GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Отнемане на шофьорска книжка!

+23
max
nkolev66
gogo26
КИРО
savi aleksiev
icefire
makari
Тедо
bkd
ninastefanina
Gergov
valium
own
tano
Drakon_
cerberus
DOCTORABukarNo1
mite
chapara
Петър Василев
esox hunter
Моряка
prokop4o
27 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  valium Пон 12 Юли 2010 - 22:08

И кво искаш да кажеш, че за тонираните стъкла ако не са описани в документите на колата глобяват?! То за целта(избягване на санкция) освен с големия талон, трябва и с пълната спецификация на колата от производителя ли да пътуваме? Мани, мани, ако искат да ни откажат да пътуваме да си го кажат.
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  Петър Василев Пон 12 Юли 2010 - 22:41

valium написа:И кво искаш да кажеш, че за тонираните стъкла ако не са описани в документите на колата глобяват?! То за целта(избягване на санкция) освен с големия талон, трябва и с пълната спецификация на колата от производителя ли да пътуваме? Мани, мани, ако искат да ни откажат да пътуваме да си го кажат.
Стига сте се шашкали бе,,,,ако си карате нормално и спазвате правилата няма да имате никакви проблеми,ее не е и гарантирано ,че няма да ни спре и някое лайно,но общо взето гръцките полицаи са толерантни.Аз съм обикалял доста из Гърция и проблеми не съм имал,но вярното е наистина,че съм с гр.номера ,,,,не знам ако съм с бг-номера дали няма да се заяждат spying
Аз карам с българска книжка ,а тук има закон,че гръцка кола с чужда книжка нямаш право да караш,,колкото пъти са ме спрели все това ми казват,,а аз---не съм знаел ,ще оправим проблема,още утре отивам да си подменя китапа с гръцки :95a6347ec54c90 и ме пущат spying и така вече 10-тина години. смях
За туй,че не се стягайте,,спазвайте правилата на движение и си свиркайте sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  Gergov Вто 13 Юли 2010 - 9:38

Ходя 6 години вече всяка есен в гърция на море
и не съм спиран за проверка спазвам правилника и си е супер.
В крайна сметка на почивка ли отивате или на рали.
В България всеки кара както си иска и за това там ви е терсене.
в Гръция, като видя от зад някой д аиска да ме прескочи знам че е българин.
Това е, не се шакайте а карайте като на почивка и няма да ви погледнат полицаите.
avatar
Gergov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.07.2010
Брой мнения : 73 Рожд.дaта : 26.06.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  Петър Василев Вто 13 Юли 2010 - 9:58

Gergov написа:В България всеки кара както си иска и за това там ви е терсене
Πρεди 3 години си бях във България и това ми направи впечетление,че много опасно и рисковано се кара.Натоварено движение към 20,00ч -пътя Дим-град--Ст.Загора,,,кола до кола и в двете посоки ,видимост 50% ,и трябваше да се прави път на тарикатите ,които си караха по осовата линия направо на косъм и то с голяма скорост.Направо се видях в чудо,че викам на жената,,,а бе това във България ли сме или някъде другаде :217b315cad77fe
А тук на гърците все разправях ,че във България се спазват знаци и закони spying
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  valium Вто 13 Юли 2010 - 14:41

Леле как си ги излъгал гърците, че тук се спазват правилата и знаците (ако ги има). :6e6ebecd09233a
Дано повече български шофьори да покарат в чужбина та да се научат на толерантност на пътя, щото автомобила е средство да ни придвижи от т.А до т.Б, а не задоволяване на его и др.там комплекси и пътя да не се превръща в лобно място.
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  ninastefanina Вто 13 Юли 2010 - 16:16

mite написа:

Свалят номерата на колите 41990
Моят мъж така му свалиха номерата на камиона за претоварване,и плати глоба 2500евро :21fe7b94c4e424 ,
но ако си беше натоварил колкото си трябва нямаше да има този проблем.
Та ако си спазвате закона няма да има такива проблеми sunglasses2
ninastefanina
ninastefanina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.03.2010
Брой мнения : 2237

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  esox hunter Вто 13 Юли 2010 - 18:51

Eто новина от днес...и в БГ смятат да позатегнат нещата [You must be registered and logged in to see this link.]
То хубаво, но всички знаем какво става с въвеждането на т.н. нови глоби и снакции, просто малко се качват подкупите 41990 и отново се продължава постарумо...едни изроди си карат изродски, а останалите се 231589 :5ff67901e688fa .... Ако ще смъртни наказания да сложат все тая, като не се санкционира правилно и както трябва 12666
Да не говорим за неадекватните маркировки из страната...те направо те задължават да си в нарушение 41990 Един пример само пътя за към фрибота Оряхово... е няма такава неадекватна маркировка по отношение на ограниченията и подредбите на знаците... Няма, няма ама има... пълно е из цялата страна :5f3aea9b1ac151
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  tano Вто 13 Юли 2010 - 22:49

Геров ме накефи !:6e6ebecd09233a НИКОЙ полицаи в няма да тръгне да се заяжда ако не го прдизвикаш ,тук не е България и ако го подкупиш ше ти одерат гъзо. Като си законен и си редовен нямаш НИКАКВИ проблеми .Качил се Бай Ганьо от космича/москвича/ на западната кола и си мисли че е фанал бога за рога АМА ЧАКАИТЕ бе ора и после са ни виновни тоя и оня ,ами виновни са че им дават книжки да ни трепат като мухи :f38b1c44c48ae2 С колегата Геров що не се заяждат?Трябва да последваме принципите му итогава този дебат /тема свършва 65ace96196811c664645
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  Gergov Сря 14 Юли 2010 - 8:42

това е от опита ми като на всяко море минавам поне 1500 км на гръцка територия
лошото е че на българите все друг ни е виновен, народо психология
avatar
Gergov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.07.2010
Брой мнения : 73 Рожд.дaта : 26.06.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  bkd Сря 14 Юли 2010 - 17:58

..................народо-простотия 12666
bkd
bkd
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.01.2010
Брой мнения : 927 Рожд.дaта : 29.01.1961
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  Тедо Чет 15 Юли 2010 - 10:50

и аз никога не съм спиран в Гърция, а имам повече от 1500км и доста от тях с теглич :dancingHappy_i
Правилото, което спазвам (освен коланите естествено) е, да не превишавам с повече от 25кмч знаците за скорост...
Иначе в Австрия са ме спирали сниман камера със 135 на магистрала между тунелите при ограничение 100 и глобата е... 35 евро на място... Дори не ми поискаха документите на колата... Само книжката и паспорта.
Направило ми е впечатление, че баш в Европа (Швейцария, Австрия, Германия), ако на шосето преди завой има знак 70, то с моя пасат 2002 година трудно взимам завоя с повече от 60... А у нас и в другите Балкански страни често се вижда знак 60 или дори 50 (в най-балканската страна :) ) - просто знаци, които "плачат" да ги нарушиш :) и да ти вземат едни пари...

В Словения са ме спирали със 133 при ограничение 60 (пътя в ремонт, реално никакъв ремонт нямаше, нито една кола в двете посоки с километри)... С много молби ми върнаха паспорта и ме глобиха само 70 марки :)

В Унгария на околовръстното на Будапеща (магистрала с ограничение 80) ме снимаха със 112... Настигнаха ме с полицейска кола и ме отбиха на полицейски паркинг (имаше над 100 човека - полицаи, телевизия, кантар за камиони и т.н.) и на развален руски ми записаха данните и ме "успокоиха", че ще получа глоба 200Е в "съвета" в София... Още не е дошла за 7 месеца, но и така съм си добре...

Та ако обобщиме, безопасността не е чак толкова в зависимост от скоростта, а от това дали скоростта е адекватна... В "нормалните" страни ограниченията са съобразени с реалните опасности, а при нас 90% от знаците са сложени като във вица "Шефе, роди ми се син!"
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  prokop4o Вто 20 Юли 2010 - 10:43

добри новини!
на седмото ходене си му дадоха книжката :dancingHappy_i
ама май май скоро наяма да ходи до гърция :5ff67901e688fa
prokop4o
prokop4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.01.2010
Брой мнения : 72 Рожд.дaта : 11.11.1986
Години : 37

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  prokop4o Вто 20 Юли 2010 - 10:48

ето и малко интересна информация за глобите!

глобите за неспазване правилата за движение в Гърция:
За несъобразяване със сигнали на пътен полицай се налага 150 евро глоба и отнемане на книжката за 20 дни,
за неправомерно паркиране – 40 евро глоба,
за нарушаване на забранителни знаци – 200 евро и отнемане на книжката за 10-20 дни,
за нарушаване на знак СТОП – 700 евро,
за минаване на червено – 700 евро и отнемане на книжката за 20-60 дни,
за неправомерно използване на мобилен телефон по време не шофиране – 100 евро и отнемане на книжката за 30 дни,
за извършване на опасни маневри – 700 евро и отнемане на книжката за 30 дни,
за шофиране с превишена скорост – глоба 40 евро, ако скоростта е с до 20 км/час по-висока от допустимата и глоба 100 евро, ако е над 20 км/час.
При шофиране на магистрала със скорост над 150 км/час глобата е 350 евро, а книжката се отнема за 60 дни.
При включени дълги светлини (освен в случаите на мъгла, снеговалеж, пороен дъжд) глобата е 80 евро.
При неспиране на жп прелез без бариера или светофар глобата е 700 евро и книжката се отнема за 60 дни.
Шофиране без книжка струва на нарушителя 200 евро или по-малко, за шофиране без колан глобата е 350 евро, а книжката се отнема за 10 дни.
За използване на антирадар – рискувате съд и затвор с неизвестна продължителност (добавка от Комитата)
За шофиране в нетрезво състояние глобите и наказанията са съобразно концентрацията на алкохол в кръвта или съответно:
0,50 g/l до 0,80 g/l – 200 евро глоба,
при 0,80 g/l до 1,10 g/l – 700 евро глоба и отнемане на книжката за 90 дни,
при над 1,10 g/l глобата е 1 200 евро, книжката се отнема за 180 дни, а затворът е най-малко 2 месеца.
prokop4o
prokop4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.01.2010
Брой мнения : 72 Рожд.дaта : 11.11.1986
Години : 37

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  makari Вто 20 Юли 2010 - 11:19

Глобите са си супер,когато спазваш,а при такива искаме не искаме ще се стараем повече.Аз гледам да не превишавам с повече от 15км/ч.Така са ми давали съвет,така правя.Три или четири пъти съм минавал с 10-15км/ч покрай пътна полиция,но съм имал късмет сигурно и не са ме спирали.Инече пътните полицаи имат мобилни радари с камери и като ги видиш в края на някоя дълга права естествено намаляш,но няма да има ефект,защото радара го слагат на около километър пред тях и получават снимка с информация за вашето нарушение.Този трик го използват много често на около 4-5км преди Серес,така че внимавайте.
Искам да питам дали знаете забрана за каране с чехли,джапанки и тем подобни и колко е глобата.
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  icefire Чет 9 Яну 2014 - 19:13

Значи понеже съм нов във форума , все още преглеждам темите и се запознавам отблизо с описаното тук , реших да споделя нещо по темата макар да виждам , че е доста старичка от 2010г.
От прочетеното в тази тема ми стана ясно едно : Какъв голям късметлия съм бил и то не веднъж а два пъти !!!
Всико на всичко в Гърция са ме спирали за проверка 2 пъти полицаите , и двата пъти без лични документи в мен , единият път по случайност си носех личната карта. И двата пъти беше извън летовният туристически сезон - 2012 в края на септември , 2013 в началото на май . И двата пъти ме пускат поживо-поздраво , без глоби , без конфискувани номера или свидетелство за правоуправление на МПС ( не носех такова ) , талони  и т.н. Първият път си беше полицейска хайка , спираха всичко наред , бяха две патрулки с 4 полицая + моторизиран отряд от поне 6 мотора , уличката в селото където се случва това бе заприличала на паркинг , спират всичко наред чужденци , гърци , таксита , мотори всичко спира и отбива в дясно. В това време аз се връщам от пристанището , ранен сутришен риболов ( много слаб- 3-4 мормурки )... карам си най-спокойно отбивам по централната морска алея и гледам пред мене става някаква патъклама - коли наспирали , полиция , мотори , намалявам леко скороста отбивам леко в ляво и тъкмо започнах да подминавам колоната от наспиралите- хоп пред мене изкача едно младо с каска и палка в ръка- спира ме , приближава до шофьорската врата... аз открехвам до средата прозореца : Калимера-вика полицайчето.. и продължава на гръцки цяло изречение !?.. Калимера-и аз от моя страна,  ама като не му разбирам и не говоря гръцки !?!??! амаа-викам:  I dont speak  елиники... и той с жестове ми посочи да отбия в дясно 30-40 метра най-отпред на колоната,така и направих .. идва това младото до мен и ми казва:  Documents -  с произношение по-лошо и от моя кофти english. Ок !?? в този момент автоматично посягам към вътрешният джоб на якето и ..... опаа няма никой , няма книжка , няма лична карта.. каквоти то и якето го няма , аз съм излезнал рано сутринта в 3-4 ч и съм облякъл някакъв суитчер , сънен  мислейки си за риболов и дали ще намеря от къде да си купя кафе толкава рано сабахлем :) на бързо хвърлих такъмите и някаква стръв в багажника. Е тогава се изпари цялата ми самоувереност , а до този момент бях спокоен и стабилен като слон... ахаа ,, мрънкам си нещо , отварям жабката, ровя.. Притесних се яко викам си:" е сега го втасахме та знаели се ..." (бях чувал това/онова , били строги , глобите големи!) обръщам се гледам полицая- и той ме гледа учуден , аз викам : I dont have documents , becouse i forget му documents in home... a  ония с почуда и вече с малко по-твърд тон: DOCUMEEEENTS ??? хах .. вдигам рамене, мигам на парцали..  No Documents и т'ва е , полицайчето се изправи и извика още едно ченге от групата , последва подобен разговор : documents -No documents.. по едно време:  wait here!  и двамата полицаи отидоха до едната патруна кола ,слязох и застанах до колата , загледах тези другите дето ги спрели като мене, един дедко с едно скутерче усилено се караше с едно ченге подритваше задната гума на моторчето жестикулираше в посока на Солун и викаше Тесалоники , Тесалоники.. а най-отзаде един таксиметраджия беше събрал половината от полицаите на куп и псуваше нещо на гръцки като доста силно ръкомахаше и биеше по капака на колата.. други двама облегнати на колите провесили носове и гледат сеир като мене , в цялата работа видях,че искат и документите на превозните средства , отново порових в жабката, извадих там каквото имаше застраховки , зелени карти , талони... Онова младото дойде пак до колата и му подадох документите , той ги поразгъна, поогледа , най-много се спря на зелената карта. После отиде до една от полицейските коли с документите , и се започна едно чакане, около 20-30 мин. Когато се върна с документите ми ги подаде а сдругата ръка махаше в посока на пътя и викаше дрома-дрома.. гледам и не мога да повярвам , викам тоя пуска ли ме !!? кимам с глава и соча и аз към пътя :  go home !!?   Не Неее- вика полицая-  home.. :) Ооо , tank you ,  евхаристо...  набързо взех документите . хвърлих ги до шофьорската седалка , потеглих бааавно и сякъш камък ми падна от сърцето - дето се вика. Километър по на долу спрях защото си помислих ,че са ми прибрали талона на колата... разрових на бързо документите - гледам всичко си е там и талона и зелената карта ,разни други ...
А вторият път пак така, почти година по-късно ... рано, рано за риба на пристана .. преди обяд на връщане пак на същото място Хоп.. Полиция! този път не беше хайка , просто една патрулираща кола , и по същият сценарий :)  DOCUMENTS !??- NO DOCUMENTS ... само дето този път по някаква случайност личната ми карта била в колата ... погледаха-погледаха.. единият  ме пита : Тоуристен ? А ааа тоуристен викам ДА ... аа Не неее- и те каточели ме разбраха , единият полицай ми посочи багажника на колата ( не разбрах може и номера да е сочил), ама аз му отворих багажника .. вътре такъми, една кофа две въдици и един кеп :).. тогава полицаят ми вика:" аааа цибай .. цибай..." аз нищо не му разбрах ама кимам с глава правя някакви неуточнени жестове(без да преигравам много/много)  смешна работа... И пак ме пуснаха поживо поздраво ....
Та така с мене , но иначе не съм нарушавал правилата за движение по никакъв начин , късмет ли е какво е .. може просто да съм им бил симпатичен :)
icefire
icefire
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.01.2014
Брой мнения : 23 Рожд.дaта : 06.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  savi aleksiev Чет 9 Яну 2014 - 20:59

spying thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim super 
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  КИРО Пет 10 Яну 2014 - 8:06

Добре че не знаеш гръцки,
иначе кой знае как щяха ти приемат оправданията. смях 
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  gogo26 Пет 10 Яну 2014 - 8:30

Абе още по-добре да се правиш че и английски не вдяваш sunglasses2 защото някои от тях го знаят добре и става едно губене в превода едни обяснения....мани,мани.Правиш се на гьон-туристен,кротко и послушно и не създават проблеми обикновено.
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  nkolev66 Пет 10 Яну 2014 - 9:25

В продължение на темата да си кажа и аз примерите.
При пътуване през нощтта от свиленградския пункт "Капитан Петко" към Александропулис са ме спирали за една нощ три пъти (едните бяха с автомати - вероятно гранична полиция) и след проверка на документите си продължавахме спокойно. Иначе за доста пътувания по около триста-четиристотин км. през гръцко не съм спиран и не съм бил най-примерния, но не съм вършил и глупости. Питал съм в кръчмата "може ли да пия бира и да карам", а кръчмаря като ме огледа (не съм дребен) вика "три бири - няма проблем".
Например в Румъния си пием бира и караме, но като стана дума с местните - викат арестуват за една бира и от тогава не близвам, когато смятам да шофирам.
Иначе не съм забелязал да се заяждат нито гръцки, нито други полицаи (дори на колегата - влязъл в насрещното в Комотини) са му помогнали полицаите да се ориентира из кривите им улички.
nkolev66
nkolev66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.03.2013
Брой мнения : 150 Рожд.дaта : 07.05.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  Тедо Пет 10 Яну 2014 - 10:21

nkolev66 написа:...
При пътуване през нощтта от свиленградския пункт "Капитан Петко" към Александропулис са ме спирали за една нощ три пъти ...

Това е заради турската граница... Има в пъти повече полиция...

Забелязал съм, че от границата до Халкидики обикновено има по 2 патрула - един в близост до границата и втори в участъка до Серес... В прохода и по магистралата към Солун не съм виждал никога полиция... От Солун и на юг - също...
По магистралата Солун - Атина имаше постове, но скоро говорих с един грък и той твърдеше, че в момента ги нямало хич /нямали бензин за патрулките/? Ноември като ходихме на Ситония и сега на устието на Струма, не видях нито една патрулка!
За вече не помня колко пътувания в Гърция са ме спирали веднъж за проверка на ЛК и то беше пак в района на Александруполис...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty 123

Писане  max Пет 10 Яну 2014 - 11:55

В района на Александруполис...вече седят и с мобилна камера и жулат яко  sunglasses2 /оплака ми се приятел който си ходи от Тасос до Сливен и от там на врьщане ...../ 488232 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  Тедо Пет 10 Яну 2014 - 12:34

ами и той ако е "жулил яко" като нас със 150 по обикновено шосе  sunglasses2 
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  EU_BG_akademika Пет 10 Яну 2014 - 12:55

Проблема в нашата страна е в недомислените ограничения, не може знак макс, 40км в час да важи и за камион фургон, който има много по висок център на тежеста съответно много по лесно се обръща и нископрофилен спортен автомобил, който ще завие със 100 там...
Като те спре полиция независимо какво, номера е да не се дървиш, само с добро имаш шнас да се отървеш. Мен ме спират две пичлемета за настъпена двойна непрекъсната 226711  в завой...
Казват господине настъпихте линията за това нарушение ще ви напишем фиш...
Викакм прави сте момчета, нарушил съм, ама вижте, от 30 години имам книжка, а от 25 имам всички категории, дайте сега да погледем човешки, като съм я настъпил не съм я изкривил нали? Освен правилника и човещина трябва да има.....
И ме пуснаха момците....
Та най добре е да спазваме, ама нагазим лука, навеждаме глава и кот доди....
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  Тедо Пет 10 Яну 2014 - 13:15

Аз (почти) никога не споря - гледам да съм любезен и не им предлагам sausage  ... Почти винаги минавам метър, щот вече не смеят да си поискат... Пък и съм изряден общо-взето... Гледат, че нямам нито една дупка в талончето /за златен талон съм, ама не ми се занимава/
Веднъж преди 15-ина години ме спират на Бояна на Околовръстното /тогава само там беше широко/ и ми викат тука е населено място - ограничение 50 /аз скромно - с 99кмч ме засекоха/, като искате бързо, след стеснението /посока Младост/ - там е "извънградско"... Като ми кипна... Викам им "Вие нормални ли сте на 3-лентов път ще карам с 50, а долу на тясното /където от двете страни имаше складове и пълно с камиони и бусове/ да карам със 100? 140123 
Амбицираха се и ми написаха един хубав акт...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty 123

Писане  max Пет 10 Яну 2014 - 18:19

Тедо написа:ами и той ако е "жулил яко" като нас със 150 по обикновено шосе  sunglasses2 
С 20км над допустимата е карал  :здравей:  300е глоба
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Отнемане на шофьорска книжка! - Page 2 Empty Re: Отнемане на шофьорска книжка!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите