GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

+48
ТАРАЛЕЖ
vstoikov
Стефан Добрев
vvt1970
Borkata
vlado_fidera
ДЯДО ИВАН
roko koko
icokanev
miroslavpetkov
fokobg
str.hadjiev
nikgeo
Ribarina
rikitikitavi
ПЛУВЧО
dobria1
baralya
Мънцата
Доктора
minerva60
savi aleksiev
ivu
Димитур
runner
strijok
anastas_peykov
Жоро_Приселци
cochi75
Венци
tatkoogi
patter
Mi7chell
vatus
КИРО
milen kordov
Albena
lip4o
карид
stuci
илия
Петър Василев
Моряка
Вальо
чечо
bozaviq
Любак
петко стоянов
52 posters

Страница 1 от 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  ???? Вто 19 Май 2009 - 21:14

sunglasses2


Последната промяна е направена от Тошето на Сря 21 Апр 2010 - 12:06; мнението е било променяно общо 2 пъти
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  петко стоянов Вто 19 Май 2009 - 21:22

Обикновенн към Бургас,заргана се завърта в средата на август,но е дребен в началото.След септември вече е по-едър и се държи по-близо до брега.Най-добрите места са на юг от Созопол по всички буни и скали.Стръвта е ясна-блатен и рядко филе от риба.Пръчката е с по-здрава акция,бомбарда,кука и....яко млатене цял ден :D
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  ???? Чет 21 Май 2009 - 23:36

Голям процент за успешният риболов на заргана е оборудването, тоест пръчката трябва да е с подходяща дължина по корава акция но и с чуствителен връх чрез който да се усеща всяко пипане на рибата,макарата с по широка-плитка шпула за по далечно замятане,основното влакно месина или плетено съобразено с шпулата на макарата и с условието за дълечно замятане...основна грешка:влакно навито до средата на шпулата...резултат другите достигат рибата, ти НЕ.......:влакно навито и над шпулата.....при замятане влакното изплюва на веднъж оплита се ..другите ловят ти разплиташ :twisted: бонбарди.....бързо потъващи,бавно потъващи,плаващи според атмосверните условия,според това къде търсим рибата носете си по две от вид, скъсаш ли трудно можеш да заместиш пр.плаваща с потъваща,при закупуване се убедете че това е вида бомбарда които сте поискали, все пак сме в България. силиконовите топчета птедотвратяват сблъсъка на вирбела и бонбардата, така че е добре да ги има, бидема не по къс от метър и педесе и според мен вече задължително от така наречената невидима в водата месина ф..........н куките са си индивидуален избор , една или две, сиви червени или черни ................Ако спазите тези правила вие сте на една крачка пред другите......... [You must be registered and logged in to see this image.] ето и любимото ми зарганско мосче с адрес...Варна....Дружба....под бившата Черноморец........прибирайте си отпадъците...КРАИ


Последната промяна е направена от Тошето на Пон 15 Ное 2010 - 18:12; мнението е било променяно общо 1 път
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  Любак Пет 22 Май 2009 - 12:51

А на яхтеното под Шведският от външна страна, става ли? Никога не съм ходил там. :roll:
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  ???? Пет 22 Май 2009 - 16:36

Става ама там излизат тръбите на Шведския с :01: ,което не спира много колеги да ходят там,щот излиза и кая,и кефалови......
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  петко стоянов Пет 22 Май 2009 - 17:12

На Созополската мръсна тръба е също такова-дашно място :91:
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  ???? Съб 23 Май 2009 - 20:54

И пред Ной е тaка.. :01:


Последната промяна е направена от Тошето на Сря 21 Апр 2010 - 10:33; мнението е било променяно общо 1 път
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  bozaviq Чет 28 Май 2009 - 21:17

Най добре съм взимал зарган на синеморец и на паметника на Шабла с чичо вальо сме я пребивали на тези места .Апропо алтернативна стръв като свърши червея е и червото на себеподобните :465c363fc688fe
bozaviq
bozaviq
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.05.2009
Брой мнения : 234 Рожд.дaта : 30.01.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  ???? Чет 28 Май 2009 - 22:09

На Шабла , паметника...плочата ,се зарганджийски места , алтернатива е и самата заргана нарязана на тънки дълги ленти...


Последната промяна е направена от Тошето на Пон 15 Ное 2010 - 18:13; мнението е било променяно общо 1 път
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  чечо Пон 1 Юни 2009 - 7:00

Съгласен съм напълно с мнението на Тошето.От личен
опит знам,че е много важен поводът/бидема/.Колкото
по-тънък и невидим е той е по- добре.Не съм пробвал
ф....н,но сигурно ще е най добрия вариант.
Пробите ще покажат. :91:
чечо
чечо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 1466 Рожд.дaта : 13.11.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  Вальо Пон 1 Юни 2009 - 17:31

Една или две куки на бидема......кво ще кажете ???

Аз ловя с две..през един сантиметър една от друга.
Вальо
Вальо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 446 Рожд.дaта : 21.01.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  Моряка Пон 1 Юни 2009 - 20:15

Вальо написа:Една или две куки на бидема......кво ще кажете ???

Аз ловя с две..през един сантиметър една от друга.
Преди използвах 2 сега 1,не виждам особенна разлика,а и спира сякаш малко от играта на червея,освен ако не се измисли начин едната кука да е изнесена в страни и червея по да шава!
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  Вальо Пон 1 Юни 2009 - 20:28

Мисля,че е по-удобно при дребен червей,слагам по един на всяка кука.


Последната промяна е направена от Вальо на Пон 1 Юни 2009 - 20:44; мнението е било променяно общо 1 път
Вальо
Вальо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 446 Рожд.дaта : 21.01.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  ???? Пон 1 Юни 2009 - 20:32

Аз лично предпочитам една,но не изполвам стари червеи,на пресния червеи и играта му е по различна и е по жилав,при пипане на рибата когато взема по малко по малко просто го скъсява докато достигне куката а не го къса ,,ако е стар при първото дърпане пада,,според мен идеята за двете куки е точно тази...горната с по дълъг червеи долната с по къс примамката става по дълга ,при пипане заргана се нанизва направо на долната кука.имам доста познати които използват две куки с успех така че това си е чисто личен избор....Поздрави
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  Вальо Пон 1 Юни 2009 - 20:42

Тошето69 написа:.горната с по дълъг червеи долната с по къс примамката става по дълга ,при пипане заргана се нанизва направо на долната кука.

И аз точно това имах впредвид,ама при писането съм се объркал./ще се поправя/
Вальо
Вальо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 446 Рожд.дaта : 21.01.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  ???? Пон 1 Юни 2009 - 21:33

Гледам че и runner е вече при нас а тои е маистор при бомбардите,ще очакваме мнение.......
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  Моряка Пон 1 Юни 2009 - 21:40

Аз и на едната кука слагам по два червея,щото си ги вадя сам и не са ми скъпи и пак си има успех.
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  петко стоянов Вто 2 Юни 2009 - 20:39

Когато слагам 2 куки една след друга,през 2-3 риби се налага смяна,влакното м-у тях се заплита на човката на рибока и се "къдри".
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  Петър Василев Чет 4 Юни 2009 - 11:48

Никога не съм ловил на бомбарда и ми е интересно дали ще има по-добри резултати от булдото.Ние тук ловим зарганата на булдо и 1,5 -2 м повод 0,22 ю-зури или на влачене от лодката като не слагаме абсолютно нищо,само кордата и кукичката и на нея или акроват или парченце от заргана.Куката е задължително с дълга дръжка за да не я гълта зарганата,защото ако я глътне после не става за стръв,понеже умира бързо. :91:Забравих да кажа,че тук заргана се лови предимно за жива стръв. :91:
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  илия Чет 4 Юни 2009 - 20:48

Петре,те вашите заргани са толкова големи,че спокойно може нашите да ги използваме за стръв на вашите.Относно булдото,използваме бомбарда за ра ди аеродинамиката и по-далечното замятане.Относно куките,нкога не слагам повече от една. 📰
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  stuci Пет 5 Юни 2009 - 22:00

Здравейте на всички :a6e0d341d07c11 виждам че колегите вече са посочили най масовите видове стръв и начините на ловене на зарган.Искам да споделя и един метод не толкова известен но донесъл поне на мен няколко но трофейни екземпляра.Казвам няколко тъй като аз самия съм го пробвал всичко на всичко два пъти и то за по час-час и половина а причината за малкото опити е по трудното набавяне на стръвта.Та става въпрос за увата в качеството и на стръв и заргански такъм прародител на днешните такива а именно голяма плувка+оливетка и около 1.5м повод,поне аз така ловях зарган преди появата на болдата и бомбардите,като единствено куката е малко по голяма.Този метод е далеч от динамиката на риболова с бомбарда и е по скоро стационарен като изключим подръпването на пръта от време на време с надеждата да предизвикаме по бързо рибата към атака но както споменах чакането си струва.Хубавото пък е че след като заметнем този такъм спокойно можем да си мятаме и с бомбардата като от време на време хвърляме по едно око и на плувката.Лично аз съм се снабдявал с ува единствено на естакадата на Шкорпиловци по доста бракониерски начин но според мен единствен "търмък" с чепарето.Който е ходил там в по студените месеци-октомври и ноември знае че там водата е доста чиста и позволява да видите ако в основите се мяркат пасажи от ува ,та затова съм пробвал този вид риболов само там. Успехи 746ce3b094d0cffa354b

p.s. Забравил съм да спомена че макарата се оставя отворена както при риболова на щука за да може рибата спокойно да вземе стръвта. :91:
stuci
stuci
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2009
Брой мнения : 256 Рожд.дaта : 01.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  карид Вто 9 Юни 2009 - 21:22

Привет зарганджии!Преди време един колега нагледно ми показа монтажа на две куки за риболов на зарган на бомбарда. Моя личен опит показа, че това е удачно, когато рибата е много рядка и кълве плахо. Веднъж с точно такъв монтаж имах за час и нещо 2 риби и две откачени, като едната от изпуснатите още я помня как я изпуснах :40b8615116da1a. Извадих я на скалата и когато посегнах да я хвана тя се откачи и скокна във водата, а в същото време втората кука се заби в ръката ми. След това минах на една кука и резултатите не закъсняха-постижение което до днес не съм надминавал. Трябва да посоча, че и черъва в този ден си го вадех сам, а не беше от купешкия. Поздрави!
карид
карид
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 413 Рожд.дaта : 08.09.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  lip4o Съб 13 Юни 2009 - 18:25

Според мен с една кука се дава по голям шанс на рибата,и трябва по голям майсторлък да ги ловиш.На две почти винаги се кове.
lip4o
lip4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 340 Рожд.дaта : 15.04.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  Вальо Пон 15 Юни 2009 - 22:53

Вижте на какво попаднах:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Вальо
Вальо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 446 Рожд.дaта : 21.01.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  ???? Пон 15 Юни 2009 - 23:56

Имам едно приятелче Камен Калчев много запален по риболова с бомбарда,че същия преди куката в края на бидема вързва разни цветни пискюли ,различни по цвят синци ,или други изкрящи джунжурии.....но на куката наи отзат винаги червеи,че неговата теория е такава рибата първо вижда ,,шаренийката,, и след това се насочва към червея........трябва да призная че в доста случаи е имал успех.....и обратно.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

зарган - ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ЗАРГАН

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите