 2009 - 21:57

Миналата година братовчетка ми също е ходила на българското черноморие. Харесала си един хотел, влязла въре и попитала за цените на стаите (братовчетка ми говори перфектно български). След като получила презрителния поглед на служителката от рецепцията, чула учтивия отговор:
"Госпожо, тука не е за вас"
Сравни тези маймуни, с Крит
В Крит на няколко пъти съм сядал в заведение, просто ей така, на едно безалкохолно, с компания. Ми хората ще ти донесат ена ципуро от новото, да го опиташ, ще то донесат критико тири за мезе, да опиташ от новите маслини, ще ти донесат критико паксимади с домат сирене и зехтин, ще ти кажат всички новости, ще ти помогнат с каквото могат, ще те упътят, дори ако трябва да си остави работата, ще дойде да ти покаже
Това е магията на Крит, затова има и толкова туризъм, затова всички се връщат там и много остават да живеят
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  Петър Василев Вто 30 Юни 2009 - 1:38

cerberus написа::"Госпожо, тука не е за вас"
Тука до болка си прав,но това е друга тема.Такива примери много мога да ти дам.
В един ловнорибарски магазин в Ст. Загора пазарувам и съм направил сметка около 450лв и си харесвам една макара,която струваше 120лв и викам на продавачката;;може ли да я видя?а тя ми вика ;;ма тя е много на високо,как да я сваля,ма ще я купиш ли? и какво става,,,,,хесе меса''дет викат.
Само,че когато е ставало дума за такива истории винаги губя.Сигурно си спомняш темата,,,До кога ще се ебават с нас тия евроселендури'',даже не беше написано правилно заглавието.Когато се опитах да обесня,че не е точно така както казваше .А........С ,какво стана,стана така,че съм родоизменник или грък,понеже от многото години тук съм попил гръцките тертипи.
Това не е вярно,защото аз съм израснал във България и съм възпитан по български а не по гръцки тертипи(макар,че няма голяма разлика,важно е родителите как ще те възпитат)и докато расте едно дете се учи на култура и обноски.
Трябва само едно нещо да кажа,че голяма разлика между двата народа няма . :d5116e0ebf2fc8 Както обичам България така и Гърция,защото тя за мен е втора родина и за това,че когато бях на зор ме приюти ,че и семейството ми и ми даде възможност да стъпя на крака.
Предлагам да не разводняваме хубавата тема,защото както сме тръгнали на много хора няма да им хареса :d5116e0ebf2fc8
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  ???? Вто 30 Юни 2009 - 6:30

Страхотни снимки и природа :e953c474f52d49
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  krasi81 Чет 23 Юли 2009 - 19:06

Голяма красота направо останах с отворена уста
krasi81
krasi81
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.07.2009
Брой мнения : 466 Рожд.дaта : 07.06.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  карид Нед 26 Юли 2009 - 17:21

Наистина красиво.
А като споменахте Райския залив, знаете ли какво видях тази година при опита ми да го посетя? Напречно на черното пътче, което води към него телени заграждения с надпис частен имот. Тъй че и него го отпишете от възможните дестинации по нашето черноморие. :690caaae7dfaa5
карид
карид
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 413 Рожд.дaта : 08.09.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  ???? Чет 20 Авг 2009 - 16:21

:021869b128fa56 ...колеги ако продължавате тъй с тези репортажи ще си фаня и аз пъто къмто Гръцко , че и съм наполовина такъв :1e8adaee86b9ae
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  ???? Чет 20 Авг 2009 - 18:09

Булти написа::021869b128fa56 ...колеги ако продължавате тъй с тези репортажи ще си фаня и аз пъто къмто Гръцко , че и съм наполовина такъв :1e8adaee86b9ae
Че то ти е наблизо..............кво чакаш
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  ???? Пет 21 Авг 2009 - 10:12

с еднопосочен билет :58b46cfc40254e
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  илия Нед 23 Авг 2009 - 16:32

Стахотно bravo
илия
илия
мир на праха му

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Самотраки Empty Re: Самотраки

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите