GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хавайско копие

+3
vatus
lip4o
Моряка
7 posters

Go down

Хавайско копие Empty Хавайско копие

Писане  Моряка Сря 5 Авг 2009 - 11:08

Този модел хавайско копие е разработка на мой познат и изработено от мен,очаквам коментари,включително и критика . Това е бронзов накрайник на който се закача ластика
[You must be registered and logged in to see this image.]
Това е ръкохватка сложена на растояние за опънат ластик.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Това е бронзов накрайник на ,който се завива стрелата
[You must be registered and logged in to see this image.]
Тук ластика е закачен,а самото закачане става,като се опъне ластика и достигне такъв диаметър,че да влезе в процепа.След като се пусне и си върне нормалния диаметър не може да излезе.Това е с цел ако се скъса ,когато сме във водата да сложим резервен ластик и да не се излиза на брега за ремонт.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Подобно на прашка,кожа слага се между палеца и показалеца и се опъва.Хващаме между показалеца и средния пръс ръкохватката и копието е заредено.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Стрелата да е около 60см.максимум дълга 6мм фи и ест стоманена.Двустранна резба,от единия край се завива към копието,в другия край са сменяемите накрайници.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Сглобено копие.Тялото на ,което са хванати бронзовите накрайници е долна част на плътна рибарска пръчка.Плътен стъклопласт !.Дължината е 119 см.Аз съм я купил нова от магазина,но може да се ползва долнище на стара плътна сопа,като се махне макародържач,меката част и водач.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Мисля съм обяснил ,ако има въпроси моля.
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Хавайско копие Empty Re: Хавайско копие

Писане  ???? Сря 5 Авг 2009 - 12:00

Ако си го правил през дългите и скучни зимни дни добре,ако си загубил време за един риболов за да спестиш на приятеля си 15 лв за ново от магазина....аз не бих,а колкото за идеята и изработката отново показваш сръчност и замисъл достойни за уважение bravo
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Хавайско копие Empty Re: Хавайско копие

Писане  lip4o Сря 5 Авг 2009 - 18:20

worshippy
lip4o
lip4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 340 Рожд.дaта : 15.04.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Хавайско копие Empty Re: Хавайско копие

Писане  vatus Сря 12 Авг 2009 - 15:10

Моряка, евала за ентусиазма, труда и майсторлъка.
И двата бронзови накрайника са за шестица.
Единствено ми се струва, че като цяло копието е станало малко тежичко и ще му липсва пъргавина, ама може и да греша.
На времето ние ги правихме от цяла алуминиева тръбичка /тези за телев. антени/ и бяха невероятно удачни - лесни за зареждане, леки и пъргави. След това започнахме да използваме алуминиеви щеки за ски. При тях захвата беше по удобен защото са по-дебели, но бяха и по-тромави.
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Хавайско копие Empty Re: Хавайско копие

Писане  lip4o Сря 12 Авг 2009 - 23:22

В Практикер продават алуминиеви тръбички идеални за тази цел
lip4o
lip4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 340 Рожд.дaта : 15.04.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Хавайско копие Empty Re: Хавайско копие

Писане  Моряка Сря 12 Авг 2009 - 23:32

vatus написа:Моряка, евала за ентусиазма, труда и майсторлъка.
И двата бронзови накрайника са за шестица.
Единствено ми се струва, че като цяло копието е станало малко тежичко и ще му липсва пъргавина, ама може и да греша.
На времето ние ги правихме от цяла алуминиева тръбичка /тези за телев. антени/ и бяха невероятно удачни - лесни за зареждане, леки и пъргави. След това започнахме да използваме алуминиеви щеки за ски. При тях захвата беше по удобен защото са по-дебели, но бяха и по-тромави.
Че е по-тежко е така,но човека от когото е копирано от30 години ходи само с хавайка и друг риболов не признава.Докато не напълни кокана до към 7-8 кила не излиза.Поне на това съм свидетел.
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Хавайско копие Empty Re: Хавайско копие

Писане  Радуш Нед 30 Сеп 2012 - 10:55

Някой може ли да ми каже откъде със сигурност мога да намеря тръбичка като на хавайските копия продавани в магазините. Тънкостенна неръждаема - ползвахме навремето за фунийки такива тръбички, но бяха по-тесни. Пробвах такова купешко копие и ми се видя по-леко и бързо от моето, но изпълнението като цяло сякаш не беше добро и искам да си направя сам такова :)
Радуш
Радуш
...........................
  ...........................

Регистриран на : 31.05.2012
Брой мнения : 41 Рожд.дaта : 03.04.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Хавайско копие Empty Re: Хавайско копие

Писане  lip4o Нед 30 Сеп 2012 - 11:14

В Практикер продават алуминиеви тръбички.На мен ми свършиха работа за тази цел! :609c1f728720fb
lip4o
lip4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 340 Рожд.дaта : 15.04.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Хавайско копие Empty Re: Хавайско копие

Писане  Вельо Пет 17 Май 2013 - 8:14

В един друг форум четох, че много добри ластици за хавайки стават от катетър. Тези за прашка сдават в рамките на дни от солената вода. Личното ми обяснение е, че все пак катетрите се правят да издържат на сол (има бая в човешкото тяло и урината). Имам разни хавайки, но не съм им слагал ластик - жената боде с тях октоподи - няма сили да зареди харпуна, та нямам опит - само споделям.
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

Хавайско копие Empty Re: Хавайско копие

Писане  Bat Emo Пет 17 Май 2013 - 12:19

Радуш написа:Някой може ли да ми каже откъде със сигурност мога да намеря тръбичка като на хавайските копия продавани в магазините. Тънкостенна неръждаема - ползвахме навремето за фунийки такива тръбички, но бяха по-тесни. Пробвах такова купешко копие и ми се видя по-леко и бързо от моето, но изпълнението като цяло сякаш не беше добро и искам да си направя сам такова :)
В "Персей " над затвора ще намериш всякакви тръбички от неръждавейка и др. цв. метали!
Bat Emo
Bat Emo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.12.2012
Брой мнения : 169 Рожд.дaта : 20.02.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Хавайско копие Empty Re: Хавайско копие

Писане  ro666koto Нед 24 Апр 2016 - 15:17

Здравейте,
И аз ще споделя моят скромен опит с хавайката. Миналата година си спретнах от дрянова пръчка от Ментешето.
Боядисах я с 2 ръце боя. Направих си паралайзер или както там му викат,а за ластик -катетър от аптеката. Като цяло стана леко, пъргаво и жилаво копие. На сушата излита около 25-30 метра, на няколко пъти пробива и рапани. Във водата остава изправено на дъното, което спомага за новобранци като мен.
[You must be registered and logged in to see this image.]
ro666koto
ro666koto
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.04.2016
Брой мнения : 33 Рожд.дaта : 01.02.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Хавайско копие Empty Re: Хавайско копие

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите