GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Една друга реалност

5 posters

Go down

Една друга реалност Empty Една друга реалност

Писане  monilom Нед 22 Авг 2010 - 12:53

Здравейте колеги!Драго ми е да ви видя вскички в добро настроение.Чудех се снощи къде мога да разкажа преживяното от мен във вчерашната нощ и не виждах по-подходящо място от тук.
Първо искам да започна от малко по-назад във времето когато преди няколко дни бях на гости при баба ми и в разговора ни тя ми спомена ,че е поканена от много плизки нейни приятели цигани на сватба.Нямаше нищо необичайно до тук но в следващия момент тя ме покани да ида с нея защото сама не и се ходи.Първоначалната реакция ми беше доста озадъчена предвид факта ,че съм чувал за цигански сватби и от това което знам нямаше да има нещо по мой вкус (визирам главно музиката!).Но няма на къде да мърдам мисля си на ум веднъж ще се "жертвам" заради баба ми пък каквото стане. :d5b65c17bec10f .И така дойде деня на сватбата и вчера в късния слетобед баба ми ме взе от наз и отидохме на басейна където щеше да се проведе събитието.В краткия път до там в главата ми имаше мисли единствено какво ще бъде там и дали няма да ми се прииска да си тръгна веднага.
Но ето ,че вече пристигнахме и в момента в който отваряма вратите идва бащата на младоженяка и много добър приятел на баба ми.Последваха прегръдки целувки поздравления за най-прекрасния ден на бащината рожба и т.н.Тръгнахме към залата в която се състоеше събитието но съпровождани изцяло от бащата.Този човек приятели мой беше буквално на седмото небе от факта ,че е вече и трите му деца са женени и той си е изпълнил дълга като баща.Заведе ни до главната маса и ни настани точно до булката и младоженеца и в мига който седнахме към наз почнаха да пристигат някакви плата ,салати ,уискита всякакви ,безалкохолни и за минута масата пред наз беше затрупа до неознаваемост.
От този момент на там започна вече истинската веселба. :dancingHappy_i Но повярвайте ми приятели такава веселба могат да направят само циганите.Тези цигани които съдим за всичко.Дори и тези цигани които си изкарват парите с честен почтен труд и много пот на челото.Оркестъра не спираше да свири и бяха песни една подир друга като само певците се меняха а красивата булка не спираше да играе и да се радва на най-прекрасния ден от живота си.Истина е нямаше рок балади или някаква друга подобна музика ,но не можем да ги виним на тях оркестъра им е в кръвта и те това обичат и за това живеят за да свирят и пеят цигански и народни песни.Дойде и момента в който двамата младоженци трябваше да си разменят пръстените и да отрежат от сватбената торта която беше излезла като от приказките.Всичко това беше поднесено със двама народни танциори които допринасяха дози момент да бъде още по-запомнящ се.
Церемонията приключи младото вече бяха офицялно семейство и в тишината която цареше за пръв път от слетобед из между 300-те човека се прокрадна народната песен която певеца запя.Всички вече бяха на отпред пред масите и играеха и танцуваха хора начело с младите.Всичко обаче си имаше край макар и за малко.Трябваше да се изпълни ритуала със купуването на храната от младоженеца и кума.В мигом пред масата се появиха млади момчета носещи в тави малки опечени на фурна прасенца ,тава със няколко печени заеха ,друга със една огромна щука по моя преценка между 8-10кг подноси със всякакви торти сладкиши ,баници ,продове една огромна бутилка със Johnie Walker Red Label сигорно към 5литра.И всичкото това нещо трябваше да обикаля около масата и да се наддава за него като парите отиваха при момчетата носещи подносите и тавите.И всичко това разбира се беше откупено от кума и младоженеца.Свърши и този ритуал и се започна отново с песните и танците както и с даренията на хора които даваха на младото семейство но в замяна искаха нещо като танц със тях или оркестъра да свири някаква по-спецялна песен.Това продължи до вече приближаващите се малки часове на ноща.Моя разказ за това как прекарах една незабравима вечер е към своя край приятели мои.
Всичко изживяно за тази една вечер ми помогна да разбера циганите и техните обичаи макар и за една вечер.Които е бил на циганска сватба ще знае и ще разбере напълно защо толкова исках да споделя с ваз всичките тези преживявания.
Циганите са един народ без своя страна и писменост но за това Бог им е дал нещо много повече дал им е цялото веселие което може да съществува!!!
monilom
monilom
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.11.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 11.03.1994
Години : 30

Върнете се в началото Go down

Една друга реалност Empty Re: Една друга реалност

Писане  Pesho N.Zagora Нед 22 Авг 2010 - 15:03

Те тва най много го умеят ,не ме питай в нашия квартал е чудо като се правят по две тре свадби на веднъж незнаеш каде се намираш :5ff67901e688fa ,та ти само една страница от тяхната книга си видял 41990 цяла енциклопедия са.
Pesho N.Zagora
Pesho N.Zagora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 2566 Рожд.дaта : 15.04.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Една друга реалност Empty Re: Една друга реалност

Писане  ninastefanina Вто 24 Авг 2010 - 11:55

Радвам се,че сте си изкарали добре.Не всички цигани са лоши,не всички гледат да откраднат,и не всички са мързеливи.Има и читави,но то и при нас има хора,който са "по-ветер"от цигани,като се казва.Работила съм с доста,и нямам лоши впечатления,от тези който познавам sunglasses2
ninastefanina
ninastefanina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.03.2010
Брой мнения : 2237

Върнете се в началото Go down

Една друга реалност Empty Re: Една друга реалност

Писане  baralya Вто 24 Авг 2010 - 12:21

Pesho N.Zagora написа:Те тва най много го умеят ,не ме питай в нашия квартал е чудо като се правят по две тре свадби на веднъж незнаеш каде се намираш :5ff67901e688fa ,та ти само една страница от тяхната книга си видял 41990 цяла енциклопедия са.

Така е
Скоро един познат прави сватба на сина си
3 или 4 дни била
всеки ден нова рокля на булката и всеки ден нов оркестър
Умеят да се веселят наистина !
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Една друга реалност Empty ре

Писане  andro68 Пет 17 Сеп 2010 - 18:35

Дано някой ден и аз видя добър циганин!И от други съм чувал,че съществуват! смях
andro68
andro68
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.02.2010
Брой мнения : 777 Рожд.дaта : 18.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Една друга реалност Empty Re: Една друга реалност

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите